1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
17.02.2023 № 661/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 лютого 2023 р.
за № 306/39362
Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів з питань судово-експертної діяльності
Відповідно до статті 8 Закону України "Про судову експертизу" та підпункту 65 пункту 4, пункту 10 Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 липня 2014 року № 228, з метою удосконалення положень нормативно-правових актів з питань судово-експертної діяльності НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни до деяких нормативно-правових актів з питань судово-експертної діяльності, що додаються.
2. Директорату правосуддя та кримінальної юстиції (Олійник О.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03 жовтня 1992 року № 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади".
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра юстиції України з питань виконавчої служби Гайченка А.

Міністр

Д. Малюська
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
юстиції України
17 лютого 2023 року № 661/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 лютого 2023 р.
за № 306/39362
ЗМІНИ
до деяких нормативно-правових актів з питань судово-експертної діяльності
1. Пункт 1.12 розділу І Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 08 жовтня 1998 року № 53/5, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 03 листопада 1998 року за № 705/3145 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 26 грудня 2012 року № 1950/5), після цифр "1431/20169" доповнити словами та цифрами ", з дотриманням строків проведення експертиз, встановлених пунктом 1.13 цього розділу".
2. Підпункт 6.4 пункту 6 Положення про міжрегіональні управління Міністерства юстиції України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 23 червня 2011 року № 1707/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 червня 2011 року за № 759/19497 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 20 вересня 2022 року № 3959/5), викласти в такій редакції:
"6.4 залучати в установленому порядку для проведення перевірок діяльності атестованих судових експертів, які не є працівниками державних спеціалізованих установ, судових експертів науково-дослідних установ судових експертиз, підпорядкованих Мін’юсту, а також атестованих судових експертів, які не є працівниками державних спеціалізованих установ та мають не менше ніж п’ятирічний стаж практичної роботи судового експерта (за згодою);".
3. У Положенні про Центральну експертно-кваліфікаційну комісію при Міністерстві юстиції України та атестацію судових експертів, затвердженому наказом Міністерства юстиції України від 03 березня 2015 року № 301/5, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 04 березня 2015 року за № 249/26694:
1) в абзаці шостому пункту 9 розділу III слова "міжрегіональним управлінням Міністерства юстиції України" замінити словами "Міністерством юстиції України або за дорученням Міністерства юстиції України його міжрегіональним управлінням";
2) в абзаці шостому пункту 4 розділу V слова "міжрегіональним управлінням Міністерства юстиції України" замінити словами "Міністерством юстиції України або за дорученням Міністерства юстиції України його міжрегіональним управлінням".
4. В Інструкції про особливості здійснення судово-експертної діяльності атестованими судовими експертами, що не працюють у державних спеціалізованих експертних установах, затвердженій наказом Міністерства юстиції України від 12 грудня 2011 року № 3505/5, зареєстрованій у Міністерстві юстиції України 12 грудня 2011 року за № 1431/20169 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 07 вересня 2015 року № 1659/5):
1) абзац шостий пункту 9 розділу III викласти в такій редакції:
"Акт відповідності робочого місця складається за результатами перевірки, яка здійснюється з дотриманням положень, передбачених розділом IV цієї Інструкції. Термін дії акта відповідності робочого місця становить 12 місяців з дня його складання.";
2) у розділі IV:
пункти 1-3 викласти в такій редакції:
"1. Контроль за організацією діяльності судових експертів здійснюється шляхом перевірки дотримання ними вимог нормативно-правових актів з питань судово-експертної діяльності (далі - перевірка).
2. Перевірка здійснюється Міністерством юстиції України або за дорученням Міністерства юстиції України його міжрегіональним управлінням із залученням судових експертів науково-дослідних установ судових експертиз Міністерства юстиції України (далі - НДУСЕ), а також атестованих судових експертів, які не є працівниками державних спеціалізованих установ та мають не менше ніж п’ятирічний стаж практичної роботи судового експерта (за згодою).
До проведення перевірок залучаються НДУСЕ, місцезнаходженням яких (включно з їх відділеннями) є територія, на яку поширюється компетенція відповідного міжрегіонального управління.
3. Міністерство юстиції України та його міжрегіональні управління за дорученням здійснюють такі види перевірок:
планова перевірка діяльності судового експерта;
позапланова перевірка діяльності судового експерта;
перевірка відповідності робочого місця.
Планова перевірка діяльності судового експерта проводиться один раз на три роки. Позапланова перевірка діяльності судового експерта та перевірка відповідності робочого місця проводяться за потреби.";
у пункті 4 слова "Планова і позапланова контрольна" замінити словами "Планова, позапланова";
пункти 5, 6 викласти в такій редакції:
"5. Планова перевірка діяльності судового експерта проводиться на підставі графіка проведення планових перевірок діяльності судових експертів, які не є працівниками державних спеціалізованих установ (далі - Графік перевірок), який складається Міністерством юстиції України за формою, наведеною у додатку 6 до цієї Інструкції.
Позапланова перевірка діяльності судового експерта проводиться:
з метою визначення стану реалізації судовим експертом рекомендацій щодо усунення недоліків, виявлених під час проведення планової перевірки;
у випадку неодноразового застосування протягом року дисциплінарного стягнення до судового експерта;
у разі надходження заяви судового експерта про проведення позапланової перевірки.
Перевірка відповідності робочого місця проводиться на підставі заяви особи, яка має намір отримати або підтвердити кваліфікацію судового експерта з відповідної експертної спеціальності. Строк розгляду заяви становить 14 календарних днів. За результатами розгляду заяви особу, яка її подала, повідомляють про дату та час проведення перевірки відповідності робочого місця.
Строк проведення перевірок становить не більше 30 календарних днів.
6. Графік перевірок затверджується щороку керівником структурного підрозділу Міністерства юстиції України, на який покладено функції організаційно-управлінського та науково-методичного забезпечення судово-експертної діяльності.
Міжрегіональні управління можуть надавати пропозиції до Графіка перевірок.
Графік перевірок оприлюднюється шляхом розміщення на офіційному вебсайті Міністерства юстиції України не пізніше 01 лютого року, в якому проводитимуться перевірки.
За потреби до Графіка перевірок можуть вноситися зміни, що затверджуються керівником структурного підрозділу Міністерства юстиції України, на який покладено функції організаційно-управлінського та науково-методичного забезпечення судово-експертної діяльності, та оприлюднюються шляхом розміщення на офіційному вебсайті Міністерства юстиції України протягом 5 календарних днів після їх затвердження.";

................
Перейти до повного тексту