1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 373 від 18.10.93
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
31 грудня 1993 р.
за N 205
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Мінтрансу N 641 від 20.11.2000 )
Про затвердження Правил і порядку медичної сертифікації авіаційного персоналу цивільної авіації України і осіб, які не належать до авіаційного персоналу
На підставі статей 3, 7, 32, 33 Повітряного кодексу України з метою проведення медичної сертифікації в цивільній авіації України з урахуванням пропозицій Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО)
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити і ввести в дію з 1 лютого 1994 року Правила і порядок медичної сертифікації авіаційного персоналу цивільної авіації України і осіб, які не належать до авіаційного персоналу (додаються).
2. Департаменту авіаційного транспорту (Любвін О.О.) організувати вивчення і забезпечити неухильне виконання Правил в авіапідприємствах і льотних навчальних закладах цивільної авіації. Зареєструвати Правила в Міністерстві юстиції України.
3. З введенням в дію цих Правил не застосовується Положення про медичний огляд льотного, курсантського, диспетчерського складу, бортпровідників і осіб, які вступають в учбові заклади цивільної авіації Міністерства цивільної авіації, затверджене Міністром цивільної авіації СРСР 6 січня 1982 року N 2/І.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на Головну інспекцію по безпеці польотів Департаменту авіаційного транспорту.
Міністр О.Д.Климпуш
ЗАТВЕРДЖЕНІ
наказом Міністерства
транспорту України
від 18 жовтня 1993 р. N 373
ПРАВИЛА
і порядок медичної сертифікації авіаційного персоналу цивільної авіації України і осіб, які не належать до авіаційного персоналу
1. Загальні положення
1. Правила і порядок медичної сертифікації авіаційного персоналу цивільної авіації України і осіб, які не належать до авіаційного персоналу (надалі Правила), розроблені відповідно до статей 3, 7, 32, 33 Повітряного Кодексу України, вимог посібника Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО) по авіаційній медицині в цивільній авіації (ДОС 8984-А (895) і обов'язкові для виконання на території України авіаційним персоналом та особами, які не належать до авіаційного персоналу, спеціалістами Центральної лікарсько-льотної сертифікаційної комісії (ЦЛЛСК) Міністерства транспорту України, лікарсько-льотних сертифікаційних комісій медико-санітарних частин авіапідприємств і льотних навчальних закладів цивільної авіації (ЛЛСК) і лікарями авіаційних загонів.
До осіб, які не належать до авіаційного персоналу, відносяться ті, котрі вступають і навчаються в льотних навчальних закладах цивільної авіації, пілоти-аматори і планеристи.
2. Медична сертифікація - це комплекс медичних обстежень авіаційного персоналу, які проводяться в обсязі вимог стандарту здоров'я по визначенню фізіологічного стану органів і систем організму з метою забезпечення безпеки польотів.
Медична сертифікація і видача медичних свідоцтв (сертифікатів) - (додаток N 1) авіаційному персоналу проводиться відповідно до ст.32 Повітряного кодексу України і особам, які не належать до авіаційного персоналу, відповідно до ст.33 Повітряного кодексу України Центральною лікарсько-льотною сертифікаційною комісією Департамента авіаційного транспорту Міністерства транспорту України і уповноваженими на це лікарсько-льотними сертифікаційними комісіями медико-санітарних частин авіапідприємств і льотних навчальних закладів цивільної авіації.
Особам, які вступають в льотні навчальні заклади цивільної авіації, видається медична карта лікарсько-льотної сертифікації (додаток N 2).
3. Медичні вимоги, які ставляться до стану здоров'я авіаційного персоналу і осіб, які не належать до авіаційного персоналу, викладені в трьох стандартах здоров'я цих Правил.
Стандарт здоров'я - це сукупність констант фізіологічної функції органів і систем організму людини, яка приймається за вихідну при медичному огляді авіаційного персоналу. Встановлення відповідності показників фізіологічного стану органів і систем організму стандартові здоров'я є основним завданням медичної сертифікації при винесенні медичного висновку.
Перший стандарт здоров'я - вимоги до стану здоров'я осіб, які вступають і навчаються в льотних навчальних закладах цивільної авіації України (додаток N 3).
Другий стандарт здоров'я - вимоги до стану здоров'я льотного екіпажу та обслуговуючого персоналу повітряного судна (додаток N 4).
До льотного екіпажу повітряного судна відносяться: пілоти, штурмани, бортінженери, бортмеханіки, бортрадисти, пілоти-спостерігачі, бортоператори, які виконують спеціальні роботи; до обслуговуючого персоналу повітряного судна - бортпровідники і бортоператори.
