1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ВИКОНАННЯ ПОКАРАНЬ
Н А К А З
16.02.2005 N 27
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
5 березня 2005 р.
за N 290/10570
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства юстиції N 2186/5 від 29.12.2014 )
Про затвердження Інструкції з організації порядку і умов виконання покарання у виді обмеження волі
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Державного департаменту України з питань виконання покарань N 105 від 08.05.2007 N 202 від 28.07.2008 )
Відповідно до Кримінально-виконавчого кодексу України, з метою визначення порядку і умов виконання та відбування покарання у виді обмеження волі, подальшого поліпшення умов тримання засуджених, забезпечення належного правопорядку в кримінально-виконавчих установах відкритого типу
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити та ввести в дію Інструкцію з організації порядку і умов виконання покарання у виді обмеження волі (далі - Інструкція), що додається.
2. Начальникам територіальних органів управління Державного департаменту України з питань виконання покарань (далі - Департамент), установ виконання покарань організувати вивчення Інструкції з особовим складом, забезпечити неухильне виконання її вимог.
3. Управлінню охорони, нагляду і безпеки Департаменту (Ільтяй М.П.) забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на начальника управління охорони, нагляду і безпеки Департаменту генерал-майора внутрішньої служби Ільтяя М.П. та начальників територіальних органів управління Департаменту.
5. Наказ оголосити особовому складу органів і установ кримінально-виконавчої системи.
Виконуючий обов'язки
Голови генерал-лейтенант
внутрішньої служби


О.Б.Пташинський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного
департаменту України
з питань виконання покарань
16.02.2005 N 27
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
5 березня 2005 р.
за N 290/10570
ІНСТРУКЦІЯ
з організації порядку і умов виконання покарання у виді обмеження волі
1. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція розроблена відповідно до Конституції України, Кримінально-виконавчого кодексу України та Кримінального кодексу України регламентує і конкретизує порядок і умови виконання та відбування покарання у виді обмеження волі.
1.2. Скорочення, що вживаються в цій Інструкції, мають такі значення:
Департамент - Державний департамент України з питань виконання покарань;
територіальні органи управління Департаменту - управління (відділи) Державного департаменту України з питань виконання покарань в Автономній Республіці Крим, областях, місті Києві та Київській області;
виправний центр - кримінально-виконавча установа відкритого типу;
територія виправного центру - це встановлена за проектом забудови земельна ділянка, на якій розміщені житлова та виробнича зони з розташованими на них об'єктами, що є на балансі установи;
ДІЗО - дисциплінарний ізолятор;
ЧПНУ - черговий помічник начальника установи;
КПП - контрольно-пропускний пункт;
Правила внутрішнього розпорядку - Правила внутрішнього розпорядку установ виконання покарань, затверджені наказом Державного департаменту України з питань виконання покарань від 25.12.2003 N 275 та зареєстровані у Міністерстві юстиції України 31.12.2003 за N 1277/8598;
Інструкція з організації нагляду за засудженими - Інструкція з організації нагляду за засудженими, які відбувають покарання у кримінально-виконавчих установах, затверджена наказом Державного департаменту України з питань виконання покарань від 22.10.2004 N 205/ДСК і зареєстрована у Міністерстві юстиції України 05.11.2004 за N 1412/10011.
2. Місця відбування покарання у виді обмеження волі
2.1. Відповідно до Кримінального та Кримінально-виконавчого кодексів України особи, засуджені до обмеження волі, відбувають покарання у виправних центрах.
2.2. Правову основу діяльності виправного центру складають Кримінально-виконавчий кодекс України, Правила внутрішнього розпорядку, інші нормативно-правові акти, а також ця Інструкція.
2.3. Начальник виправного центру несе повну відповідальність за додержання законодавства, забезпечення належних умов і порядку тримання засуджених у виправному центрі.
3. Завдання виправних центрів
3.1. Організація виконання покарання у виді обмеження волі та забезпечення оптимальних умов відбування покарання засудженими з метою їх виправлення і ресоціалізації.
3.2. Запобігання вчиненню засудженими нових злочинів.
3.3. Забезпечення правопорядку і законності, безпеки засуджених, а також персоналу, посадових осіб і громадян, які перебувають на їх території.
3.4. Залучення засуджених до суспільно корисної праці з урахуванням їх стану здоров'я, загального і професійного рівнів.
