1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
06.02.2024 № 85
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 лютого 2024 р.
за № 257/41602
Про затвердження Змін до Інструкції з особливостей ведення обліку, передачі та повернення надлишкового рухомого військового майна (крім стрілецької зброї та боєприпасів) в системі Міністерства оборони України
Відповідно до Положення про Міністерство оборони України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 року № 671 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 року № 730), та з метою впорядкування обліку надлишкового рухомого військового майна у Збройних Силах України НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни до Інструкції з особливостей ведення обліку, передачі та повернення надлишкового рухомого військового майна (крім стрілецької зброї та боєприпасів) в системі Міністерства оборони України, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 18 липня 2019 року № 388, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 12 серпня 2019 року за № 903/33874 (у редакції наказу Міністерства оборони України від 12 жовтня 2020 року № 380), що додаються.
2. Управлінню відчуження та утилізації надлишкового військового майна забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр оборони України

Р. Умєров
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
оборони України
06 лютого 2024 року № 85
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 лютого 2024 р.
за № 257/41602
ЗМІНИ
до Інструкції з особливостей ведення обліку, передачі та повернення надлишкового рухомого військового майна (крім стрілецької зброї та боєприпасів) в системі Міністерства оборони України
( Див. текст )
1. Пункт 2 розділу I доповнити новим абзацом такого змісту:
"термін "трофейне майно" вживається у значенні, наведеному в Порядку здійснення заходів щодо поводження з військовополоненими в особливий період, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2022 року № 721".
2. У розділі II:
1) пункт 1 викласти в такій редакції:
"1. Облік надлишкового рухомого військового майна (крім стрілецької зброї та боєприпасів) у кількісних, якісних і обліково-номерних показниках ведеться в структурному підрозділі Міноборони, уповноваженому здійснювати облік надлишкового військового майна (далі - уповноважений структурний підрозділ Міноборони), відповідно до Інструкції з обліку, Порядку списання військового майна та згідно з переліком облікових документів надлишкового рухомого військового майна та вторинних ресурсів, що ведуться в уповноваженому структурному підрозділі Міноборони (додаток 1).
Оперативний облік вторинних ресурсів, що утворилися внаслідок списання військового майна Збройних Сил України, ведеться в службах забезпечення органів військового управління, за підпорядковані служби (підрозділи) військових частин, в яких оприбутковано (обліковано) вторинні ресурси, відповідно до вимог Порядку списання військового майна до дати їх передачі відповідно до вимог цієї Інструкції на облік до уповноваженого структурного підрозділу Міноборони.
В уповноваженому структурному підрозділі Міноборони відповідно до Порядку списання військового майна ведеться облік вторинних ресурсів, що утворилися внаслідок списання надлишкового рухомого військового майна, переданих на облік відповідно до вимог цієї Інструкції від служб забезпечення органів військового управління, та ведеться облік продуктів утилізації, що утворилися внаслідок утилізації ракет та боєприпасів";
2) пункт 4 викласти в такій редакції:
"4. Перевірку фактичної наявності, кількості, якісного (технічного) стану, комплектності надлишкового рухомого військового майна та вторинних ресурсів, які перебувають на оперативному обліку в уповноваженому структурному підрозділі Міноборони, організовують командири військових частин у порядку, визначеному Положенням про інвентаризацію військового майна у Збройних Силах, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03 травня 2000 року № 748.
За підсумками перевірки фактичної наявності надлишкового рухомого військового майна акти інвентаризації складаються окремо від основного обліку за кожною номенклатурою та надаються командирами військових частин до 01 лютого поточного року до уповноваженого структурного підрозділу Міноборони.
За результатами інвентаризації металобрухту командирами військових частин надається акт інвентаризації металобрухту, до якого додається звіт про підсумки інвентаризації металобрухту (додаток 2) (далі - форма ІнЧКМ).
За результатами інвентаризації брухту і відходів із вмістом дорогоцінних металів до акта інвентаризації додається звіт про підсумки інвентаризації брухту і відходів із вмістом дорогоцінних металів (додаток 3) (далі - форма ІнДГМ) та інвентаризаційний опис брухту і відходів із вмістом дорогоцінних металів, які зберігаються у військовій частині (додаток 4)";
3) пункти 6-11 викласти в такій редакції:
"6. Вторинні ресурси підлягають обов’язковому обліку. Командир військової частини забезпечує належну організацію обліку, зберігання та передачу вторинних ресурсів, що знаходяться на обліку у військовій частині.
Ведення обліку вторинних ресурсів у військових частинах контролюється за належністю відповідними службами забезпечення органів військового управління та уповноваженим структурним підрозділом Міноборони, на обліку якого вони перебувають.
З метою формування відвантажувальних (товарних) партій, на підставі нарядів (розпоряджень), виданих уповноваженим структурним підрозділом Міноборони, може здійснюватися переміщення та зосередження вторинних ресурсів до військових частин з більшим обсягом накопичення або у зв’язку з наявністю у військовій частині сил та засобів для доведення металобрухту до вимог відповідних державних стандартів.
7. Для забезпечення належної організації обліку і зберігання вторинних ресурсів у військовій частині наказом командира (начальника) визначаються:
відповідальна посадова особа, на яку покладається ведення узагальненого обліку брухту чорних, кольорових металів та іншої вторинної сировини за військову частину, підготовка та надання звітних документів;
відповідальна посадова особа, на яку покладається ведення узагальненого обліку брухту і відходів із вмістом дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння, підготовка та надання звітних документів;
матеріально відповідальні особи за зберігання вторинних ресурсів;
місця зберігання (накопичення) металобрухту та вторинних ресурсів;
умови зберігання брухту та відходів із вмістом дорогоцінних металів за кожною матеріально відповідальною особою та за військову частину в цілому.
8. Якісні характеристики металобрухту, його обсяги, вміст дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння визначаються комісією для списання військового майна, яка утворюється у військовій частині відповідно до Порядку списання військового майна.

................
Перейти до повного тексту