- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 784 від 28.04.99 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 травня 1999 р. за N 310/3603 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Фонду
державного майна
N 1433 від 09.11.2018 )
Про затвердження Положення про порядок взаємодії органу приватизації з депозитарними установами при випуску цінних паперів у бездокументарній формі в процесі приватизації та корпоратизації
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Фонду
державного майна
N 1441 від 08.08.2001
N 1827 від 03.09.2004 )
1. Затвердити Положення про порядок взаємодії органу приватизації з депозитарними установами при випуску цінних паперів у бездокументарній формі в процесі приватизації та корпоратизації (додається).
2. Департаменту розвитку фондового ринку (А.Сачівко) забезпечити подання Положення, зазначеного в п.1 цього наказу, на державну реєстрацію Міністерству юстиції України.
3. Департаменту розвитку фондового ринку (А.Сачівко) після державної реєстрації вищезазначеного Положення в Міністерстві юстиції України забезпечити його опублікування в установленому порядку.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Фонду С.Лєдомську.
В.о.Голови Фонду | А.Голубченко |
Затверджено
Наказ Фонду державного майна
України 28.04.99 N 784
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 травня 1999 р.
за N 310/3603
Положення
про порядок взаємодії органу приватизації з депозитарними установами при випуску цінних паперів у бездокументарній формі в процесі приватизації та корпоратизації
1. Загальні положення
1.2. У процесі приватизації та корпоратизації при створенні відкритого акціонерного товариства на стадії прийняття рішення про випуск акцій форму випуску визначає Фонд державного майна України або його регіональне відділення (далі - орган приватизації).
( Пункт 1.2 в редакції Наказу Фонду державного майна
N 1827 від 03.09.2004 )
1.3. Положення встановлює порядок взаємодії органу приватизації з депозитарними установами при випуску цінних паперів у бездокументарній формі в процесі приватизації та корпоратизації.
1.4. Договір про відкриття рахунка у цінних паперах зі зберігачем укладає орган приватизації, що здійснює повноваження власника державного майна в процесі приватизації. Рахунок у цінних паперах відкривається органу приватизації.
1.5. Договір про відкриття рахунка у цінних паперах зі зберігачем підписується керівником органу приватизації, а в разі його відсутності - виконуючим обов'язки керівника органу приватизації.
2. Процедура взаємодії органу приватизації з депозитарною установою
2.1. Емітент укладає з депозитарієм договір про обслуговування емісії цінних паперів. Керуючим рахунка у цінних паперах, відкритого депозитарієм емітенту, є орган приватизації.
2.2. Емітент зобов'язаний у п'ятиденний термін після депонування глобального сертифіката випуску цінних паперів у депозитарії подати органу приватизації копії договору про обслуговування емісії цінних паперів, акта приймання-передавання глобального сертифіката до вищезазначеного договору та інформацію про депозитарій, яка повинна містити такі дані:
повну назву депозитарію;
код за ЄДРПОУ;
місцезнаходження;
N телефонів, факсу.
2.3. Орган приватизації подає зберігачу для відкриття рахунка у цінних паперах такі документи:
анкету рахунка у цінних паперах (додаток 1);
довіреність розпорядника рахунка у цінних паперах, видану та підписану керівником органу приватизації і засвідчену печаткою цього органу, якщо розпорядником рахунка у цінних паперах не є керівник органу приватизації;
картку зі зразками підписів осіб, уповноважених давати розпорядження зберігачу, з відбитком печатки органу приватизації, затверджену керівником органу приватизації, а в разі його відсутності - виконуючим обов'язки керівника органу приватизації, та головним бухгалтером (додаток 2).
2.4. Орган приватизації, як керуючий рахунка у цінних паперах, відкритого депозитарієм емітенту, надає письмове розпорядження депозитарію (додаток 3), яким зобов'язує його забезпечити переказ цінних паперів з рахунка у цінних паперах емітента на рахунок у цінних паперах зберігача, з яким орган приватизації уклав договір про відкриття рахунка у цінних паперах.
2.5. Депозитарій після отримання від органу приватизації письмового розпорядження про переказ цінних паперів на рахунок у цінних паперах зберігача зобов'язаний у триденний термін здійснити операцію переказу цінних паперів на вказаний рахунок у цінних паперах цього зберігача.
2.6. Орган приватизації надає зберігачу розпорядження (додаток 3) про виконання облікової операції, а саме: про зарахування цінних паперів на рахунок у цінних паперах органу приватизації у зберігача.
2.7. Після отримання зберігачем від депозитарія виписки з рахунка у цінних паперах зберігач протягом одного робочого дня зараховує цінні папери на рахунок у цінних паперах, відкритий органу приватизації.
