- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 березня 2015 р.
за № 329/26774
Про затвердження Інструкції про порядок проведення спортивних заходів у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України
Відповідно до підпункту 91 пункту 4
Положення про Міністерство оборони України , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 року № 671, та з метою підвищення спортивних результатів, рівня фізичної підготовки спортсменів Збройних Сил України та їх успішних виступів на спортивних змаганнях
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок проведення спортивних заходів у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України, що додається.
2. Вважати таким, що не застосовується у Збройних Силах України, наказ Міністра оборони СРСР від 09 листопада 1984 року № 240 "О введении в действие Инструкции о порядке проведения спортивных соревнований, учебно-тренировочных сборов и материального обеспечения участников и судей соревнований и сборов в Советской Армии и Военно-Морском Флоте".
3. Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Міністр оборони України генерал-полковник |
С.Т. Полторак |
ПОГОДЖЕНО: Заступник Міністра молоді та спорту України Міністр охорони здоров'я України Міністр соціальної політики України Заступник Міністра фінансів України - керівник апарату |
С.Ф. Митрофанський О. Квіташвілі П. Розенко В.М. Матвійчук |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ
Міністерства оборони України
19.01.2015 № 28
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 березня 2015 р.
за № 329/26774
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок проведення спортивних заходів у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України
І. Загальні положення
1. Ця Інструкція визначає порядок проведення спортивних заходів за участю військовослужбовців (працівників) Міністерства оборони України та Збройних Сил України на державному, міжнародному рівнях, навчально-тренувальних зборів, а також порядок їх матеріально-технічного та фінансового забезпечення.
2. Витрати на проведення у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів (далі - спортивні заходи) здійснюються згідно із затвердженими встановленим порядком планами, положеннями (програмами) про проведення спортивних заходів усіх рівнів за відповідними видами спорту за рахунок та у межах коштів, виділених на вказані цілі відповідно до кошторису Міністерства оборони України.
Витрати на утримання учасників та суддів проводяться за затвердженим кошторисом на проведення кожного спортивного заходу окремо, відповідно до норм витрат, передбачених цією Інструкцією.
Міжнародні спортивні змагання проводяться згідно з Планом міжнародного військового співробітництва Міністерства оборони України та Збройних Сил України із зарубіжними спортивними організаціями.
Витрати на участь спортсменів Міністерства оборони України та Збройних Сил України у міжнародних спортивних змаганнях здійснюються у межах коштів, передбачених на ці цілі згідно з регламентом (Положенням) про спортивні змагання.
3. У Міністерстві оборони України та Збройних Силах України спортивні змагання проводяться у вигляді спартакіад (комплексні спортивні змагання), відкритих чемпіонатів і чемпіонатів, розіграшів кубків, першості з вікових груп спортсменів, турнірів, матчевих і товариських зустрічей між командами.
Види спортивних змагань за характером їх проведення є:
особистими, в яких визначаються місця, зайняті окремими спортсменами (стать, вік, спортивна кваліфікація);
особисто-командними, в яких крім особистого лідерства визначаються місця, зайняті командами, які беруть у них участь;
командними, в яких визначаються місця, зайняті командами-учасниками;
класифікаційними, в яких визначається виконання спортсменами розрядних норм і вимог єдиної спортивної класифікації України;
відбірковими, за підсумком яких формуються збірні команди.
Спортивні змагання у військових частинах та вищих військових навчальних закладах проводяться тільки у вільний від служби (роботи) та навчання час у вихідні та святкові дні та у час, передбачений розпорядком дня для занять фізичною підготовкою і спортом.
4. Обов'язковим документом для проведення спортивних змагань є положення про спортивні змагання, що затверджується керівником (начальником), який проводить спортивні заходи.
У положенні визначаються:
характер спортивних змагань, вид спорту і система його проведення;
мета і завдання;
команди, які беруть участь, та учасники (вік, стать, класифікація);
кількісний склад спортсменів, інших учасників і суддівської колегії; система оцінювання результатів;
медико-санітарне забезпечення, техніка безпеки;
порядок і строк подачі заявок;
умови прийняття учасників і суддів;
порядок нагородження;
порядок подання протестів і їх розгляд;
місце і час проведення спортивних змагань;
день приїзду і день від'їзду учасників спортивних змагань і суддів;
фінансово-економічні розрахунки.
