1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 165 від 22.05.96
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
6 червня 1996 р.
за N 270/1295
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства освіти і науки N 678 від 21.07.2009 )
Про затвердження Положення про державну атестацію вищих закладів освіти
На виконання Указу Президента України від 12.09.95 р. N 832/95 "Про Основні напрями реформування вищої освіти в Україні", постанови Кабінету Міністрів України від 12.02.96 р. N 200 "Про ліцензування, атестацію та акредитацію закладів освіти",
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про державну атестацію вищих закладів освіти.
2. Опублікувати Положення про державну атестацію вищих закладів освіти в інформаційному збірнику Міністерства освіти України.
3. Державній інспекції закладів освіти до 02.07.96 р. спільно з органами державного управління освітою міністерств і відомств розробити перспективний план атестації вищих закладів освіти.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра В.П.Бабака.
Міністр М.З.Згуровський
Затверджено
наказом Міністерства освіти
України від 22.05.96 N 165
Положення про Державну атестацію вищих закладів освіти
1. Це Положення на виконання Указу Президента України від 12 вересня 1995 року N 832/95 "Про Основні напрями реформування вищої освіти в Україні", постанови Кабінету Міністрів України від 12 лютого 1996 року N 200 "Про ліцензування, атестацію та акредитацію закладів освіти" визначає основні завдання, принципи та порядок проведення Державної атестації вищих закладів освіти незалежно від їх підпорядкування і форм власності, які отримали державне замовлення на підготовку спеціалістів.
2. Державна атестація вищих закладів освіти (далі - атестація) є основною формою контролю за навчально-виховним процесом, ефективним використанням матеріально-технічного, науково-педагогічного потенціалу та якістю підготовки спеціалістів у вищій школі.
3. Основними завданнями атестації є:
- визначення реального потенціалу вищих закладів освіти, відповідності фахової підготовки їх випускників державним стандартам і вимогам;
- отримання об'єктивної інформації про стан і тенденцію розвитку вищої освіти;
- посилення відповідальності вищих закладів освіти за ефективне використання фінансових і матеріальних ресурсів, що виділяються державою на розвиток вищої школи;
- створення єдиних організаційних і методологічних підходів у оцінці результатів роботи вищих закладів освіти.
4. Атестації підлягають ліцензовані вищі заклади освіти, що здійснюють підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації спеціалістів незалежно від їх підпорядкування і форм власності, які мають держзамовлення.
5. Атестація вищих закладів освіти здійснюється планово один раз у п'ять років. Державна інспекція закладів освіти при Міністерстві освіти України (далі - інспекція) з урахуванням пропозицій органів державного управління вищими закладами освіти складає п'ятирічні і річні плани атестації. Атестація може здійснюватись і позапланово за пропозицією органів державного управління вищою освітою.
6. Органи державного управління освітою доводять термін проведення атестації до вищих закладів освіти не пізніше як за рік до її початку.
7. За місяць до проведення атестації вищим закладом освіти, як правило, подаються до інспекції матеріали про його самоаналіз, які включають такі відомості:

................
Перейти до повного тексту