3.5. Забезпечення охорони здоров'я засуджених.
3.6. Здійснення оперативно-розшукової діяльності відповідно до законодавства.
4. Особливості обладнання виправних центрів
4.1. Територія виправного центру з метою недопущення проходу сторонніх осіб та забезпечення збереження матеріальних цінностей, що на ній знаходяться, обладнується огорожею суцільного заповнення та КПП.
( Пункт 4.1 в редакції Наказів Державного департаменту України з питань виконання покарань N 105 від 08.05.2007, N 202 від 28.07.2008 )
4.2. Межа виправного центру встановлюється наказом начальника територіального органу управління Департаменту за погодженням з органами місцевого самоврядування, з урахуванням особливостей установи, та проходить по межі населеного пункту, але в радіусі не більше 5 кілометрів від території виправного центру.
4.3. Межа виправного центру для засуджених, які проходять стаціонарне лікування або медичний огляд у лікувальних закладах охорони здоров'я, встановлюється по межі відповідного лікувального закладу в порядку, передбаченому чинним законодавством.
4.4. Межа виправного центру для засуджених, які працевлаштовані на контрагентських або виробничих об'єктах, установлюється на межі відповідного об'єкта в порядку, передбаченому чинним законодавством.
( Пункт 4 доповнено підпунктом 4.4 згідно з Наказом Державного департаменту України з питань виконання покарань N 105 від 08.05.2007 )
5. Особливості приймання засуджених до виправних центрів
5.1. Приймання засуджених до виправного центру здійснюється комісією під керівництвом начальника установи.
5.2. У неробочий час приймання засуджених здійснюється ЧПНУ.
5.3. Після прибуття до виправних центрів засуджені в обов'язковому порядку проходять медичний огляд, санітарне оброблення та протягом 14 діб тримаються ізольовано від інших засуджених в окремому приміщенні і до праці не залучаються. Приймання їжі вказаними засудженими організовується окремо від інших засуджених.
6. Основи організації діяльності виправних центрів
6.1. Адміністрація виправного центру забезпечує:
а) ведення обліку засуджених та роз'яснення їм порядку і умов відбування покарання;
б) організацію трудового і побутового влаштування засуджених;
в) додержання умов праці засуджених, порядку та умов відбування покарання;
г) застосування встановлених законом заходів заохочення і стягнення;
ґ) залучення засуджених до праці;
д) здійснення нагляду і заходів попередження порушень порядку відбування покарання;
е) проведення соціально-виховної роботи із засудженими;
є) контроль за дотриманням режимних вимог на об'єктах і територіях, що прилягають до них;
ж) здійснення відповідно до чинного законодавства оперативно-розшукової діяльності;
з) здійснення роботи щодо підготовки засуджених до звільнення;
и) безпеку засуджених, персоналу установи і громадян, які перебувають на її території;
( Підпункт "и" пункту 6.1 в редакції Наказу Державного департаменту України з питань виконання покарань N 105 від 08.05.2007 )
і) розроблення системи пропускного режиму.
6.2. Адміністрація виправного центру має право:
а) вимагати від засуджених та інших осіб, які перебувають на території та в приміщеннях виправного центру, додержання норм кримінально-виконавчого законодавства;
б) проводити огляд і обшук засуджених, їх речей, а також вилучати заборонені для використання у виправних центрах речі та документи;
в) застосовувати і використовувати фізичну силу, спеціальні засоби і зброю на підставах і в порядку, передбачених Законом України "Про міліцію" та чинним законодавством;
г) здійснювати оперативно-розшукові заходи згідно із чинним законодавством;
ґ) призначати медичне обстеження засуджених з метою виявлення фактів вживання спиртних напоїв, наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів чи інших одурманювальних засобів;
д) використовувати засоби масової інформації для розшуку засуджених, які ухиляються від відбування покарання;
е) приймати згідно із законодавством у володіння і користування від установ, організацій і підприємств будь-яких організаційно-правових форм, а також громадян матеріально-технічні ресурси, кошти і майно;
є) звертатися до місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування для сприяння у трудовому і побутовому влаштуванні засуджених;
ж) застосовувати до засуджених встановлені Кримінально-виконавчим кодексом України заходи заохочення і стягнення;

................
Перейти до повного тексту