1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
12.04.2003 N 176
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
23 квітня 2003 р.
за N 326/7647
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства фінансів N 751 від 03.09.2015 )
Про затвердження Порядку надання роз'яснень окремих положень податкового законодавства
На виконання підпункту "а" підпункту 4.4.2 пункту 4.4 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (із змінами та доповненнями) та відповідно до статті 8 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" (із змінами та доповненнями)
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок надання роз'яснень окремих положень податкового законодавства, що додається.
2. Департаменту методології (Піхоцький В.Ф.) у встановлений термін подати цей наказ до Міністерства юстиції України для державної реєстрації.
3. Департаменту громадських зв'язків та масово-роз'яснювальної роботи (Косарчук В.П.) у 10-денний термін від дня реєстрації цього наказу в Міністерстві юстиції України через засоби масової інформації довести цей наказ до відома платників податків.
4. Начальнику управління справами Ніку В.О. у триденний термін від дня реєстрації цього наказу в Міністерстві юстиції України забезпечити його тиражування та надсилання державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
5. Державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі:
5.1) забезпечити вивчення і дотримання вимог Порядку надання та використання податковими органами роз'яснень окремих положень податкового законодавства;
5.2) довести цей наказ до відома підпорядкованих державних податкових інспекцій та забезпечити вивчення і виконання ними вимог Порядку надання та використання роз'яснень податковими органами окремих положень податкового законодавства.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Державної податкової адміністрації України Оперенка Г.М.
Голова Ю.Ф.Кравченко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної
податкової адміністрації
України
12.04.2003 N 176
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
23 квітня 2003 р.
за N 326/7647
ПОРЯДОК
надання роз'яснень окремих положень податкового законодавства
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок розроблений відповідно до Законів України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", "Про державну податкову службу в Україні", "Про систему оподаткування".
1.2. Роз'яснення податковими органами окремих положень податкового законодавства здійснюється шляхом надання узагальнюючих податкових роз'яснень і податкових роз'яснень.
1.3. Узагальнюючі податкові роз'яснення і податкові роз'яснення не мають сили нормативно-правового акта.
1.4. Узагальнюючі податкові роз'яснення і податкові роз'яснення - це оприлюднення офіційного розуміння податковими органами окремих положень законодавства у межах їх компетенції з питань оподаткування з метою обґрунтування їх рішень у разі проведення апеляційних процедур.
1.5. Узагальнюючі податкові роз'яснення і податкові роз'яснення надаються, виходячи з положень підпункту 4.4.1 пункту 4.4 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", принципів оподаткування, викладених у Законі України "Про систему оподаткування", економічного змісту податку, збору (обов'язкового платежу), положень законодавчих та інших нормативно-правових актів, що роз'яснюються.
1.6. Узагальнюючі податкові роз'яснення і податкові роз'яснення містять у назві посилання на основну статтю (пункт) нормативно-правового акта, щодо якої вони видаються.
1.7. Податковим роз'ясненням уважаються будь-які відповіді податкового органу з питань окремих положень податкового законодавства, надані на запит зацікавленої особи.
1.8. Узагальнюючі податкові роз'яснення надаються Державною податковою адміністрацією України і затверджуються її наказом.
1.9. Податкові органи всіх рівнів при підготовці податкових роз'яснень та під час проведення апеляційних процедур користуються узагальнюючими податковими роз'ясненнями.
1.10. Узагальнюючими податковими роз'ясненнями мають право користуватися усі платники податків при обрахуванні сум податкових зобов'язань та під час проведення апеляційних процедур.
1.11. Податковим роз'ясненням, наданим на запит платника податків, користується платник податків при обрахуванні ним сум податкових зобов'язань та під час проведення ним апеляційних процедур.
2. Порядок установлення пріоритетності податкового роз'яснення
2.1. Податкові роз'яснення надаються Державною податковою адміністрацією України, державними податковими адміністраціями в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, державними податковими інспекціями в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, у тому числі спеціалізованими державними податковими інспекціями з роботи з великими платниками податків.
2.2. Узагальнюючі податкові роз'яснення мають пріоритет над податковими роз'ясненнями, наданими податковими та іншими контролюючими органами всіх рівнів.
2.3. Податкові роз'яснення, надані Державною податковою адміністрацією України, мають пріоритет над податковими роз'ясненнями, наданими державними податковими адміністраціями в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, державними податковими інспекціями, а також іншими контролюючими органами всіх рівнів.
2.4. Податкові роз'яснення, надані державними податковими адміністраціями в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, мають пріоритет над податковими роз'ясненнями, наданими підпорядкованими державними податковими інспекціями.
2.5. Узагальнюючі податкові роз'яснення та податкові роз'яснення, що надані податковими органами, мають пріоритет над роз'ясненнями окремих положень податкового законодавства, наданими державними органами, не віднесеними статтею 2 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" до контролюючих.

................
Перейти до повного тексту