- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 лютого 2014 р.
за № 339/25116
Про затвердження Інструкції з використання маркувальних машин
2. Департаменту координації політики розвитку інфраструктури та туризму Міністерства інфраструктури України забезпечити:
подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
оприлюднення цього наказу на офіційному сайті Міністерства інфраструктури України.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра К.О. Єфименка.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
інфраструктури України
03.02.2014 № 71
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 лютого 2014 р.
за № 339/25116
ІНСТРУКЦІЯ
з використання маркувальних машин
І. Загальні положення
1. Ця Інструкція визначає порядок використання маркувальних машин національним оператором поштового зв’язку (далі - національний оператор), а також фізичними та юридичними особами.
2. Маркувальна машина призначена для нанесення на прості та рекомендовані поштові картки, листи, бандеролі (далі - письмова кореспонденція) відбитків кліше державного знака, що підтверджує оплату послуг поштового зв’язку із зазначенням їх вартості (далі - державний знак), календарного штемпеля, що зазначає місце та дату приймання цієї кореспонденції для пересилання, найменування (прізвище, ім’я, по батькові) та поштову адресу власника маркувальної машини чи логотипа (товарного знака) національного оператора, або нанесення цих даних на письмову кореспонденцію шляхом електронного друкування.
3. Маркувальні машини повинні бути обладнані спеціальним пристроєм для введення граничної суми авансу на оплату послуг поштового зв’язку та лічильником для обліку кількості відбитків кліше відправленої письмової кореспонденції (далі - лічильник).
Спеціальний пристрій для введення граничної суми авансових платежів на оплату послуг поштового зв’язку та лічильник повинні бути опломбовані підприємством-виробником з метою виключення несанкціонованого втручання.
найменування (прізвища, імені, по батькові) та поштової адреси власника маркувальної машини чи логотипа (товарного знака) національного оператора;
календарного штемпеля;
державного знака та реєстраційного номера маркувальної машини.
Допускається використання маркувальних машин, які мають змогу нанесення відбитків вищезазначених кліше шляхом електронного друкування.
5. Замовлення національним оператором маркувальних машин, виготовлення кліше здійснюються на підставі договору, що укладається між національним оператором та підприємством-виробником.
6. Кліше календарного штемпеля, державного знака та реєстраційного номера маркувальної машини придбаваються філіями національного оператора за власний рахунок і є їх власністю.
Маркувальна машина та кліше найменування (прізвища, імені, по батькові) та поштової адреси власника маркувальної машини придбаваються фізичною або юридичною особою за власний рахунок і є їх власністю.
7. Найменування (прізвище, ім’я, по батькові) та поштова адреса власника маркувальної машини розміщуються на відповідному кліше у порядку, визначеному
Правилами надання послуг поштового зв’язку, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 05 березня 2009 року № 270 (далі - Правила надання послуг поштового зв’язку).
У разі використання маркувальних машин для оплати міжнародної письмової кореспонденції на кліше найменування (прізвища, імені, по батькові) та поштової адреси власника маркувальної машини додатково наносяться латинськими літерами назва країни та найменування об’єкта поштового зв’язку місця приймання.
8. Використання маркувальних машин для оплати письмової кореспонденції без кліше державного знака, календарного штемпеля, лічильника та спеціального пристрою для введення граничної суми авансу на оплату послуг поштового зв’язку забороняється.
ІІ. Замовлення, придбання маркувальної машини та кліше
1. З метою використання маркувальної машини для оплати послуг з пересилання письмової кореспонденції фізична або юридична особа (далі - замовник) подає заяву до відокремленого підрозділу національного оператора із зазначенням своїх повного та скороченого (у разі наявності) найменування, поштової адреси - для юридичної особи, прізвища, імені, по батькові, поштової адреси - для фізичної особи, а також здійснює розрахунки з підприємством-виробником.
2. Після перерахування підприємству-виробнику вартості виготовлення замовлення підприємство-виробник видає маркувальну машину замовнику та інформує відповідну філію національного оператора про місцезнаходження (місце проживання) замовника.
3. На підставі поданих заяв та одержаного підтвердження від підприємства-виробника про відвантаження маркувальної машини замовнику відповідний відокремлений підрозділ національного оператора подає замовлення на виготовлення кліше державного знака та календарного штемпеля філії національного оператора за підпорядкованістю.
4. Узагальнені замовлення на виготовлення кліше календарного штемпеля та державного знака для маркувальних машин фізичних і юридичних осіб і на придбання маркувальних машин та кліше до них, що будуть застосовуватися відокремленими підрозділами національного оператора, надсилаються до підприємства-виробника.
5. Кліше календарного штемпеля та державного знака маркувальної машини підприємство-виробник надсилає філії національного оператора.
6. Коди введення в маркувальну машину сум авансових платежів на оплату послуг поштового зв’язку підприємство-виробник видає уповноваженій особі відокремленого підрозділу національного оператора, який повідомляє їх об’єкту поштового зв’язку, що здійснюватиме приймання письмової кореспонденції.
ІІІ. Використання маркувальної машини
1. Власник маркувальної машини укладає з відокремленим підрозділом національного оператора договір про надання послуг з пересилання письмової кореспонденції з використанням маркувальної машини (далі - договір про надання послуг).
2. Технічне обслуговування маркувальної машини, власником якої є фізична або юридична особа, забезпечує відокремлений підрозділ національного оператора, про що укладається договір про технічне обслуговування маркувальної машини. Вимоги щодо технічного обслуговування маркувальної машини можуть обумовлюватися у договорі про надання послуг.
3. Перед початком експлуатації маркувальної машини представником відокремленого підрозділу національного оператора в присутності власника маркувальної машини встановлюються кліше державного знака та календарного штемпеля, за допомогою коду вводиться сума авансового платежу на оплату послуг поштового зв’язку, про що складається
акт уведення маркувальної машини в експлуатацію (додаток 2) у двох примірниках.
В акті уведення маркувальної машини в експлуатацію зазначаються показники лічильника маркувальної машини на дату складання акта та стан пломби підприємства-виробника.
Перший примірник акта уведення маркувальної машини в експлуатацію залишається у власника маркувальної машини, другий - надсилається до відокремленого підрозділу національного оператора, з яким укладено договір про надання послуг.
Копії договору про надання послуг та відбитки кліше надсилаються до об'єкта поштового зв’язку, який здійснюватиме приймання письмової кореспонденції з відбитком кліше державного знака для пересилання.
................Перейти до повного тексту