Третій стандарт здоров'я - вимоги до стану здоров'я диспетчерів управління повітряним рухом (УПР), пілотів-аматорів і планеристів (додаток N 5).
Медична сертифікація за наявності стандартних відхилень показників стану здоров'я від другого і третього стандартів здоров'я проводиться згідно з п. 12 цих Правил.
4. Для одержання медичного свідоцтва (сертифіката) стан здоров'я повинен відповідати вимогам стандарту здоров'я.
При проходженні первинної медичної сертифікації в комісію подаються такі документи:
- заява;
- направлення адміністрації навчального закладу, авіапідприємства;
- медична книжка (додаток N 6);
- документ, який засвідчує особу;
- військовий квиток (приписне свідоцтво); особи запасу 3 розряду і ті, які мають інвалідність, до медичної сертифікації не допускаються;
- довідка з протитуберкульозного, психоневрологічного і наркологічного диспансерів;
при наступних сертифікаціях;
- свідоцтво авіаційного спеціаліста;
- медична книжка;
- направлення авіаційного персоналу на медичну сертифікацію, госпіталізацію, консультацію (додаток N 7).
5. Терміни дії медичних свідоцтв (сертифікатів):
5.1. Осіб, які навчаються в льотних учбових закладах - 12 місяців;
5.2. пілотів - 12 місяців;
5.3. штурманів - 12 місяців;
5.4. бортінженерів - 12 місяців;
5.5. бортмеханіків - 12 місяців;
5.6. бортрадистів - 12 місяців;
5.7. диспетчерів УПР - 24 місяці;
5.8. бортпровідників - 24 місяці;
5.9. пілотів-спостерігачів - 24 місяці;
5.10. бортоператорів - 24 місяці;
5.11. пілотів-аматорів - 24 місяці;
5.12. планеристів - 24 місяці.
6. Медичні огляди після чергової медичної сертифікації проводяться в такі терміни:
6.1. пілотів, штурманів, бортінженерів, бортмеханіків, бортрадистів - через 6 місяців;
6.2. диспетчерів УПР, бортпровідників - через кожні 6 місяців;
6.3. пілотів-спостерігачів, бортоператорів, пілотів-аматорів і планеристів - через 12 місяців.
7. Льотний і обслуговуючий склад екіпажу, диспетчери УПР; пілоти-аматори і планеристи, які не мають діючого медичного свідоцтва (сертифікату), не можуть користуватись правилами, наданими відповідними свідоцтвами (сертифікатами) авіаційних спеціалістів.
8. Іноземні громадяни, які вступають в льотні навчальні заклади цивільної авіації, проходять медичну сертифікацію у ЛЛСК навчального закладу згідно з вимогами цих Правил.
9. Медичні свідоцтва (сертифікати) авіаційного персоналу інших країн, який працює на території України, підтверджуються довідкою про визнання дійсним свідоцтва (сертифіката), виданого іноземною державою (додаток N 8). Термін дії довідки не повинен перевищувати терміну дії свідоцтва (сертифіката).
10. ЦЛЛСК, ЛЛСК авіапідприємств і льотних навчальних закладів цивільної авіації України, гарантують відповідність медичних свідоцтв (сертифікатів) свідоцтвам (сертифікатам) авіаційних спеціалістів в частині, в якій йдеться про стан здоров'я осіб, котрі проходять медичну сертифікацію за даною професією.
11. Авіаційний персонал, який влаштовується на роботу в цивільну авіацію України з інших відомств, проходить медичну сертифікацію у ЛЛСК.
12. Наявність стандартних відхилень від нормальної фізіологічної функції органів і систем організму, передбачених у Переліку стандартних відхилень показників стану здоров'я від другого і третього стандартів здоров'я (додаток N 9), не перешкоджає видачі медичного свідоцтва (сертифіката) авіаційному персоналу з врахуванням здібностей, кваліфікації, досвіду, які забезпечують безпеку польотів.
12.1. Особи, які одержали медичне свідоцтво (сертифікат) згідно з вимогами п.12, не направляються на роботу в країни з жарким кліматом, арктичні експедиції, а також для перенавчання на нову, класом вищу техніку.
13. Медичне свідоцтво (сертифікат) не видається і не відновляється:
- при невідповідності здоров'я авіаційного персоналу вимогам стандарту здоров'я;
- при наявності у авіаційного персоналу захворювання, зазначеного у Переліку захворювань, які є протипоказанням для виконання льотної і диспетчерської діяльності (додаток N 10).
14. Авіаційний персонал і особи, які навчаються в льотних навчальних закладах цивільної авіації, підлягають позачерговій медичній сертифікації в таких випадках:
- за медичними показаннями;
- після авіаційних подій;
- при виїзді в закордонне відрядження на термін більше 6 місяців.
