- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 лютого 2014 р.
за № 273/25050
Про затвердження Порядку взаємодії органів державної виконавчої служби та органів Державної прикордонної служби України під час здійснення виконавчого провадження
Відповідно до статей
11,
48,
49,
50 Закону України "Про виконавче провадження", статті
6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України", статті
13 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", пункту 1
Положення про Міністерство юстиції України , затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 395, пункту 1
Положення про Міністерство внутрішніх справ України, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 383,
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Порядок взаємодії органів державної виконавчої служби та органів Державної прикордонної служби України під час здійснення виконавчого провадження, що додається.
2. Департаменту взаємодії з органами влади (Анохін О.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію відповідно до
Указу Президента України від 3 жовтня 1992 року № 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади".
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на директора Департаменту взаємодії з органами влади Міністерства юстиції України Анохіна О.В. та начальника Управління взаємодії з центральними органами виконавчої влади та органами військового управління Міністерства внутрішніх справ України Черкасського Р.А.
Міністр юстиції України |
Олена Лукаш |
Міністр внутрішніх справ України |
Віталій Захарченко |
ПОГОДЖЕНО: Т.в.о. Голови Державної прикордонної служби України Голова Державної виконавчої служби України |
П.А. Шишолін В.О. Дудінов |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
юстиції України,
Міністерства внутрішніх
справ України
07.02.2014 № 288/5/102
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 лютого 2014 р.
за № 273/25050
ПОРЯДОК
взаємодії органів державної виконавчої служби та органів Державної прикордонної служби України під час здійснення виконавчого провадження
І. Загальні положення
1. Цей Порядок розроблений з метою узгодження дій при застосуванні щодо осіб заходів тимчасового обмеження в'їзду в Україну або права виїзду з України з використанням бази даних Державної прикордонної служби України про осіб, яким згідно із законодавством України не дозволяється в'їзд в Україну або тимчасово обмежено право виїзду з України (далі - база даних).
2. Цей Порядок не поширюється на взаємодію органів державної виконавчої служби та органів Державної прикордонної служби України під час здійснення виконавчого провадження, якщо воно пов’язано з виконанням вироку суду.
3. У разі ухилення боржника від виконання зобов’язань, покладених на нього судовим рішенням або рішенням іншого органу (посадової особи) (далі - рішення), що відповідно до
Закону України "Про виконавче провадження" підлягають примусовому виконанню, державний виконавець має право звернутися до суду з поданням про встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду боржника-фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи за межі України до виконання зобов’язань за рішенням (далі - боржник).
4. У разі невиконання особою рішення про накладення штрафів за правопорушення, розгляд справ за якими належить до компетенції Державної прикордонної служби України, державний виконавець звертається до органу охорони державного кордону з поданням про заборону в’їзду в Україну осіб відповідно до
Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства".
ІІ. Порядок оформлення подань державними виконавцями
1. Подання готується державним виконавцем на бланку відповідного органу державної виконавчої служби, погоджується начальником відповідного органу державної виконавчої служби та має обов’язково містити:
для встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - найменування суду, до якого направляється подання;
для встановлення заборони в’їзду в Україну іноземців або осіб без громадянства - найменування органу, зазначеного в пункті 4 розділу І цього Порядку;
відомості про виконавче провадження (найменування, дата, номер виконавчого документа, на підставі якого відкрито виконавче провадження, орган (посадова особа), який (яка) видав(ла) виконавчий документ, резолютивна частина рішення, номер виконавчого провадження згідно з Єдиним державним реєстром виконавчих проваджень, дата відкриття виконавчого провадження тощо);
прізвище, ім’я та по батькові боржника (керівника юридичної особи боржника), дату народження (число, місяць та рік);
реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію і номер паспорта боржника (керівника юридичної особи) - громадянина України, який через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний контролюючий орган і має відмітку у паспорті (за наявності таких даних у державного виконавця).
У разі виконання зведеного виконавчого провадження зазначаються його номер за Єдиним державним реєстром виконавчих проваджень, кількість виконавчих проваджень, включених до зведеного виконавчого провадження, загальна сума стягнення з урахуванням суми виконавчого збору та витрат на проведення виконавчих дій тощо;
обґрунтування ухилення боржника від виконання своїх зобов’язань (зобов’язань боржника - юридичної особи);
резолютивну частину подання.
До подання додаються копії виконавчого документа, постанови про відкриття виконавчого провадження. За необхідності до подань державних виконавців можуть додаватися копії інших документів.
За наявності в поданні також зазначаються місце проживання, реєстрації та інші відомості про особу, які відомі державному виконавцю.
2. Для забезпечення чіткого контролю осіб та проведення їх однозначної ідентифікації під час перетинання ними державного кордону України в поданні зазначаються прізвища, імена та по батькові:
громадян України - тільки українськими літерами;
громадян Російської Федерації та Республіки Білорусь - тільки російськими літерами;
іноземців та осіб без громадянства - тільки латинськими літерами (ці дані містяться в машинозчитувальній зоні паспортного документа, а за її відсутності - у надрукованих на цій сторінці паспортного документа даних про особу).
У разі відсутності даних, визначених в абзацах третьому та четвертому цього пункту, державний виконавець на письмовий запит отримує їх в органі, який видав виконавчий документ, або в територіальних органах Державної міграційної служби України.
ІІІ. Прийняття до виконання та вилучення інформації з бази даних
1. Засвідчена судом копія судового рішення про тимчасове обмеження особи у праві виїзду за межі України направляється державним виконавцем не пізніше наступного робочого дня після її надходження до нього для виконання на поштову адресу Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України (далі - ГЦОСІ).
ГЦОСІ після надходження зазначеного судового рішення приймає його до виконання та вносить інформацію до бази даних, про що повідомляє відповідний орган державної виконавчої служби протягом трьох днів.
................Перейти до повного тексту