1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ
ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
Р І Ш Е Н Н Я
27.12.2012 N 1903
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
5 березня 2013 р.
за N 355/22887
( Рішення втратило чинність на підставі Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 341 від 25.03.2014 )
Про врегулювання питання обслуговування операцій з цінними паперами іноземних емітентів у Національній депозитарній системі України
( Із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 342 від 25.03.2014 )
Відповідно до статей 3 та 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", статей 14 та 17 Закону України "Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні" та з метою здійснення заходів щодо створення сприятливих умов і стимулювання обігу цінних паперів іноземних емітентів в Україні та забезпечення його обслуговування у Національній депозитарній системі України Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Зміни до Положення про депозитарну діяльність, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 17 жовтня 2006 року N 999, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 листопада 2006 року за N 1238/13112, що додаються.
( Пункт 2 втратив чинність на підставі Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 342 від 25.03.2014 )
3. Національному депозитарію України та його клієнтам - зберігачам цінних паперів привести облік цінних паперів іноземних емітентів, що були зараховані на рахунки у цінних паперів клієнтів, депонентів до набрання чинності цим рішенням, у відповідність до вимог Змін до Положення про депозитарну діяльність, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 17 жовтня 2006 року N 999, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 листопада 2006 року за N 1238/13112, затверджених цим рішенням, не пізніше місяця від дати набрання чинності цим рішенням.
4. Депозитаріям цінних паперів та зберігачам цінних паперів привести свої внутрішні документи у відповідність до вимог Змін до Положення про депозитарну діяльність, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 17 жовтня 2006 року N 999, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 листопада 2006 року за N 1238/13112, та змін до Положення про розрахунково-клірингову діяльність за договорами щодо цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 17 жовтня 2006 року N 1001, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13 листопада 2006 року за N 1198/13072, затверджених цим рішенням, не пізніше трьох місяців від дати набрання чинності цим рішенням.
5. Це рішення набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
6. Департаменту регулювання депозитарної та розрахунково-клірингової діяльності (І.Курочкіна) забезпечити подання на державну реєстрацію цього рішення до Міністерства юстиції України.
7. Управлінню інформаційних технологій, зовнішніх та внутрішніх комунікацій (А.Заїка) забезпечити опублікування цього рішення відповідно до законодавства.
8. Контроль за виконанням цього рішення покласти на члена Комісії О.Петрашка.
Голова Комісії
ПОГОДЖЕНО:
Голова Державної служби
фінансового моніторингу України
Перший заступник
Міністра фінансів України
Голова Державної служби України
з питань регуляторної політики
та розвитку підприємництва
Перший заступник Голови
Служби безпеки України
Голова
Національного банку України
Дмитро Тевелєв


