- Правова система ipLex360
- Законодавство
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Мінагрополітики
України
27.02.2006 N 81
( z0209-06 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
1 березня 2006 р.
за N 210/12084
РЕЖИМ
промислового рибальства в басейні Чорного моря у 2006 році
1. Цей Режим розроблено відповідно до статей
25,
26 Закону України
"Про тваринний світ", Тимчасового порядку ведення рибного господарства і здійснення рибальства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 вересня 1996 року
N 1192, та на підставі рішення Науково-промислової ради Укрдержрибгоспу (протокол від 22.12.2005 N 8).
2. Промисел в басейні Чорного моря (крім дніпровських водосховищ) у 2006 році буде здійснюватися за квотами, що виділені користувачам у межах лімітів, визначених для Чорного моря з лиманами, затоками та протоками (наказ Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 20 грудня 2005 року
N 482 "Про затвердження лімітів використання водних живих ресурсів загальнодержавного значення у 2006 році", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 30 грудня 2005 року за N 1594/11874) відповідно до Правил промислового рибальства в басейні Чорного моря, затверджених наказом Держкомрибгоспу України від 8 грудня 1998 року
N 164, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 9 березня 1999 року за N 147/3440 (далі-Правила рибальства), а також цього Режиму.
3. Вилов бичка, оселедця чорноморського, калкана чорноморського, личинок хірономід, мідії та креветки у басейні Чорного моря здійснюється за рахунок квот, виділених користувачам. Вилов інших видів водних живих ресурсів, за винятком тих, які вилучаються для забезпечення науково-дослідних робіт та відтворення, здійснюється користувачами за рахунок ліміту, виділеного для ведення промислу.
4. Лимани Перебойня та Бадика входять до складу Стенцовсько-Жебрянівських заплав.
5. Промисловий вилов осетрових видів риб і їх гібридів у басейні Чорного моря забороняється, а прилов цих об'єктів випускається в море.
6. Кількість суден водотоннажністю не більше 1200 тонн, що ведуть промисел шпрота різноглибинними тралами з 1 січня до 31 березня та з 1 листопада до 31 грудня, не обмежується.
7. При промислі шпрота різноглибинними тралами прилов чорноморської хамси не регламентується протягом усього року, прилов азовської хамси не регламентується тільки у дозволений період для її промислу кошільними неводами. У разі відсутності відповідного заключення ПівденНІРО хамса, що розповсюджена з жовтня до березня східніше меридіана, що проходить через мис Херсонес, вважається азовською, а вся інша - чорноморською.
8. Величина прилову тюльки у всіх знаряддях лову вздовж кримського узбережжя не регламентується.
9. Кількість сіток , що застосовуються для промислу калкана, обмежено 8500 одиницями. Довжина сіток не повинна перевищувати 100 м. Сітки для користувачів розподіляються : Автономна Республіка Крим - 4850 одиниць (крім того Каркінітська затока - 250 одиниць), Миколаївська область - 300 одиниць, Херсонська область - 1200 одиниць, Одеська область - 1650 одиниць, резерв Укрдержрибгоспу - 250 одиниць.
10. Заборона на вилов калкана під час нересту у виключній (морській) економічній зоні визначається в термін з 1 до 30 травня.
У територіальних і внутрішніх морських водах у цей період уводиться Чорноморським державним басейновим управлінням охорони водних живих ресурсів за погодженням з ПівденНІРО ступінчата заборона на вилов калкана терміном на 15 діб ( на схід від меридіана, що проходить через смт Морське, між меридіанами, що проходять через смт Морське і порт Євпаторія; між меридіанами, що проходять через порт Євпаторія і крайню точку Тендрівської коси; західніше меридіана, що проходить через крайню точку Тендрівської коси).
У період нерестової заборони забороняється спеціалізований промисел калкана сітками. Калкан, що був приловлений іншими знаряддями лову в цей період, випускається в море. У період зазначеного нерестового обмеження забороняється спеціалізований промисел катрана і скатів сітками та наживними крюччями в територіальних і внутрішніх морських водах (заборона не стосується ділянок смт. Морське - Алушта, мису Аю - Даг - мису Сарич, острова Зміїний).
11. Забороняється неспеціалізований промисел сітками в річках Дніпро, Інгул, Інгулець з їх придатковими системами.
12. Величина прилову скатів при промислі калкана сітками не регламентується.
13. Вилучення видів водних живих ресурсів, які не заборонені для вилову, приловлених при спеціалізованому промислі інших об'єктів у разі відсутності у користувача на них квоти (крім калкана), фіксується в промисловому журналі як прилов. Прилов калкана при неспеціалізованому промислі і спеціалізованому промислі інших об'єктів дозволяється брати на борт тільки при наявності квоти.
14. Установлюється промислова міра на рапану - 7 см. Вимір здійснюється подібно до мідії, як це передбачено
Правилами рибальства. При вилученні рапани драгою Хижняка допущений прилов особин непромислового розміру становить 8% за чисельністю, а при вилученні скребками, сачками, щипцями і зборі руками прилов особин непромислового розміру не допускається.
................Перейти до повного тексту