5. З метою підвищення спортивної майстерності та успішного виступу на державних, міжнародних та інших спортивних змаганнях, які проводяться у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України, для учасників, внесених до складу команд, які готуються до зазначених спортивних змагань, проводяться навчально-тренувальні збори за планом, затвердженим у встановленому порядку.
6. Тривалість навчально-тренувальних зборів, їх спрямованість та забезпечення визначаються залежно від рівня підготовленості спортсменів, завдань та майбутніх спортивних змагань, згідно зі схемою класифікації навчально-тренувальних зборів.
7. Навчально-тренувальні збори, основний обсяг роботи яких складає тактична і спортивно-технічна підготовка спортсменів, відносяться до категорії зборів із підготовки безпосередньо до спортивних змагань.
8. Навчально-тренувальні збори для загальної фізичної підготовки, відновлювальні - для проведення обстежень спортсменів (комплексних і поглиблених медичних) відносяться до спеціальних зборів, пов'язаних з підготовкою до спортивних змагань.
9. Керівники (начальники), які проводять навчально-тренувальні збори, зобов'язані:
затверджувати персональні списки спортсменів та інших учасників зборів, передбачених цією Інструкцією;
розглядати і затверджувати плани теоретичних занять і виховної роботи, особисті плани підготовки спортсменів, плани роботи комплексної наукової групи медичного забезпечення і заходів щодо дотримання безпеки занять;
приділяти особливу увагу якості проведення навчального процесу, удосконалення технічної і тактичної майстерності спортсменів, дотриманню дисципліни серед учасників, збереженню майна;
призначати для проведення зборів кваліфікованих тренерів, лікарів, масажистів спортивних, інструкторів-методистів, а також забезпечити спортивні споруди і бази необхідним інвентарем та обладнанням;
наказом призначати або затверджувати керівника (начальника) навчально-тренувального збору та його заступника;
видавати керівнику (начальнику) зборів доручення на право вирішення питань фінансово-господарської діяльності під час проведення навчально-тренувальних зборів на спортивних базах громадських організацій;
затверджувати кошторис на проведення заходів відповідно до норм витрат коштів, передбачених цією Інструкцією, забезпечивши при цьому жорстку економію у витратах.
10. Для організації роботи на навчально-тренувальних зборах і обліку виконаних заходів керівником (начальником) зборів і тренерською радою розробляються та затверджуються такі документи:
план-графік або розклад теоретичних і практичних занять із зазначенням кількості тренувань на день, тривалості і конкретного терміну їх проведення;
план-конспект на кожне заняття, особисті плани роботи тренерів і спортсменів;
розклад дня зборів і графік чергувань на зборах;
список розподілення спортсменів на групи із закріпленням за ними тренерів для проведення занять;
кошторис видатків на проведення заходів.
На зборах ведеться журнал обліку проведення і відвідування занять.
11. Після закінчення навчально-тренувальних зборів керівником (начальником) зборів складається письмовий звіт, що розглядається керівником (начальником), який призначає збори.
12. Учасниками спортивних заходів у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України є спортсмени, тренери, лікарі, масажисти спортивні, начальники і представники команд або груп спортсменів, керівники (начальники) навчально-тренувальних зборів та їх заступники, також обслуговуючий персонал - слюсарі-ремонтники (ремонт зброї), слюсарі з ремонту рухомого складу (велосипедів, саней тощо), конюхи та інший допоміжний персонал.
13. Особовий склад та чисельність учасників спортивних заходів затверджуються планом забезпечення спортивних заходів.
14. Суддями спортивних змагань є особи, які обслуговують спортивні змагання, у складі суддівської колегії (бригади) у кількості, встановленій відповідно до чинних правил та положень про спортивні змагання.
Матеріальне та фінансове забезпечення членів головної суддівської колегії здійснюється протягом усього періоду суддівської роботи щодо обслуговування спортивних змагань, включаючи підготовчі і заключні періоди.
15. Період суддівської роботи щодо обслуговування спортивних змагань головної суддівської колегії включає в себе:
до початку виступу спортсменів - роботу в складі мандатної комісії, звірку готовності місць спортивних змагань за останньою дислокацією спортивних змагань, спортивних знарядь, спортивного інвентарю, суддівської апаратури, приладів і обладнання відповідно до правил спортивних змагань;
у період виступу спортсменів - усі дні спортивних змагань;
після закінчення виступу спортсменів - дні роботи у складі апеляційного журі, дні роботи щодо підведення підсумків спортивних змагань, затвердження результатів виступів спортсменів, оформлення і видачі документації спортивним організаціям і командам, подання підсумків спортивних змагань організації, яка проводить спортивні змагання.
