1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Інструкція


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України
13.02.2006 N 67
( z0221-06 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
2 березня 2006 р.
за N 226/12100
ІНСТРУКЦІЯ щодо заповнення форми первинної облікової документації N 057/о "Реєстраційна карта вагітної, яка хворіє на цукровий діабет"
1. Ця форма заповнюється на кожний випадок вагітності у хворої на цукровий діабет типу 1, типу 2 або гестаційний. Реєстраційна карта містить необхідну інформацію про основне захворювання, перебіг та закінчення даної вагітності.
2. Форма заповнюється лікувально-профілактичним закладом незалежно від відомчої підпорядкованості та форми власності, де відбулося закінчення вагітності, і впродовж місяця надсилається поштою за адресою: 04050, м. Київ, вул. Мануїльського, 8, Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, відділ внутрішньої патології вагітних, де зазначається номер пацієнтки при надходженні реєстраційної карти.
3. У розділі 1 форми чітко й повністю, без скорочень заносяться відомості про пацієнтку: прізвище, ім'я, по батькові; місце проживання, дата народження (обов'язково число, місяць, рік) у відповідності до даних паспорта, дані щодо номера у реєстраційній карті лікарем не заповнюються.
Повністю вказується дата закінчення вагітності (число, місяць, рік).
Тип цукрового діабету вказують у відповідності до класифікації ВООЗ (1999). Слід пам'ятати, що лікування хворої інсуліном під час вагітності не обов'язково означає наявність 1 типу цукрового діабету. Потреба в інсулінотерапії може бути у хворої на діабет типу 2 або іноді на гестаційний діабет.
Гестаційний діабет - порушення толерантності до глюкози
будь-якого ступеня тяжкості, що виникло або вперше виявлено під
час вагітності. Гестаційний А - якщо для компенсації вуглеводного
1
метаболізму достатньо лише дієти. Гестаційний А - якщо для
2
компенсації вуглеводного метаболізму необхідно застосування
інсулінотерапії. Гестаційний діабет діагностують на підставі даних
перорального тесту толерантності до глюкози.
До реєстраційної карти вноситься строк вагітності (тиждень), з якого виявлено гестаційний діабет. У разі діабету 1 або 2 типу зазначають, з якого року встановлено цей діагноз.
4. У розділі 2 вказується соціальний та сімейний стан пацієнтки у відповідності до даних паспорта, указують наявність інвалідності.
5. У розділі 3 вказуються відомості про закінчення даної вагітності.
Якщо вагітність перервалася до 12 тижнів, позначають відповідний варіант переривання у малому терміні.
У разі переривання вагітності в пізньому терміні зазначають відповідний варіант.
Указується термін вагітності, коли відбулося завмирання плода.
Указується термін вагітності, коли відбулися пологи.
6. У розділі 4 зазначається заклад, де відбулося закінчення вагітності.
7. У відомостях про основне захворювання (розділ 5) зазначається:
Ступінь тяжкості діабету: легкий - компенсація досягається дієтою, немає діабетичних ангіопатій (може мати місце тільки в разі діабету 2 типу), середній - якщо для компенсації вуглеводного метаболізму необхідна інсулінотерапія, можуть спостерігатися початкові стадії діабетичних ангіопатій, тяжкий - за наявності виражених судинних ускладнень: проліферативна ретинопатія, нефропатія (нефротична, нефросклеротична стадії), сюди ж належать випадки лабільного перебігу діабету.
Хронічні ускладнення діабету (ретинопатія, катаракта, нефропатія, ангіопатія нижніх кінцівок, нейропатія), а також хронічний пієлонефрит і гіпертензія, якщо вони є, позначаються "Так" (обводять, підкреслюють тощо).
8. У розділі 6 зазначають відомості про теперішню вагітність:
Порядковий номер вагітності, наприклад "01", якщо вагітність перша.
Порядковий номер пологів, що відбулися, наприклад "02", якщо пологи другі.
Термін вагітності, коли жінка стала на облік у жіночій консультації, наприклад "11", якщо перше звернення було в 11 тижнів.
Перебіг основного захворювання: наявність гіпоглікемічних станів (при рівнях глікемії < 2,8 ммоль/л ) визначають як "Так"; наявність під час вагітності кето ацидозу відмічають як "Так".
Загострення пієлонефриту, що мало місце під час вагітності, позначають як "Так".
Вказується добова доза інсуліну у відповідних термінах вагітності (по триместрах).
Ускладнення вагітності: наявність раннього токсикозу (нудота, блювання) відмічається як "Так".
Наявність багатоводдя ( діагноз підтверджє УЗ-дослідженням і має такі критерії: вертикальний розмір найбільшого водного кармана більше 7 см, індекс об'єму навколоплодових вод більше 20 см) позначається як "Так".
Наявність маловоддя (ультразвукові критерії: індекс об'єму навколоплодових вод менше 5 см, розмір найбільшого водного кармана менше 1 см ) позначають як "Так".
Наявність загрози переривання вагітності позначають як "Так".

................
Перейти до повного тексту