1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 90 від 11.03.2001 Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 березня 2001 р.
за N 278/5469
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної інспекції ядерного регулювання N 734 від 13.12.2022 )
Про затвердження Вимог до звіту про аналіз безпеки провадження діяльності з переробки уранових руд
Відповідно до Закону України "Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії" та на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 06.12.2000 N 1782 "Про затвердження Порядку ліцензування окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії" НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Вимоги до звіту про аналіз безпеки провадження діяльності з переробки уранових руд, що додаються.
2. Начальнику Управління регулювання безпеки радіаційних технологій та пристроїв Департаменту ядерного регулювання Голубєву В.С. у п'ятиденний термін після підписання наказу забезпечити його подання на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Директору Державного науково-технічного центру ядерної та радіаційної безпеки Васильченку В.М. у місячний термін після реєстрації наказу забезпечити тиражування цього нормативного акта.
4. Начальнику Управління регулювання безпеки радіаційних технологій та пристроїв Департаменту ядерного регулювання Голубєву В.С. у десятиденний термін після реєстрації наказу забезпечити розсилку цього нормативного акта відповідно до реєстру розсилки.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра - Начальника Департаменту ядерного регулювання Смишляєва О.Є.
Міністр І.О.Заєць
Затверджено
Наказ Мінекоресурсів України
11.03.2001 N 90
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 березня 2001 р.
за N 278/5469
Вимоги до звіту про аналіз безпеки провадження діяльності з переробки уранових руд
Загальні положення
1. У цьому документі встановлюються вимоги до форми та змісту звіту про аналіз безпеки провадження діяльності з переробки уранових руд (далі - Звіт), який складається суб'єктом діяльності у сфері використання ядерної енергії (далі - заявник) та подається до органу державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки України для обгрунтування радіаційної безпеки діяльності з переробки уранових руд відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06.12.2000 N 1782 "Про затвердження Порядку ліцензування окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії".
2. Звіт надається заявником разом із заявою на отримання ліцензії у складі документів, що підтверджують спроможність заявника дотримуватись умов і правил провадження заявленого виду діяльності.
3. Мета Звіту - обгрунтування радіаційної безпеки при провадженні діяльності з переробки уранових руд. Звіт містить відомості, необхідні для обгрунтування достатності передбачених заходів для забезпечення необхідного рівня безпеки, у тому числі: неперевищення лімітів дозових навантажень персоналу та населення і допустимого надходження радіонуклідів у довкілля, установлених нормами та правилами радіаційної безпеки для нормальної експлуатації та аварійних умов.
4. У разі недостатності наданої в Звіті інформації для обгрунтування безпеки заявленої діяльності орган державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки України має право робити запити до заявника щодо надання додаткової інформації.
Перелік розділів Звіту
5. Звіт має складатися з таких розділів:
загальні відомості;
опис підприємства та характеристика місця його розташування із зазначенням технологічних особливостей;
організаційно-технічні заходи із забезпечення радіаційної безпеки;
радіаційний моніторинг довкілля.
6. Звіт надається в описовій формі. Заявник може передбачити в структурі Звіту додаткові розділи. Деякі матеріали можуть бути викладені у вигляді таблиць, креслень, схем тощо як додатки.
Зміст окремих розділів Звіту
7. У розділі "Загальні відомості" надається загальна характеристика підприємства з переробки уранових руд, опис заявленої діяльності.
8. У розділі "Опис підприємства та характеристика місця його розташування із зазначенням технологічних особливостей" подаються:
перелік діючих та законсервованих об'єктів підприємства та опис основних технологічних процесів, які використовуються у виробничих процесах, із зазначенням їх особливостей, зокрема радіаційно небезпечних чинників;
загальний опис майданчика та його територіальне розташування;
характеристики майданчика - географічні, метеорологічні, геологічні, гідрогеологічні, інженерно-геологічні, сейсмологічні та інші, що можуть використовуватися при розрахунках розповсюдження радіонуклідів у нормальних та аварійних умовах;
відомості про віднесення земель, що прилягають до санітарно-захисної зони підприємства, до категорій відповідно до їх цільового призначення;

................
Перейти до повного тексту