- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 134 від 17.04.98 | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 8 травня 1998 р. за N 295/2735 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
інфраструктури
N 50 від 11.02.2015 )
Про затвердження Порядку узгодження, затвердження та реєстрації технічних умов на продукцію підприємств залізничного транспорту України
1. Затвердити Порядок узгодження, затвердження та реєстрації технічних умов на продукцію підприємств залізничного транспорту України.
2. Головному управлінню науково-технічної політики, промисловості та сертифікації (Петрашевський О.Л.) та Головному управлінню правового забезпечення діяльності транспорту (Логінова Л.М.) у встановленому порядку подати на реєстрацію до Міністерства юстиції України Порядок узгодження, затвердження та реєстрації технічних умов на продукцію підприємств залізничного транспорту України.
З. Державній адміністрації залізничного транспоту України (Слободян А.В.) довести до відома всіх зацікавлених установ Порядок узгодження, затвердження та реєстрації технічних умов на продукцію підприємств залізничного транспорту України.
4. Наказ Міністерства транспорту України від 09.02.98. N 38 "Про затвердження Порядку узгодження, затвердження та реестрації технічних умов на продукцію підприємств залізничного транспорту України" скасувати як такий, що не набрав чинності.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра - генерального директора Укрзалізниці Слободяна А.В.
Затверджено
Наказ Міністерства транспорту
України 17.04.98 N 134
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
8 травня 1998 р.
за N 295/2735
Порядок узгодження, затвердження та реєстрації технічних умов на продукцію для залізничного транспорту України
1. Галузь використання
1.1. Цей документ поширюється на технічні умови (далі -ТУ), які розробляються на продукцію (послуги) для залізничного транспорту, а також на зміни до них.
Документ встановлює порядок узгодження, затвердження, реєстрації ТУ, їх обліку та зберігання.
1.2. Вимоги цього документа є обов'язковими для підприємств, установ та організацій Міністерства транспорту України, а також для підприємств, які випускають продукцію для залізничного транспорту, незалежно від форм власності і відомчої належності.
2. Нормативні посилання
У цьому документі наведено посилання на такі документи:
Декрет Кабінету Міністрів України "Про стандартизацію і сертифікацію" від 10.05.93. N 46-93;
ГОСТ 2.501-88 ЕСКД. Правила учета и хранения;
ГОСТ 2.502-68ЕСКД. Правила дублирования;
ГОСТ 2.503-90 ЕСКД. Правила внесения изменений;
ДСТУ 1.0-93 Державна система стандартизації України. Основні положення;
ДСТУ 1.3-93 Державна система стандартизації України. Порядок розроблення, побудови, викладу, оформлення, узгодження, затвердження, позначення та реєстрації технічних умов;
ДСТУ 1.5-93 Державна система стандартизації України. Загальні вимоги до побудови, викладення, оформлення та змісту стандартів;
КНД 50-049-95 Порядок проведення експертизи та підготовки до затвердження проектів державних (міждержавних) стандартів та змін до них;
ГСТУ 32.0.10.018-97 Система стандартизації та сертифікації на залізничному транспорті. Типова побудова технічних умов на продукцію підприємств залізничного транспорту України.
3. Порядок проведення експертизи технічних умов
3.1. Організація-розробник направляє на експертизу проект ТУ до Бюро з стандартизації та нормативного забезпечення на залізничному транспорті Міністерства транспорту України (далі за текстом - Укрзалізстандарт).
3.2. Науково-технічну і правову експертизу здійснює Укрзалізстандарт або за його дорученням:
- базові організації з стандартизації із відповідним напрямком діяльності;
- провідні вчені та фахівці.
3.3 На експертизу подають проект ТУ, який оформляється відповідно до ГСТУ 32.0.10.018, у двох примірниках.
3.4. У процесі проведення експертизи проекту ТУ встановлюють:
- відповідність ТУ діючим основоположним та загальнотехнічним національним і міждержавним стандартам;
- відповідність показників і вимог до продукції в ТУ встановленим обов'язковим вимогам державних і галузевих стандартів;
- метрологічне і термінологічне забезпечення ТУ;
................Перейти до повного тексту