- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 267 від 04.05.98 року м.Київ |
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 21 травня 1998 року за N 339/2779 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної
митної служби
N 345 від 02.07.2002 )
Про затвердження Положення про порядок контролю за ввезенням на митну територію України окремих видів товарів
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Державної
митної служби
N 710 від 11.11.98
N 368 від 16.06.99
N 749 від 22.12.2000
N 264 від 26.04.2001 )
З метою посилення контролю за ввезенням на митну територію України товарів, на які встановлено акцизний збір, та окремих видів товарів, перелік яких встановлюється та змінюється Держмитслужбою залежно від виду транспорту, крім залізничного, та у відповідності з постановою Кабінету Міністрів України від 23 січня 1997 р.
N 52 "Про порядок внесення обов'язкових платежів у разі імпорту окремих видів товарів" у редакції постанов Кабінету Міністрів України від 29 вересня 1997 р.
N 1078 "Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 23 січня 1997 р. N 52" та від 2 квітня 1998 р.
N 460 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України", а також відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 2 квітня 1998 р.
N 419 "Про заходи щодо посилення контролю за ввезенням в Україну окремих видів товарів, що імпортуються суб'єктами підприємницької діяльності",
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок контролю за ввезенням на митну територію України окремих видів товарів.
2. Управлінню нетарифного регулювання (Пашинний О.І.) в двотижневий термін зареєструвати зазначене Положення в Мін'юсті.
3. Начальникам регіональних митниць, начальникам митниць вимоги цього Положення довести до відома суб'єктів підприємницької діяльності.
4. Накази Держмитслужби від 31.12.96
N 594, від 13.02.97
N 65 та від 13.02.97
N 66 вважати такими, що втратили чинність.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Служби Соловкова Ю.П.
Перший заступник Голови Служби |
О.Єгоров |
Затверджено
Наказ Державної митної
служби України
04.05.98 N 267
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 травня 1998 року
за N 339/2779
Положення про порядок контролю за ввезенням на митну територію України окремих видів товарів
1. Загальні положення
1.1. Це Положення розроблено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 січня 1997 р.
N 52 "Про порядок внесення обов'язкових платежів у разі імпорту окремих видів товарів" у редакції постанов Кабінету Міністрів України від 29 вересня 1997 р.
N 1078 "Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 23 січня 1997 р. N 52" та від 2 квітня 1998 р.
N 460 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України", а також відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 2 квітня 1998 р.
N 419 "Про заходи щодо посилення контролю за ввезенням в Україну окремих видів товарів, що імпортуються суб'єктами підприємницької діяльності".
Положення регламентує порядок ввезення (крім транзиту) і митного оформлення товарів, що входять до Переліку товарів, ввезення яких на митну територію України здійснюється за умови оформлення попередньої вантажної митної декларації на підакцизні товари та внесення митних платежів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.01.97 N 52 в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 29.09.97 N 1078 (далі - окремі підакцизні товари), та окремих видів товарів, перелік яких встановлюється та змінюється Держмитслужбою залежно від виду транспорту, крім залізничного.
1.2. Окремі види товарів, перелік яких встановлюється Держмитслужбою, та зміни до їх переліку затверджуються наказами Держмитслужби.
1.3. Умовою переміщення через митний кордон України окремих підакцизних товарів при їх ввезенні на митну територію України є попередня (акцизна) вантажна митна декларація (далі - АД) на такі товари, оформлена в митниці за місцем державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності - імпортерів таких товарів зі сплатою під час її оформлення всіх належних платежів (ввізного мита, податку на додану вартість, акцизного та митних зборів).
1.4. Умовою переміщення через митний кордон України окремих видів товарів, перелік яких установлюється та змінюється Держмитслужбою залежно від виду транспорту, крім залізничного, при їх ввезенні на митну територію України є подання попередньої вантажної митної декларації (далі - ПД), оформленої в митниці за місцем державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності зі сплатою під час її оформлення митних платежів.
