- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 135 від 13.05.96 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25 травня 1996 р. за N 250/1275 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державного
комітету статистики
N 189 від 02.07.2007 )
Про затвердження форми державної статистичної звітності по формі N 1 - екологічні витрати та Інструкції по її складанню
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Держкомстату
N 282 від 12.08.98 )
( Наказ втратив чинність в частині затвердження форми державної статистичної звітності N 1-екологічні витрати на підставі Наказу Держкомстату
N 282 від 12.08.98 )
1. Затвердити форму державної статистичної звітності N 1-екологічні витрати "Звіт про екологічні платежі, плату за природні ресурси та поточні витрати на охорону природи" (річна), Інструкцію по її складанню і ввести їх в дію, починаючи зі звіту за 1996 рік (додаються).
2. Управлінню соціальної статистики (Тарнопольська Л.В.) своєчасно забезпечити орендне підприємство-виготовлювач затвердженими оригіналами форми N 1-екологічні витрати та Інструкції до неї.
3. Економічному управлінню (Ерофеєва Н.В., Пишнюк М.І.) передбачити відповідне фінансування та виділення необхідної кількості паперу для виготовлення бланків форми та Інструкції.
4. ГОЦ Мінстату України (Крамарєв В.Г.) забезпечити збір і розроблення державної статистичної звітності за формою N 1-екологічні витрати.
5. Скасувати наказ Мінстату України від 23.07.93 N 162 в частині введення в дію форми N 1-екологічні витрати та Інструкції по її заповненню.
6. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Заступник Міністра | В.П.Арендар |
( Форма N 1-екологічні витрати втратила чинність на підставі Наказу Держкомстату
N 282 від 12.08.98 )
Затверджено
наказом Мінстату України за
погодженням з Мінекобезпеки
України від 13.05.96 р. N 135
Інструкція про порядок складання звіту за формою N 1 - екологічні витрати "Звіт про екологічні платежі, плату за природні ресурси та поточні витрати на охорону природи"
Інструкція встановлює порядок складання звіту за формою N 1-екологічні витрати.
Звіт за формою N 1-екологічні витрати подають 25 лютого промислові, транспортні, будівельні, сільськогосподарські, заготівельні, комунальні, постачальні, геологорозвідувальні, рибоводні, лісогосподарські та інші підприємства, заповідники, мисливські господарства, організації та установи всіх форм власності, які здійснюють природоохоронні витрати, плату за використання природних ресурсів та платежі за забруднення навколишнього природного середовища.
Конкретний перелік звітуючих об'єктів визначається щорічно місцевими природоохоронними органами і подається органам державної статистики не пізніше 1 грудня звітного року.
Перелік основних напрямків природоохоронних витрат приведений у додатку N 1 до Інструкції. Звіт складається на основі даних фінансових звітів підприємства "Звіт про фінансові результати та їх використання" (форма N 2) та "Звіт про фінансово-майновий стан підприємства" (форма N 3) та первинного обліку фактичних витрат на охорону навколишнього природного середовища і раціональне використання природних ресурсів.
Усі показники повинні бути заповнені. При відсутності явища (наприклад, відсутність фактично здійснених платежів за забруднення) ставиться прочерк у відповідних рядках (графах).
Розділ I
У розділі I відображаються стягнуті платежі за викиди, скиди забруднюючих речовин та розміщення відходів (промислових, будівельних, сільськогосподарських, побутових тощо) у навколишнє природне середовище, відшкодовані збитки та штрафи, які були пред'явлені підприємству за заподіяні ним порушення природоохоронного законодавства.
Основою для стягнення платежів є Закон України
"Про охорону навколишнього природного середовища", Порядок визначення плати і стягнення платежів за забруднення навколишнього природного середовища, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.01.92 р.
N 18, постанова Кабінету Міністрів України від 07.07.92 р.
