1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
НАКАЗ
27.02.2004 № 377
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 березня 2004 р.
за № 343/8942
Щодо затвердження Порядку оцінки орендованого нерухомого майна, що містить невід'ємні поліпшення, здійснені за час його оренди, під час приватизації
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Фонду державного майна № 511 від 16.03.2023 )
Відповідно до статті 5 Закону України "Про Фонд державного майна України", статті 9 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні", Методики оцінки майна, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2003 року № 1891 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 року № 224) НАКАЗУЮ:
( Преамбула в редакції Наказу Фонду державного майна № 511 від 16.03.2023 )
1. Затвердити Порядок оцінки орендованого нерухомого майна, що містить невід'ємні поліпшення, здійснені за час його оренди, під час приватизації (додається).
2. Вважати таким, що втратив чинність, Порядок компенсації вартості поліпшень орендованого майна під час його приватизації, затверджений наказом Фонду державного майна України від 12.07.2001 № 1241, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 25.07.2001 за № 636/5827.
3. Департаменту оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності (Н. Лебідь) забезпечити державну реєстрацію Порядку оцінки орендованого нерухомого майна, що містить невід'ємні поліпшення, здійснені за час його оренди, під час приватизації у Міністерстві юстиції України.
4. Контроль за виконанням цього наказу покладається на заступника Голови Фонду Д.Парфененка.

Голова Фонду

М. Чечетов
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Фонду державного
майна України
27.02.2004 № 377
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 березня 2004 р.
за № 343/8942
ПОРЯДОК
оцінки орендованого нерухомого майна, що містить невід'ємні поліпшення, здійснені за час його оренди, під час приватизації
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок установлює вимоги до проведення незалежної оцінки орендованого нерухомого майна (крім земельних ділянок), що містить невід'ємні поліпшення (далі - орендоване нерухоме майно), під час приватизації відповідно до статті 18 Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна" шляхом продажу на аукціоні або шляхом викупу, а також процедур ідентифікації невід'ємних поліпшень, здійснених за рахунок коштів орендаря.
( Абзац перший пункту 1.1 глави 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Фонду державного майна № 511 від 16.03.2023 )
Порядок застосовується для оцінки орендованого нерухомого майна, що перебуває у державній, комунальній власності або належить Автономній Республіці Крим, що містить невід’ємні поліпшення, здійснені за час його оренди, та стосовно якого прийнято рішення про приватизацію шляхом викупу або про приватизацію на аукціоні з умовами та компенсацією орендарю вартості невід’ємних поліпшень.
( Абзац другий пункту 1.1 глави 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Фонду державного майна № 511 від 16.03.2023 )
Невід'ємними поліпшеннями орендованого майна є здійснені орендарем за час оренди заходи, спрямовані на покращення фізичного (технічного) стану орендованого майна та (або) його споживчих якостей, відокремлення яких призведе до зменшення його ринкової вартості та згода на які надана орендодавцем.
( Абзац третій пункту 1.1 глави 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Фонду державного майна № 511 від 16.03.2023 )
1.2. Датою оцінки орендованого нерухомого майна є останнє число місяця. Дата оцінки призначається наказом відповідного органу приватизації.
1.3. Проведенню незалежної оцінки орендованого нерухомого майна передує виконання відповідних робіт підготовчого етапу, визначених Методикою оцінки майна, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2003 року № 1891 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 року № 224) (далі - Методика оцінки майна).
( Пункт 1.3 глави 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Фонду державного майна № 511 від 16.03.2023 )
1.4. Незалежна оцінка орендованого нерухомого майна проводиться суб'єктом оціночної діяльності - суб'єктом господарювання та включає такі етапи:
опрацювання вихідних даних, необхідних для оцінки, у тому числі отриманих від органу приватизації за результатами виконання робіт підготовчого етапу;
ідентифікація поліпшень орендованого майна;
застосування методичних підходів та узагальнення отриманих з їх використанням результатів оцінки з метою визначення ринкової вартості орендованого нерухомого майна та ринкової вартості невід'ємних поліпшень орендованого нерухомого майна;
визначення питомої ваги часток держави (відповідно комунального майна або майна, що належить Автономній Республіці Крим) та орендаря у визначеній ринковій вартості орендованого нерухомого майна;
складання звіту про оцінку майна та висновку про вартість орендованого нерухомого майна, подання їх до органу приватизації на рецензування та затвердження не пізніше ніж за 15 календарних днів до закінчення встановленого законодавством строку проведення незалежної оцінки;
затвердження висновку про вартість орендованого нерухомого майна відповідним органом (далі - відповідний орган приватизації):
державним органом приватизації - у разі приватизації державного (республіканського) майна або якщо йому надані повноваження щодо приватизації комунального майна,
виконавчим органом органу місцевого самоврядування - у разі приватизації комунального майна.
2. Ідентифікація поліпшень орендованого нерухомого майна
2.1. Ідентифікацією поліпшень орендованого нерухомого майна (далі - ідентифікація поліпшень) є встановлення суб'єктом оціночної діяльності - суб'єктом господарювання факту відповідності підтверджувальних документів, наданих орендарем, про здійснені ним заходи, спрямовані на покращення фізичного (технічного) стану орендованого нерухомого майна та (або) його споживчих якостей (далі - поліпшення), наявним поліпшенням, які неможливо відокремити від відповідного об'єкта без завдання йому шкоди і які здійснені за рахунок коштів орендаря та за згодою орендодавця.
Ідентифікуються поліпшення, що здійснені протягом строку дії договору оренди та наявні на дату оцінки.
2.2. Підтверджувальні документи про здійснені орендарем поліпшення, що подаються ним до відповідного органу приватизації, включають:
договір оренди, укладений з дотриманням вимог законодавства;
письмову згоду орендодавця на здійснення орендарем поліпшень нерухомого майна;
завірену копію проєктно-кошторисної документації на проведення поліпшень, якщо інше не встановлено договором оренди;
акти приймання виконаних будівельних робіт, підписані орендарем і підрядником;
копії документів (платіжна інструкція / прибутковий касовий ордер / фіскальний звітний чек тощо), що підтверджують проведені розрахунки за виконані поліпшення орендованого нерухомого майна, у тому числі придбані матеріали, конструкції, пов’язані з їх виконанням;
довідка орендаря про суму витрат на здійснення невід’ємних поліпшень орендованого майна;
звіт за результатами експертизи кошторисної частини проєктної документації на здійснення невід’ємних поліпшень;
висновок будівельної експертизи, яким підтверджується здійснення і склад невід’ємних поліпшень, у тому числі невід’ємний характер поліпшень;
звіт про оцінку майна, складений суб’єктом оціночної діяльності - суб’єктом господарювання, у якому визначено вартість невід’ємних поліпшень, підтверджених висновком будівельної експертизи;
інші документи, необхідні для виконання положень цього Порядку, що наявні у замовника оцінки.
Зазначені підтверджувальні документи надаються суб’єкту оціночної діяльності - суб’єкту господарювання органом приватизації.
Ідентифікація поліпшень орендованого майна та проведення незалежної оцінки майна суб’єктом оціночної діяльності - суб’єктом господарювання здійснюється на підставі наданих підтверджувальних документів та вихідних даних, необхідних для проведення незалежної оцінки.

................
Перейти до повного тексту