С.Г.Гуржій

А.І.Мярковський


М.Ю.Бродський

П.Шатковський

І.В.Соркін
Протокол засідання Комісії
від 27.12.2012 р. N 59
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Національної комісії
з цінних паперів
та фондового ринку
27.12.2012 N 1903
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
5 березня 2013 р.
за N 355/22887
ЗМІНИ
до Положення про депозитарну діяльність ( z1238-06 )
1. Підпункт 1.4 пункту 1 розділу IV викласти в такій редакції:
"1.4. Загальна кількість цінних паперів певного випуску, розміщених у бездокументарній формі або переведених у таку форму при дематеріалізації чи конвертації, що обліковуються у депозитарії, який обслуговує цей випуск відповідно до укладеного з емітентом договору про обслуговування емісії цінних паперів, на рахунках у цінних паперах його клієнтів, повинна дорівнювати кількості, вказаній у глобальному сертифікаті цього випуску, який зберігається в депозитарії.
Загальна кількість цінних паперів певного випуску, розміщених за межами України, що обліковуються у Національному депозитарії України на рахунках у цінних паперах його клієнтів, повинна дорівнювати кількості цінних паперів цього випуску, що обліковуються на кореспондентському рахунку Національного депозитарію України в іноземній депозитарній установі.".
2. У главі 2 розділу V:
2.1. Пункт 1 доповнити шістьма новими підпунктами такого змісту:
"1.1. Цінні папери іноземного емітента, що вводяться для обслуговування до Національної депозитарної системи, зараховуються на рахунки у цінних паперах депонентів, клієнтів депозитарних установ за відповідними розпорядженнями депонентів, клієнтів чи керуючих їх рахунками після зарахування цих цінних паперів на рахунок у цінних паперах Національного депозитарію України, відкритому в іноземній депозитарній установі, з якою Національним депозитарієм України встановлені кореспондентські відносини.
Цінні папери іноземного емітента, що вводяться для обслуговування до Національної депозитарної системи, зараховуються на рахунки у цінних паперах зберігачів - клієнтів Національного депозитарію України та депонентів цих клієнтів (власників цінних паперів) як такі, що не допущені до обігу на території України.
Цінні папери іноземного емітента, що обліковуються на рахунках у цінних паперах депонентів, клієнтів депозитарних установ як такі, що не допущені до обігу на території України (заблоковані), можуть бути списані, переказані з них виключно у випадку проведення операцій, пов'язаних із списанням цих цінних паперів з рахунку у цінних паперах Національного депозитарію України в іноземній депозитарній установі, спадкуванням, правонаступництвом, виконанням рішення суду, поверненням вкладу учасника товариства в натуральній формі, переведенням депонентом відповідних цінних паперів на свій рахунок у цінних паперах, відкритий у іншого зберігача. Якщо цінні папери були обтяжені зобов'язаннями, то такі цінні папери мають обліковуватися на рахунках у цінних паперах депонентів з тим самим режимом обтяження зобов'язаннями.
Цінні папери іноземного емітента, що обліковуються на рахунках у цінних паперах депонентів, клієнтів депозитарних установ як такі, що не допущені до обігу на території України, можуть бути розблоковані (обліковуватися як такі, що допущені до обігу на території України) після отримання Національним депозитарієм України рішення Комісії про допуск цінних паперів іноземного емітента до обігу на території України та рішення про граничний обсяг (збільшення граничного обсягу) цінних паперів іноземного емітента, що допущені для обігу на території України.
Рішення Комісії про граничний обсяг цінних паперів іноземного емітента, що допущені до обігу на території України, може містити інформацію щодо допуску до обігу на території України певної кількості цих цінних паперів, що належать певним власникам. У такому рішенні Комісії щодо кожного власника цінних паперів іноземного емітента, що допущені для цього власника до обігу на території України, вказуються такі реквізити:
повне найменування - для юридичних осіб, прізвище, ім'я та по батькові (для нерезидентів у разі наявності) - для фізичних осіб;
код за ЄДРПОУ - для юридичних осіб - резидентів, країна реєстрації та ідентифікаційний код з торговельного, судового або банківського реєстру країни, де офіційно зареєстрований іноземний суб'єкт господарської діяльності, - для юридичних осіб - нерезидентів;
паспортні дані або дані іншого документа, що посвічує особу відповідно до вимог законодавства, реєстраційний номер облікової картки платника податків за даними Державного реєстру фізичних осіб - платників податків (вказується для резидентів у разі наявності), місце та дата народження - для фізичних осіб;
депозитарний код рахунку в цінних паперах власника у зберігача;
кількість цінних паперів іноземного емітента, що належать власнику та допущені для обігу на території України;
реквізити зберігача, на рахунку у цінних паперах якого у Національному депозитарії України обліковуються цінні папери іноземного емітента, що належать власнику та допущені до обігу на території України: повне (або скорочене) найменування; код за ЄДРПОУ; дані ліцензії на провадження професійної діяльності на фондовому ринку - депозитарної діяльності, а саме депозитарної діяльності зберігача цінних паперів - номер ліцензії, дата видачі, орган, що видав ліцензію, строк дії ліцензії; депозитарний код рахунку в цінних паперах зберігача у Національному депозитарії України.
Конфіденційна інформація, яка міститься у рішенні Комісії про допуск цінних паперів іноземного емітента до обігу на території України та/або рішенні Комісії про граничний обсяг цінних паперів іноземного емітента, що допущені до обігу на території України, поширюється та розкривається відповідно до вимог чинного законодавства.
1.2. Національний депозитарій України протягом одного робочого дня після отримання рішення Комісії про допуск цінних паперів іноземного емітента до обігу на території України та рішення про граничний обсяг цінних паперів іноземного емітента, що допущені до обігу на території України, якщо рішення про граничний обсяг цінних паперів іноземного емітента, що допущені до обігу на території України, містить інформацію щодо допуску до обігу на території України певної кількості цих цінних паперів, що належать певним власникам, згідно з реквізитами та у кількості, зазначеними у цьому рішенні Комісії, розблоковує цінні папери іноземного емітента на рахунках у цінних паперах відповідних зберігачів (в разі наявності таких цінних паперів на рахунках зберігачів) та надає їм розпорядження на розблокування цих цінних паперів на рахунках їх депонентів згідно з реквізитами та у кількості, зазначеними у цьому рішенні Комісії.
Розпорядження на розблокування цінних паперів мають бути виконані зберігачами (в разі наявності таких цінних паперів на рахунках депонентів) протягом одного робочого дня після їх отримання.

................
Перейти до повного тексту