1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
10.02.2012 № 239/5/104
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 лютого 2012 р.
за № 212/20525
Про затвердження Порядку взаємодії закладів охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України із закладами охорони здоров’я з питань надання медичної допомоги особам, узятим під варту
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства юстиції № 1517/5/503 від 10.05.2017 № 1599/5/840 від 04.05.2023 № 2368/5/1164 від 27.06.2023 )
Відповідно до статті 11 Закону України "Про попереднє ув’язнення", статей 6, 39, 72 Основ законодавства України про охорону здоров’я та з метою вдосконалення медичного забезпечення осіб, узятих під варту, НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Порядок взаємодії закладів охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України із закладами охорони здоров’я з питань надання медичної допомоги особам, узятим під варту (далі - Порядок), що додається.
2. Начальникам управлінь (відділів) Державної пенітенціарної служби України в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, м. Києві та Київській області, областях забезпечити вивчення цього Порядку персоналом органів, установ виконання покарань і слідчих ізоляторів та вжити заходів щодо його виконання.
3. Міністру охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь (головних управлінь) охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій забезпечити виконання наказу в закладах охорони здоров’я.
4. Департаменту взаємодії з органами влади Міністерства юстиції України (Зеркаль О.В.) подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03.10.92 № 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади".
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Державної пенітенціарної служби України та першого заступника Міністра охорони здоров’я України.
6. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр юстиції України