16. У разі направлення спортсменів, тренерів Міністерства оборони України та Збройних Сил України за персональним викликом на навчально-тренувальні збори, міжнародні спортивні змагання та показові виступи, які проводяться за Єдиним календарним планом фізкультурно-оздоровчих і спортивних заходів України, затвердженим Міністерством молоді та спорту України, структурними підрозділами з фізичної культури і спорту обласних, Київської міської державних адміністрацій та федерацій з видів спорту України, усі витрати, пов'язані з їх відрядженням і участю в спортивних заходах (добові, проїзд, проживання, харчування), здійснюються в установленому законодавством порядку.
17. З метою економії коштів і скорочення видатків на спортивні заходи спортивним організаціям Міністерства оборони України та Збройних Сил України дозволяється проводити спільні спортивні заходи, оплачувати ці заходи за рахунок коштів учасників та інших джерел, не заборонених законодавством. Умови фінансування таких заходів та матеріальне забезпечення їх учасникам визначаються відповідно до положення (регламенту) про офіційні фізкультурно-оздоровчі заходи або спортивні змагання, зміст якого визначено
Вимогами до змісту положення (регламенту) про офіційні фізкультурно-оздоровчі заходи або спортивні змагання, затвердженими наказом Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту від 06 серпня 2010 року № 2659, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 01 вересня 2010 року за № 766/18061.
ІІ. Медичне та фармакологічне забезпечення спортивних заходів
1. Спортивне змагання з кожного виду спорту проводиться відповідно до чинних правил та положень про спортивні змагання, одним із розділів яких є обов'язкове медичне забезпечення.
Правилами спортивних змагань передбачена обов'язкова присутність на спортивних змаганнях лікаря або медичного персоналу залежно від виду спорту, з якого проводяться спортивні змагання. Медичний персонал ретельно вивчає правила спортивних змагань перед їх початком.
2. Лікар спортивних змагань входить до складу колегії суддів на правах заступника головного судді з медичних питань. Якщо спортивні змагання обслуговуються кількома лікарями, то один з них призначається головним лікарем даних спортивних змагань, входить до складу суддівської колегії та бере участь у її роботі.
Рішення лікаря спортивних змагань, що стосується його компетенції, є для колегії суддів обов'язковим.
3. Медичний персонал з числа фахівців, що мають ступінь вищої освіти молодший бакалавр або бакалавр, забезпечує медичне обслуговування спортивних заходів за рішенням керівника (начальника). У цьому випадку медичний персонал не входить до складу суддівської колегії, але повністю виконує всі обов'язки щодо медичного обслуговування спортивних заходів.
4. З метою медичного забезпечення спортивних заходів вирішуються такі завдання:
допуск до участі в спортивних заходах тільки здорових і достатньо підготовлених спортсменів відповідного віку;
контроль за створенням необхідних санітарно-гігієнічних умов при проведенні спортивних заходів, а також у місцях проживання та харчування учасників;
участь у заходах, спрямованих на запобігання спортивному травматизму;
надання своєчасної медичної допомоги.
5. Враховуючи перелічені завдання, а також масштаби спортивних заходів, призначений лікар перед їх початком складає план медичного забезпечення, який узгоджується із суддівською колегією (організаційним комітетом) та закладами охорони здоров'я, участь яких передбачена в процесі проведення спортивних заходів.
У плані передбачаються:
ознайомлення з програмою спортивних заходів і контроль за її правильним складанням;
перевірка підготовки місць проведення спортивних змагань (стадіон, палац спорту, спортивний зал, траса лижних чи велосипедних гонок тощо);
вивчення санітарно-гігієнічних умов у місцях проведення спортивних заходів, проживання та харчування учасників;
розрахунок необхідного медичного персоналу, схема його розташування, організація стаціонарних та рухомих медичних пунктів, ізоляторів тощо;
проведення інструктажу для медичного персоналу;
участь у роботі мандатної комісії спортивних змагань;
організація і проведення медичних оглядів учасників;
участь у контролі за станом спортивного обладнання, інвентарю, одягу, взуття учасників спортивних змагань та інших заходів щодо профілактики спортивного травматизму;
участь в організації раціонального харчування спортсменів у дні спортивних заходів, участь у складанні меню, контроль за виготовленням та відпуском страв;
розрахунок і виписування необхідного медичного обладнання, медикаментів, перев'язувального матеріалу;
складання плану евакуації травмованих та хворих учасників і глядачів, визначення для цієї мети закладів охорони здоров'я і транспорту цих закладів;
спостереження за учасниками в процесі спортивних заходів.