15. Авіаційний персонал звільняється від роботи у день медичної сертифікації; напередодні дається день відпочинку. Гострі захворювання та загострення хронічних захворювань є протипоказанням для проведення медичної сертифікації.
16. Медичне свідоцтво (сертифікат) видається на підставі медичного висновку ЦЛЛСК і ЛЛСК.
17. Авіаційному персоналу, який тривало хворіє на одну із хвороб, передбачену Переліком захворювань, які є протипоказанням для виконання льотної і диспетчерської діяльності, і не може з'явитися на медичну сертифікацію, за поданими лікарем авіаційного загону медичними документами, висновок робиться заочно.
18. Медична сертифікація у складних діагностичних випадках проводиться у стаціонарах лікувальних закладів цивільної авіації України.
19. Члени лікарсько-льотних сертифікаційних комісій при проведенні медичної сертифікації докладно обгрунтовують в медичній книжці результати огляду і подають їх голові ЦЛЛСК і ЛЛСК для прийняття рішення.
20. На плівках електрокардіограм, велоергометрів, електроенцефалографії, реоенцефалографії (ЕКГ, ВЕМ, ЕЕГ, РЕГ) зазначається дата обстеження, прізвище, ім'я та по батькові, рік народження обстеженого, номер медичної книжки (історії хвороби), а в кінці плівки - підпис обстеженого та підпис і прізвище лікаря, який проводив обстеження. Порушувати цілість плівки заборонено. Лабораторні дослідження проводяться відповідно до вимог клінічної лабораторної діагностики з метою лікарсько-льотної сертифікації (додаток N 11).
21. Висновок лікарсько-льотної сертифікаційної комісії записується в медичну книжку і в протокол засідання ЛЛСК та видачі медичних свідоцтв (сертифікатів - додаток N 12) у такій редакції:
- для осіб, які вступають і навчаються в льотних навчальних закладах цивільної авіації України: "За станом здоров'я відповідає вимогам першого стандарту здоров'я";
- для льотного і обслуговуючого персоналу екіпажу: "За станом здоров'я відповідає вимогам другого стандарту здоров'я";
- для диспетчерів УПР, пілотів-аматорів, планеристів: "За станом здоров'я відповідає вимогам третього стандарту здоров'я".
Авіаційному персоналу, який не одержав медичного свідоцтва (сертифіката), видається відповідна довідка (додаток N 13).
22. При виявлені факту приховування захворювання або невиконання обов'язкових досліджень у повному обсязі для встановлення відповідності стану здоров'я стандарту здоров'я члени ЦЛЛСК і ЛЛСК від проведення медичної сертифікації усуваються.
23. Авіаційний персонал, який проходить медичну сертифікацію, дає членам ЦЛЛСК і ЛЛСК інформацію про стан свого здоров'я і перенесені захворювання. Особа, яка при проходженні медичної сертифікації дала недостовірну інформацію про стан свого здоров'я чи приховала перенесене захворювання, від медичної сертифікації усувається.
24. ЦЛЛСК в необхідних випадках з метою контроля проводить медичну сертифікацію авіаційного персоналу авіапідприємств і навчальних закладів цивільної авіації України незалежно від терміну попередньої медичної сертифікації.
25. Відповідальність за своєчасне проходження медичної сертифікації авіаційного персоналу покладається на керівників авіапідприємств і установ.
Центральна лікарсько-льотна сертифікаційна комісія
26. ЦЛЛСК - вищий орган медичної сертифікації цивільної авіації України, медичний висновок якого є остаточним.
27. ЦЛЛСК у своїй діяльності керується Повітряним кодексом України і чинним законодавством України.
28. До складу ЦЛЛСК включаються кваліфіковані лікарі зі стажем роботи за спеціальністю не менше п'яти років, які мають підготовку з авіаційної медицини - голова, лікарі-спеціалісти: терапевт, невропатолог, хірург, отоларинголог, офтальмолог; секретар і середні медичні працівники.
29. Склад ЦЛЛСК затверджується Міністерством транспорту України не рідше одного разу в три роки.
30. Винесення медичного висновку на засіданні оформляється протоколом, який підписується головою, усіма членами, засвідчується печаткою ЦЛЛСК.
31. Проведення медичної сертифікації при неповному складі ЦЛЛСК, а також сумісництво її членів не допускається.
32. Діагностичною базою ЦЛЛСК є Медичний центр цивільної авіації України.
33. Витрати, пов'язані з відрядженням ЦЛЛСК в авіапідприємства для медичної сертифікації оплачуються за рахунок авіапідприємства.
