- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
КОМІТЕТ З МОНОПОЛІЇ НА ВИРОБНИЦТВО ТА ОБІГ СПИРТУ, АЛКОГОЛЬНИХ
НАПОЇВ І ТЮТЮНОВИХ ВИРОБІВ
Н А К А З
N 67 від 21.04.99 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23 квітня 1999 р. за N 251/3544 |
Про затвердження Порядку проведення перевірки суб'єктів підприємницької діяльності на відповідність вимогам, виконання яких необхідне для отримання ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями чи тютюновими виробами
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Держспецмонополії
N 111 від 14.07.99 )
( Рішення про державну реєстрацію Порядку скасовано
на підставі Висновку Міністерства юстиції
N 17/49 від 22.08.2005 )
На виконання пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 31 березня 1999 року
N 500 "Про впорядкування видачі суб'єктам підприємницької діяльності ліцензій на право оптової торгівлі спиртом етиловим, коньячним, плодовим і виноградним, алкогольними напоями та тютюновими виробами" та пунктів 8 і 10 Положення про порядок видачі ліцензій на право оптової торгівлі спиртом етиловим, коньячним, плодовим і виноградним, алкогольними напоями та тютюновими виробами, затвердженого цією постановою,
НАКАЗУЮ:
( Преамбула із змінами, внесеними згідно з Наказом
Держспецмонополії
N 111 від 14.07.99 )
1. Затвердити Порядок проведення перевірки суб'єктів підприємницької діяльності на відповідність вимогам, виконання яких необхідне для отримання ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями чи тютюновими виробами (додається).
2. Здійснювати видачу ліцензій на право оптової торгівлі алкогольними напоями чи тютюновими виробами та вносити в діючі ліцензії нові адреси місць зберігання оптових партій алкогольних напоїв чи тютюнових виробів лише за умови наявності документів, визначених законодавством, та позитивного висновку щодо можливості здійснювати суб'єктом підприємницької діяльності оптової торгівлі алкогольними напоями чи тютюновими виробами або щодо відповідності місць зберігання оптових партій цих товарів діючим вимогам.
3. Покласти на територіальні управління Комітету з монополії на виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів обов'язки з перевірки достовірності документів, поданих на видачу ліцензій, і перевірку спроможності здійснювати оптову торгівлю алкогольними напоями чи тютюновими виробами суб'єктами підприємницької діяльності.
4. Управлінню державної політики забезпечити реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції.
5. Контроль за здійсненням цього наказу покласти на заступника голови Комітету з монополії на виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів М.Негрича.
Голова Комітету | В.Гончарук |
Затверджено
Наказ Комітету з монополії на виробництво
та обіг спирту, алкогольних напоїв і
тютюнових виробів 21 квітня 1999 р. N 67
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
23 квітня 1999 р.
за N 251/3544
( Рішення про державну реєстрацію Порядку скасовано на підставі Висновку Міністерства юстиції
N 17/49 від 22.08.2005 )
Порядок проведення перевірки суб'єктів підприємницької діяльності на відповідність вимогам, виконання яких необхідне для отримання ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями чи тютюновими виробами
1. Перевірка суб'єктів підприємницької діяльності на відповідність вимогам, виконання яких необхідне для отримання ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами (далі - перевірка), проводиться в разі:
подачі суб'єктами підприємницької діяльності заяв про отримання ліцензій на право оптової торгівлі алкогольними напоями чи тютюновими виробами (форма заяви додається);
подачі суб'єктами підприємницької діяльності заяв про внесення нових адрес місць зберігання оптових партій алкогольних напоїв та тютюнових виробів до раніше виданих ліцензій на право оптової торгівлі алкогольними напоями чи тютюновими виробами.
2. Проведення перевірок здійснюється спеціалістами територіальних управлінь Комітету з монополії на виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів (далі - територіальне управління) за місцезнаходженням суб'єкта підприємницької діяльності або місць зберігання оптових партій алкогольних напоїв чи тютюнових виробів протягом 10 робочих днів з дня реєстрації відповідних заяви та документів.
У разі потреби до перевірок залучаються представники центрального апарату Комітету з монополії на виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів (далі - Комітет), державних податкових інспекцій, правоохоронних органів, органів державної санітарно-епідемічної служби, органів державного пожежного нагляду та Державного комітету по нагляду за охороною праці.
3. Для винесення висновку щодо відповідності вимогам, виконання яких дозволяє суб'єкту підприємницької діяльності отримати ліцензію на право оптової торгівлі алкогольними напоями чи тютюновими виробами або зберігати оптові партії цих товарів за вказаною адресою, враховуються такі питання:
3.1. Наявність документів, що підтверджують право власності, оренди або іншого використання суб'єктом підприємницької діяльності складських приміщень, в яких передбачається зберігання оптових партій алкогольних напоїв чи тютюнових виробів.
3.2. Наявність документів, які підтверджують проведення обстежень цих складських приміщень відповідними органами державної санітарно-епідемічної служби, державного пожежного нагляду та Державного комітету по нагляду за охороною праці, та довідки (свідоцтва) Державної податкової адміністрації про реєстрацію даного місця зберігання оптових партій алкогольних напоїв чи тютюнових виробів.
3.3. Відповідність місць зберігання оптових партій алкогольних напоїв і тютюнових виробів діючим будівельним, протипожежним, техніки безпеки та санітарним нормам і правилам зберігання цих товарів.
3.4. Наявність у суб'єкта підприємницької діяльності:
стенда або вітрини для демонстрування зразків продукції в асортименті;
відповідно оснащених оргтехнікою робочих місць для оформлення документів і укладення угод (носить рекомендаційний характер);
контрольно-касових апаратів у разі розрахунків з покупцями готівкою;
сертифікованого обладнання для перевірки справжності марок акцизного збору (вимоги цього абзацу вступають у дію з 1 вересня 1999 р.);
необхідних умов і засобів для виконання вантажно-розвантажувальних робіт;
необхідних засобів та обладнання для забезпечення умов зберігання продукції у відповідності до діючих норм і правил;
нормативної документації щодо умов зберігання й торгівлі алкогольними напоями чи тютюновими виробами;
під'їзних шляхів та стоянок для автотранспорту.
3.5. Забезпеченість складських приміщень телефонним зв'язком, охоронною та протипожежною сигналізаціями.
( Пункт 3.6 виключено на підставі Наказу Держспецмонополії
N 111 від 14.07.99 )
3.6. Наявність договору (полісу) з уповноваженою страховою компанією про страхування або інших гарантій відповідальності перед третіми особами за заподіяну їм шкоду внаслідок реалізації товарів.
................Перейти до повного тексту