О.В. Лавринович

Міністр охорони
здоров’я України


О.В. Аніщенко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
юстиції України,
Міністерства охорони
здоров’я України
10.02.2012 № 239/5/104
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 лютого 2012 р.
за № 212/20525
ПОРЯДОК
взаємодії закладів охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України із закладами охорони здоров’я з питань надання медичної допомоги особам, узятим під варту
І. Загальні положення
1.1. Цей Порядок визначає взаємодію закладів охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України із закладами охорони здоров’я з питань надання медичної допомоги особам, узятим під варту.
1.2. Орієнтовний перелік закладів охорони здоров’я для надання медичної допомоги особам, узятим під варту (далі - орієнтовний перелік), визначається Міністерством охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, управліннями (головними управліннями) охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій та міжрегіональними управліннями з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції з урахуванням спеціалізації закладів охорони здоров’я та наявності умов, які дозволяють забезпечити ізоляцію осіб, узятих під варту.
( Пункт 1.2 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції № 1517/5/503 від 10.05.2017 )
ІІ. Організація взаємодії закладів охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України із закладами охорони здоров’я при прибутті осіб, узятих під варту, до слідчих ізоляторів та під час перебування їх у СІЗО
2.1. Усі особи, які прибули до слідчих ізоляторів (далі - СІЗО), у тому числі особи, які переміщуються під вартою (конвоюються), проходять первинний медичний огляд з метою виявлення осіб, яким заподіяно тілесні ушкодження та які становлять епідемічну загрозу для оточення або потребують невідкладної медичної допомоги.
На кожну новоприбулу до СІЗО особу заводиться форма первинної облікової документації № 025/о "Медична карта амбулаторного хворого № ___", затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 14 лютого 2012 року № 110, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за № 661/20974 (далі - Наказ № 110).
( Абзац другий пункту 2.1 розділу II в редакції Наказу Міністерства юстиції № 1517/5/503 від 10.05.2017 )
У разі виявлення тілесних ушкоджень у особи, узятої під варту, медичний працівник діє відповідно до пункту 2.11 цього розділу.
( Абзац третій пункту 2.1 розділу II в редакції Наказу Міністерства юстиції № 1599/5/840 від 04.05.2023 ) ( Абзац четвертий пункту 2.1 розділу II виключено на підставі Наказу Міністерство юстиції № 1599/5/840 від 04.05.2023 )
2.2. Усі особи, які вибувають із СІЗО, проходять медичний огляд з проведенням флюорографічного обстеження (особи, які прямують транзитом, - у випадку, коли флюорографічне обстеження було проведено більше ніж 12 місяців тому). Після закінчення огляду робиться висновок щодо стану здоров’я кожного, хто вибуває, який заноситься у медичну карту амбулаторного хворого.
Медичний працівник, який здійснював огляд, ставить свій підпис під висновком на відкритій довідці особової справи особи, яка вибуває із СІЗО.
2.3. Медичне обстеження осіб, узятих під варту, здійснюється у разі їх звернення зі скаргою на стан здоров’я за ініціативою лікаря медичної частини СІЗО або адміністрації СІЗО.
Під час медичного обстеження особи, узятої під варту, з метою встановлення діагнозу лікар медичної частини СІЗО використовує дані анамнезу, медичної документації, яка долучена до особової справи, результати огляду, дані лабораторних, рентгенологічних і функціональних методів дослідження. За необхідності керівництво СІЗО подає запит до закладу охорони здоров’я, який надавав медичну допомогу особі, узятій під варту, щодо результатів диспансерного, амбулаторного, стаціонарного нагляду або лікування.
У випадках, коли лікарі медичної частини СІЗО не можуть самостійно встановити діагноз, начальник медичної частини СІЗО подає запит до керівництва СІЗО щодо направлення хворого на лікування до обраного закладу охорони здоров’я з орієнтовного переліку або залучення відповідного лікаря-фахівця закладу охорони здоров’я.
Керівництво СІЗО забезпечує допуск відповідного лікаря-фахівця чи направлення хворого на лікування до обраного начальником медичної частини СІЗО закладу охорони здоров’я з орієнтовного переліку.
2.4. Медичні обстеження (огляди) осіб, узятих під варту, проводяться поза межами чутності і (якщо медичний працівник не бажає іншого в кожному конкретному випадку) поза межами видимості немедичного персоналу.
( Розділ II доповнено новим пунктом 2.4 згідно з Наказом Міністерства юстиції № 1517/5/503 від 10.05.2017 )
2.5. Консультування, обстеження і лікування фахівцями закладів охорони здоров’я (якщо воно можливе в умовах медичної частини СІЗО) здійснюється в медичних частинах СІЗО в присутності персоналу медичної частини.
Усі висновки медичних обстежень, консультацій та дані щодо проведеного лікування в обов'язковому порядку вносяться медичним персоналом СІЗО до форми первинної облікової документації № 025/о "Медична карта амбулаторного хворого № ___" або до форми первинної облікової документації № 003/о "Медична карта стаціонарного хворого № ___", затверджених Наказом № 110.
( Абзац другий пункту 2.5 розділу II в редакції Наказу Міністерства юстиції № 1517/5/503 від 10.05.2017 )
2.6. Особа, узята під варту, має право на вільний вибір лікаря. У разі звернення особи, узятої під варту, до лікаря медичної частини СІЗО з проханням про допуск обраного лікаря-фахівця лікар медичної частини СІЗО готує медичну довідку про стан її здоров’я та запит до керівництва СІЗО.
Керівництво СІЗО забезпечує допуск обраного особою лікаря-фахівця.
Усі висновки медичного обстеження, консультації та дані щодо проведеного лікування лікарем-фахівцем в обов’язковому порядку вносяться до форми первинної облікової документації № 025/о "Медична карта амбулаторного хворого № ___" або до форми первинної облікової документації № 003/о "Медична карта стаціонарного хворого № ___", затверджених Наказом № 110.
( Абзац третій пункту 2.6 розділу II в редакції Наказу Міністерства юстиції № 1517/5/503 від 10.05.2017 )
Відшкодування витрат, пов’язаних із залученням обраного лікаря-фахівця, здійснюється за рахунок особи, узятої під варту, якій надавалась медична допомога, або її родичів.
2.7. У разі необхідності в додаткових лабораторних обстеженнях, які не можуть бути проведені в медичних частинах СІЗО (наявним обладнанням, лабораторіями та обсягом медико-санітарної допомоги не передбачено проведення цих обстежень), вони проводяться на базі закладів охорони здоров’я з орієнтовного переліку.
Про необхідність проведення обстеження, яке потребує вивезення особи, узятої під варту, до закладу охорони здоров’я, лікар медичної частини СІЗО готує медичну довідку про стан її здоров’я та запит до керівництва СІЗО.
Керівництво СІЗО забезпечує своєчасне направлення особи, узятої під варту, на обстеження до обраного лікарем медичної частини СІЗО закладу охорони здоров’я з орієнтовного переліку.

................
Перейти до повного тексту