- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
4 лютого 2014 р.
за № 216/24993
Про Порядок ведення службами у справах дітей обліку дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах
1. Затвердити Порядок ведення службами у справах дітей обліку дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, що додається.
3. Міністерству освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, службам у справах дітей обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:
1) забезпечити ведення службами у справах дітей районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад обліку дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах;
2) упорядкувати облік дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, відповідно до цього наказу.
4. Департаменту сім’ї та дітей (Р. Колбаса) забезпечити подання цього наказу в установленому законодавством порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Л. Дроздову.
Заступник Міністра - керівник апарату |
В. Коломієць |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
соціальної політики України
20.01.2014 № 27
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
4 лютого 2014 р.
за № 216/24993
ПОРЯДОК
ведення службами у справах дітей обліку дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах
1. Цей Порядок розроблено з метою організації соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, здійснення соціальної роботи з ними, а також їх сім’ями (у разі наявності).
Служби у справах дітей районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад (далі - служби у справах дітей) за місцем проживання (перебування) батьків дитини або одного з них, з ким проживає дитина, а в разі самовільного залишення дитиною місця постійного проживання (перебування) - за місцем її постійного проживання (перебування), за місцем проживання (перебування) дитини, якщо вона має статус сироти, або дитини, позбавленої батьківського піклування, здійснюють облік дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.
2. Підставами для взяття дитини на облік дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, є:
проживання в сім’ї, у якій батьки або особи, які їх замінюють, ухиляються від виконання своїх обов’язків з виховання дитини, а саме: коли вони без поважних причин не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає або може вплинути на її фізичний розвиток, не створюють умов для отримання нею освіти;
скоєння фізичного, психологічного, сексуального, економічного насильства над дитиною, жорстоке поводження з нею або загроза його вчинення;
залучення дитини до найгірших форм дитячої праці;
систематичне самовільне залишення дитиною місця постійного проживання;
переміщення дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, з тимчасово окупованої території або району проведення антитерористичної операції.
( Пункт 2 доповнено абзацом шостим згідно з Наказом Міністерства соціальної політики
№ 121 від 09.02.2015 )
При взятті дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, переміщеної з тимчасово окупованої території або району проведення антитерористичної операції, на облік дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, служба у справах дітей за місцем виявлення дитини вносить відомості про таку дитину до книги обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які прибули з інших територій, з окремою позначкою відповідно до пункту 77
Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року № 866.
( Пункт 2 доповнено абзацом сьомим згідно з Наказом Міністерства соціальної політики
№ 121 від 09.02.2015 )
( Абзац шостий пункту 2 виключено на підставі Наказу Міністерства соціальної політики
№ 387 від 16.06.2014 )
( Абзац сьомий пункту 2 виключено на підставі Наказу Міністерства соціальної політики
№ 387 від 16.06.2014 )
( Абзац восьмий пункту 2 виключено на підставі Наказу Міністерства соціальної політики
№ 387 від 16.06.2014 )
( Абзац дев'ятий пункту 2 виключено на підставі Наказу Міністерства соціальної політики
№ 387 від 16.06.2014 )
Складні життєві обставини дитини можуть включати одну, декілька або всі перелічені у цьому пункті підстави, які повинні обов’язково враховуватись при здійсненні її соціального захисту та соціальної роботи з нею. При цьому при взятті дитини на облік повинна бути визначена домінуюча підстава (підстава, яка мала найбільший негативний вплив на стан її здоров’я та розвитку).
3. Виявлення дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, може здійснюватись:
шляхом безпосереднього звернення дитини або її законного представника до служби у справах дітей чи до інших суб’єктів соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю;
шляхом отримання повідомлень від суб’єктів соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю;
за зверненням громадян.
4. Отримана інформація про дитину, яка перебуває у складних життєвих обставинах, та достовірність підстав для взяття її на облік, за винятком документально засвідчених відомостей, які надійшли від органів внутрішніх справ, територіальних органів Державної пенітенціарної служби України, прокуратури та судів, перевіряються відповідною службою у справах дітей шляхом:
1) обстеження умов проживання дитини (у разі проживання дитини в закладі для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, - його відвідання), під час якого особлива увага приділяється умовам проживання, виховання та розвитку дитини, ставленню до неї батьків або осіб, які їх замінюють, та найближчого соціального оточення дитини.
Для обстеження умов проживання дитини служба у справах дітей протягом трьох робочих днів залучає центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а в разі скоєння фізичного, психологічного, сексуального, економічного насильства над дитиною, жорстокого поводження з нею або існування реальної загрози його вчинення - невідкладно (протягом доби), для здійснення екстреного втручання в ситуацію.
( Абзац другий підпункту 1 пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства соціальної політики
№ 387 від 16.06.2014 )
Про результати оцінки потреб дитини та її сім’ї (у разі наявності), подальшу соціальну роботу із дитиною, її сім’єю, зокрема надання їй (їм) необхідних соціальних послуг, центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді протягом семи робочих днів повідомляє службу у справах дітей за формами, передбаченими пунктами 11, 22
Порядку виявлення сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, надання їм соціальних послуг та здійснення соціального супроводу таких сімей (осіб) , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2013 року № 896, а в разі виявлення фізичного, психологічного, сексуального, економічного насильства над дитиною, жорстокого поводження з нею або існування реальної загрози його вчинення - невідкладно (протягом доби);
................Перейти до повного тексту