- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Інструкція
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
І Н С Т Р У К Ц І Я
N 124 від 03.07.95 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 1 серпня 1995 р. за N 269/805 |
Узгоджено
Міністерством статистики
України
від 4 липня 1995 року
N 04-1-7/176
Затверджено
наказом МОЗ України від
3 липня 1995 року N 124
( z0266-95 )
( Інструкція втратила чинність на підставі Наказу Міністерства
охорони здоров'я
N 545 від 08.08.2006 )
Інструкція
про порядок заповнення і реєстрації випадків смерті дітей в перинатальному періоді
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом МОЗ
N 65 від 04.04.2000 )
Інструкція обов'язкова для всіх лікувально-профілактичних закладів, закладів судово-медичної експертизи незалежно від відомчої належності.
I. Загальні положення
У статті 159 Кодексу визначено, що акти громадянського стану реєструються у відділах реєстрації актів громадянського стану районних, районних у містах, міських (міст обласного значення) управлінь юстиції, у виконавчих органах сільських, селищних, міських (крім міст обласного значення) рад, у консульських установах та дипломатичних представництвах України.
( Абзац другий пункту 1 розділу 1 в редакції Наказу МОЗ
N 65 від 04.04.2000 )
2. Реєстрація народження мертвої дитини повинна бути зроблена не пізніше 3-х діб з моменту пологів.
Реєстрація смерті дитини у віці 0-6 діб в органах реєстрації актів громадянського стану провадиться одночасно з реєстрацією її народження не пізніше 3-х діб з дня настання смерті.
3. Відповідальність за повідомлення в органи реєстрації актів громадянського стану про народження мертвої дитини, про народження та смерть дитини, яка померла на першому тижні життя, покладається на головного лікаря (керівника) закладу охорони здоров'я:
а) де знаходилась мати під час пологів;
б) де вмер новонароджений;
в) на заклад, лікарі якого надавали медичну допомогу при пологах вдома, або встановили смерть новонародженого вдома;
г) у випадку встановлення факту смерті дитини поза лікувальним закладом (на вулиці, вдома та інш.) - на керівника судово-медичної експертизи.
4. Для забезпечення реєстрації смерті в перинатальному періоді, Міністерством охорони здоров'я затверджено "Лікарське свідоцтво про перинатальну смерть" (форма N 106-2/0-95, затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України від 03.07.95 р.
N 124).
II. Порядок оформлення лікарського свідоцтва про перинатальну смерть
1. Лікарське свідоцтво про перинатальну смерть заповнюється всіма закладами охорони здоров'я: лікарнями, амбулаторно-поліклінічними закладами, лікарнями швидкої медичної допомоги, пологовими будинками, бюро судово-медичної експертизи, патологоанатомічними бюро на кожний випадок мертвонародження або смерті дитини на першому тижні життя (0-6 діб або 168 годин після народження).
2. У випадку смерті дітей (плодів) при багатоплідних пологах, лікарське свідоцтво про перинатальну смерть заповнюється на кожну дитину (плід) окремо.
3. У всіх випадках перинатальної смерті дитини (плода) у стаціонарі або вдома для встановлення причини смерті дитини (плода) проводиться розтин.
4. Лікарське свідоцтво про перинатальну смерть і корінець до нього оформлюється патологоанатомом в день розтину, клінічні дані про патологію матері дитини (плода) під час вагітності і пологів беруться з медичної документації: "Історії пологів" - форма N 096/0, "Історії розвитку новонародженого" - форма N 097/0.
Примітка: Якщо дитина народилась без допомоги медичного персоналу або у випадку смерті дитини на першому тижні життя, якщо вона не була під наглядом медичних працівників, розтин проводить судово-медичний експерт, він же заповнює лікарське свідоцтво про перинатальну смерть згідно з
Кримінально-процесуальним Кодексом, наказу МОЗ України N 6 від 17.01.95 р.
5. Забороняється заповнювати лікарське свідоцтво про перинатальну смерть заочно, без особистого установлення факту смерті та розтину.
6. Реєстрація в органах реєстрації актів громадянського стану мертвонароджених і дітей, які померли в перші 0-6 діб після народження, проводиться закладом охорони здоров'я, в якому народився мертвонароджений, помер новонароджений. При пологах які приймали вдома, реєстрація проводиться закладом охорони здоров'я, медичний працівник якого приймав пологи або констатував смерть новонародженого; у випадку, який зазначений у примітці пункту 4 - бюро судово-медичної експертизи.
У випадках, коли провадиться розтин у централізованому патологоанатомічному відділенні, місцеві органи охорони здоров'я спеціальним розпорядженням встановлюють порядок передачі лікарських свідоцтв про перинатальну смерть, заповнених лікарями вказаних відділень, у заклади охорони здоров'я, звідки були доставлені померлі (мертвонароджені), для того, щоб останні забезпечили їх реєстрацію в органах реєстрації актів громадянського стану.
Примітка: Поховання трупів мертвонароджених дітей і дітей, які вмерли на першому тижні життя, провадиться закладом охорони здоров'я. При наполегливому бажанні батьків провести поховання дитини, яка вмерла в перинатальному періоді, труп може бути виданий після реєстрації закладом охорони здоров'я смерті (мертвонародження) в органах реєстрації актів громадянського стану.
................Перейти до повного тексту