1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Порядок


МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
П О Р Я Д О К
N 113/252 від 21.11.94
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
5 грудня 1994 р.
за N 287/497
Затверджено
наказом Міністерства фінансів
України і Міністерства
статистики України від
21 листопада 1994 р. N 113/252
( Порядок втратив чинність на підставі Наказу Мінфіну N 48/53 від 25.02.97 )
Порядок ведення товарно-касової книги при розрахунках готівкою у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг
Порядок розроблено на виконання Декрету Кабінету Міністрів України від 08.04.93 N 32-93 "Про застосування контрольно-касових апаратів і товарно-касових книг при розрахунках із споживачами у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", постанови Кабінету Міністрів України від 19.04.93 N 277 "Про забезпечення виконання Декрету Кабінету Міністрів України "Про застосування контрольно-касових апаратів і товарно-касових книг при розрахунках із споживачами у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" з урахуванням Концепції поетапного виробництва і впровадження контрольно-касових апаратів на підприємствах торгівлі, громадського харчування і сфери послуг, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.93 N 893, а також постанови Уряду від 19.01.94 N 14 "Про терміни впровадження електронних контрольно-касових апаратів у підприємствах сфери торгівлі, громадського харчування та послуг".
1. Підприємства і організації всіх форм власності, які здійснюють підприємницьку діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг за готівку ( надалі - суб'єкти підприємницької діяльності), повинні проводити розрахунки із споживачами через належним чином зареєстровані контрольно-касові апарати з обов'язковою видачею споживачеві касового чека.
2. Без застосування контрольно-касових апаратів, з використанням товарно-касових книг здійснюються розрахунки із споживачами також в окремих специфічних формах діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг за переліком, який затверджується Міністерством економіки за погодженням з Міністерством зовнішніх економічних зв'язків та Міністерством фінансів.
3. До настання встановлених Урядом України граничних термінів впровадження електронних контрольно-касових апаратів (ЕККА), а також на період виходу з ладу ЕККА або тимчасового виключення електроенергії , зазначені суб'єкти підприємницької діяльності здійснюють її з використанням засвідченої у фінансовому органі товарно-касової книги.
4. Суб'єкти підприємницької діяльності, які користуються правом здійснювати її без контрольно-касових апаратів у випадках, перелічених в пунктах 2 і 3 цього Порядку, забезпечують облік руху товарів і готівки у кожному окремому магазині (відокремленому відділі), їдальні, кафе, ресторані, ательє, майстерні, пункті побутового обслуговування населення, кіоску, павільйоні, ларку, транспортному засобі, лотку, інших подібних одиницях торгівлі, громадського харчування та послуг (надалі - господарської одиниці) з використанням товарно-касової книги (надалі - книга) (форма ТК-1, додається).
5. Книга складається з товарно-касових звітів (надалі-звіт), розміщених на аркуші з обох сторін . Суб'єкти підприємницької діяльності, визначені у пункті 1 , повинні пронумерувати аркуші, прошнурувати книгу та разом із супровідним листом з просьбою про засвідчення подати її до відповідного фінансового органу місцевої державної виконавчої влади за місцем знаходження суб'єкта підприємницької діяльності для засвідчення.
6. Одночасно для засвідчення книги до фінансового відділу місцевої державної виконавчої влади подаються: статут, зареєстрований у виконкомі районної (міської) Ради народних депутатів, або свідоцтво про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності; дозвіл виконкому місцевої Ради народних депутатів на розміщення господарської одиниці; договір оренди приміщення (транспортного засобу), в якому ведеться торгівля, громадське харчування, надаються послуги; ліцензії на право торгівлі окремими товарами та надання послуг, (якщо це передбачено чинним законодавством).
7. Якщо суб'єкт підприємницької діяльності здійснює торгівлю або надає послуги споживачам з власного транспортного засобу чи орендує для цього конкретний транспортний засіб, на титульному листі товарно-касової книги, яка подається на засвідчення, робиться напис "Для реалізації з транспортного засобу" і вказується марка автомобіля (мотоцикла) та його номерний знак. У разі оренди різних транспортних засобів і неможливості вказати зазначені відомості про нього при засвідченні книги, такі дані заповнюються матеріально відповідальною особою безпосередньо в заголовку товарно-касового звіту на кожний день виїзду транспорту для здійснення торгівлі, громадського харчування та надання послуг.
8. Після перевірки документів, перелічених у пункті 6, фінансовий орган обліковує книгу в журналі обліку товарно-касових книг з присвоєнням порядкового номера і засвідчує підписом завідуючого або його заступника та гербовою печаткою фінансового відділу кількість пронумерованих і прошнурованих аркушів у книзі.
9. Нова книга після повного використання попередньої засвідчується фінансовим органом у порядку, визначеному пунктами 5-8 цього Порядку, з проведенням перевірки використання всіх аркушів у попередній книзі.
Забороняється засвідчення більше однієї книги на одну господарську одиницю.
При втраті книги у випадку пожежі, вибуху, аварії, викраденні тощо засвідчення нової книги проводиться фінансовим органом тільки при підтвердженні таких фактів органами внутрішніх справ.
10. Керівник суб'єкта підприємницької діяльності видає засвідчену фінорганом книгу матеріально відповідальній особі господарської одиниці під розписку . Початкові записи в книгу заносяться тільки на підставі даних інвентаризації товарів і готівки в господарській одиниці.

................
Перейти до повного тексту