- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Інструкція
МІНІСТЕРСТВО СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
І Н С Т Р У К Ц І Я
N 168 від 06.07.95 Зареєстровано в Міністерстві
м.Київ юстиції України
24 липня 1995 р.
за N 240/776
Додаток N 6
Затверджено
наказом Міністерства статистики
України від 06.07.95 р. N 168
за погодженням з Держпатентом
України ( z0235-95 )
Інструкція про порядок заповнення звіту про продаж за кордон ліцензій на об'єкти інтелектуальної власності за формою N 6-нт (ліцензії)
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Держкомстатистики
N 252 від 14.07.98 )
1. Загальні вказівки
1.1. Обстеження проводиться з метою визначення предмета та основних характеристик ліцензійних договорів і супроводжуючих їх контрактів на будівництво об'єктів, постачання устаткування, надання інженерно-консультативних послуг та іншого.
1.2. Обліку підлягають всі діючі ліцензійні договори, укладені з іноземними фірмами на передачу прав по використанню винаходів, корисних моделей, промислових зразків, знаків для товарів і послуг, сортів рослин,"ноу-хау" та надання послуг типу "інжинірінг".
2. Порядок складання та подання звіту
2.1. Звіт про продаж за кордон ліцензій на об'єкти промислової власності за формою N 6-нт (ліцензії) складається промисловими підприємствами, виробничими, науково-виробничими об'єднаннями, науково-дослідними, проектно-конструкторськими та технологічними організаціями, вищими учбовими закладами та іншими підприємствами, фірмами та організаціями незалежно від форми власності, якими було укладено ліцензійні договори на передачу прав по використанню об'єктів інтелектуальної власності, далі - "підприємства (організації)".
2.2. До звіту не включаються дані, що є державною чи комерційною таємницею.
2.3. На кожний укладений ліцензійний договір заповнюється окремий бланк форми звітності.
2.4. Підприємства (організації) подають звіт не пізніше 10 лютого наступного за звітним року:
- управлінню статистики за місцем знаходження;
- міністерству (відомству) за підпорядкованістю.
Коди, що знаходяться у верхній частині бланку форми, підприємство (організація) не заповнює.
2.5. Всі показники форми заповнюються на основі даних ліцензійного договору, супроводжуючого контракту або інших документів.
У графі 1 приводиться назва об'єкта інтелектуальної власності, що передається за ліцензійним договором.
У графі 2 вказується країна та найменування ліцензіата, з яким підписано ліцензійний договір, контракт.
У графах 3-6 - проставляють числові коди, що відповідають певним характеристикам ліцензійного договору і зазначені у відповідній графі.
При цьому використовуються такі характеристики:
Обсяг прав, які передані ліцензіату (графа 3):
виключна ліцензія - код 1;
невиключна ліцензія - код 2.
Згідно з виключною ліцензією власник охоронного документа (ліцензіар) надає дозвіл на використання об'єкта промислової власності будь-якій фізичній чи юридичній особі (ліцензіату) у певному обсязі, в межах визначеної території, на обумовлений строк, залишаючи за собою право використання об'єкта промислової власності у частині, що не передається за договором, за винятком права надання дозволу на використання об'єкта промислової власності іншим особам, у тому ж обсязі, на тій же території.
Згідно з невиключною ліцензією власник охоронного документа (ліцензіар) надає дозвіл на використання об'єкта промислової власності будь-якій особі (ліцензіату), зберігаючи за собою всі права, що випливають з охоронного документа, включаючи право продажу ліцензій іншим особам.
Об'єкт інтелектуальної власності, що передається за договором, (графа 4):
Винахід - результат творчої діяльності людини у будь-якій галузі технології - код 1.
Корисна модель - результат творчої діяльності людини у будь-якій галузі технології - код 2.
Промисловий зразок - результат творчої діяльності людини у галузі художнього конструювання - код 3.
Знак для товарів і послуг - позначення, за яким товари та послуги одних осіб відрізняються від однорідних товарів і послуг інших осіб, - код 4.
Сорт рослин - це штучно відібрана сукупність рослин у межах одного й того ж ботанічного таксону, з притаманними їм біологічними ознаками та властивостями, що характеризують їх спадковість, яка має хоча б одну відмінність від відомих сукупностей рослин того ж ботанічного таксону і може вважатися єдиною, з точки зору придатності для відтворення сорту, - код 5.
"Ноу-хау" - конфіденційна інформація технічного, економічного, адміністративного, фінансового характеру, яка є власністю продавця та не є доступною будь-якій особі при використанні патента або в результаті простого виявлення, - код 6.
Інжинірінг - здійснення за контрактом з іноземним замовником ряду робіт і надання послуг, включаючи складання технічних завдань, проведення наукових досліджень, складання проектних пропозицій і техніко-економічних обстежень будівництва об'єктів, розробку технічної документації, проектування і конструкторську проробку об'єктів, проведення інженерно-розвідувальних робіт для будівництва об'єктів, розробку технічної документації, проектування та конструкторську проробку об'єктів техніки і технології, консультації та авторський нагляд при монтажі, пуско-налагоджувальних роботах, консультації економічного, фінансового або іншого характеру - код 7.
Коди 1-5 вказуються тільки у тому випадку, коли об'єкт інтелектуальної власності захищений охоронним документом, чинним в Україні, або коли до Держпатенту України подано заявку на видачу відповідного охоронного документа.
Якщо у ліцензійному договорі передаються права на використання різних об'єктів промислової власності, то у графі 4 вказуються всі відповідні коди.
Наявність правової охорони (графа 5).
Ліцензійний договір, згідно з яким передається право на використання об'єкта промислової власності, захищеного охоронним документом у країні ліцензіата (патент на винахід, корисну модель, промисловий зразок, сорт рослин або свідоцтво на знак для товарів і послуг), - код 1. У цьому випадку у графі 5 проставляється також номер та дата початку дії охоронного документа.
Ліцензійний договір, згідно з яким передається право на використання об'єкта промислової власності, не захищеного охоронним документом у країні ліцензіата або "ноу-хау" чи послуги типу "інжинірінг", - код 2.
Ступінь виробничого освоєння (графа 6). Розрізняють ліцензії: освоєну у виробництві (налагоджений технологічний процес) (код 1), дослідницьку (науково-технічні розробки) (код 2).
Вид ліцензійних платежів (графа 7):
Паушальний (код 1) - одноразовий платіж, не зв'язаний у часі з фактичним використанням ліцензії, що встановлюється заздалегідь на підставі експертних оцінок.
Роялті (код 2) - періодичні відрахування від прибутку покупця протягом періоду дії договору.
Комбінований (код 3) - включає елементи паушальних платежів і роялті. У графі 7 вказується також валюта, якою здійснюється платіж.
У графі 8 проставляють дати початку і закінчення дії ліцензійного договору (місяць, рік).
У графі 9 вказуються країни, на території яких діє ліцензійний договір.
У графі 10 вказується ставка роялті - процент відрахування від ціни одиниці продукції за ліцензією.
................Перейти до повного тексту