1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
09.02.2017 № 192
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 березня 2017 р.
за № 339/30207
Про затвердження Положення про проведення Міністерством освіти і науки України конкурсного відбору науково-технічних (експериментальних) розробок за державним замовленням
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки № 507 від 12.04.2024 )
Відповідно до статей 42, 48, 57, 58 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", Закону України "Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки", Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630, та з метою формування пропозицій щодо державного замовлення на найважливіші науково-технічні (експериментальні) розробки та науково-технічну продукцію НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про проведення Міністерством освіти і науки України конкурсного відбору науково-технічних (експериментальних) розробок за державним замовленням, що додається.
2. Департаменту науково-технічного розвитку (Чеберкус Д.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Стріху М.В.

Міністр

Л.М. Гриневич
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти
і науки України
09.02.2017 № 192
(в редакції наказу Міністерства
освіти і науки України
від 12 квітня 2024 року № 507)
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 березня 2017 р.
за № 339/30207
ПОЛОЖЕННЯ
про проведення Міністерством освіти і науки України конкурсного відбору науково-технічних (експериментальних) розробок за державним замовленням
I. Загальні положення
1. Цим Положенням визначається процедура проведення Міністерством освіти і науки України конкурсного відбору науково-технічних (експериментальних) розробок за державним замовленням (далі - Конкурс).
2. Метою проведення Конкурсу є формування пропозицій щодо державного замовлення на науково-технічні (експериментальні) розробки та науково-технічну продукцію відповідно до статей 42, 48, 57, 58 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність".
3. На Конкурс подаються науково-технічні (експериментальні) розробки (далі - науково-технічні розробки) за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки, визначеними на дату проведення Конкурсу у статті 3 Закону України "Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки", прикладного спрямування.
Строк виконання науково-технічних розробок - до двох років.
4. На Конкурс науково-технічні розробки подаються у формі заявки на участь у конкурсі науково-технічних розробок за державним замовленням (далі - Заявка) згідно з вимогами, затвердженими наказом про оголошення Конкурсу, за встановленою Міністерством освіти і науки України формою.
5. Конкурсний відбір науково-технічних розробок здійснюється за результатами наукової і науково-технічної експертизи за такими критеріями:
спрямованість на отримання науково-технічного (прикладного) результату, доведеного до стадії практичного використання;
відповідність запланованого науково-технічного (прикладного) результату пріоритетним державним потребам для забезпечення розвитку економіки, суспільства, зміцнення національної безпеки на основі використання наукових та науково-технічних досягнень, у тому числі шляхом розроблення технологій подвійного призначення.
6. Заявки, що містять державну таємницю, до розгляду не приймаються.
II. Вимоги до учасників Конкурсу
1. У Конкурсі можуть брати участь підприємства, установи і організації незалежно від форм власності, що мають в наявності працівників відповідної кваліфікації, обладнання та матеріально-технічну базу для забезпечення виконання відповідної науково-технічної розробки (далі - учасники).
2. Науковий керівник науково-технічної розробки має бути працівником учасника, від якої подається науково-технічна розробка, за основним місцем роботи.
3. Вчений може бути науковим керівником тільки однієї науково-технічної розробки, а виконавці (автори) можуть брати участь не більше ніж як у двох науково-технічних розробках, які беруть участь у Конкурсі в поточному році.
4. У разі подання двох або більше Заявок на участь у Конкурсі, де науковим керівником є одна й та сама особа, до розгляду приймається Заявка, яка зареєстрована в Національній електронній науково-інформаційній системі (далі - Система) першою.
5. Учасником Конкурсу вважається підприємство, установа або організація, яким (якою) подано хоча б одну Заявку на участь у Конкурсі (далі - учасник Конкурсу).
III. Подання документів для участі у Конкурсі
1. Подання документів здійснюється в Системі в установленому законодавством порядку.
Документи для участі у Конкурсі подаються в електронній формі з накладеним кваліфікованим електронним підписом або удосконаленим електронним підписом, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, з використанням можливостей Системи відповідно до положень Порядку роботи Національної електронної науково-інформаційної системи, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 08 січня 2024 року № 10, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 березня 2024 року за № 323/41668, та відповідно до процедури, визначеної організатором в оголошенні про проведення Конкурсу.
2. Учасники Конкурсу подають такі документи:
1) супровідний лист за підписом керівника учасника Конкурсу з переліком матеріалів, що подаються на Конкурс;
2) Заявку разом з технічним завданням та основними характеристиками науково-технічної продукції, яку передбачається створити.
3. Згода виконавців (авторів) на участь у виконанні науково-технічної розробки автоматично фіксується у Системі під час подання Заявки.
4. Учасник Конкурсу, визнаний переможцем за результатами Конкурсу, додатково подає до МОН документи, визначені пунктом 2 цього розділу, у паперовій формі або в електронній формі на електронну пошту, зазначену в оголошенні про проведення Конкурсу.

................
Перейти до повного тексту