1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ УКРАЇНИ
Н А К А З
02.02.2010 N 46
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 квітня 2010 р.
за N 278/17573
Про затвердження Інструкції із застосування позначки придатності та ветеринарних штампів і внесення змін до Інструкції по клеймуванню м'яса
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету ветеринарної медицини N 465 від 01.11.2010 Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства N 587 від 01.11.2011 )
Відповідно до статей 7, 11 та 33 Закону України "Про безпечність та якість харчових продуктів", враховуючи вимоги міжнародних стандартів, інструкцій та рекомендацій при проведенні державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду при забої тварин, переробці, зберіганні, транспортуванні й реалізації необроблених харчових продуктів тваринного походження, а також з метою адаптації законодавства України з питань ветеринарної медицини до законодавства acquis communautaire
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію із застосування позначки придатності та ветеринарних штампів, що додається.
2. Управлінню ветеринарно-санітарної експертизи та безпечності харчових продуктів Державного комітету ветеринарної медицини (Остапюк М.П.):
2.1. Подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
2.2. Наказ довести до відома територіальних органів Держкомветмедицини, державних установ ветеринарної медицини.
( Пункт 3 втратив чинність на підставі Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства N 587 від 01.11.2011 )
4. Цей наказ набирає чинності через шість місяців з дня його офіційного опублікування.
5. Начальникам головних управлінь ветеринарної медицини в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, начальникам управлінь ветеринарної медицини в районах та містах:
5.1. Здійснювати державний ветеринарно-санітарний контроль та нагляд за організацією і проведенням ветеринарно-санітарної експертизи на потужностях (об'єктах) необроблених харчових продуктів тваринного походження відповідно до чинного законодавства та цього наказу.
5.2. Організувати та забезпечити виготовлення позначок придатності і ветеринарних штампів нового зразка до дати набрання чинності цим наказом.
5.3. Заборонити використання клейм старого зразка з дати набрання чинності цим наказом та провести їх вилучення із заміною на позначки придатності та ветеринарні штампи нового зразка.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Державного комітету ветеринарної медицини України Башинського В.В.
В.о. Голови
ПОГОДЖЕНО:
Перший заступник
Міністра охорони здоров'я України -
головний державний
санітарний лікар України
Міністр
аграрної політики України
В.о. Голови Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва
В.М.Горжеєв




