1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО З ПИТАНЬ ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ
НАКАЗ
20.03.2020 № 109/20
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
09 квітня 2020 р.
за № 331/34614
Про затвердження Положення про відкритий конкурс для призначення на посади державної служби категорій "Б" та "В" у Національному агентстві з питань запобігання корупції
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Національного агентства з питань запобігання корупції № 180/21 від 24.03.2021 )
Відповідно до пункту 10 частини першої статті 7, абзацу третього частини другої статті 8 Закону України "Про запобігання корупції" , Закону України "Про державну службу"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про відкритий конкурс для призначення на посади державної служби категорій "Б" та "В" у Національному агентстві з питань запобігання корупції, що додається.
2. Управлінню персоналом подати в установленому порядку цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Голова О. Новіков
ПОГОДЖЕНО:

Керівник Секретаріату Спільного
представницького органу сторони
роботодавців на національному рівні

Генеральний секретар Громадської спілки
"Всеукраїнське громадське об’єднання
"Національна Асамблея людей
з інвалідністю України"

Голова Спільного представницького органу
репрезентативних всеукраїнських об’єднань
профспілок на національному рівні




Р. Іллічов




В. Назаренко



Г. Осовий
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Національного агентства
з питань запобігання корупції
20 березня 2020 року № 109/20
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
09 квітня 2020 р.
за № 331/34614
ПОЛОЖЕННЯ
про відкритий конкурс для призначення на посади державної служби категорій "Б" та "В" у Національному агентстві з питань запобігання корупції
I. Загальні положення
1. Це Положення визначає правові та організаційні засади, порядок проведення відкритого конкурсу на зайняття посад державної служби категорій "Б" та "В" у Національному агентстві з питань запобігання корупції (далі - конкурс), принципи та умови відбору для призначення на вакантні посади державних службовців у Національному агентстві з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство), метою якого є добір осіб, здатних виконувати посадові обов’язки на засадах доброчесності та професіоналізму.
2. На посади державної служби категорій "Б" та "В" у Національному агентстві призначаються громадяни України, які здатні за своїми особистими, діловими та моральними якостями, освітнім і професійним рівнем виконувати відповідні посадові обов’язки.
3. Призначення на посади державної служби категорій "Б" та "В" у Національному агентстві здійснюється виключно за результатами конкурсу, крім випадків переведення в порядку, визначеному Законом України "Про державну службу", а також у випадках, передбачених Законом України "Про запобігання корупції".
4. Конкурс проводиться:
на зайняття вакантної посади державної служби;
на посаду на період заміщення тимчасово відсутнього державного службовця, за яким зберігається посада державної служби;
на посади державної служби, що займають особи, припинення державної служби яких має відбутися відповідно до пункту 7 частини першої статті 83 Закону України "Про державну службу".
У випадку, передбаченому абзацом четвертим цього пункту, конкурс може бути оголошено не раніше ніж за два місяці до припинення державної служби відповідної особи.
У разі наявності декількох посад державної служби категорій "Б" і "В" з однаковими посадовими обов’язками та вимогами до професійних компетентностей, визначеними в умовах проведення конкурсу, може проводитись один конкурс.
5. Проведення конкурсу здійснюється з урахуванням рівня професійних компетентностей, особис-тих якостей і досягнень кандидатів на зайняття посади.
6. Конкурс проводиться з дотриманням таких принципів:
1) забезпечення рівного доступу;
2) політичної неупередженості;
3) законності;
4) довіри суспільства;
5) прозорості;
6) доброчесності;
7) недискримінації;
8) надійності та відповідності методів тестування;
9) узгодженості застосування методів тестування;
10) ефективного і справедливого процесу відбору.
7. Дотримання принципів недискримінації та забезпечення рівного доступу під час проведення конкурсу включає можливість застосування в ході його проведення розумного пристосування для особи з інвалідністю, яка виявила бажання взяти участь у конкурсі, а також можливість застосування позитивних дій відповідно до Закону України "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні". Усі етапи конкурсу мають проводитись у приміщенні, доступному також для кандидатів з числа маломобільних груп населення та осіб з інвалідністю.