N 373 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 січня 1992 р. N 18", затверджена наказом Мінекобезпеки України від 18 травня 1995 року
N 37 та зареєстрована у Мінюсті України 1 червня 1995 року за N 162/698, Методика розрахунків розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів, а також Методика розрахунку розмірів відшкодування збитків, які заподіяні державі в результаті наднормових викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від 29 травня 1995 року
N 38, зареєстрована у Мінюсті України за N 157/693.
По графі 1 відображається обсяг нарахованих до оплати протягом звітного року коштів за забруднення навколишнього природного середовища.
По графі 2 відображається обсяг фактично виплачених протягом звітного року коштів за забруднення навколишнього природного середовища, відшкодування збитків, заподіяних порушеннями природоохоронного законодавства та стягнуто штрафів за ці порушення.
По рядку 010 показуються виплати за викиди, скиди забруднюючих речовин та розміщення відходів в межах встановлених підприємству лімітів чи нормативів (гранично-допустимих викидів, тимчасово-погоджених викидів, гранично-допустимих скидів і т.д.).
По рядку 020 відображаються нараховані та виплачені суми за понадлімітне забруднення навколишнього природного середовища (платежі за викиди, скиди забруднюючих речовин і розміщення відходів понад встановлені ліміти), а також платежі по тих видах забруднюючих речовин (відходів), по яких підприємство не оформило в установленому порядку дозвіл на викид (скид) шкідливих речовин і розміщення відходів.
Примітка. У показниках по рядках 010 та 020 відображаються платежі, здійснені підприємством тільки при наявності викидів в атмосферне повітря, безпосереднього скидання забруднюючих речовин у водоймища, а також вивозу відходів для складування та знищення у місця, які знаходяться у віданні звітуючого об'єкта. Дані по графах 1 та 2 рядка 010 повинні збігатися з графами 3 та 4 рядка 335 ("Плата за забруднення навколишнього природного середовища"), а дані рядка 020 з рядком 396 ("Плата за забруднення навколишнього природного середовища понад ліміти") фінансового звіту за формою N 2.
Плата за вміст шкідливих речовин, які надходять в каналізацію, відображається Водоканалом.
Виплати іншим організаціям за договорами за приймання і очищення стічних вод, а також вивіз, складування і знищення відходів та рекультивацію земель у розділі 1 не показуються, оскільки повинні відображатися у розділі 4.
По рядку 030 відображаються платежі, які сплачуються підприємством за викиди в атмосферне повітря пересувними джерелами.
По рядку 040 враховуються кошти, пред'явлені та фактично стягнуті з підприємств за відшкодування збитків, заподіяних порушеннями природоохоронного законодавства та штрафи за ці порушення, незалежно від того, були ці суми одержані на підставі рішення судових (арбітражних) органів чи іншим шляхом. Сюди не включаються штрафи, накладені на посадових осіб.
Рядок 050 довідки відображає загальну суму коштів за офіційно одержаними дозволами на невиплату сум в фонди охорони навколишнього природного середовища при проведенні звітуючим підприємством природоохоронних заходів.
Розділ II
У розділі II "Плата за природні ресурси" відображаються усі нараховані та фактично зроблені виплати за використання природних ресурсів загальнодержавного та місцевого значення.
Основою для справляння платежів за природні ресурси є Закон України
"Про охорону навколишнього природного середовища", Закон України
"Про плату за землю", Указ Президента України від 21 грудня 1994 року
"Про встановлення рентної плати за нафту і природний газ, що видобуваються в Україні",
Водний кодекс України,
Земельний кодекс України,
Лісовий кодекс України, постанова Кабінету Міністрів України від 08.02.94 р.
N 75 "Про затвердження Порядку справляння плати за спеціальне використання прісних водних ресурсів і тимчасових нормативів плати за їх спеціальне використання", постанова Кабінету Міністрів України від 05.09.94 р.
N 615 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1994 р. N 75", постанова Кабінету Міністрів України від 08.02.94 р.
N 85 "Про затвердження Тимчасового порядку справляння плати за спеціальне використання надр при видобуванні корисних копалин", постанова Кабінету Міністрів України від 25 січня 1996 року
N 123 "Про затвердження Тимчасового порядку справляння плати за спеціальне використання диких тварин", постанова Кабінету Міністрів України від 20 лютого 1995 року
N 130 "Про затвердження такс на деревину лісових порід, що відпускається на пні, і на живицю".