Функції ЦЛЛСК
34. Медична сертифікація авіаційного персоналу авіапідприємств, авіакомпаній, виробничих об'єднань, спільних та інших підприємств, розташованих на Україні.
35. Розробка і внесення змін у медичні вимоги до стану здоров'я з метою медичної сертифікації.
36. Контроль за ходом і якістю медичної сертифікації авіаційного персоналу у ЛЛСК авіапідприємств і льотних навчальних закладів цивільної авіації, надання їм методичної і практичної допомоги.
37. Аналіз заключних актів медичної сертифікації авіаційного персоналу авіапідприємств і льотних навчальних закладів (додаток N 14).
38. Вивчення медичної документації у випадках раптової втрати працездатності (смерті) льотного, диспетчерського складу і бортпровідників.
39. Медичне керівництво роботою лікарів авіаційних загонів по контролю за станом здоров'я льотного, диспетчерського складу і бортпровідників в міжсертифікаційний період.
40. Організація підготовки лікарів-спеціалістів ЛЛСК авіапідприємств і навчальних льотних закладів цивільної авіації з питань медичної сертифікації.
41. Ведення облікової і звітної медичної документації.
ЦЛЛСК має право:
42. Видавати медичне свідоцтво (сертифікат) у відповідності з медичним висновком.
43. Запитувати додаткові матеріали із інших медичних закладів з метою медичної сертифікації.
44. Направляти авіаційний персонал за медичними показаннями на обстеження в лікувальні заклади і науково-дослідні інститути.
45. Перевіряти готовність до роботи заново організованих ЛЛСК і видавати дозвіл на проведення медичної сертифікації.
46. Змінювати і скасовувати висновки ЛЛСК.
47. Визнавати дійсність медичних сертифікатів на території України, виданих іншими державами.
Відповідальність ЦЛЛСК
48. Спеціалісти ЦЛЛСК несуть відповідальність за повноту і об'єктивність медичної сертифікації при винесенні медичного висновку за своєю спеціальністю.
49. Голова ЦЛЛСК несе відповідальність за медичний висновок, виконання цих Правил, за збереження медичної документації, печатки і штампу ЦЛЛСК згідно з чинним законодавством України.
50. Достовірність медичного сертифіката засвідчується печаткою ЦЛЛСК.
ЦЛЛСК має круглу печатку і кутовий штамп з повним її найменуванням.
Лікарсько-льотна сертифікаційна комісія медико-санітарної частини авіапідприємства і льотного навчального закладу цивільної авіації України
51. ЛЛСК є структурним підрозділом медико-санітарної частини авіапідприємства і льотного навчального закладу цивільної авіації; з питань медичної сертифікації вона підконтрольна ЦЛЛСК.
52. ЛЛСК у своїй діяльності керується Повітряним кодексом України і чинним законодавством України.
53. До складу ЛЛСК включаються кваліфіковані лікарі із стажем роботи за спеціальністю не менше трьох років, які мають підготовку по авіаційній медицині: голова, лікарі-спеціалісти: терапевт, невропатолог, хірург, отоларинголог, офтальмолог, секретар і середні медичні працівники. До складу ЛЛСК льотних навчальних учбових закладів цивільної авіації включається психолог.
54. Склад ЛЛСК затверджується Міністерством транспорту України не рідше одного разу в три роки.
55. Проведення медичної сертифікації з неповним складом ЛЛСК, а також сумісництво її членів не допускається.
56. Винесення медичного висновку на засіданні оформляється протокольно, підписується головою, усіма членами і засвідчується печаткою ЛЛСК.
57. Витрати, пов'язані з відрядженнями ЛЛСК в авіапідприємства для медичної сертифікації, оплачуються за рахунок авіапідприємств.
Функції ЛЛСК
58. Медична сертифікація авіаційного персоналу і осіб, які вступають і навчаються в навчальних льотних закладах цивільної авіації України.
59. Контроль в міжсертифікаційний період за виконанням рекомендацій ЛЛСК за підсумками медичного огляду.
60. Методичне керівництво роботою лікарів авіаційних загонів і льотних навчальних закладів цивільної авіації по контролю за станом здоров'я льотного, диспетчерського складу, бортпровідників і осіб, які навчаються в льотних навчальних закладах цивільної авіації, і медичному забезпеченню безпеки польотів.
61. Вивчення причин льотних подій і передумов до них, пов'язаних із станом здоров'я членів екіпажу.
62. Організація проведення в медичних закладах авіапідприємств лікарняних конференцій і розбирань у випадках раптової втрати працездатності (смерті) льотного, диспетчерського складу, бортпровідників.