У разі ввезення окремих видів товарів, перелік яких встановлюється та змінюється Держмитслужбою, до митниці за місцем державної реєстрації імпортера може бути надана фінансова гарантія у вигляді гарантії незалежного фінансового посередника щодо обов'язкової доставки товарів до митниць призначення в порядку, аналогічному порядку, що встановлений Положенням про надання фінансових гарантій митним органам незалежними фінансовими посередниками щодо обов'язкової доставки товарів до митниць призначення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.10.96
N 1216.
1.5. Митне оформлення окремих підакцизних товарів (крім нафтопродуктів) здійснюється в митниці за місцем державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
Якщо митне оформлення нафтопродуктів за листом узгодження між митницями здійснюється структурним підрозділом митниці, який розташований безпосередньо в пункті пропуску на митному кордоні України, то АД не оформляється.
( Пункт 1.5 в редакції Наказу Державної митної служби
N 710 від 11.11.98 )
1.6. При ввезенні на митну територію України окремих видів товарів, які входять до Переліку товарів, що ввозяться за попередньою вантажною митною декларацією, враховуючи господарську діяльність суб'єктів підприємницької діяльності, дозволяється оформлення ПД та наступне оформлення вантажної митної декларації в зоні діяльності іншої митниці за листами узгодження між митницею за місцем державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності та митницею оформлення. При цьому ПД та ВМД повинні бути оформлені однією митницею.
Якщо суб'єкт підприємницької діяльності акредитований у зоні діяльності прикордонної митниці, то митне оформлення товарів, які входять до Переліку товарів, що ввозяться за попередньою вантажною митною декларацією, здійснюється без оформлення ПД за умови його здійснення структурним підрозділом митниці, який розташований безпосередньо в пункті пропуску на митному кордоні.
( Пункт 1.6 в редакції Наказу Державної митної служби
N 710 від 11.11.98 )
1.7. АД - це документ, що заповнюється на бланку уніфікованого адміністративного документа форми МД-2 (МД-3) і містить у собі відомості про вантаж (товари, що входять до Переліку товарів, ввезення яких на митну територію України здійснюється за умови оформлення попередньої вантажної митної декларації на окремі підакцизні товари та внесення митних платежів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.01.97
N 52 в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 29.09.97
N 1078, який буде ввезено на митну територію України).
1.8. ПД - це документ, що заповнюється на бланку уніфікованого адміністративного документа форми МД-2 (МД-3) і містить у собі відомості про вантаж (окремі види товарів, перелік яких встановлюється та змінюється Держмитслужбою залежно від виду транспорту, крім залізничного), який буде ввезено на митну територію України.
1.9. АД та ПД використовуються митними органами для посилення контролю за ввезенням на митну територію України окремих підакцизних товарів та окремих видів товарів, перелік яких встановлюється та змінюється Держмитслужбою залежно від виду транспорту, крім залізничного.
АД та/або ПД оформлюються на одну партію товару. При цьому визначення партії товару аналогічне визначенню у відповідності з Положенням про вантажну митну декларацію, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.97
N 574.
У разі ввезення на митну територію України в одній партії товару окремих підакцизних товарів та окремих видів товарів, перелік яких встановлюється та змінюється Держмитслужбою залежно від виду транспорту, крім залізничного, оформлюються АД і ПД.
При ввезенні на митну територію України в складі однієї партії товарів, перелік яких установлюється та змінюється Держмитслужбою, і товарів, на які не поширюється попереднє декларування, за бажанням суб'єкта підприємницької діяльності дозволяється оформлення ПД на всю партію товарів.
( Пункт 1.9 доповнено абзацом згідно з Наказом Державної митної служби
N 710 від 11.11.98 )
При цьому запобіжні заходи у вигляді попереднього внесення платежів, гарантії незалежного фінансового посередника, простого векселя тощо застосовуються тільки до товарів, які входять до Переліку товарів, що ввозяться за попередньою вантажною митною декларацією.