8. Конкурс проводиться державною мовою.
9. Особи, які відповідно до частини другої статті 19 Закону України "Про державну службу" не можуть вступити на державну службу, не допускаються до участі у конкурсі.
( Пункт 9 розділу I в редакції Наказу Національного агентства з питань запобігання корупції № 180/21 від 24.03.2021 )
10. Особи, які подали необхідну інформацію для участі у конкурсі, є кандидатами на зайняття посади (далі - кандидати).
II. Конкурсна комісія
1. Для проведення конкурсу Голова Національного агентства утворює конкурсну комісію, яка здійснює добір кандидатів на посади державної служби категорій "Б" та "В" у Національному агентстві (далі - конкурсна комісія). Конкурсна комісія утворюється у складі голови і членів комісії чисельністю не менше 5 осіб.
( Абзац перший пункту 1 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Національного агентства з питань запобігання корупції № 180/21 від 24.03.2021 )
Склад конкурсної комісії затверджується наказом Національного агентства. Одночасно може бути утворено декілька конкурсних комісій.
2. До складу конкурсної комісії можуть входити представники служби управління персоналом, юридичної служби, окремих структурних підрозділів, підрозділу внутрішнього контролю, інші працівники Національного агентства.
До складу конкурсної комісії включаються представники Громадської ради при Національному агентстві.
( Пункт 2 розділу II в редакції Наказу Національного агентства з питань запобігання корупції № 180/21 від 24.03.2021 )
3. Засідання конкурсної комісії є повноважним, якщо в ньому бере участь не менше половини її членів.
( Пункт 3 розділу II в редакції Наказу Національного агентства з питань запобігання корупції № 180/21 від 24.03.2021 )
4. Конкурсна комісія може прийняти рішення про залучення до роботи державних службовців, зокрема з інших державних органів, науковців та експертів у відповідній сфері для проведення оцінки за результатами розв’язання ситуаційних завдань (у разі проведення такого етапу конкурсу) та проведення співбесіди щодо відповідності професійної компетентності кандидата встановленим вимогам.
Залучені до роботи конкурсної комісії особи запрошуються адміністратором не пізніше ніж за 24 години до початку проведення засідання конкурсної комісії.
Перед засіданням конкурсної комісії залучена до її роботи особа пред’являє паспорт громадянина України або інший документ, який посвідчує особу.
Залучені до роботи конкурсної комісії особи беруть участь у роботі комісії в порядку, визначеному пунктом 16 Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року № 246 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 18 серпня 2017 року № 648) (далі - Порядок).
( Пункт 4 розділу II в редакції Наказу Національного агентства з питань запобігання корупції № 180/21 від 24.03.2021 )
5. Голова конкурсної комісії організовує її роботу, затверджує порядок денний та головує на її засіданнях. У разі відсутності голови конкурсної комісії його повноваження виконує член конкурсної комісії, визначений Головою Національного агентства.
6. Члени конкурсної комісії беруть участь у її роботі особисто, без права делегування своїх повноважень щодо участі у засіданнях комісії та права голосу на таких засіданнях іншим особам, у тому числі іншим членам комісії.
За відсутності кворуму конкурсна комісія, відповідні структурні підрозділи та посадові особи Національного агентства діють відповідно до пункту 17 Порядку .
( Абзац другий пункту 6 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Національного агентства з питань запобігання корупції № 180/21 від 24.03.2021 )
7. Голова Національного агентства визначає з числа працівників служби управління персоналом осіб, які виконуватимуть функції адміністраторів під час проведення конкурсу. У разі необхідності Голова Національного агентства може визначити осіб, які виконуватимуть функції адміністраторів, також з числа інших працівників Національного агентства.
( Пункт 7 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Національного агентства з питань запобігання корупції № 180/21 від 24.03.2021 )
8. Адміністратори ведуть протокол засідання конкурсної комісії, оформлюють відомості про результати конкурсу, роздруковують звіти про результати проходження тестування, перевіряють особу кандидата, виконують доручення голови конкурсної комісії, пов’язані з організацією проведення засідань конкурсної комісії. Адміністратори не є членами конкурсної комісії.