63. Аналіз захворюваності льотного, диспетчерського складу, бортпровідників і осіб, які навчаються в навчальних учбових закладах цивільної авіації, вироблення рекомендацій по зміцненню їх здоров'я.
64. Складання заключного акта за підсумками медичної сертифікації і роботи лікарів авіаційних загонів в міжсертифікаційний період.
65. Ведення облікової і звітної медичної документації.
66. Надання методичної і практичної допомоги здоровпунктам авіапідприємств з питань медичної сертифікації авіаційного персоналу.
ЛЛСК має право:
67. Видавати медичне свідоцтво (сертифікат) у відповідності з медичним висновком.
68. Запитувати додаткові матеріали з інших закладів з метою лікарсько-льотної сертифікації.
69. Направляти авіаційний персонал на обстеження за медичними показаннями в стаціонари цивільної авіації України.
70. ЛЛСК льотних навчальних закладів цивільної авіації має право виносити медичний висновок іноземним громадянам, які навчаються в льотних навчальних закладах.
Відповідальність ЛЛСК
71. Спеціалісти ЛЛСК несуть відповідальність за повноту і об'єктивність медичної сертифікації при винесенні медичного висновку за своєю спеціальністю.
72. Голова ЛЛСК несе відповідальність за медичний висновок ЛЛСК і виконання цих Правил.
73. Достовірність медичного свідоцтва (сертифіката) засвідчується печаткою ЛЛСК
74. ЛЛСК має круглу печатку і кутовий штамп з повним її найменуванням.
Додаток N 1
до Правил, затверджених
наказом Міністерства
транспорту України
від 18.10.93 р. N 373
Міністерство транспорту України
Департамент авіаційного транспорту
МЕДИЧНЕ СВІДОЦТВО (СЕРТИФІКАТ)
N_____________________________
Спеціальність ___________________________________________________
_________________________________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові)
_________________________________________________________________
(назва ЛЛСК)
_________________________________________________________________
(дата видачі та номер протоколу)
_________________________________________________________________
(окремі відмітки та рекомендації)
Голова ЛЛСК ______________________________ (підпис)
Власник свідоцтва
(сертифіката) ____________________________ (підпис)
м. п.
Штамп ЛЛСК
Додаток N 2
до Правил, затверджених
наказом Міністерства
транспорту України
від 18.10.93 р. N 373
МЕДИЧНА КАРТА ЛІКАРСЬКО-ЛЬОТНОЇ СЕРТИФІКАЦІЇ
Прізвище ________________________________________ Фотографія
Ім'я _______________ По батькові ________________
Рік народження __________________________________ м. п.
Місце роботи ____________________________________
Тип повітряного судна ___________________________
Кандидат (зазначити відділення,
факультет навчального закладу)
Анамнез життя:
Антропометричне і хірургічне обстеження
Скарги, анамнез (травми, операції) і особистий підпис
обстежуваного ___________________________________________________
Маса тіла ________ кг Зріст ________ см Довжина ноги _______ см
Окружність грудної клітки ______см у спокої, при вдиханні _____см
при видиханні ________ см Спірометрія ________ см3
Динамометрія правою ________ кг, лівою ________ кг
Форма грудної клітки _________________ Тип статури ______________
Зміни на шкірі і підшкірній клітковині (рубці, свищи, плями)
_________________________________________________________________
Лімфатичні залози _______________ Щитовидна залоза ______________
Черевна стінка (пахвинні кільця, грижі) _________________________
Органи черевної порожнини _______________________________________
Сечостатеві органи ______________________________________________
Проміжність, пряма кишка ________________________________________
Периферичні судини ______________________________________________
Інші дані _______________________________________________________
Д і а г н о з. Шифр МКХ _________________________________________
ВИСНОВОК: Підпис, прізвище та
"___"________________199__року ініціали лікаря-хірурга
Обстеження внутрішніх органів
Скарги, анамнез і особистий підпис обстежуваного ________________
_________________________________________________________________
Шкіра і підшкіряно-жирова клітковина __________________
Серцево-судинна система _______________________________ Місце
Серце: границі, тони __________________________________ для
АТ макс. | Функціональна проба | підк-
мін. |-------- --------------- -------| лею-
|у спокої|після фізичного|через 3| вання
Частота пульсу | |навантаження |хвилини| лабо-
-------- --------------- ------- ратор-
Характер пульсу _______________________________________ них
Органи дихання ________________________________________ аналі-
Органи травлення ______________________________________ зів і
Рентгенофлюорографічне інших
обстеження _______________________"___"___________199__ дос-
ЕКГ-дослідження __________________"___"___________199__ лід-
Додаткові дані ________________________________________ жень
Д і а г н о з. Шифр МКХ _______________________________
