- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ЗОВНІШНІХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗВ'ЯЗКІВ
І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 293 від 27.05.96 Зареєстровано в Міністерстві
м.Київ юстиції України
6 червня 1996 р.
за N 272/1297
Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями
( Наказ втратив чинність, крім пункту 4, на підставі
Наказу МЗЕЗ
N 502 від 02.08.96 )
Відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 08.02.95
N 108 "Про Порядок заняття торговельною діяльністю і правила торговельного обслуговування населення" та від 03.01.96
N 5 "Про затвердження Комплексної програми запобігання дорожньо-транспортному, побутовому і дитячому травматизму, іншим нещасним випадкам невиробничого характеру на 1996-2000 роки"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити погоджені з Міністерством внутрішніх справ України, Міністерством охорони здоров'я України, Міністерством фінансів України, Державним комітетом України у справах захисту прав споживачів, Укоопспілкою Правила роздрібної торгівлі алкогольними напоями, що додаються.
2. Головному управлінню з питань внутрішньої торгівлі (Родіонов Ю.Ф.) спільно з Головним договірно-правовим управлінням (Нестер Л.Д.) зареєструвати Правила роздрібної торгівлі алкогольними напоями в Міністерстві юстиції України.
3. Управлінню інформації та інформатики (Загорняк О.В.) забезпечити публікацію Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями у газеті "Урядовий кур'єр".
4. Визнати такими, що втратили чинність, накази Міністерства торгівлі УРСР від 29.05.85 N 143 "Правила торговли водкой и другими спиртными напитками в предприятиях торговли и общественного питания" та від 18.11.88 N 155 "О мерах по упорядочению торговли винно-водочными товарами и пивом и ликвидации очередей при их продаже".
Міністр С.Г.Осика
Затверджено
наказом Міністерства зовнішніх
економічних зв'язків і торгівлі
України від 27.05.96 N 293
Правила роздрібної торгівлі алкогольними напоями
1. Ці Правила регламентують порядок роздрібної торгівлі горілкою і лікеро-горілчаними виробами, вином виноградним і плодово-ягідним, коньяком, шампанським (далі - алкогольні напої), а також визначають вимоги у дотриманні прав споживачів щодо належної якості товару і рівня торговельного обслуговування.
Алкогольні напої - продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом понад 8,5 відсотка етилового спирту.
2. Роздрібна торгівля - діяльність по продажу алкогольних напоїв безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших підприємствах громадського харчування.
Роздрібна торгівля алкогольними напоями здійснюється через спеціалізовані підприємства, в т.ч. фірмові, відділи (секції) підприємств з універсальним асортиментом продовольчих товарів, стаціонарну дрібнороздрібну мережу, підприємства споживчої кооперації "Товари повсякденного попиту", а також підприємства громадського харчування.
3. Правила поширюються на всі господарюючі суб'єкти на території України незалежно від форм власності, які пройшли реєстрацію в установленому порядку і мають патент на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.*
_____________
4. Режим роботи господарюючого суб'єкта (спеціалізованих відділів, секцій) встановлюється за погодженням з місцевими органами державної виконавчої влади.
5. Господарюючий суб'єкт зобов'язаний забезпечити стан приміщень для роздрібної торгівлі алкогольними напоями у відповідності з санітарно-гігієнічними, технологічними та протипожежними нормами.
6. Алкогольні напої, що надходять до торговельної мережі, мають бути з супровідними документами: товарно-транспортні накладні, рахунки-фактури, прибутково-видаткові накладні, сертифікат відповідності державній системі сертифікації або завірена постачальником копія сертифіката відповідності, документи, що підтверджують належну якість.** _____________
** Відповідно до наказу Держстандарту України від 06.02.95
N 44 алкогольні напої підлягають обов'язковій сертифікації з 31 липня 1995 року.
Продаж алкогольних напоїв, які надійшли в Україну по імпорту, дозволяється тільки за наявності у господарюючого суб'єкта сертифіката відповідності або свідоцтва про визнання іноземного сертифіката в державній системі сертифікації.
На імпортовану продукцію має бути гігієнічний висновок державної санітарно-гігієнічної експертизи, що видається в установленому порядку.
7. Господарюючому суб'єкту забороняється приймати для продажу алкогольні напої від громадян (крім громадян-підприємців).
8. Упаковка, маркування, приймання, зберігання, продаж алкогольних напоїв здійснюються відповідно до вимог, передбачених нормативно-технічною документацією.
9. Пляшки (інша тара) з алкогольними напоями повинні мати етикетки, де зазначається: найменування підприємства-виготівника, його адреса, товарний знак, назва напою, міцність, місткість (л), вміст цукру у % (за винятком сухих вин, шампанського і коньяку), рік урожаю (для витриманих вин), дата розливу, термін придатності, номер стандарту.
Пляшки з шампанським мають бути обгорнуті фольгою і кольєреткою.
На шийці пляшки з марочним вином та коньяком на ярлику зазначається строк витримки напою, а з колекційним вином - додатково напис "Колекційне".
................Перейти до повного тексту