1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ВИКОНАННЯ ПОКАРАНЬ
Н А К А З
25.02.2009 N 35
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 березня 2009 р.
за N 272/16288
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства юстиції N 474/5 від 19.03.2013 )
Про затвердження Інструкції про порядок виконання адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт
Відповідно до підпункту 72 пункту 2 розділу I Закону України від 24 вересня 2008 року N 586-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху" та з метою визначення порядку виконання адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок виконання адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт (далі - Інструкція), що додається.
2. Начальникам територіальних органів управління Державного департаменту України з питань виконання покарань (далі - Департамент) забезпечити вивчення положень цієї Інструкції персоналом кримінально-виконавчої інспекції та організацію виконання органами кримінально-виконавчої інспекції адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт.
3. Управлінню кримінально-виконавчої інспекції Департаменту подати цей наказ у встановленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Департаменту Калашник Н.Г.
Голова
ПОГОДЖЕНО:
Міністр юстиції України
В.В.Кощинець

М.В.Оніщук
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного
департаменту України
з питань виконання покарань
25.02.2009 N 35
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 березня 2009 р.
за N 272/16288
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок виконання адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт
1. Загальні положення
1.1. Інструкцією визначається порядок виконання адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт.
1.2. Виконання стягнення у вигляді громадських робіт здійснюється на основі участі порушників у суспільно корисній праці, види якої визначають органи місцевого самоврядування.
1.3. Виконання стягнення у вигляді громадських робіт покладається на органи кримінально-виконавчої інспекції.
1.4. Громадські роботи порушники виконують у вільний від роботи чи навчання час.
1.5. Строк громадських робіт обчислюється в годинах, протягом яких порушник виконував визначену суспільно корисну працю.
1.6. Громадські роботи виконуються не більш як чотири години на день, а неповнолітніми - дві години на день.
1.7. Погодження з органами місцевого самоврядування та власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (далі - власник підприємства) переліку об'єктів та видів суспільно корисних робіт здійснюється щорічно на початку року за письмовими запитами органів кримінально-виконавчої інспекції (додаток 1).
2. Функції органів кримінально-виконавчої інспекції
2.1. При виконанні постанов суду (судді) (далі - постанова суду) про застосування громадських робіт на органи кримінально-виконавчої інспекції покладається:
2.1.1. Облік порушників.
2.1.2. Роз'яснення порушникам порядку та умов відбування громадських робіт.
2.1.3. Погодження з органами місцевого самоврядування видів суспільно корисних робіт та переліку об'єктів (підприємств, установ, організацій), на яких порушники відбуватимуть ці роботи.
2.1.4. Контроль за виконанням стягнення порушниками та обов'язків власником підприємства за місцем відбування порушниками громадських робіт.
2.1.5. Облік відпрацьованого порушниками часу.
2.1.6. Здійснення контрольних перевірок за місцем відбування порушниками громадських робіт.
2.1.7. З'ясування причин невиходу порушників на громадські роботи.
2.1.8. Внесення до суду подань стосовно порушників, які ухиляються від відбування громадських робіт.
3. Порядок та умови виконання постанов суду про застосування громадських робіт
3.1. Підставою для виконання стягнення у вигляді громадських робіт є постанова суду, яка набрала законної сили.
3.2. Порушники перебувають на обліку в органі кримінально-виконавчої інспекції за місцем проживання.
3.3. Постанова суду про застосування громадських робіт органом кримінально-виконавчої інспекції приводиться до виконання не пізніше десятиденного строку з дня її отримання. Протягом цього строку порушник повинен приступити до відбування громадських робіт, окрім випадків, коли цьому перешкоджають поважні причини (хвороба, відрядження, неотримання виклику та ін.).
3.4. У день отримання постанови суду дані про порушника заносяться до журналу обліку порушників, на яких накладено адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт (далі - журнал обліку порушників) (додаток 2).
