- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
03 березня 2017 р. за № 304/30172
Про затвердження Інструкції з організації та проведення перевірок службової діяльності органів (підрозділів) Національної поліції
( Із змінами і доповненнями, внесеними
наказом Міністерства внутрішніх справ України
від 5 грудня 2022 року
№ 796 )
Відповідно до
Закону України "Про Національну поліцію", Положення про Національну поліцію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року
№ 877, та з метою забезпечення контролю за службовою діяльністю органів (підрозділів) Національної поліції
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію з організації та проведення перевірок службової діяльності органів (підрозділів) Національної поліції, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства внутрішніх справ України від 21 серпня 2013 року № 808 "Про затвердження Інструкції про порядок організації та проведення комплексних інспектувань, цільових та контрольних перевірок службової діяльності органів і підрозділів внутрішніх справ України", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 23 жовтня 2013 року за
№ 1802/24334.
3. Департаменту формування політики щодо підконтрольних Міністрові органів влади та моніторингу МВС (Боднар В. Є.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Голову Національної поліції України.
5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Міністр |
А. Б. Аваков |
ПОГОДЖЕНО: |
|
Т. в. о. Голови Національної поліції України |
О. Ф. Вакуленко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства внутрішніх справ України
30 січня 2017 року № 67
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
03 березня 2017 р. за № 304/30172
ІНСТРУКЦІЯ
з організації та проведення перевірок службової діяльності органів (підрозділів) Національної поліції
( У тексті Інструкції слова "ДОАЗОР ( УОАЗОР )" замінено словами "ДГІ, У( В )ГІ" згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України від 5 грудня 2022 року
№ 796 )
I. Загальні положення
1. Ця Інструкція визначає організацію та проведення перевірок службової діяльності підрозділів центрального органу управління поліції, територіальних (у тому числі міжрегіональних) органів поліції та їх територіальних (відокремлених) підрозділів, а також закладів та установ, що належать до сфери управління Національної поліції України (далі - органи (підрозділи) поліції).
( пункт 1 розділу I у редакції наказу Міністерства
внутрішніх справ України від 05.12.2022 р.
№ 796 )
Перевірки поділяються на інспектування, цільові та контрольні перевірки.
2. У цій Інструкції терміни вживаються в таких значеннях:
інспектування - перевірка службової діяльності органів (підрозділів) поліції за всіма напрямами роботи;
контрольна перевірка - перевірка службової діяльності органів (підрозділів) поліції за всіма напрямами роботи та результатів заходів, ужитих для усунення недоліків, виявлених під час проведення попереднього інспектування;
план-завдання - заздалегідь складений перелік питань, за яким буде здійснюватися перевірка діяльності органів (підрозділів) поліції;
уповноважений підрозділ - структурний підрозділ апарату міжрегіонального територіального органу Національної поліції України, на який покладено здійснення контролю за організацією службової діяльності в цьому органі поліції;
( пункт 2 розділу I доповнено новим абзацом п'ятим згідно з
наказом Міністерства внутрішніх справ України від 05.12.2022 р.
№ 796,
у зв'язку із цим абзац п'ятий вважати абзацом шостим )
цільова перевірка - перевірка службової діяльності органів (підрозділів) поліції, яка охоплює один або декілька напрямів роботи.
3. Інспектування та контрольні перевірки проводяться на підставі планів (графіків) проведення перевірок органів (підрозділів) поліції, затверджених відповідно Головою Національної поліції України, керівниками територіальних (у тому числі міжрегіональних) органів поліції або особами, які виконують їхні обов'язки, на відповідний рік.
Плани (графіки) проведення перевірок органів (підрозділів) поліції складаються в центральному органі управління поліції Департаментом головної інспекції Національної поліції України (далі - ДГІ), у головних управліннях Національної поліції в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, областях та м. Києві (далі - ГУНП) - управліннями (відділами) головної інспекції (далі - У(В)ГІ), міжрегіональних територіальних органах Національної поліції України - уповноваженим підрозділом.