О.М.Біловол

Ю.Ф.Мельник


А.Гота
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
ветеринарної медицини
України
02.02.2010 N 46
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 квітня 2010 р.
за N 278/17573
ІНСТРУКЦІЯ
із застосування позначки придатності та ветеринарних штампів
I. Загальні положення
1.1. У цій Інструкції терміни вживаються у такому значенні:
ветеринарні штампи - штампи, що застосовуються для позначення необроблених харчових продуктів тваринного походження, що визнані за наслідками державної ветеринарно-санітарної експертизи непридатними для споживання людиною та потребують відповідної обробки (знешкодження, утилізації);
позначка придатності - позначка, яка застосовується для підтвердження придатності необроблених харчових продуктів тваринного походження для споживання людиною.
1.2. Ця Інструкція встановлює форму, зміст позначки придатності і ветеринарних штампів, а також порядок їх нанесення.
1.3. Ця Інструкція є обов'язковою до виконання спеціалістами ветеринарної медицини державної служби ветеринарної медицини та потужностей (об'єктів), посадовими особами потужностей (об'єктів), господарств, що здійснюють забій тварин, переробку, зберігання та транспортування необроблених харчових продуктів тваринного походження, незалежно від форм власності, агропродовольчих ринків, а також громадян - власників сільськогосподарських тварин.
1.4. Обов'язковому клеймуванню позначкою придатності підлягають м'ясо (туші, напівтуші, четвертини) та субпродукти (внутрішні органи, голови, ноги тощо) всіх видів сільськогосподарських, домашніх та диких тварин, у тому числі тушки птиці, за умови здійснення державного ветеринарно-санітарного контролю до забою, під час забою, після забою тварин та визнання придатними для споживання людиною після проведення державної ветеринарно-санітарної експертизи.
1.5. Позначка придатності може проставлятися шляхом відбитка на упаковку продукту з подальшою видачею відповідного ветеринарного документа, де зазначається придатність продукту для споживання людиною та міститься позначка придатності.
1.6. Нанесення позначки придатності та ветеринарних штампів здійснюють офіційні (уповноважені) лікарі ветеринарної медицини, державні інспектори ветеринарної медицини державної служби ветеринарної медицини (далі - державний інспектор ветеринарної медицини), які в обов'язковому порядку пройшли атестацію головними управліннями ветеринарної медицини в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі з теоретичних та практичних знань щодо проведення передзабійного ветеринарного огляду та ветеринарно-санітарної експертизи м'яса та м'ясних продуктів згідно з Правилами передзабійного ветеринарного огляду тварин і ветеринарно-санітарної експертизи м'яса та м'ясних продуктів, затвердженими наказом Державного департаменту ветеринарної медицини Міністерства аграрної політики України від 07.06.2002 N 28, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 21.06.2002 за N 524/6812 (далі - Правила ветсанекспертизи м'яса та м'ясних продуктів), нанесення позначки придатності й ветеринарних штампів та отримали офіційний допуск атестаційної комісії.
1.7. На м'ясо (у тушах, напівтушах та четвертинах), отримане від тварин подвірного забою, що направляється для переробки на м'ясокомбінати, м'ясопереробні підприємства або для продажу на агропродовольчих ринках, за умови епізоотичного благополуччя місця їх походження, а також проведення передзабійного і післязабійного огляду спеціалістами державних установ ветеринарної медицини наноситься ветеринарний штамп "Попередній огляд" та видається відповідний ветеринарний документ для перевезення (переміщення) відповідно до Порядку видачі ветеринарних документів, затвердженого наказом Державного комітету ветеринарної медицини України від 13.04.2009 N 85, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.06.2009 за N 519/16535.
Офіційні (уповноважені) лікарі ветеринарної медицини переробних підприємств або спеціалісти державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на агропродовольчому ринку здійснюють державну ветеринарно-санітарну експертизу в порядку, встановленому Правилами ветсанекспертизи м'яса та м'ясних продуктів, і клеймують їх позначкою придатності за умови, що немає підстав для визначення продуктів непридатними для споживання людиною.
1.8. Позначка придатності та ветеринарні штампи виготовляються відповідно до Інструкції про порядок видачі міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, підприємствам, установам, організаціям, господарським об'єднанням та громадянам дозволів на право відкриття та функціонування штемпельно-граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів, а також порядок видачі дозволів на оформлення замовлень на виготовлення печаток і штампів, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 11.01.99 N 17, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 28.04.99 за N 264/3557, за письмовим погодженням начальників головних управлінь ветеринарної медицини в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі з бронзи або іншого металу, що не ржавіє, який дозволений Міністерством охорони здоров'я України для контакту з харчовими продуктами, встановлених форм і розмірів, з глибоко вирізаним обідком, цифрами і літерами з метою отримання чіткого відбитка на поверхні необроблених харчових продуктів тваринного походження.
1.9. Перелік державних інспекторів ветеринарної медицини, яким надано право нанесення позначок придатності та ветеринарних штампів (далі - Перелік), затверджується наказом головних управлінь ветеринарної медицини в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі за поданням управлінь ветеринарної медицини в містах обласного значення та районах. Зразок Переліку наведений у додатку 1 до цієї Інструкції.
Перелік надається Держкомветмедицини для оприлюднення на офіційному сайті у триденний строк.
( Пункт 1.9 в редакції Наказу Державного комітету ветеринарної медицини N 465 від 01.11.2010 )
1.10. Внесення змін до Переліку здійснюється головними управліннями ветеринарної медицини в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі в установленому порядку за поданням управлінь ветеринарної медицини в містах обласного значення та районах.
( Пункт 1.10 в редакції Наказу Державного комітету ветеринарної медицини N 465 від 01.11.2010 )
1.11. Позначки придатності та ветеринарні штампи зберігаються у державних інспекторів ветеринарної медицини, які отримали право на їх нанесення, за умови, що повністю виключається їх несанкціоноване застосування.
1.12. Якщо позначки придатності та ветеринарні штампи наносяться безпосередньо на м'ясо та субпродукти (внутрішні органи, голови, ноги тощо), фарба, що використовується при цьому, має бути дозволена Міністерством охорони здоров'я України для контакту з харчовими продуктами.
II. Форма та зміст позначки придатності та ветеринарних штампів
2.1. Для клеймування необроблених харчових продуктів тваринного походження установлені зразки форм позначки придатності та ветеринарних штампів з відповідним їх описом, які наведені в додатку 2 до цієї Інструкції.
2.2. Форма позначки придатності повинна бути овальною, шириною 65 мм і висотою 45 мм, шириною обідка 1,5 мм, висотою літер не менше 8 мм, а цифр - 10 мм та глибиною 1,5 мм.
2.3. Для клеймування субпродуктів, м'яса кроликів, нутрій та птиці, що реалізуються на агропродовольчих ринках, позначка придатності має бути овальної форми, шириною 40 мм і висотою 25 мм, шириною обідка 1 мм, висотою літер не менше 5 мм, а цифр - 6 мм та глибиною 1,5 мм.
2.4. Для нанесення позначки придатності на тушки птиці, забитої на птахопереробних підприємствах, птахофабриках, можна застосовувати електроклеймо без обідка з додатковим зазначенням цифр 1 або 2 (залежно від категорії), висотою 20 мм та глибиною 1,5 мм.
При пакуванні тушок птиці в індивідуальні пакети з полімерної плівки допускається тушки не клеймувати, а позначку придатності наносити безпосередньо на пакети друкарським способом.
2.5. Форма ветеринарних штампів повинна бути прямокутною, шириною 70 мм і висотою 40 мм, шириною обідка 1,5 мм та глибиною 1,5 мм, а шрифт має бути таким, що дає змогу чітко прочитати інформацію (висота літер та цифр - 7 мм).
2.6. Позначка придатності підтверджує, що державна ветеринарно-санітарна експертиза необроблених харчових продуктів тваринного походження (м'яса та субпродуктів) проведена й продукти придатні для споживання людиною без обмежень.
2.7. Ветеринарний штамп прямокутної форми має у верхній частині напис "ДЕРЖВЕТНАГЛЯД", у центрі - "ПОПЕРЕДНІЙ ОГЛЯД", а внизу - три пари цифр: контрольний (реєстраційний) номер.
Цей ветеринарний штамп не дає права на реалізацію м'яса та інших продуктів забою без проведення державної ветеринарно-санітарної експертизи.
2.8. М'ясо та субпродукти, що за результатами державної ветеринарно-санітарної експертизи мають підлягати знешкодженню (знезараженню) або утилізації, відповідно до Правил ветсанекспертизи м'яса та м'ясних продуктів повинні мати тільки ветеринарний штамп.

................
Перейти до повного тексту