По графі 1 відображається обсяг коштів нарахованих на протязі звітного року за користування природними ресурсами.
По графі 2 відображається обсяг коштів фактично виплачених протягом звітного року за користування природними ресурсами.
По рядку 060 показуються усі нараховані та фактично зроблені виплати за використання природних ресурсів загальнодержавного і місцевого значення. Дані цього рядка повинні дорівнювати сумі рядків 061-065. Крім цього, дані по рядку 060 повинні дорівнювати сумі відповідних граф по рядках 305, 330, 340 фінансового звіту підприємства за формою N 2.
По рядку 061 відображаються нараховані та фактично виплачені кошти за використання поверхневих і підземних (крім мінеральних, термальних і промислових) водних ресурсів. Показники по графах 1 та 2 повинні збігатися з відповідними показниками рядка 340 фінансового звіту підприємства за формою N 2.
До цього рядка відносяться суми, що справляються з водокористувачів згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.94 р.
N 75 "Про затвердження порядку справляння плати за спеціальне використання прісних водних ресурсів і Тимчасових нормативів плати за їх спеціальне використання" та від 05.09.94 р.
N 615 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 08.03.94 р. N 75".
По рядку 062 показуються виплати за землю, що справляються з землекористувачів відповідно до Закону України
"Про плату за землю". Ці дані повинні відповідати даним рядка 305 фінансового звіту підприємства за формою N 2.
По рядку 063 відображаються нараховані та виплачені суми за користування надрами, що справляються з надрокористувачів згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.94 р.
N 85 "Про затвердження Тимчасового порядку справляння плати за спеціальне використання корисних копалин". Також сюди повинні включатися рентні платежі за нафту і природний газ, які стягуються відповідно до Указу Президента України від 21.12.94 р.
"Про встановлення рентної плати за нафту і природний газ, що видобуваються в Україні".
По рядку 064 відображаються виплати за лісові ресурси згідно з Лісовим кодексом України, постанови Кабінету Міністрів України від 20 лютого 1995 року
N 130 "Про затвердження такс на деревину лісових порід, що відпускається на пні, і на живицю" та постанови Кабінету Міністрів України від 02.10.95 р.
N 878 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 20 лютого 1995 р. N 130".
По рядку 065 відображаються виплати за спеціальне використання диких тварин згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 25 січня 1996 року
N 123 "Про затвердження Тимчасового порядку справляння плати за спеціальне використання диких тварин".
Сума даних по рядках 063, 064, 065 повинна дорівнювати даним відповідних граф рядка 330 фінансового звіту підприємства за формою N 2.
Розділ III
У рядку 070 відображаються витрати на капітальний ремонт споруд, установок, обладнання і технічних засобів, які відносяться на підприємствах до складу основних виробничих і невиробничих фондів природоохоронного призначення і здійснюються із відповідних джерел фінансування. Дані рядка 070 повинні дорівнювати сумі рядків 071 - 079.
До складу фондів природоохоронного призначення належать споруди, установки та обладнання, перелічені у пунктах 1-17 розділу IV цієї Інструкції.
По рядку 080 довідки показується середньорічна вартість основних фондів природоохоронного призначення промислових, комунальних, сільськогосподарських, транспортних та інших підприємств і організацій незалежно від форм власності. Крім того, у даний рядок включається вартість основних виробничих фондів, експлуатація яких пов'язана з охороною землі від забруднення виробничими відходами, рекультивацією земель а також основні виробничі фонди по вивезенню, зберіганню і знищенню виробничих відходів. Цей показник повинен збігатися із показником рядка 462 фінансового звіту підприємства за формою N 3.
