- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 128/79 від 26.06.96 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10 липня 1996 р. за N 348/1373 |
Про внесення змін і доповнень до Положення про державне кредитування будов і об'єктів виробничого призначення, затвердженого наказом Міністерства фінансів України і Міністерства економіки України від 15.11.95 N 178/170
( Про внесення змін до Положення додатково див. Наказ
Мінфіну
N 76/35 від 31.03.98 )
З метою удосконалення порядку державного кредитування будов і об'єктів виробничого призначення,
НАКАЗУЄМО:
Заступник Міністра фінансів України Заступник Міністра економіки України | В.Л.Першин В.І.Науменко |
Затверджено
наказом Міністерства фінансів і
Міністерства економіки від
15 листопада 1995 року N 178/170
(в редакції наказу Міністерства
фінансів та Міністерства
економіки від 26 червня
1996 року N 128/79)
Положення про державне кредитування будов і об'єктів виробничого призначення
1. Загальні положення
1.1. Державне кредитування здійснюється шляхом надання бюджетних позичок безпосередньо міністерствам, відомствам, іншим центральним органам державної виконавчої влади для фінансування підприємствами, об'єднаннями та організаціями (далі - позичальниками) через банківські установи в першу чергу пускових об'єктів, а також раніше розпочатих важливих новобудов виробничого призначення, технічного переозброєння і реконструкції діючих підприємств, незалежно від форм власності, на пріоритетних напрямках економіки відповідно до Концепції регулювання інвестиційної діяльності в умовах ринкової трансформації економіки. Воно є прямим, цільовим, поворотним, строковим, в обов'язковому порядку забезпеченим заставою, поручительством або гарантією і здійснюється за рахунок коштів, передбачених на цю мету Державним бюджетом України.
1.2. Бюджетні позички надаються для фінансування будов і об'єктів, проектні строки спорудження яких (або їх черг) не перевищують трьох років, а в окремих випадках - п'яти років.
Погашення бюджетних позичок починається через рік після закінчення будівництва, реконструкції або технічного переозброєння об'єкта кредитування (його черги, пускового комплексу) і здійснюється щоквартально у термін не більше як за три роки.
Погашення наданих бюджетних позичок, які використано на придбання обладнання, що не входить до кошторисів будов, починається у наступному за плановим роком і здійснюється щоквартально у термін не більше як за два роки.
1.3. Обсяги бюджетних позичок на плановий рік доводяться до міністерств, відомств, інших центральних органів державної виконавчої влади та фінансуючих банків Міністерством економіки після затвердження Державної програми економічного і соціального розвитку України.
1.4. Перелік будов і об'єктів виробничого призначення, які фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету, визначає Міністерство економіки за погодженням з Міністерством фінансів на основі пропозицій міністерств, відомств, інших центральних органів державної виконавчої влади і подає його на затвердження Кабінету Міністрів України у складі Державної програми економічного і соціального розвитку України на плановий рік.
1.5. За використання бюджетних позичок встановлюється плата в розмірі 20 відсотків річних від фактично профінансованих обсягів.
2. Обслуговування бюджетних позичок
2.1. Організація роботи по обслуговуванню бюджетних позичок, їх обліку та проведенню розрахунків з позичальниками здійснюється уповноваженими комерційними банками України: Українським акціонерним промислово-інвестиційним банком "Промінвестбанк", акціонерно-комерційним агропромисловим банком "Україна" та акціонерно-комерційним банком соціального розвитку "Укрсоцбанк", через які запроваджено касове виконання Державного бюджету України.
Міністерство фінансів перераховує міністерствам, відомствам, іншим центральним органам державної виконавчої влади на окремий рахунок кошти, в межах яких надається бюджетна позичка, згідно з затвердженою Державною програмою економічного і соціального розвитку України.
Міністерства, відомства, інші центральні органи державної виконавчої влади - замовники, яким надається бюджетна позичка, укладають з Міністерством фінансів (Головним управлінням державного казначейства) кредитну угоду, в якій визначаються умови надання позички та її гарантованого повернення у визначені кредитним договором терміни.
Фінансуючі банки не мають права використовувати кошти бюджетних позичок на інші цілі.
Надходження коштів із бюджету для надання державної позички має відображатись на балансовому рахунку N 740 "Кошти довгострокового кредитування за рахунок бюджету", а кредитування - з балансового рахунку N 775 "Кредити підприємствам і організаціям усіх форм власності за рахунок бюджетних коштів".
2.2. Кредитні взаємовідносини між фінансуючими банками та позичальниками регламентуються нормативними актами Національного банку України і оформляються кредитним договором, укладеним відповідно до рекомендацій Положення Національного банку України
"Про кредитування".
................Перейти до повного тексту