9. Конкурсна комісія приймає рішення більшістю голосів членів такої комісії, які беруть участь у засіданні. У разі рівного розподілу голосів голос голови конкурсної комісії є вирішальним.
( Пункт 9 розділу II в редакції Наказу Національного агентства з питань запобігання корупції № 180/21 від 24.03.2021 )
10. Рішення конкурсної комісії оформлюється протоколом, який готує та візує адміністратор (адміністратори) та підписують голова і члени конкурсної комісії. З питань організації своєї діяльності, що не врегульовані цим Положенням, конкурсна комісія уповноважена приймати рішення відповідно до законодавства.
11. Голова, члени конкурсної комісії, адміністратори та залучені до роботи конкурсної комісії особи несуть персональну відповідальність за розголошення інформації, що стала їм відома під час проведення конкурсу, зокрема щодо змісту ситуаційних та/або інших завдань.
III. Етапи та умови проведення конкурсу
1. Конкурс оголошується наказом Національного агентства, яким затверджуються умови проведення конкурсу згідно з додатком 1 до Порядку . Проєкт умов проведення конкурсу, в якому визначено вимоги до професійної компетентності, готує служба управління персоналом.
2. Конкурс проводиться за такими етапами:
1) видання наказу Національного агентства про оголошення конкурсу та про затвердження умов його проведення;
2) оприлюднення оголошення про проведення конкурсу;
3) прийняття та розгляд інформації від осіб, які бажають взяти участь у конкурсі;
4) проведення тестування на знання законодавства, визначення його результатів;
5) проведення тестування загальних здібностей (у разі прийняття конкурсною комісією рішення щодо необхідності тестування загальних здібностей), визначення його результатів;
6) розв’язання ситуаційних завдань (у разі прийняття конкурсною комісією рішення щодо необхідності розв’язання ситуаційних завдань), визначення його результатів;
7) проведення конкурсною комісією співбесіди та визначення її результатів;
8) складення загального рейтингу кандидатів;
9) внесення конкурсною комісією Голові Національного агентства пропозиції щодо визначених кандидатур або інформації про відсутність таких кандидатур;
10) визначення Головою Національного агентства переможця (переможців) конкурсу;
11) оприлюднення результатів конкурсу.
3. За рішенням Голови Національного агентства конкурс або його окремі етапи можуть проводитися у Центрі оцінювання кандидатів на зайняття посад державної служби (далі - Центр оцінювання).
( Розділ III доповнено новим пунктом 3 згідно з Наказом Національного агентства з питань запобігання корупції № 180/21 від 24.03.2021 )
4. Усі кандидати, які претендують на одну посаду, проходять однакові види тестування та розв’язують однакові ситуаційні завдання.
5. Кандидати, які претендують на зайняття посад державної служби, посадові обов’язки за якими передбачають здійснення функцій з ресурсного, матеріально-технічного забезпечення та експлуатації, не проходять тестування загальних здібностей.
6. Під час проведення тестування та розв’язання ситуаційних завдань кандидатам забороняється спілкуватися між собою, користуватися додатковими електронними приладами (крім випадків, коли використання додаткових електронних приладів становить розумне пристосування), підручниками, посібниками, іншими матеріалами. У разі порушення зазначеної вимоги кандидат відсторонюється від подальшого проходження конкурсу, про що складається акт, який підписують присутні члени конкурсної комісії або присутні адміністратори Центру оцінювання. Відсторонений кандидат вважається таким, що не пройшов конкурс.
( Пункт 6 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Національного агентства з питань запобігання корупції № 180/21 від 24.03.2021 )
7. У разі неможливості проведення окремих етапів оцінювання у зв’язку із тимчасовою непрацездатністю, перебуванням на самоізоляції під медичним наглядом з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, членів конкурсної комісії, адміністраторів Центру оцінювання, адміністраторів, зупиненням перевезень пасажирів у міському та міжміському транспорті, іншими встановленими Кабінетом Міністрів України обмеженнями у зв’язку із карантином, які унеможливлюють проведення окремих етапів оцінювання, та запровадженням посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, Голова Національного агентства має право зупинити проведення конкурсу.