( Пункт 1.9 доповнено абзацом згідно з Наказом Державної митної служби
N 710 від 11.11.98 )
1.10. Кошти повинні бути перераховані на депозитні рахунки митних органів за місцем державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності. При цьому сума, яка перераховується на депозитний рахунок митниці, повинна відповідати сумі встановлених платежів, що потрібно сплатити за партію товару, яка буде ввозитись за однією АД або ПД.
Суми платежів перераховуються до Державного бюджету після оформлення у повному обсязі ВМД.
1.11. Під час оформлення АД або ПД імпортери окремих підакцизних товарів та окремих видів товарів, перелік яких встановлюється Держмитслужбою залежно від виду транспорту, крім залізничного, надають до митниці оформлення письмове зобов'язання в довільній формі про оформлення ВМД на зазначені товари відповідно до заявленого митного режиму в термін, що не перевищує шість місяців. У разі невиконання цього зобов'язання суми платежів, сплачені за АД або ПД, перераховуються до Державного бюджету, а до суб'єктів підприємницької діяльності - порушників митних правил застосовуються санкції, передбачені митним законодавством.
1.12. Суми платежів, сплачені під час оформлення АД або ПД в митниці за місцем державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності, після оформлення ВМД у режимах тимчасового ввезення, митного складу, магазину безмитної торгівлі, за заявою суб'єкта підприємницької діяльності, повертаються йому чи зараховуються на рахунок митниці в рахунок наступних платежів.
( Абзац перший пункту 1.12 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної митної служби
N 710 від 11.11.98 )
Суми платежів, сплачених під час оформлення АД або ПД понад норму в митниці оформлення, за заявою суб'єкта підприємницької діяльності повертаються йому чи зараховуються на рахунок митниці в рахунок наступних платежів.
1.13. У разі ввезення на митну територію України товарів, раніше вивезених з України під зобов'язання про зворотне ввезення, ПД не застосовується. Зворотне ввезення таких товарів здійснюється на підставі копії ВМД на вивезення зазначених товарів.
( Розділ 1 доповнено пунктом 1.13 згідно з Наказом Державної митної служби
N 710 від 11.11.98 )
1.14. При ввезенні на митну територію України консолідованих дрібнопакетованих вантажів, що надходять по лінії служб прискореної доставки вантажів ("DHL", "TNT", "UPS", "FedEx", "У- Руско", "Елен Карго" та ін.) на адреси юридичних та фізичних осіб, що містять зразки окремих підакцизних товарів та окремих видів товарів, перелік яких установлюється Держмистлужбою залежно від виду транспорту, крім залізничного, АД та ПД не застосовуються.
( Розділ 1 доповнено пунктом 1.14 згідно з Наказом Державної митної служби
N 710 від 11.11.98 )
1.15. При ввезенні вантажів гуманітарної допомоги ПД не застосовується.
( Розділ 1 доповнено пунктом 1.15 згідно з Наказом Державної митної служби
N 710 від 11.11.98 )
1.16. При ввезенні вантажів технічної допомоги здійснюється оформлення ПД. При цьому не вносяться попередні платежі та не надається фінансова гарантія.
( Розділ 1 доповнено пунктом 1.16 згідно з Наказом Державної митної служби
N 710 від 11.11.98 )
1.17. При оформленні ПД на ввезення в Україну вантажів як унеску до статутного фонду підприємств з іноземними інвестиціями сплата нарахованих платежів здійснюється шляхом подання митниці векселя, який є підставою для застосування пільгового режиму в оподаткуванні при митному оформленні.
( Розділ 1 доповнено пунктом 1.17 згідно з Наказом Державної митної служби
N 749 від 22.12.2000 )
1.18. Для вантажів, що ввозяться на митну територію України з метою реалізації інвестиційних проектів, застосовується ПД з умовно нарахованими платежами у разі подання митниці потрібних документів, які при митному оформленні є підставою для застосування пільгового режиму в оподаткуванні.