2.8. Орган приватизації надає зберігачу розпорядження про виконання облікової операції з цінними паперами, яка призводить до зміни власника (додаток 3), разом з переліками осіб, що придбали акції. У разі якщо новий власник - одна особа, відомості про неї надаються у розділі розпорядження "Відомості про контрагента", а переліки не надаються.
( Пункт 2.8 в редакції Наказу Фонду державного майна
N 1827 від 03.09.2004 )
2.9. Орган приватизації в розпорядженні (додаток 3) про виконання облікової операції з цінними паперами, яка призводить до зміни власника, якщо є обмеження на відчуження цінних паперів, вказує ці обмеження.
( Розділ 2 доповнено пунктом 2.9 згідно з Наказом Фонду державного майна
N 1441 від 08.08.2001 )
2.10. Орган приватизації одночасно з наданням зберігачу розпорядження (додаток 3) про виконання облікової операції, яка призводить до зміни власника, в якому зазначені обтяження на відчуження цінних паперів, надає депозитарію копію цього розпорядження разом з письмовим повідомленням про зазначені обтяження.
( Розділ 2 доповнено пунктом 2.10 згідно з Наказом Фонду державного майна
N 1441 від 08.08.2001 )
2.11. Депозитарій після отримання від органу приватизації документів, зазначених у пункті 2.10 цього Положення, повинен забезпечити відокремлений облік цінних паперів, щодо яких є обтяження на відчуження.
( Розділ 2 доповнено пунктом 2.11 згідно з Наказом Фонду державного майна
N 1441 від 08.08.2001 )
2.12. Переоформлення прав власності внаслідок подальшого відчуження цінних паперів, щодо яких є обмеження на відчуження, можливе лише за наявності згоди органу приватизації за підписом керівника органу приватизації або його заступника, яка надається власнику цінних паперів.
( Розділ 2 доповнено пунктом 2.12 згідно з Наказом Фонду державного майна
N 1441 від 08.08.2001 )
2.13. Зберігачу, у якого власник депонує цінні папери, щодо яких є обтяження на відчуження, забороняється проводити облікові операції з цінними паперами без надання згоди органу приватизації власником цінних паперів.
( Розділ 2 доповнено пунктом 2.13 згідно з Наказом Фонду державного майна
N 1441 від 08.08.2001 )
2.14. У разі зняття обмежень на відчуження цінних паперів орган приватизації надає депозитарію згоду на зняття цих обмежень за підписом керівника органу приватизації або його заступника.
( Розділ 2 доповнено пунктом 2.14 згідно з Наказом Фонду державного майна
N 1441 від 08.08.2001 )
2.15. Якщо цінні папери, які продані в процесі приватизації, ще не переведені на рахунок у цінних паперах нового власника, то такі цінні папери вважаються обтяженими зобов'язаннями та блокуються на рахунку у цінних паперах органу приватизації у зберігача.
2.16. Зберігач повинен подавати органу приватизації виписку з рахунка у цінних паперах за винятком цінних паперів, які продані.
2.17. Переоформлення прав власності за результатами продажу органом приватизації цінних паперів проводиться відповідно до чинного законодавства.
Додаток 1
до Положення про порядок взаємодії
органу приватизації з депозитарними
установами при випуску цінних
паперів у бездокументарній формі в
процесі приватизації та
корпоратизації
Вих. N ____ від ____/___ Зберігач _________________
_________________________
Вх. N _________ від _____/____ N дозволу _____________________
Анкета
рахунка у цінних паперах
N рахунка _________________ Дата відкриття рахунка ____________
Повна назва власника рахунка _______________________________
Скорочена назва власника рахунка _______________________________
Код за ЄДРПОУ _______________________________
N державної реєстрації __________________ Дата _____
Орган, що здійснив реєстрацію _______________________________
Місцезнаходження ______________________________________________
Телефон ______________________________________________
Факс ______________________________________________
Повна назва керуючого рахунка _____________________________
Скорочена назва керуючого рахунка _____________________________
Код за ЄДРПОУ _____________________________
N державної реєстрації ___________________ Дата ____
Орган, що здійснив реєстрацію _____________________________
Місцезнаходження ______________________________________________
Телефон ______________________________________________
Факс ______________________________________________
Форма(-и) отримання виписки з рахунка в цінних паперах (потрібне
підкреслити)
SWIFT _____________________ Факс ____________________
Лист Рекомендований лист Кур'єр Отримання в зберігача
Розпорядники рахунка у цінних паперах:
Керівник органу приватизації
................Перейти до повного тексту