- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
Н А К А З
14.03.2007 N 185
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 березня 2007 р.
за N 289/13556
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
внутрішніх справ
N 26 від 18.01.2021 )
Про затвердження Положення про порядок оренди та оплати орендованих житлових приміщень у Державній прикордонній службі України
1. Затвердити Положення про порядок оренди та оплати орендованих житлових приміщень у Державній прикордонній службі України, що додається.
2. Начальникам органів Державної прикордонної служби України у місячний термін привести у відповідність до вимог чинного законодавства та цього Положення порядок надання орендованих житлових приміщень для тимчасового проживання військовослужбовців і членів їх сімей.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Державної прикордонної служби України - директора Департаменту забезпечення та начальника фінансово-економічного управління Адміністрації Державної прикордонної служби України.
4. Наказ Державного комітету у справах охорони державного кордону України від 25 липня 1996 року
N 341 "Про затвердження Положення про порядок оренди та оплати орендної жилої площі в Прикордонних військах України", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 2 вересня 1996 року за N 492/1517, вважати таким, що втратив чинність.
5. Наказ розіслати згідно з розрахунком розсилки.
Голова Державної прикордонної
служби України
генерал-полковник М.М.Литвин
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Адміністрації
Державної прикордонної
служби України
14.03.2007 N 185
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 березня 2007 р.
за N 289/13556
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок оренди та оплати орендованих житлових приміщень у Державній прикордонній службі України
1. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає порядок оренди органами Державної прикордонної служби України (далі - орган Держприкордонслужби) житлових приміщень усіх форм власності для тимчасового проживання в них військовослужбовців та членів їх сімей (далі - військовослужбовці), а також порядок їх оплати.
1.2. У разі відсутності в органі Держприкордонслужби службового житлового фонду такий орган Держприкордонслужби зобов'язаний для розміщення військовослужбовців та членів їх сімей орендувати житло в межах норм, встановлених законодавством.
2. Порядок оренди житлових приміщень, їх оплата і облік
2.1. Оренда житлових приміщень для розміщення військовослужбовців і членів їх сімей здійснюється органом Держприкордонслужби на підставі договору, оформленого згідно з вимогами чинного законодавства.
2.2. Договори оренди житлових приміщень укладаються між органом Держприкордонслужб, у якому проходить службу військовослужбовець, та власником житла.
2.3. Договори оренди житлових приміщень, що перебувають у приватній власності фізичних осіб, підлягають реєстрації в житлово-експлуатаційних організаціях (ЖЕК, КЕУ, ДУ тощо), а в разі, якщо такі житлові приміщення розташовано у сільській місцевості, - в органах місцевого самоврядування.
2.4. Розмір орендної плати за користування житловими приміщеннями, які перебувають у державній або комунальній власності, визначається за згодою сторін, виходячи з вартості орендованої житлової площі і фактичних витрат на її утримання.
Сума комунально-побутових та інших витрат визначається за тарифами, встановленими для населення відповідної місцевості. Орієнтовний перелік витрат, які включаються до складу орендної плати, наведено в додатку 1 до цього Положення.
2.5. Якщо орендодовець є фізичною особою, розмір орендної плати визначається у договорі оренди житлового приміщення. При цьому розмір орендної плати, зазначеної у договорі оренди житлового приміщення, не може бути меншим за мінімальну суму орендного платежу за повний чи неповний місяць. Мінімальна сума орендного платежу визначається за методикою, встановленою Кабінетом Міністрів України, виходячи з мінімальної вартості оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомості, з урахуванням місця її розташування, інших функціональних та якісних показників, що встановлюються органами місцевого самоврядування села, селища, міста, на території яких розташовано житлове приміщення.
2.6. Оплата вартості оренди житлових приміщень провадиться за безготівковим розрахунком за рахунок коду економічної кваліфікації 1343 (оренда житлових приміщень) в розмірах та в терміни, обумовлені договором оренди.
2.7. Приймання-передавання орендованих житлових приміщень здійснюється органами Держприкордонслужби за актом приймання-передавання орендованого житлового приміщення (додаток 2 до цього Положення) відповідно до укладеного договору оренди.
2.8. Відповідальними за укладення договорів оренди житлових приміщень, виконання їх умов сторонами, облік орендованих житлових приміщень є квартирно-експлуатаційні підрозділи органів Держприкордонслужби.
Облік орендованих житлових приміщень здійснюється в Книзі обліку орендованих житлових приміщень (додаток 3 до цього Положення).
2.9. Відповідальними за здійснення розрахунків щодо утримання з військовослужбовців коштів за проживання в орендованих житлових приміщеннях та надання житлово-комунальних послуг є квартирно-експлуатаційні підрозділи органів Держприкордонслужби, а за здійснення орендних платежів за договорами оренди - фінансово-економічні підрозділи органів Держприкордонслужби.
3. Порядок надання в суборенду військовослужбовцям житлової площі та її оплата
3.1. Орган Держприкордонслужби орендує житлове приміщення і надає його в суборенду військовослужбовцю з обов'язковим укладенням з ним договору суборенди цього житлового приміщення та складенням акта приймання-передавання орендованого житлового приміщення, який підписується представниками орендодавця, органу Держприкордонслужби та наймачем.
3.2. Орендовані житлові приміщення надаються в суборенду військовослужбовцям, які зареєстровані за місцем розташування органу Держприкордонслужби. Зазначені приміщення надаються без додержання черговості та пільг, встановлених для забезпечення громадян житлом.
3.3. Орендовані житлові приміщення надаються військовослужбовцям в суборенду в межах 13,65 квадратного метра житлової площі на одну особу.
3.4. Для одержання житлового приміщення в суборенду військовослужбовець подає рапорт за командою.
До рапорта додаються:
довідка з місця проживання про реєстрацію і склад сім'ї (Ф-3);
витяг з особової справи військовослужбовця про склад сім'ї;
копія довідки про здачу житлової площі з попереднього місця служби.
3.5. При укладенні договору суборенди пред'являються паспорти всіх дорослих членів сім'ї, яким надається житло, з відміткою про зняття з реєстрації за попереднім місцем проживання та реєстрацією за місцем служби.
3.6. Військовослужбовці та члени їх сімей, які проживають в орендованих житлових приміщеннях, зобов'язані:
додержуватися умов договору суборенди житлового приміщення і правил користування ними, утримання житлового будинку і прибудинкової території;
щомісяця своєчасно вносити плату за комунальні послуги (водопостачання, газ, електричну, теплову енергію та інші послуги) за затвердженими в установленому порядку ставками і тарифами.
3.7. Військовослужбовці, які не здали житло за попереднім місцем служби, своє житлове питання вирішують самостійно.
У виняткових випадках, у тому разі, якщо члени сімТї військовослужбовця залишилися проживати за попереднім місцем служби, такий військовослужбовець може отримати орендоване житло в суборенду (ліжко-місце в гуртожитку) тільки на себе.
3.8. У разі переміщення військовослужбовців по службі, пов'язаного з переїздом в іншу місцевість, вибуття для виконання службових обов'язків за кордон, звільнення з військової служби орендовані житлові приміщення, які вони займали за попереднім місцем служби, підлягають звільненню у місячний термін з дня видання наказу про виключення зі списків особового складу органу Держприкордонслужби.
3.9. Військовослужбовець та члени його сім'ї негайно звільняють займане ними орендоване житлове приміщення у разі одержання службового (постійного) житла чи придбання житла для постійного проживання.
................Перейти до повного тексту