ВИСНОВОК: Підпис, прізвище та
"___"________________199__року ініціали лікаря-терапевта
Обстеження нервової системи
Скарги, анамнез і особистий підпис обстежуваного ________________
_________________________________________________________________
Черепно-мозкові нерви ___________________________________________
Рухова сфера _________________ Координація рухів ________________
Статика ______________________ Чутливість _______________________
Рефлекси (сухожильні, периостальні, із шкіри та слизових
оболонок, патологічні) верхніх кінцівок _________________________
колінні _____________ Ахілові _____________ черевні _____________
Вегетативна нервова система _____________________________________
Дермографізм (колір, стійкість) _________________________________
Шкіра кінцівок __________________________________________________
Потовиділення ___________________________________________________
Додаткові дані __________________________________________________
Д і а г н о з. Шифр МКХ _________________________________________
ВИСНОВОК: Підпис, прізвище та
"___"________________199__року ініціали лікаря-невропатолога
Обстеження ЛОР-органів
Скарги, анамнез і особистий підпис обстежуваного ________________
_________________________________________________________________
Носова перетинка, слизова оболонка та носове дихання ____________
_________________________________________________________________
Нюх (ступінь) ____________________________ Мигдалини, регіональні
лімфовузли _____________________ Носоглотка _____________________
Ларингоскопія ___________________________________________________
Характер голосу _________________________________________________
Зовнішнє вухо, завушна ділянка __________________________________
Барабанні перетинки _____________________________________________
Гострота слуху в метрах С п р а в а З л і в а
ШМ дискантова група слів
басова група слів
Мова
Барофункція
Вестибулометрія. Назва досвіду __________________________________
Отолітова реакція 0, 1, 2, 3 ступеню
супроводжується (підкреслити, дописати) ністагмом,запамороченням,
серцебиттям, поблідненням, потовиділенням,нудотою, блюванням)
Додаткові дані __________________________________________________
Обстеження стоматологом: 8 7 6 5 4 3 2 1 | 1 2 3 4 5 6 7 8
8 7 6 5 4 3 2 1 | 1 2 3 4 5 6 7 8
Висновок і підпис стоматолога ___________________________________
Д і а г н о з. Шифр МКХ _________________________________________
ВИСНОВОК: Підпис, прізвище та
"___"________________199__року ініціали лікаря-
отоларинголога
Обстеження органу зору
Скарги, анамнез і особистий підпис обстежуваного ________________
_________________________________________________________________
Кольоровий зір С п р а в а З л і в а
Гострота зору без корекції
з корекцією
Рефракція _________________ Найближча точка зору ________________
Бінокулярний зір ___________________ Темнотна адаптація, гострота
нічного зору ____________________________________ Найближча точка
конвергенції _____________ Рухомість очного яблука ______________
Глубинний зір _________________ Явна косоокість _________________
Прихована косоокість до Медоксу _________________________________
Середовище ____________ Очне дно _____________ Зіниці ___________
Рефлекторна реакція _____________________________________________
Повіки _______________________ Кон'юнктива ______________________
Сльозові органи ________________ Внутріочний тиск _______________
Додаткові дані __________________________________________________
Д і а г н о з. Шифр МКХ _________________________________________
ВИСНОВОК: Підпис, прізвище та
"___"________________199__року ініціали лікаря-офтальмолога
РІШЕННЯ ЛЛСК "___"________________199__року
_________________________________________________________________
(назва ЛЛСК)
Прізвище, ім'я, по батькові _____________________________________
Привід для сертифікації _________________________________________
Клінічний діагноз з оцінкою функції _____________________________
Висновок комісії відповідно до вимог Правил і порядку медичної
сертифікації авіаційного персоналу цивільної авіації України і
осіб, які не належать до авіаційного персоналу __________________
Голова ЛЛСК _____________________ (підпис)
Печатка ЛЛСК
Додаток N 3
до Правил, затверджених
наказом Міністерства
транспорту України
від 18.10.93 р. N 373
Перший стандарт здоров'я - вимоги до стану здоров'я осіб, які вступають і навчаються в льотних навчальних закладах цивільної авіації України
СТАН ОРГАНУ ЗОРУ
1. Повіки та кон'юнктива в межах норми.
2. Новоутворень, слідів пошкоджень, оперативних втручань в області повік, кон'юнктиви, сльозових органів очного яблука немає.
3. Склера, рогівка, кришталик, скловидне тіло, судинний тракт без ознак запального та дегенеративного характеру, функція їх не порушена. У необхідних випадках проводиться дослідження внутріочного тиску (норма 18-26 мм).