Розділ IV
При складанні розділу IV звіту необхідно керуватися "Основними напрямками природоохоронних витрат", приведеними у додатку N 1 до цієї Інструкції, та наступними роз'ясненнями до нього. У рядку з кодом 000 приводяться сумарно усі поточні витрати на охорону навколишнього природного середовища і раціональне використання природних ресурсів. Дані по цьому рядку повинні дорівнювати сумі даних напрямів (рядки з кодами: 100, 200, 300, 400, 500, 600, 700, 800, 900).
Узагальнені дані по кожному окремому напряму повинні дорівнювати його складовим, які відображаються у незаповнених рядках по графах А та Б відповідно до додатка N 1. Якщо кількість рядків для заповнення наявного переліку природоохоронних витрат недостатня, то додатково заповнюється необхідна кількість бланків.
Дані графи 1 по всіх рядках дорівнюють сумі граф 2-6.
В даному розділі підприємства відображають природоохоронні витрати без врахування виплат, здійснених іншими підприємствами за прийняття та очищення стічних вод, за прийняття, збереження і знешкодження відходів та за рекультивацію земель.
Підприємства, які виплатили кошти іншим підприємствам за послуги, пов'язані з прийняттям та очищенням стічних вод, за прийняття, збереження і знешкодження відходів та рекультивацію земель показують ці витрати за відповідним найменуванню витрат із додатка N 1.
У розділ IV включаються поточні витрати на утримання та експлуатацію:
1. Станцій біологічного, фізико-хімічного та механічного очищення виробничих і комунальних стічних вод; споруд і устаткування по доочищенню стічних вод, включаючи хліборобські поля зрошування; дослідного устаткування і цехів на підприємствах, пов'язаних з розробленням методів очищення стічних вод; устаткування і споруд для збору, транспортування, перероблення і ліквідації рідких виробничих відходів, що забруднюють водоймища чи підземні води; берегових споруд для прийому з суден господарсько-побутових стічних вод і сміття для утилізації, складування і очищення; окремих споруд первинної стадії очищення стічних вод (нафтопасток, жироловок, станцій нейтралізації флотаційного устаткування знешкодження шламів); каналізаційних мереж для відведення стічних вод на поля фільтрації, поля зрошування, до спеціально збудованих накопичувачів, випарників; споруд для очищення комунальних стічних вод; позаплощадкових мереж каналізації для відведення промислових стічних вод (включаючи зливові) та споруд на них - станцій перекачування, станцій контролю, підготовки, усереднення стічних вод і місткостей для тимчасової акумуляції цих вод у випадку аварійних скидів забруднень і підвищення концентрації їх вище гранично допустимих норм з подальшою передачею на станції очищення. При цьому в основні комунікації не входять внутріплощадкові мережі промислових підприємств.
Якщо міські, промислові та інші каналізаційні мережі не підведені до очисних споруд і провадять скидання забруднених стічних вод у природні водні об'єкти, витрати на утримання і експлуатацію цих мереж у розділі IV не показуються.
2. Берегових і плавучих станцій очищення баластових та лляльних (підсланевих) вод.
3. Систем водопостачання із замкнутими циклами (із поверненням для потреб технічного водопостачання стічних вод після їх відповідного очищення і оброблення), включаючи оборотні системи гідрозоловидалення і гідровидалення різних шламів, оборотні системи виробничого водопостачання, а також системи послідовного і повторного використання води, в тому числі тієї, яка надійшла від інших підприємств.
4. Устаткування, обладнання технічного флоту по збору нафти, сміття та інших рідких, твердих відходів із акваторій річок, водоймищ, портів і морів, а також на проведення заходів по дообладнанню діючих суден у відповідності з вимогами Міжнародної конвенції щодо запобігання забрудненню моря з суден.
5. Водоохоронних зон з комплексом технологічних, лісомеліоративних, агротехнічних, гідротехнічних, санітарних та інших заходів, спрямованих на запобігання забрудненню, засміченню та вичерпанню водних ресурсів.
6. Спеціальних водосховищ по боротьбі із шкідливим впливом вод, а також для забезпечення санітарно-оздоровчих попусків, крім витрат на утримання і експлуатацію водосховищ, призначених для гідроенергетичних, іригаційних та інших виробничих потреб.
................Перейти до повного тексту