У такому разі перебіг строків, визначених частиною п’ятою статті 23 Закону України "Про державну службу", зупиняється.
Рішення Голови Національного агентства про зупинення та про відновлення проведення конкурсу оформлюється шляхом видання відповідного наказу.
Служба управління персоналом не пізніше наступного робочого дня з дня прийняття рішення, передбаченого абзацом третім цього пункту, повідомляє про це кандидатам.
( Розділ III доповнено новим пунктом 7 згідно з Наказом Національного агентства з питань запобігання корупції № 180/21 від 24.03.2021 )
8. Проведення тестування на знання законодавства, тестування загальних здібностей, розв’язання ситуаційних завдань та проведення співбесіди здійснюються за фізичної присутності кандидата у Національному агентстві, Центрі оцінювання (у разі прийняття Головою Національного агентства рішення щодо проведення конкурсу або його окремих етапів у Центрі оцінювання) чи іншому відповідно обладнаному приміщенні, визначеному Головою Національного агентства.
За рішенням Голови Національного агентства може проводитися дистанційно (без фізичної присутності кандидата у зазначених приміщеннях):
тестування на знання законодавства (шляхом використання кандидатом комп’ютерної техніки та підключення через особистий кабінет на Єдиному порталі вакансій державної служби (далі - Єдиний портал));
співбесіда (шляхом застосування технічних засобів в режимі відеоконференції).
Про проведення тестування на знання законодавства та співбесіди дистанційно зазначається в умовах проведення конкурсу.
( Розділ III доповнено новим пунктом 8 згідно з Наказом Національного агентства з питань запобігання корупції № 180/21 від 24.03.2021 )
9. Для проходження тестування на знання законодавства (крім дистанційного), тестування загальних здібностей, розв’язання ситуаційних завдань, співбесіди та психологічного тестування кандидат пред’являє паспорт громадянина України або інший документ, який посвідчує особу.
Для проходження тестування на знання законодавства дистанційно кандидат застосовує власний кваліфікований електронний підпис.
( Розділ III доповнено новим пунктом 9 згідно з Наказом Національного агентства з питань запобігання корупції № 180/21 від 24.03.2021 )
IV. Оприлюднення інформації про проведення конкурсу
1. Оголошення про проведення конкурсу оприлюднюється на Єдиному порталі.
( Пункт 1 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Наказом Національного агентства з питань запобігання корупції № 180/21 від 24.03.2021 )
2. Після оприлюднення інформації про оголошення конкурсу на Єдиному порталі така інформація оприлюднюється на офіційному вебсайті Національного агентства, а також може оприлюднюватися на інших вебсайтах та в засобах масової інформації.
3. В оголошенні про проведення конкурсу зазначаються:
1) дата й номер наказу Національного агентства про оголошення конкурсу;
2) назва посади, на яку оголошено конкурс;
3) інформація щодо умов проведення конкурсу (посадові обов’язки, умови оплати праці, вимоги до професійної компетентності кандидата, інформація щодо строковості чи безстроковості призначення на посаду тощо);
4) істотні умови контракту про проходження державної служби (у разі укладення);
5) вичерпний перелік інформації, необхідної для участі в конкурсі, та строк її подання;
6) найменування і місцезнаходження Національного агентства;
7) дата, час і місце проведення конкурсу;
8) прізвище, номер телефону та адреса електронної пошти працівника Національного агентства, який надає додаткову інформацію з питань проведення конкурсу.
4. Виправлення розбіжностей між інформацією, зазначеною в наказі про оголошення конкурсу та умовах його проведення, та інформацією, розміщеною на Єдиному порталі, здійснюється відповідно до Порядку.
5. Строк подання інформації для участі в конкурсі не може становити менше 7 та більше 30 календарних днів з дня оприлюднення інформації про проведення конкурсу. Результати конкурсу оприлюднюються не пізніше 45 календарних днів з дня оприлюднення оголошення про проведення такого конкурсу.
