1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони здоров'я
України
21.01.2016 № 29
МЕДИЧНА КАРТА
новонародженого (форма № 097/о) (з вкладишами)
( Див. текст )
В. о. директора
Медичного департаменту
В. Кравченко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ
Міністерства охорони здоров'я
України
21.01.2016 № 29
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 лютого 2016 р.
за № 233/28363
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми первинної облікової документації № 097/о "Медична карта новонародженого № ____"
1. Ця Інструкція визначає порядок заповнення форми первинної облікової документації № 097/о "Медична карта новонародженого № ____" (далі - форма № 097/о).
2. Форма № 097/о заповнюється на всіх новонароджених, які народились у стаціонарі, госпіталізовані після пологів вдома, в дорозі, а також переведених з інших закладів охорони здоров'я.
3. Форма № 097/о містить всі дані щодо стану новонародженого протягом всього періоду перебування в стаціонарі, відомості про матір, дані об'єктивних обстежень та призначень.
4. Форма № 097/о ведеться з метою контролю правильності організації лікувально-діагностичного процесу та використовується для надання матеріалів за запитами (правоохоронних органів, суду тощо).
5. На першій сторінці форми № 097/о обов'язково реєструється група крові (0 (І), А (ІІ), В (ІІІ) або АВ (ІV)) та резус-приналежність матері та дитини (батька за потреби).
6. У пунктах 1-5 зазначаються прізвище, ім'я, по батькові матері, вік, місце проживання згідно з паспортними даними, місце роботи, професія, заміжня чи ні. За відсутності паспорта або документа, що посвідчує особу, робиться примітка, що записано зі слів матері.
7. У пунктах 6-10 вказуються число, місяць, рік, години, хвилини народження дитини, поступлення, виписки, смерті, переведення (у разі переведення відмічається, куди була переведена дитина (найменування закладу охорони здоров'я, відділення тощо). Також зазначаються номер палати сумісного перебування матері і дитини та номер ліжка дитини. У разі переведення дитини в іншу палату вказуються номери палати та ліжка.
8. У пункті 11 лікар записує заключний клінічний діагноз, визначений ним на момент виписки дитини або переведення її до іншого закладу охорони здоров'я. Заключний клінічний діагноз складається із основного діагнозу, ускладнень при пологах, ускладнень після пологів, які підлягають кодуванню згідно з Міжнародною статистичною класифікацією хвороб та споріднених проблем охорони здоров'я Десятого перегляду (далі - МКХ-10).
9. У пунктах 12-15 зазначаються спадковість з боку матері та батька, шкідливі звички у матері: вживання алкоголю, паління тютюну, вживання наркотиків (токсикоманія), вид наркотику.
10. У пунктах 16-20 вказуються особливості гінекологічного та акушерського анамнезу: кількість вагітностей і пологів, включно з цими, допоміжні репродуктивні технології, перебування під наглядом у жіночій консультації, ускладнення цієї вагітності та захворювання під час вагітності, за наявності багатоплідної вагітності вказується кількість плодів, термін пологів (термінові, передчасні чи запізнілі), проведення стероїдної профілактики (в якому терміні вагітності, яким лікарським засобом, у якій дозі), вказується носій стрептококу або відсутність обстеження на стрептокок.
11. У пунктах 25-41 вказуються особливості історії пологів: передлежання та положення плода, початок пологової діяльності, партнерська підтримка, при вагінальних пологах відмічаються ускладнення, оперативні втручання (щипці, вакуум), проведення пологів в положенні на спині, медикаменти, які застосовувалися під час пологів, та антибіотико-профілактика. Якщо проводилось знеболювання пологів, вказується вид знеболювання. При кесаревому розтині вказуються вид анестезії, характер (екстрений чи плановий), причина або показання. Зазначаються передчасний вилив навколоплідних вод та наслідки, характеристика та кількість навколоплідних вод, аномалії пуповини і плаценти, ускладнення пологів.

................
Перейти до повного тексту