Гострота зору: пілотів - 1,0 на кожне око без корекції, бортінженерів - 0,8, диспетчерів і бортпровідників - 0,5 на кожне око без корекції та 1,0 з корекцією.
5. Кольоровий зір - нормальний трихромат.
6. Бінокулярний зір збережений.
7. Нічний зір, темнотна адаптація в межах норми.
8. Акомодація збережена.
9. Сльозові органи без порушення сльозовиведення.
10. Сітківка, зоровий нерв без проявів запального та дегенеративного характеру, функція їх збережена.
11. Рефракція: пілотів - далекозорість не більше 1,5 Д, короткозорість - 0,5 Д, астигматизм + 0,5 Д; бортінженерів - далекозорість не більше 2,0 Д, короткозорість 1,6 Д, асигматизм +_1,0 Д; і диспетчерів та бортпровідників - далекозорість не більше 3,5 Д, короткозорість не більше 2,5 Д, астигматизм +_1,5 Д.
СТАН ЛОР-ОРГАНІВ І РОТОВОЇ ПОРОЖНИНИ
12. Відсутність змін в області носа, вух, глотки, гортані, які порушують функцію ЛОР-органів.
13. Мова розбірлива, без дефектів вимови та без заікування, голос звучний, усі відділи гортані без ознак запалення.
14. Дихання носове вільне, слизова оболонка носа волога, рожева; носові ходи та носоглотка вільні, нюх 1 ступеня.
15. Мигдалини та задня стінка глотки без ознак запалення.
16. Слух на шепітну мову 6 м на обидва вуха, обидві барабанні перетинки з чіткими опізнавальними контурами.
17. Барофункція вух 1 ступеня.
18. Переносимість вестибулярних проб без відхилень.
19. Порожнина роту оздоровлена.
ФІЗИЧНИЙ РОЗВИТОК, СТАН ШКІРИ, СУДИН, ОПОРНО-РУХОВОГО АПАРАТУ І СЕЧОСТАТЕВОЇ СИСТЕМИ
20. Зріст пілота 160-190 см, довжина ноги не менше 73 см; штурмана і бортінженера - 157-190 см, бортпровідника - 155-175 см для жінок і не вище 180 см для чоловіків.
21. Маса тіла відповідає росту та віку відповідно до таблиці розрахунку належної маси тіла для чоловіків.
22. Склад тіла пропорціональний, нормостеничний.
23. Фізичний розвиток нормальний.
24. Шкіра звичайного кольору, чиста.
25. Периферійні лімфатичні вузли не збільшені, безболісні.
26. Кістки лиця без деформацій, порушення жування та артикуляції.
27. Хребет і таз без аномалій розвитку, наслідків захворювання та ушкоджень, рух хребта в повному обсязі.
28. Кістково-суглобовий апарат верхніх та нижніх кінцівок без аномалій розвитку, деформацій і наслідків пошкоджень; конфігурація суглобів нормальна, активний і пасивний рух в повному обсязі, безболісний; динамометрія, п'ястей у чоловіків; правою - не менше 40 кг., лівою - не менше 35 кг; у жінок відповідно - 30-25 кг.
29. Грудна клітка і стравохід без аномалій розвитку і наслідків пошкоджень, молочні залози без змін, екскурсія грудної клітки у чоловіків - 6-8 см, у жінок - 3-6 см, спірометрія у чоловіків не менше 3500 мл, у жінок не менше 2500 мл.
30. Черевна стінка без аномалій розвитку, грижових випинів і слідів пошкоджень.
31. Периферійні судини без анатомічних і функціональних змін, пульсація артерій на ступнях чітка.
32. Сечостатеві органи без аномалій розвитку, захворювань, наслідків пошкоджень.
33. Ділянка проміжності і заднього проходу без патології.
34. Жіночі статеві органи без патології і порушення функції.
35. Відсутність захворювань шкіри і венеричних хвороб.
НЕРВОВО-ПСИХІЧНИЙ СТАН
36. Череп нормальних розмірів, конфігурація правильна, шкіра голови без рубців, кістки черепа без дефектів, хода правильна; рух в суглобах в повному обсязі, безболісний; тонус м'язів без змін, сила достатня, не порушена, статика та координація рухів в нормі, тремора немає, міміка адекватна; мова чиста, розбірлива, запаморочення відсутні, ознак розумової відсталості немає.
37. Пам'ять, увага, емоційна сфера, сприйняття часу збережені.
38. Функція черепно-мозгових нервів, а також нервів тулуба та кінцівок в межах норми.
39. Рефлекси сухожильні, надкісничні та із слизових оболонок збережені.
40. Усі види чутливості збережені.