Плани (графіки) проведення перевірок органів (підрозділів) поліції затверджуються не пізніше ніж за місяць до початку нового року, реєструються в підрозділах документального забезпечення та у визначеному порядку надсилаються до органів (підрозділів) поліції, де заплановано їх проведення.
( пункт 3 розділу I у редакції наказу Міністерства
внутрішніх справ України від 05.12.2022 р.
№ 796 )
4. Позапланові інспектування органів (підрозділів) поліції проводяться за рішенням Голови Національної поліції України, керівників територіальних (у тому числі міжрегіональних) органів поліції або осіб, які виконують їхні обов'язки, за наявності однієї з таких обставин:
прийняття Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Київською та Севастопольською міськими радами, обласними, районними та міськими радами резолюції недовіри керівнику органу (підрозділу) поліції за результатами оцінки діяльності органу (підрозділу) поліції на території відповідно Автономної Республіки Крим, міст Києва та Севастополя, відповідної області, району або міста;
обґрунтоване звернення фізичних або юридичних осіб про порушення посадовими особами органів (підрозділів) поліції вимог законодавства України;
за дорученням Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністра внутрішніх справ України, Голови Національної поліції України.
( пункт 4 розділу I у редакції наказу Міністерства
внутрішніх справ України від 05.12.2022 р.
№ 796 )
5. Цільові перевірки проводяться за наказами, підписаними Головою Національної поліції України, його першим заступником або заступниками, керівниками міжрегіональних територіальних органів Національної поліції та їх територіальних (відокремлених) підрозділів, територіальних органів поліції та їх територіальних (відокремлених) підрозділів, їх першими заступниками або заступниками відповідно до їх компетенції.
Проведення цільових перевірок у підпорядкованих підрозділах також дозволяється за наказом, підписаним керівником територіального (відокремленого) підрозділу (управління, відділу) ГУНП або особи, яка виконує його обов'язки.
6. Перевірка службової діяльності підрозділів Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України (далі - ДВБ) здійснюється за наказом Голови Національної поліції України або особи, яка виконує його обов'язки, та за погодженням керівника ДВБ.
7. Перевірка службової діяльності структурного підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції центрального органу управління поліції здійснюється за наказом Голови Національної поліції України або особи, яка виконує його обов'язки.
Перевірка організації роботи із запобігання та виявлення корупції здійснюється згідно із
Законом України "Про запобігання корупції" та прийнятими відповідно до нього нормативно-правовими актами, дія яких поширюється на об'єкт перевірки.
Перевірка структурного підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції в територіальному (у тому числі міжрегіональному) органі поліції здійснюється за наказами Голови Національної поліції України, керівників територіальних (у тому числі міжрегіональних) органів поліції або осіб, які виконують їхні обов'язки.
У разі прийняття Головою Національної поліції України або особою, яка виконує його обов'язки, рішення про проведення інспектування (контрольної перевірки) територіального (у тому числі міжрегіонального) органу поліції до складу комісії включаються представники структурного підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції центрального органу управління поліції.
Проведення перевірок підрозділів з питань запобігання та виявлення корупції територіальних (у тому числі міжрегіональних) органів поліції за напрямом організації роботи із запобігання і виявлення корупції покладається на структурний підрозділ з питань запобігання та виявлення корупції центрального органу управління поліції.
( розділ I доповнено пунктом 7 згідно з наказом
Міністерства внутрішніх справ України від 05.12.2022 р.
№ 796 )
II. Об'єкти і суб'єкти перевірок
1. Об'єктами перевірок є органи (підрозділи) поліції.
( пункт 1 розділу II у редакції наказу Міністерства
внутрішніх справ України від 05.12.2022 р.
№ 796 )
2. Суб'єктами перевірок є комісії (далі - комісія).
Комісії центрального органу управління поліції уповноважені на проведення інспектувань, контрольних та цільових перевірок усіх органів (підрозділів) поліції.