3.5. У триденний строк орган кримінально-виконавчої інспекції надсилає до суду, який виніс постанову, повідомлення про прийняття постанови до виконання (додаток 3).
3.6. На кожного порушника в органі кримінально-виконавчої інспекції заводиться особова справа (додаток 4) та заповнюється облікова картка (додаток 5), в якій ведеться сумарний облік відпрацьованих порушником годин. Картка зберігається в особовій справі порушника у конверті, який наклеюється на другу сторінку обкладинки особової справи.
3.7. В особовій справі зберігаються всі матеріали, пов'язані з виконанням стягнення, які підшиваються у хронологічній послідовності. Аркуші особової справи нумеруються і заносяться до опису.
3.8. Номери особової справи та облікової картки мають збігатися з номером реєстрації постанови суду в журналі обліку порушників.
3.9. Особові справи порушників зберігаються у спеціально відведеному місці окремо від особових справ засуджених до громадських робіт.
3.10. У разі надходження до органу кримінально-виконавчої інспекції одночасно двох і більше постанов суду стосовно одного й того самого порушника про застосування громадських робіт виконання їх здійснюється в послідовності відповідно до реєстрації у журналі обліку. Щодо кожної постанови суду заводиться окрема особова справа на порушника.
3.11. Після отримання постанови суду порушник викликається до органу кримінально-виконавчої інспекції (неповнолітній - з батьками або особою, яка їх заміняє). З ним проводиться бесіда, під час якої роз'яснюються порядок та умови виконання стягнення, відповідальність за ухилення від відбування громадських робіт. За результатами бесіди порушник дає підписку (додаток 6), в якій власноручно зазначає про ознайомлення з порядком відбування громадських робіт.
3.12. Відповідно до визначеного органами місцевого самоврядування переліку підприємств, на яких порушники відбувають громадські роботи, орган кримінально-виконавчої інспекції у десятиденний строк з дня отримання постанови суду видає порушнику направлення (додаток 7) на одне з цих підприємств.
3.13. Власником підприємства видається наказ або розпорядження про початок відбування порушником громадських робіт, закріплення за ним відповідальної особи, ознайомлення порушника із правилами техніки безпеки при виконанні стягнення. На строк громадських робіт власником підприємства складається графік, в якому поденно зазначаються час та місце відбування цих робіт.
Витяг з наказу (розпорядження) та графік завіряються підписом керівника та печаткою підприємства і того самого дня надсилаються до органу кримінально-виконавчої інспекції. Зазначені документи долучаються до особової справи порушника.
3.14. До відбутого строку громадських робіт зараховується тільки той час, протягом якого порушник виконував суспільно корисну працю на визначених об'єктах, що підтверджено повідомленням власника підприємства. Власником підприємства заповнюється табель виходу на роботу (додаток 8), копія якого надсилається до органу кримінально-виконавчої інспекції одразу після відбуття порушником громадських робіт.
Інформація про кількість відпрацьованих порушником годин заноситься до облікової картки.
3.15. У разі потреби орган кримінально-виконавчої інспекції здійснює контрольну перевірку за місцем відбування порушником громадських робіт. За результатами перевірки складається акт (додаток 9) у двох примірниках, один з яких залишається на підприємстві, а другий з відміткою про ознайомлення власника підприємства зберігається в особовій справі порушника.
3.16. Усі питання, пов'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення відповідно до статті 304 Кодексу України про адміністративні правопорушення, вирішуються судом, який виніс постанову.
3.16.1. Якщо після перевірки за місцем проживання порушника встановлено, що він за цією адресою не проживає, місцеперебування його невідоме, та наявні інші підстави, що унеможливлюють виконання постанови суду, орган кримінально-виконавчої інспекції вносить до суду, який виніс постанову, подання щодо вирішення питань, пов'язаних з виконанням постанови.
3.17. Ухиленням від відбування громадських робіт вважаються:
невихід порушника на роботу без поважної причини;
неприбуття порушника за викликом до кримінально-виконавчої інспекції без поважної причини або зникнення з місця проживання.
