- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
03.01.2023 № 40
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 лютого 2023 р.
за № 354/39410
Про затвердження Порядку здійснення контролю за додержанням вимог законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру
1. Затвердити Порядок здійснення контролю за додержанням вимог законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність,
наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 24 березня 2017 року № 442 "Про затвердження Порядку здійснення контролю за додержанням вимог законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру та визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 03 вересня 2013 року № 1064", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 19 квітня 2017 року за № 514/30382.
3. Департаменту регуляторної політики та підприємництва забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра економіки України згідно з розподілом обов’язків.
Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економіки України | Ю. Свириденко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
економіки України
03 січня 2023 року № 40
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 лютого 2023 р.
за № 354/39410
ПОРЯДОК
здійснення контролю за додержанням вимог законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру
1. Цей Порядок визначає завдання і порядок проведення спеціально уповноваженим органом з питань дозвільної системи у сфері господарської діяльності, яким є ДРС, планових та позапланових перевірок додержання дозвільними органами (їх посадовими особами) вимог законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру та встановленого порядку їх видачі.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значеннях, наведених у
Законі України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" (далі - Закон).
3. Предметом перевірок є розпорядчі та інші документи дозвільних органів (їх посадових осіб) з питань видачі документів дозвільного характеру, встановленого порядку їх видачі.
4. Об’єктами перевірки є дозвільні органи (їх посадові особи).
5. Суб’єктами перевірки є посадові особи ДРС та її територіальних органів, які входять до складу комісії з проведення перевірки (далі - комісія), представники органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування (їх виконавчих органів), установ та організацій, залучені ДРС до участі у проведенні перевірки за погодженням з їх керівниками.
6. Державний контроль за додержанням дозвільними органами (їх посадовими особами) вимог законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру та встановленого порядку їх видачі здійснюється шляхом проведення планових та позапланових перевірок.
7. Планові перевірки проводяться згідно з річним планом, який затверджується Мінекономіки до 01 грудня року, що передує плановому.
План проведення перевірок, затверджений наказом Мінекономіки, розміщується на офіційних вебсайтах Мінекономіки та ДРС.
8. ДРС надсилає дозвільному органу повідомлення про проведення планової перевірки не пізніше ніж за три робочі дні до її початку.
Повідомлення надсилається до дозвільного органу через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади (далі - система електронної взаємодії).
9. Під час проведення планової перевірки щодо додержання дозвільним органом (його посадовою особою) порядку видачі кожного окремого документа дозвільного характеру (його виду) комісія детально вивчає та аналізує:
1) додержання порядку прийняття від суб’єкта господарювання або адміністратора заяви та документів, необхідних для видачі документів дозвільного характеру (зокрема, щодо комплектності поданих документів), їх реєстрації та розгляду;
2) додержання дозвільним органом вимог
Закону щодо одержання погоджень, висновків та інших документів, необхідних для видачі документа дозвільного характеру, без залучення суб’єкта господарювання;
3) додержання порядку та строків прийняття рішень про видачу документів дозвільного характеру та про відмову у видачі документів дозвільного характеру;
4) додержання порядку та строків видачі документів дозвільного характеру, надання письмового повідомлення суб’єкту господарювання (адміністратору) про відмову у видачі документа дозвільного характеру;
5) забезпечення дозвільним органом (його посадовими особами) оприлюднення та вільного до-ступу до необхідної суб’єктам господарювання інформації для провадження ними господарської діяльності.
10. Позапланові перевірки проводяться ДРС з підстав, визначених частиною другою
статті 9-1 Закону. Позапланова перевірка може проводитися за місцезнаходженням дозвільного органу (його посадової особи) або у приміщенні ДРС (її територіального органу).
Під час проведення позапланових перевірок з’ясовуються лише ті питання, які стали підставою для проведення такої перевірки.
Проведення позапланової перевірки за тим самим фактом (фактами), що був (були) підставою для раніше проведеної позапланової перевірки, забороняється, крім випадку недопущення комісії до проведення перевірки, що підтверджується актом про створення перешкод.
Про проведення позапланової перевірки об’єкт перевірки не повідомляється.
11. Строк проведення перевірок не може перевищувати п’яти робочих днів.
12. До участі в проведенні перевірки можуть залучатися представники органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування (їх виконавчих органів), установ та організацій за погодженням з їх керівниками.
13. Комісія складається щонайменше з двох посадових осіб ДРС та/або її територіальних органів, з числа яких призначається голова комісії, який:
є відповідальним за своєчасне проведення перевірки;
розподіляє обов’язки з виконання завдань під час проведення перевірки між членами комісії та здійснює контроль за їх виконанням.
14. ДРС видає наказ про проведення планової або позапланової перевірки (далі - наказ), у якому зазначаються:
підстава для проведення перевірки;
склад комісії та її голова;
предмет перевірки;
вид перевірки (планова, позапланова за місцезнаходженням дозвільного органу (його посадової особи), позапланова в приміщенні ДРС (її територіального органу));
найменування об’єкта перевірки;
дати початку та закінчення перевірки;
період діяльності об’єкта перевірки, який перевіряється (у разі проведення планової перевірки).
15. Посвідчення на проведення перевірки додержання дозвільними органами (їх посадовими особами) вимог законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру та встановленого порядку їх видачі (далі - посвідчення) (додаток 1) оформляється на підставі наказу та підписується власноруч або за допомогою кваліфікованого електронного підпису Головою ДРС або особою, яка виконує його обов’язки.
Посвідчення реєструються в журналі обліку посвідчень на проведення перевірок (додаток 2), який ведеться в паперовому або електронному вигляді.
16. ДРС надсилає офіційний лист до дозвільного органу через систему електронної взаємодії, у якому зазначаються:
підстава для проведення перевірки;
питання, які є предметом перевірки;
перелік документів (засвідчені в установленому законодавством порядку копії), які необхідно надати для проведення перевірки, та строк і спосіб їх надання.
Обов’язковими додатками до листа є наказ ДРС про проведення перевірки та посвідчення в разі проведення позапланової перевірки у приміщенні ДРС (її територіального органу).
У разі проведення позапланової перевірки у приміщенні ДРС (її територіального органу) у листі обов’язково зазначається перелік документів, засвідчені в установленому законодавством порядку копії яких необхідно надати ДРС, та термін надання цих копій.
17. Посадові особи ДРС під час проведення перевірки мають право:
1) здійснювати запити до дозвільного органу (його посадових осіб), а також інших органів державної влади та місцевого самоврядування з питань, що стосуються предмета перевірки;
................Перейти до повного тексту