1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 117 від 20.03.2001


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 квітня 2001 р.
за N 327/5518
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної податкової служби N 978 від 22.12.2010 )
Про внесення змін та доповнень до Положення про Реєстр платників податку на додану вартість
Відповідно до Закону України від 14.09.2000 N 1955-III "Про внесення змін до Закону України "Про податок на додану вартість"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни та доповнення до Положення про Реєстр платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 01.03.2000 N 79 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.04.2000 за N 208/4429 (із змінами та доповненнями), що додаються.
2. Начальнику Головного управління обліку та державних реєстрів платників податків Сердюк Н.П. подати цей наказ до Міністерства юстиції України для його державної реєстрації.
3. Начальнику управління справами Коваленку В.В. у десятиденний термін після державної реєстрації цього наказу забезпечити його тиражування та надсилання органам державної податкової служби всіх рівнів.
4. Начальнику Головного управління масово-роз'яснювальної роботи Сисоєву В.О. після державної реєстрації цього наказу довести до відома платників податків зміни та доповнення до Положення про Реєстр платників податку на додану вартість.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Росоловського В.М.
Голова М.Я.Азаров
Затверджено
Наказ Державної податкової
адміністрації України
20.03.2001 N 117
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 квітня 2001 р.
за N 327/5518
Зміни та доповнення до Положення про Реєстр платників податку на додану вартість ( z0208-00 )
1. У пунктах 10 та 11 цифри та слова "1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян" замінити на цифри та слова "3600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".
2. У пункті 12 замінити слова та цифри "частиною першою статті 14 Указу" на слова та цифри "пунктом 2.1 статті 2 Закону".
3. Пункт 13 викласти в такій редакції:
"13. Реєстрація платника податку на додану вартість здійснюється за заявою особи, що підпадає під визначення платника податку згідно зі статтею 2 Закону або що вважає за доцільне зареєструватись як платник податку. Реєстраційна заява має бути подана (надіслана) до органу державної податкової служби згідно з додатком 1 до Положення (форма N 1-Р) не пізніше двадцятого календарного дня, що настає за останнім днем дванадцятимісячного періоду, зазначеного в пункті 2.1 Закону, а для осіб, що підпадають під визначення пункту 2.3 Закону, - не пізніше ніж за десять календарних днів до початку здійснення підприємницької діяльності з торгівлі за готівку. До заяви додається платіжний документ про сплату встановленої суми за Свідоцтво".
4. Пункт 15 доповнити таким абзацом:
"В обох випадках у лівій верхній частині Свідоцтва робиться спеціальний запис "Свідоцтво дійсне до" і зазначається дата закінчення дії договору про спільну діяльність чи дата закінчення угоди про розподіл продукції".
5. Пункт 25 викласти в такій редакції:
"25. Свідоцтво про реєстрацію діє до дати його анулювання, яке відбувається у випадках, передбачених законодавством. Одночасно з анулюванням Свідоцтва органи державної податкової служби здійснюють виключення платника податку на додану вартість з Реєстру.
25.1. Виключення платника податку на додану вартість з Реєстру та анулювання Свідоцтва здійснюються за заявою платника податків у таких випадках:
якщо зареєстрована протягом 24 поточних календарних місяців як платник податку особа мала за останні 12 поточних календарних місяців оподатковувані обсяги продажу товарів (робіт, послуг) менші, ніж 3600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
якщо зареєстрована як платник податку особа припиняє діяльність згідно з рішенням про ліквідацію такого платника податку;
при переході платника податку на додану вартість - юридичної особи на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності за єдиним податком за ставкою 10 відсотків або, коли фізична особа, яка до переходу на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності була платником податку на додану вартість, після переходу до неї прийняла рішення про те, що вона не є платником податку на додану вартість;
у разі придбання спеціальних торгових патентів платником податку, який займається виключно такими видами підприємницької діяльності, для здійснення яких він придбав спеціальні торгові патенти (пункт 1 та пункт 4 статті 7-1 Закону України від 23.03.96 N 98/96-ВР "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" (далі - Закон 2);
закінчення терміну дії договору про спільну діяльність чи терміну дії угоди про розподіл продукції;
в інших випадках, передбачених чинним законодавством.
Для виключення з Реєстру платник податку на додану вартість подає до органу державної податкової служби за місцем реєстрації заяву про виключення з Реєстру платника податку на додану вартість за ф. N 3-Р (додаток 3 до Положення), Свідоцтво про реєстрацію та всі його завірені копії. Орган державної податкової служби в 10-денний термін розглядає зазначену заяву.
У разі відсутності підстав для виключення платника податку на додану вартість з Реєстру платнику надається письмове пояснення (відмова у виключенні) та повертається Свідоцтво разом із завіреними копіями.
За наявності підстав для виключення платника податку на додану вартість з Реєстру орган державної податкової служби виключає його з Реєстру:
на дату подання заяви, якщо не визначений граничний термін дії Свідоцтва або дата втрати особою статусу платника податку на додану вартість, або коли є підстави для виключення до закінчення терміну дії Свідоцтва;
на дату закінчення терміну дії Свідоцтва чи за день до втрати особою статусу платника податку на додану вартість в інших випадках.
Якщо органом державної податкової служби на підставі заяви суб'єкта малого підприємництва, що зареєстрований платником податку на додану вартість, прийнято рішення, що особа з певного звітного періоду переходить на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності і при цьому не буде платником податку на додану вартість відповідно до абзацу другого статті 6 Указу 2, але цей звітний період ще не настав, то на Свідоцтві та всіх його завірених копіях у лівій верхній частині робиться спеціальний запис:
"Свідоцтво дійсне до (дата останнього дня звітного періоду, що передує переходу платника на сплату єдиного податку);
запис зроблено (дата)".
Запис завіряється підписом керівника органу державної податкової служби та печаткою. Свідоцтво та копії з такою відміткою повертаються платнику при видачі документів, що підтверджують право платника на застосування спрощеної системи оподаткування, починаючи з певного звітного періоду. По закінченні терміну дії Свідоцтва з такою відміткою воно та його копії здаються суб'єктом малого підприємництва до органу державної податкової служби разом із заявою про скасування реєстрації платника податку на додану вартість. Після цього орган державної податкової служби виключає особу з Реєстру останнім днем звітного періоду, що передує переходу платника податків на обрані ним умови сплати єдиного податку при застосуванні спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.
25.2. Виключення платника податку на додану вартість з Реєстру та анулювання Свідоцтва відбуваються також у таких випадках:
якщо відповідним законодавчим актом встановлено, що особа, яка має Свідоцтво, не є платником податку на додану вартість і не має права на збереження статусу платника податку на додану вартість, у тому числі і з причин застосування спрощеної системи оподаткування чи придбання спеціальних торгових патентів такою особою;
затвердження арбітражним судом ліквідаційного балансу суб'єкта підприємницької діяльності - банкрута та прийняття рішення про його ліквідацію, про що є відповідна Ухвала суду (арбітражного суду);

................
Перейти до повного тексту