Поважними причинами неявки засудженого до кримінально-виконавчої інспекції в призначений строк визнаються: несвоєчасне одержання виклику, хвороба та інші обставини, що фактично позбавляють його можливості своєчасно прибути за викликом.
3.18. Щодо порушників, які ухиляються від відбування громадських робіт, орган кримінально-виконавчої інспекції надсилає подання (додаток 10) та особову справу до суду для вирішення питання про заміну невідбутого строку громадських робіт адміністративним арештом.
3.19. Стосовно порушників, які ухиляються від відбування громадських робіт, але відповідно до статті 32 Кодексу України про адміністративні правопорушення до них не може застосовуватись адміністративний арешт, орган кримінально-виконавчої інспекції надсилає подання до суду для вирішення питання по суті.
4. Обов'язки власника підприємства
4.1. На власника підприємства за місцем відбування порушником громадських робіт покладається:
4.1.1. Погодження з органами кримінально-виконавчої інспекції переліку об'єктів, на яких порушники відбувають громадські роботи, та видів робіт, що можуть ними виконуватись.
4.1.2. Контроль за виконанням порушниками визначених для них робіт.
4.1.3. Своєчасне повідомлення органів кримінально-виконавчої інспекції про ухилення порушника від відбування громадських робіт.
4.1.4. Ведення обліку та інформування кримінально-виконавчої інспекції про кількість відпрацьованих порушником годин.
4.2. У разі невиконання власником підприємства обов'язків, передбачених статтею 321-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, орган кримінально-виконавчої інспекції інформує про це орган місцевого самоврядування.
5. Підстави та порядок зняття порушників з обліку
5.1. Виконання стягнення у вигляді громадських робіт припиняється, а порушник знімається з обліку у зв'язку з (із):
5.1.1. Відбуттям призначеної судом (суддею) кількості годин громадських робіт - за наявності в підприємства табеля про відпрацьований час, завіреного підписом та печаткою власника підприємства;
5.1.2. Заміною невідбутої частини громадських робіт адміністративним арештом - за наявності постанови суду;
5.1.3. Скасуванням постанови - за наявності постанови суду;
5.1.4. Наявністю підстав, що унеможливлюють виконання постанови суду - після отримання відповідного судового рішення;
5.1.5. Смертю порушника - за наявності інформації довідкового характеру з відділу реєстрації актів громадянського стану.
5.2. Про дату та підстави зняття порушника з обліку робиться відповідний запис у журналі обліку порушників та на титульному аркуші обкладинки особової справи.
У журналі обліку порушників обов'язково вказується день закінчення виконання стягнення.
5.3. Зняття порушника з обліку здійснюється за довідкою посадової особи органу кримінально-виконавчої інспекції та резолюцією начальника цього органу в день отримання відповідних документів.
6. Строки та умови зберігання документації
6.1. Установлюються такі строки зберігання документації:
6.1.1. Один рік для особових справ порушників, яких знято з обліку;
6.1.2. П'ять років для журналів обліку порушників.
6.2. Обчислення строків зберігання особових справ проводиться з 1 січня року, наступного за роком закінчення їх провадження.
6.3. Особові справи порушників зберігаються у пачках.
6.4. Після закінчення строків зберігання особові справи підлягають знищенню в порядку, визначеному законодавством.
Начальник управління
кримінально-виконавчої
інспекції Державного
департаменту України
з питань виконання
покарань полковник
внутрішньої служби






Ю.В.Олійник
Додаток 1
до Інструкції про порядок
виконання адміністративного
стягнення у вигляді
громадських робіт
Місце для штампа
____________________________
(посада, назва органу
місцевого самоврядування,
____________________________
власника підприємства,
установи, організації
____________________________
або уповноваженого ним органу)
ЗАПИТ
_________________________________________________________________
(назва органу кримінально-виконавчої інспекції)
_________________________________________________________________
відповідно до статей 30-1 та 321-3 Кодексу України про
адміністративні правопорушення звертається з проханням визначити
види суспільно корисних робіт для порушників, на яких судом
накладено адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт,
та перелік об'єктів для відбування порушниками громадських робіт.