Комісії територіальних (у тому числі міжрегіональних) органів поліції проводять інспектування, контрольні та цільові перевірки всіх підрозділів, що діють у складі таких органів поліції.
Комісії територіальних органів поліції охорони здійснюють цільові перевірки підрозділів, що діють у їх складі.
Комісії територіальних (відокремлених) підрозділів поліції територіальних (у тому числі міжрегіональних) органів поліції здійснюють цільові перевірки підпорядкованих їм підрозділів.
При проведенні цільової перевірки доцільність створення комісії визначає посадова особа, яка призначила перевірку. Цільові перевірки, залежно від обсягу поставлених завдань, можуть здійснюватися як комісією, так і одноосібно працівником, якому надано право на проведення такої перевірки.
( пункт 2 розділу II у редакції наказу Міністерства
внутрішніх справ України від 05.12.2022 р.
№ 796 )
3. Комісія формується у складі працівників органів (підрозділів) поліції за напрямами службової діяльності. За рішенням Голови Національної поліції України, його першого заступника або заступників до участі в проведенні перевірки також можуть залучатися (за згодою) фахівці інших центральних органів виконавчої влади.
Під час проведення інспектувань та контрольних перевірок до складу комісії включають працівників ДВБ за погодженням з керівництвом ДВБ.
Комісію з проведення інспектування та контрольної перевірки в центральному органі управління поліції очолює перший заступник або заступники Голови Національної поліції України, начальник ДГІ або уповноважений його заступник, у територіальних (у тому числі міжрегіональних) органах поліції - перший заступник або заступники керівника цього органу поліції, начальник У(В)ГІ або уповноважений його заступник.
( абзац третій пункту 3 розділу II у редакції наказу
Міністерства внутрішніх справ України від 05.12.2022 р.
№ 796 )
Заступником керівника комісії з проведення інспектування та контрольної перевірки призначається посадова особа ДГІ, у ГУНП - У(В)ГІ, у міжрегіональному територіальному органі Національної поліції України - посадова особа уповноваженого підрозділу.
( абзац четвертий пункту 3 розділу II у редакції наказу
Міністерства внутрішніх справ України від 05.12.2022 р.
№ 796 )
Посадові особи, включені до складу комісії, на період перевірки (у тому числі на період підготовки) звільняються від виконання основних посадових обов'язків за місцем проходження служби.
Заміна складу комісії здійснюється за погодженням з головою комісії.
4. Організація та проведення інспектувань і контрольних перевірок покладаються на ДГІ, У(В)ГІ, у міжрегіональних територіальних органах Національної поліції України - на уповноважений підрозділ.
( пункт 4 розділу II у редакції наказу Міністерства
внутрішніх справ України від 05.12.2022 р.
№ 796 )
5. Організація та проведення цільових перевірок покладаються на структурні підрозділи апаратів органів поліції в межах їх компетенції відповідно до мети і завдань перевірки.
У територіальних (відокремлених) підрозділах органів поліції організація та проведення цільових перевірок покладаються на посадових осіб, яких визначає керівник підрозділу або особа, яка виконує його обов'язки.
( абзац другий пункту 5 розділу II із змінами, внесеними згідно з
наказом Міністерства внутрішніх справ України від 05.12.2022 р.
№ 796 )
6. Право здійснювати перевірки стану охорони державної таємниці та забезпечення режиму секретності мають працівники підрозділів режиму та технічного захисту інформації органів поліції відповідно до вимог законодавства України.
III. Періодичність і строки проведення перевірок
1. Пункт 1 розділу III виключено
( згідно з наказом Міністерства
внутрішніх справ України від 05.12.2022 р.
№ 796,
у зв'язку із цим пункти 2 - 4
вважати відповідно пунктами 1 - 3 )
1. Контрольна перевірка проводиться не раніше ніж через один рік після проведення останнього інспектування.
Необхідність проведення контрольної перевірки визначають Голова Національної поліції України, керівники територіальних (у тому числі міжрегіональних) органів поліції або особи, які виконують їх обов'язки.
