1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
НАКАЗ
02.02.2012 № 98
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 лютого 2012 р.
за № 257/20570
Про затвердження Правил проведення Міжнародного учнівського конкурсу юних істориків "Лелека"
Відповідно до Закону України "Про освіту" та пункту 1.2 розділу І Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турні­ри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності , затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22.09.2011 № 1099, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.11.2011 за № 1318/20056 (із змінами), з метою популяризації історичних знань серед учнівської молоді для пізнання власної історії в контексті загальносвітової, патріотичного виховання школярів і формування у них історичної пам’яті, створення умов для міжнародної співпраці у сфері вивчення учнями всесвітньої історії
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Правила проведення Міжнародного учнівського конкурсу юних істориків "Лелека" (далі - конкурс), що додаються.
2. Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти (Єресько О.В.), департаменту професійно-технічної освіти (Супрун В.В.), Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (Удод О.А.) сприяти участі учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів у конкурсі.
3. Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти (Єресько О.В.) вжити заходів щодо визначення базової організації з проведення конкурсу (за згодою).
4. Подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
5. Міністерству освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управлінням освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій сприяти педагогічним колективам загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів в організації та проведенні конкурсу.
6. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Жебровського Б.М.
Міністр Д.В. Табачник
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
освіти і науки, молоді
та спорту України
02.02.2012 № 98
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 лютого 2012 р.
за № 257/20570
ПРАВИЛА
проведення Міжнародного учнівського конкурсу юних істориків "Лелека"
І. Загальні положення
1.1. Ці Правила визначають порядок організації та проведення Міжнародного учнівського конкурсу юних істориків "Лелека" (далі - конкурс).
1.2. У конкурсі беруть участь учні 5-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів, учні професійно-технічних навчальних закладів, учнівська молодь, яка проживає за межами України.
1.3. Мета конкурсу - популяризація історичних знань серед учнівської молоді для пізнання власної історії в контексті загальносвітової; активізація та актуалізація вивчення історії у навчальних закладах; підвищення рівня знань з історії; розвиток дослідницьких здібностей учнів; патріотичне виховання школярів та формування у них історичної пам’яті; популяризація ідей конкурсу серед учнівської молоді в інших державах.
1.4. Основними завданнями конкурсу є:
підвищення інтересу учнів до вивчення вітчизняної та всесвітньої історії;
поглиблення та структурування знань учнів з історії;
сприяння вихованню в учнів патріотизму та поваги до історичного минулого;
створення підґрунтя в підготовці до державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання з історії;
залучення широкого кола сільської молоді до активної участі в інтелектуальних змаганнях з історії;
співпраця вчителів різних країн у галузі шкільної історичної освіти.
ІІ. Організація проведення конкурсу
2.1. Конкурс проводиться щороку Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти (далі - Інститут) спільно з базовою організацією (за згодою), яку визначає Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України.
2.2. Для організації проведення конкурсу утворюється організаційний комітет (далі - Оргкомітет).
2.3. На місцях конкурс проводять фахівці-координатори. Дорадчим органом є Координаційна рада, до складу якої входять найактивніші і найдосвідченіші координатори конкурсу в областях, районах (містах), загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладах.
2.4. Для організації проведення конкурсу в інших державах на добровільних засадах утворюються організаційні комітети (далі - осередок).
2.5. Оргкомітет - постійно діючий орган, який здійснює підготовку, проведення конкурсу та підбиття його підсумків, проводить додаткові заходи щодо удосконалення проведення конкурсу.
Оргкомітет:
визначає дату проведення конкурсу, забезпечує регіональних координаторів інформаційними матеріалами;
готує завдання, здійснює тиражування та розсилання текстів завдань, бланків відповідей, бланків реєстрації учасників та координаторів конкурсу, інструкцій та інших додаткових матеріалів для координаторів, які проводять конкурс;
делегує частину своїх повноважень координаторам;
налагоджує зв’язки з осередками, які проводять конкурс в інших державах, надає їм необхідну науково-методичну допомогу та рекомендації;
складає і затверджує кошторис конкурсу;
забезпечує перевірку робіт учасників конкурсу та проводить аналіз результатів перевірки;
готує і розсилає звіти про результати конкурсу координаторам;
визначає порядок нагородження і заохочення переможців та учасників конкурсу;
розробляє бланки дипломів для відзначення учасників конкурсу;
проводить спільні семінари для регіональних координаторів, які проводять конкурс в Україні та за її межами, з метою узагальнення підсумків змагань, удосконалення порядку його проведення;
подає звіт до Інституту про підсумки проведення конкурсу;
висвітлює у засобах масової інформації хід проведення, підсумки конкурсу.
2.6. Координаційна рада - дорадчий орган конкурсу, який складається з координаторів конкурсу, активних і досвідчених вчителів, керівників гуртків, науково-педагогічних працівників.
Оргкомітет разом з Координаційною радою можуть вносити пропозиції до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України щодо змін до цих Правил для поліпшення організації та проведення конкурсу, нагородження його учасників.
2.7. Діяльність координаторів може охоплювати один або кілька загальноосвітніх і (або) професійно-технічних навчальних закладів регіону (в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі), району (міста), села.
Проведення конкурсу на місцях здійснюється координаторами, які:
поширюють ідеї конкурсу в регіоні, районі (місті), селі, загальноосвітньому та професійно-технічному навчальному закладі;
отримують та розповсюджують між учасниками конкурсу інструктивні та інформаційні матеріали, завдання, бланки відповідей та реєстраційні бланки;
допомагають учням, вчителям і батькам у підготовці до участі у конкурсі;

................
Перейти до повного тексту