1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 140 від 10.07.96
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 липня 1996 р.
за N 361/1386
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства фінансів N 581 від 23.08.2005 )
Про затвердження Порядку відображення у бухгалтерському обліку операцій з векселями Державного казначейства
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінфіну N 268 від 05.12.97 )
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 27 червня 1996 року N 689 "Про затвердження Порядку застосування векселів Державного казначейства",
НАКАЗУЮ:
Затвердити Порядок відображення у бухгалтерському обліку операцій з векселями Державного казначейства (додається).
Заступник Міністра А.В.Литвин
Затверджено
наказом Міністерства фінансів
України від 10 липня 1996 року
N 140
Порядок відображення у бухгалтерському обліку операцій з векселями Державного казначейства
Постановою Кабінету Міністрів України від 27 червня 1996 року N 689 "Про затвердження Порядку застосування векселів Державного казначейства" запроваджено випуск векселів Державного казначейства (далі - казначейські векселі) сумами 500 мільйонів і 1 мільярд карбованців (далі - вексельні суми) для використання векселедержателями з метою:
погашення кредиторської заборгованості за згодою відповідних кредиторів. Розрахунки казначейськими векселями здійснюються за вексельними сумами;
продажу юридичним особам, які є резидентами відповідно до законодавства України;
застави по забезпеченню зобов'язань перед резидентами відповідно до законодавства про заставу;
зарахування у сплату податків до державного бюджету за бажанням векселедержателя.
Операції з продажу і застави казначейських векселів не поширюються на підприємства, що отримують дотації з бюджету.
Казначейські векселі, не пред'явлені до погашення у встановлений термін, втрачають силу і оплаті не підлягають.
Векселедавцем і платником за казначейськими векселями виступає Головне управління Державного казначейства України. Відсотки на вексельну суму не нараховуються.
Міністерству фінансів України доручено затвердити порядок відображення у бухгалтерському обліку підприємств операцій з казначейськими векселями.
1. Одержані від міністерств, відомств та інших головних розпорядників державних коштів казначейські векселі перший векселедержатель відображає за вексельною сумою по дебету рахунка 59 "Векселі одержані" субрахунок "Казначейські векселі" у кореспонденції з рахунком 96 "Цільове фінансування і цільові надходження" субрахунок "Зобов'язання казначейства".
2. Передача казначейських векселів у погашення кредиторської заборгованості відображається за вексельною сумою по дебету рахунків 60 "Розрахунки з постачальниками і підрядчиками", 76 "Розрахунки з іншими дебіторами і кредиторами" і кредиту рахунка 59 "Векселі одержані" субрахунок "Казначейські векселі".
На підставі заяви підприємства-векселедержателя та письмового повідомлення про зарахування казначейських векселів у сплату податків до Державного бюджету України або виписки банку про надходження коштів на розрахунковий рахунок підприємства на вексельну суму дебетуються рахунки 68 "Розрахунки з бюджетом" по відповідному податку або 51 "Розрахунковий рахунок" у кореспонденції з кредитом рахунку 59 "Векселі одержані" субрахунок "Казначейські векселі".
Одночасно перший векселедержатель у тому звітному періоді, в якому казначейський вексель прийнято у погашення заборгованості з платежів до Державного бюджету України, кредиторської заборгованості або надійшли кошти, на вексельну суму дебетує рахунок 96 "Цільове фінансування і цільові надходження" субрахунок "Зобов'язання казначейства" у кореспонденції з рахунками обліку таких асигнувань з бюджету: 80 "Прибутки і збитки" - на суми у зв'язку з державним регулюванням цін і тарифів, 93 "Фінансування капітальних вкладень" - на суми для фінансування капітальних вкладень тощо.

................
Перейти до повного тексту