V. Прийняття та розгляд інформації для участі у конкурсі
1. Особа, яка бажає взяти участь у конкурсі, через Єдиний портал подає конкурсній комісії таку інформацію:
1) заяву про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів щодо зайняття посади за формою згідно з додатком 2 до Порядку ;
2) резюме за формою згідно з додатком 2-1 до Порядку , в якому обов’язково зазначаються:
прізвище, ім’я, по батькові кандидата;
реквізити документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;
підтвердження наявності відповідного ступеня вищої освіти;
підтвердження рівня вільного володіння державною мовою;
відомості про стаж роботи, стаж державної служби (за наявності), досвід роботи на відповідних посадах у відповідній сфері, визначеній в умовах конкурсу, та на керівних посадах (за наявності відповідних вимог);
3) заяву, в якій повідомляє, що до неї не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України "Про очищення влади", та надає згоду на проходження перевірки та на оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону.
Подача додатків до заяви не є обов’язковою.
( Підпункт 3 пункту 1 розділу V доповнено новим абзацом другим згідно з Наказом Національного агентства з питань запобігання корупції № 180/21 від 24.03.2021 )
2. Особа, яка виявила бажання взяти участь у конкурсі, може подавати додаткову інформацію, яка підтверджує відповідність встановленим вимогам, зокрема стосовно попередніх результатів тестування, досвіду роботи, професійних компетентностей, репутації (характеристики, рекомендації, наукові публікації тощо).
3. Державні службовці Національного агентства, які бажають взяти участь у конкурсі, подають лише заяву про участь у конкурсі через Єдиний портал.
4. Особа з інвалідністю, яка бажає взяти участь у конкурсі та за наявності підстав потребує розумного пристосування, подає до конкурсної комісії заяву за формою згідно з додатком 3 до Порядку . Види розумного пристосування та способи їх застосування визначаються в методиці забезпечення осіб з інвалідністю, які бажають взяти участь у конкурсі на зайняття посад державної служби, розумним пристосуванням, яка затверджується НАДС.
5. Інформація для участі у конкурсі подається на кожну посаду окремо. Зазначена інформація може бути подана відповідно до дати та часу, визначених в умовах проведення конкурсу, які розміщуються на Єдиному порталі.
У разі неможливості подання кандидатом інформації в останній день встановленого строку для її подання через Єдиний портал у зв’язку із технічними збоями у роботі порталу такий строк продовжується на один робочий день. Інформацію про відповідний технічний збій НАДС повідомляє на власному офіційному вебсайті.
6. На електронні документи, що подаються для участі у конкурсі, накладається кваліфікований електронний підпис кандидата.
7. Інформація, направлена на електронну пошту Національного агентства або в інший спосіб, не розглядається.
8. Служба управління персоналом розглядає інформацію, подану кандидатами для участі у конкурсі. У разі неподання кандидатом необхідної інформації, передбаченої цим Положенням, подання неповної інформації, виявлення невідповідності поданої кандидатом інформації щодо кваліфікаційних вимог до освіти та/або досвіду роботи, неправильності заповнення заяви або резюме такий кандидат не допускається до проходження конкурсу. Служба управління персоналом інформує кандидата про участь у конкурсі або про недопуск до проходження конкурсу одним із доступних способів, що обраний кандидатом, зокрема засобами телекомунікаційного зв’язку.
( Пункт 8 розділу V із змінами, внесеними згідно з Наказом Національного агентства з питань запобігання корупції № 180/21 від 24.03.2021 )
9. Кандидат після усунення недоліків може подати інформацію для участі у конкурсі повторно у визначеному порядку та в межах установленого строку її подання.
10. Про дату, час та місце проведення оцінювання кандидатів інформують на попередньому етапі конкурсу або не пізніше ніж за один робочий день до початку проходження відповідного етапу конкурсу одним із доступних способів, який обраний кандидатом, зокрема засобами телекомунікаційного зв’язку.
( Пункт 10 розділу V в редакції Наказу Національного агентства з питань запобігання корупції № 180/21 від 24.03.2021 )

................
Перейти до повного тексту