Розглядає та затверджує план медичного обслуговування організаційний комітет спортивних змагань або суддівська колегія.
Участь спортсменів у спортивних змаганнях без дозволу лікаря забороняється.
Дозвіл на участь у спортивних змаганнях у кожному окремому випадку оформляється спеціальним заявочним листом (поіменним списком) за формою, наведеною в додатку 1.
Дозвіл на участь у спортивних змаганнях видається лікарем на основі раніше проведених лікарських обстежень.
Додаткові лікарські обстеження проводяться перед спортивними змаганнями з боксу, боротьби, важкої атлетики, лижного та велосипедного спорту, акробатики, гімнастики, ковзанярського спорту, греблі, стрибків у воду, легкої атлетики, марафонського бігу, автомотоспорту, альпінізму.
Для видачі дозволу на участь у змаганнях зі спортивних ігор (футболу, хокею, волейболу, баскетболу, тенісу, водного поло) додаткові обстеження проводяться перед початком календарних ігор, а виданий дозвіл є дійсним протягом 6 місяців.
У разі хвороби або травми спортсмена необхідним є додаткове обстеження напередодні спортивних змагань незалежно від виду спорту.
При задовільних фізичних даних і ретельній попередній підготовці юного спортсмена лікар і тренер дозволяють йому участь у спортивних змаганнях у наступній, більш дорослій віковій групі (крім видів спорту, в яких правилами спортивних змагань забороняється участь юних спортсменів у спортивних змаганнях дорослих). У цьому випадку до заявочного листа додається довідка з підписами лікаря та тренера.
Заявочні листи на участь у спортивних змаганнях завіряються тільки печаткою лікаря закладу охорони здоров'я.
6. Під час проведення спортивних заходів забезпечуються безкоштовно лікарськими засобами та виробами медичного призначення спортсмени-учасники спортивних заходів, що проводяться у Збройних Силах України, згідно з грошовими нормами витрат на забезпечення спортсменів-учасників спортивних заходів державного та міжнародного рівнів лікарськими засобами та виробами медичного призначення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 вересня 2013 року
№ 689 "Про затвердження норм витрат на проведення спортивних заходів державного та міжнародного рівня".
7. На видачу лікарських засобів та виробів медичного призначення складається відомість (додаток 2) на їх видачу спортсменам-учасникам спортивних заходів. Видача проводиться під особистий підпис спортсменів.
Зазначена відомість є підставою для списання в установленому порядку використаних лікарських засобів та виробів медичного призначення.
ІІІ. Порядок перевезення та відшкодування вартості проїзду, добових та витрат на проживання учасникам спортивних заходів та суддям
1. Для покриття особистих витрат учасникам і суддям із числа військовослужбовців та працівників під час проведення спортивних заходів здійснюються виплата добових та відшкодування витрат на наймання житлового приміщення, а також на проїзд до місця відрядження та назад.
Відшкодування військовослужбовцям (працівникам) цих витрат здійснюється за рахунок коштів, що виділені на фізичну підготовку та спорт.
При викликах одиночних спортсменів у віці до 16 років на спортивні заходи дозволяється направляти для їх супроводження тренера або іншого представника за рахунок коштів організації, яка їх відряджає.
2. Направлення військовослужбовця (працівника) на спортивні заходи оформляється наказом (розпорядженням) із зазначенням: пункту призначення, найменування військової частини або найменування підприємства, куди відряджено військовослужбовця (працівника), строку та мети відрядження.
3. Військова частина (за постійним місцем служби, роботи) видає відрядженому аванс у межах сум, передбачених на виплату добових за час перебування в дорозі до місця проведення відрядження та вартості проїзду і, крім того, завірену копію посвідчення про відрядження з написом на ньому "Для оплати відрядження". Копія посвідчення про відрядження, оформлена в установленому законодавством України порядку, і документи в оригіналі, що підтверджують вартість понесених у зв'язку з відрядженням витрат, подаються військовослужбовцем (працівником) у пункті відрядження для отримання добових (з дня вибуття та до дня прибуття до постійного місця служби, роботи), відшкодування витрат на наймання житлового приміщення, на проїзд назад до місця відрядження і додаються до роздавальної відомості.