( Розділ 1 доповнено пунктом 1.18 згідно з Наказом Державної митної служби
N 749 від 22.12.2000 )
1.19. При оформленні ПД на продукцію, яка поставляється за виробничою кооперацією відповідно до угод про виробничу кооперацію між Кабінетом Міністрів України й урядами держав-учасниць СНД, сплата нарахованих платежів здійснюється шляхом подання митниці векселя, оформленого згідно з Порядком оформлення векселями сплати податків з продукції, що поставляється за виробничою кооперацією, та їх погашення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24.11.97
N 1303.
( Розділ 1 доповнено пунктом 1.19 згідно з Наказом Державної митної служби
N 749 від 22.12.2000 )
2. Оформлення акцизної та попередньої вантажних митних декларацій
2.1. АД або ПД, заповнена відповідно до порядку, викладеного в додатку до цього Положення, та її електронна копія подаються у митницю за місцем державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності разом з такими документами:
1) зовнішньоекономічним договором (контрактом);
2) копією платіжного доручення, завіреною суб'єктом підприємницької діяльності, на суму встановлених платежів;
3) примірником заявки-розрахунку з відміткою податкових органів про суму фактично сплаченого акцизного збору під час купівлі марок акцизного збору (для товарів, що підлягають маркуванню марками акцизного збору).
Усі умови здійснення платежів і курс валюти Національного банку застосовуються на день оформлення АД або ПД та фіксуються на момент проставлення митницею штампа "Сплачено".
2.2. Інспектор митниці в межах своєї компетенції перевіряє:
- фактичне надходження сум встановлених платежів на депозитний рахунок митниці;
- правильність заповнення АД або ПД та її електронної копії, проставляючи на ній потрібні штампи відповідно до загального порядку.
2.3. Митниця, де була оформлена АД або ПД, у термін, що не перевищує 4 години з моменту оформлення, передає інформацію за оформленою АД або ПД до Інформаційно-аналітичного митного управління засобами електронного зв'язку.
Встановлення на контроль електронної копії АД або ПД здійснюється тільки після підтвердження достовірності інформації в центральній базі даних (далі - БД) відділом контролю доставки по кожній АД або ПД відміткою у БД каналами оперативного зв'язку.
2.4. Для забезпечення оперативного здійснення митних процедур в пункті пропуску на митному кордоні України суб'єкт підприємницької діяльності повинен повідомити перевізника про номер та дату оформленої АД або ПД, які проставляються перевізником у правому нижньому куті товаросупровідних документів.
3. Переміщення товарів через митний кордон України
3.1. Умовою для ввезення окремих підакцизних товарів та окремих видів товарів, перелік яких встановлюється Держмитслужбою залежно від виду транспорту, крім залізничного, на митну територію України є перевірка інспектором в пункті пропуску наявності АД або ПД в центральній БД (оперативний запит до центральної БД ІАМУ за номером АД або ПД) та відповідності вантажу і супровідних документів відомостям, заявленим в електронній копії АД або ПД.
Якщо в центральній базі даних ІАМУ не знайдено підтвердження оформленої АД чи ПД, то на вимогу перевізника або уповноваженої суб'єктом підприємницької діяльності особи посадова особа митного органу в пункті пропуску на кордоні повинна протягом 2 годин видати про це офіційну довідку (додаток 2).
( Пункт 3.1 доповнено абзацом другим згідно з Наказом Державної митної служби
N 710 від 11.11.98 )
3.2. У виключних випадках, у разі відсутності зв'язку між пунктом пропуску на кордоні та центральною БД ІАМУ, інспектор з пункту пропуску, використовуючи будь-які канали зв'язку митних органів (телефон, радіозв'язок, факс), звертається до митниці, в зоні діяльності якої знаходиться пункт пропуску. Митниця, використовуючи електронний зв'язок з центральною БД ІАМУ, отримує електронну копію АД або ПД і передає інформацію про АД або ПД, використовуючи телефонний, радіозв'язок або факсимільний зв'язок, на пункт пропуску. При цьому телефонограми реєструються в окремому журналі реєстрації повідомлень і в митниці, і в пункті пропуску.
................Перейти до повного тексту