( пункт 1 розділу III доповнено абзацом другим згідно з
наказом Міністерства внутрішніх справ України від 05.12.2022 р.
№ 796 )
2. Перевірки здійснюються в строки, визначені наказом про їх проведення, з урахуванням того, що інспектування проводиться в строк до 21 робочого дня, а контрольна та цільова перевірки - до 14 робочих днів.
( пункт 2 розділу III у редакції наказу Міністерства
внутрішніх справ України від 05.12.2022 р.
№ 796 )
3. У разі потреби строки проведення перевірок продовжуються відповідно до наказів керівників органів поліції, які призначили перевірку, на підставі мотивованого рапорту голови комісії, але не більше ніж на 10 робочих днів.
( пункт 3 розділу III у редакції наказу Міністерства
внутрішніх справ України від 05.12.2022 р.
№ 796 )
IV. Порядок підготовки до перевірки
1. Підготовка до проведення інспектування та контрольної перевірки здійснюється в такому порядку:
1) ДГІ, У(В)ГІ до початку проведення перевірки надсилає до відповідних структурних підрозділів лист про надання пропозицій до переліку питань, що підлягають включенню до плану-завдання, кандидатур посадових осіб, які будуть залучатися до роботи в комісії, аналітичних довідок (за напрямом діяльності) та статистичних матеріалів про результати роботи органу (підрозділу) поліції, який перевіряється;
2) за результатами опрацювання наданих структурними підрозділами матеріалів ДГІ, У(В)ГІ, у міжрегіональному територіальному органі Національної поліції України уповноважений підрозділ готують накази про проведення інспектування, контрольної перевірки та план-завдання, які затверджуються цими наказами. Проведення перевірок без затвердженого наказом плану-завдання не допускається;
( підпункт 2 пункту 1 розділу IV у редакції наказу
Міністерства внутрішніх справ України від 05.12.2022 р.
№ 796 )
3) члени комісії в період підготовки до перевірки вивчають та аналізують стан криміногенної ситуації в регіоні, результати службової діяльності органів (підрозділів) поліції, які перевіряються, ознайомлюються з листами, скаргами та заявами щодо їх діяльності, матеріалами проведених раніше перевірок, наказами, дорученнями, рішеннями, нормативно-правовими актами, планами, програмами тощо;
4) у разі здійснення перевірки діяльності, пов'язаної з державною таємницею, члени комісії готують припис на виконання завдання та отримують довідку про надання відповідної форми допуску до державної таємниці;
5) голова комісії до початку перевірки проводить нараду з членами комісії, під час якої повідомляє про мету перевірки, строки її проведення та доводить план-завдання.
2. Наказ про проведення цільової перевірки та план-завдання готують уповноважені посадові особи органів (підрозділів) поліції, на яких покладено здійснення перевірки.
3. Підготовка до проведення інспектування та контрольної перевірки в міжрегіональному територіальному органі Національної поліції України покладається на уповноважений підрозділ".
( розділ IV доповнено пунктом 3 згідно з наказом
Міністерства внутрішніх справ України від 05.12.2022 р.
№ 796 )
V. Права та обов'язки членів комісії
1. Голова комісії має право:
1) вимагати від керівників органів поліції, що перевіряються, проведення службових розслідувань за виявленими фактами порушень службової дисципліни;
2) подавати посадовій особі, яка призначила перевірку, обґрунтовані пропозиції щодо усунення від її проведення окремих членів комісії;
3) отримувати від посадових осіб органу (підрозділу) поліції, у якому проводиться перевірка, пояснення з питань, що вивчаються, та вимагати усунення виявлених порушень;
4) давати членам комісії усні та письмові доручення, які стосуються питань проведення перевірки.
2. Голова комісії зобов'язаний:
1) здійснювати контроль та координацію роботи членів комісії, надавати їм практичну допомогу;
2) створити належні умови для роботи членів комісії;
................Перейти до повного тексту