Про здійснені військовослужбовцю (працівнику) у пункті відрядження виплати у посвідченні про відрядження робиться засвідчена печаткою військової частини відмітка.
Остаточний розрахунок щодо суми отриманого авансу з військовослужбовцем (працівником) проводиться за постійним місцем служби.
4. Забороняється проводити виплату добових та відшкодовувати витрати на наймання житлового приміщення за посвідченнями про відрядження, виданими з порушенням порядку їх оформлення, установленого законодавством України.
5. Днем вибуття у відрядження вважається день відправлення літака, поїзда, автобуса або іншого транспортного засобу з пункту постійної служби (роботи) відрядженого військовослужбовця (працівника), а днем повернення із відрядження - день прибуття зазначеного транспорту в пункт постійної служби (роботи).
У разі відправлення транспорту до 24 години включно днем вибуття вважається поточна доба, а з 00 годин і пізніше - наступна доба. Якщо станція відправлення поїзда, пристань або аеропорт розташовані поза межами населеного пункту, то у строк відрядження зараховується час, потрібний для проїзду до станції, пристані, аеропорту. Аналогічно визначається день повернення відрядженого до пункту постійної служби.
Час перебування в дорозі, за який проводиться виплата добових під час відрядження, визначається за діючим розкладом руху залізничного, водного та повітряного транспорту, враховуючи час затримки відрядженого в дорозі з причин, які від нього не залежать, і час на пересадки.
Причинами затримки військовослужбовця (працівника) у відрядженні понад строки, зазначені в посвідченні про відрядження, є хвороба, що позбавила його можливості своєчасно повернутися з відрядження, стихійне лихо, інші надзвичайні ситуації. Причини затримки повинні бути підтверджені відповідними документами.
У разі затримки в дорозі з незалежних від військовослужбовця (працівника) причин він повинен отримати відповідну відмітку в посвідченні про відрядження або довідку про причини затримки у військового коменданта на транспорті або начальника органу управління (командира підрозділу) Військової служби правопорядку у Збройних Силах України чи військового комісара, а за їх відсутності - в адміністрації шляхів сполучення або місцевій державній адміністрації чи органі місцевого самоврядування.
6. Виплата добових та відшкодування витрат на наймання житлового приміщення проводяться за наявності на посвідченні про відрядження засвідчених печаткою відміток про дати прибуття військовослужбовця (працівника) у пункт (пункти) відрядження та вибуття з нього (з них). Відмітки завіряються: у військових частинах - підписом командира військової частини або начальника штабу, а в установах, на підприємствах і в організаціях та інших органах виконавчої влади - підписом посадової особи, на яку покладено обов'язок відмічати посвідчення про відрядження.
Якщо відряджений не зобов'язаний прибути у військову частину або цивільну установу, на підприємство, в організацію, то зазначені відмітки завіряються у начальника органу управління (командира підрозділу) Військової служби правопорядку у Збройних Силах України чи військового комісара, а за їх відсутності - у місцевій державній адміністрації чи органі місцевого самоврядування.
7. Військовослужбовцям (працівникам), направленим у відрядження у межах України, здійснюється відшкодування витрат на наймання житлового приміщення в пунктах відрядження за фактичними витратами з урахуванням додаткових послуг, що надаються в готелях (користування телевізором, холодильником тощо), але в розмірі, не більшому за граничні суми витрат на найм житлового приміщення, встановлені постановою Кабінету Міністрів України від 02 лютого 2011 року
№ 98 "Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів" (далі - Постанова).
8. Витрати на наймання житлового приміщення відшкодовуються за умови подання підтвердних документів у розмірі фактичних витрат з урахуванням додаткових послуг, що надаються в готелях.
За відсутності підтвердних документів витрати на наймання житлового приміщення не відшкодовуються.
9. Відрядженим військовослужбовцям (працівникам) відшкодовується плата за бронювання місця в готелях у розмірі не більш як 50 відсотків його вартості за добу згідно з поданими підтвердними документами.
10. Відшкодування витрат на наймання житлового приміщення також проводиться за час затримки військовослужбовця (працівника) у разі прямування його у відрядження або повернення з відрядження, якщо затримка сталася з причин, які від нього не залежать, що повинно бути засвідчено в порядку, визначеному в пункті 5 цього розділу.
................Перейти до повного тексту