Перелік об'єктів та види суспільно корисних робіт мають бути
затверджені рішенням відповідного органу місцевого самоврядування
чи наказом власника підприємства, установи, організації або
уповноваженого ним органу.
Для погодження з органом кримінально-виконавчої інспекції
визначені перелік об'єктів та види суспільно корисних робіт
надсилайте за місцезнаходженням:
_________________________________________________________________
(місцезнаходження органу кримінально-виконавчої інспекції)
_________________________________________________________________
_________________________
(посада, назва органу
_________________________
кримінально-виконавчої
_________________________ ____________________ ____________
інспекції, звання) (прізвище, ініціали) (підпис)
Додаток 2
до Інструкції про порядок
виконання адміністративного
стягнення у вигляді
громадських робіт
_________________________________________________________________
(назва органу кримінально-виконавчої інспекції)
_________________________________________________________________
ЖУРНАЛ
обліку порушників, на яких накладено адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт
Почато "___"_________ 20__р.
Закінчено "___"_________________20__р.
Строк зберігання - п'ять років
------------------------------------------------------------------
| N | Дата |Прізвище, ім'я,| Місце |Місце основної|
|з/п| постановки | по батькові, | проживання | роботи |
| | на облік | дата | порушника | (навчання) |
| | | народження | | |
|---+--------------+---------------+--------------+--------------|
| 1| 2 | 3 | 4 | 5 |
------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------
| Назва | Дата | Стаття КУпАП, | Строк | Місце |Дата та |
| суду та | набрання | за якою |громадських|відбування |підстави|
| дата |постановою| накладено | робіт |громадських|зняття з|
|винесення| законної |адміністративне| | робіт | обліку |
|постанови| сили | стягнення | | | |
|---------+----------+---------------+-----------+-----------+--------|
| 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
-----------------------------------------------------------------------
Додаток 3
до Інструкції про порядок
виконання адміністративного
стягнення у вигляді
громадських робіт
Місце для штампа ____________________________
(назва та місцезнаходження
____________________________
суду)
ПОВІДОМЛЕННЯ
На N________ від "___" ____________20__ р. повідомляємо, що
постанова суду стосовно громадянина (ки) ________________________,
(прізвище, ініціали)
на якого (у) ___________________________________________________
(назва суду)
судом "___" ____________ 20___ р. за ст.______
Кодексу України про адміністративні правопорушення накладено
адміністративне стягнення у вигляді ________ годин громадських
робіт, одержана "___" _________ 20___р. та прийнята до виконання.
____________________________
(посада, назва органу
____________________________
кримінально-виконавчої
____________________________ __________ ____________________
інспекції, звання) (підпис) (прізвище, ініціали)
Тел. _____________
Додаток 4
до Інструкції про порядок
виконання адміністративного
стягнення у вигляді
громадських робіт
ДЕРЖАВНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ВИКОНАННЯ ПОКАРАНЬ
_________________________________________________________________
(назва органу кримінально-виконавчої інспекції)
_________________________________________________________________
ОСОБОВА СПРАВА N _____/20___р.
Прізвище ________________________________________________________
Ім'я ________________________ По батькові _______________________
Дата народження "___"____________19___р.
Місце проживання ________________________________________________
___________________________________________ N тел. ______________
___________________________________________________________ судом
(назва суду, який виніс постанову)
"___"__________20___р. за ст.________ Кодексу України про
адміністративні правопорушення накладено адміністративне стягнення
у вигляді _________ годин громадських робіт.
Узятий (та) на облік "___" ________________20___р.
Знятий (та) з обліку "___" _________________20___р.
Підстави зняття з обліку ________________________________________

................
Перейти до повного тексту