41. Шкіра нормального кольору: дермографізм червоний, помірно виражений; гіпергідрозу, акроціанозу немає; укачування відсутнє, ортостатична проба в нормі.
42. Рівень професійно-важливих психологічних якостей середній і високий.
43. Електроенцефалограма в межах норми:
Альфа -хвилі - частота 8-13 кол/сек
амплітуда 50 кмв
тривалість 125-75 м/сек
Бета - хвилі - частота 15-30 кол/сек
амплітуда 30 мкв
Тривалість 75-40 м/сек
Гама - хвилі - частота 30-50 кол/сек
амплітуда 15 мкв
тривалість 40-20 м/сек
СТАН ВНУТРІШНІХ ОРГАНІВ
44. Відсутність в анамнезі перенесеного інфаркту міокарда, алергічних реакцій, виразкової хвороби, бронхіальної астми, туберкульозу, тиреотоксикозу, хвороб системи крові (анемій, геморатичного диатезу та інш.), токсико-радіаційних пошкоджень.
45. Загальний вигляд відповідає віку, маса тіла - таблиці розрахунку належної маси тіла чоловіків, грудна клітка нормальної конфігурації.
46. Шкіряні покрови та видимі слизові оболонки чисті, нормального кольору.
47. Щитовидна залоза та регіональні лімфовузли не збільшені.
48. Органи дихання при огляді, перкусії та аускультації відповідають фізіологічним нормам.
49. Пульс 60-80 ударів за хвилину, артеріальний тиск 105/60, 139/80 мм рт. ст., границі серця в межах фізіологічної норми, тони серця чисті, звучні.
50. Живіт правильної форми, рівномірно бере участь в диханні, органи черевної порожнини при пальпації безболісні, в межах фізіологічної норми.
51. Нирки не пальпуються, ділянка їх безболісна, функція не порушена, сечовиділення в нормі.
52. Лабораторні дослідження: клінічні, біохімічні показники крові і сечі в межах норми.
53. Органи грудної клітки при рентгенологічному дослідженні в межах фізіологічної норми.
54. Електрокардіограма (12 відведень) в нормі.
55. Проба з навантаженням ЕКГ Мастер-II негативна (проводиться тільки особам, які вступають для навчання за спеціальністю пілота).
Додаток N 4
до Правил, затверджених
наказом Міністерства
транспорту України
від 18.10.93 р. N 373
Другий стандарт здоров'я - вимоги до стану здоров'я льотного екіпажу та обслуговуючого персоналу повітряного судна
СТАН ЗОРУ
1. Повіки та кон'юнктива в межах норми.
2. Новоутворень, слідів пошкоджень і оперативних втручань в області повік, кон'юнктиви, сльозових органів очного яблука немає.
3. Склера, рогівка, кришталик, скловидне тіло, судинний тракт без ознак запального і дегенеративного характеру, функція їх не порушена.
4. Гострота зору: пілотів - не нижче 0,7 на одне око без корекції і 1,6 з корекцією або 0,8 на одне і 0,5 на друге око без корекції і 1,6 з корекцією при бінокулярному зорі не нижче 0,7 штурманів і бортінженерів - при зорі 0,5 на одне око без корекції і 1,0 з корекцією або 0,6 на одне і 0,4 на друге око без корекції і 1,0 з корекцією при бінокулярному зорі не нижче 0,5; бортмеханіків і бортрадистів - 0,3 на кожне око без корекції і 0,8 з корекцією; бортмеханіків, бортоператорів, льотчиків-спостерігачів - 0,1 на кожне око без корекції і 0,8 з корекцією
5. Кольоровий зір - нормальний трихромат.
6. Бінокулярний зір збережений.
7. Нічний зір, темнотна адаптація в межах норми.
8. Акомодація збережена.
9. Сльозові органи без порушення сльозовиведення.
10. Сітківка, зоровий нерв без проявів запального і дегенеративного характеру, функція їх не порушена.
11. Рефракція: пілотів - далекозорість не більше 3,0 Д, короткозорість - 2,5 Д, астигматизм +_1,5 Д; штурманів, бортінженерів - далекозорість не більше 3,0 Д, короткозорість 2,5 Д, астигматизм +_2,5 Д; бортмеханіків, бортрадистів - далекозорість не більше 3,5 Д, короткозорість не більше 3,5 Д, астигматизм +2,5 Д; бортпровідників, бортоператорів, бортспостерігачів - далекозорість не більше 4,0 Д, короткозорість не більше 5,0 Д, астигматизм + 2,5 Д.
12. Внутріочний тиск в нормі (16-27 мм рт. ст.). Внутріочний тиск вимірюється льотному складу екіпажу по досягненні 35 років один раз у 2 роки, обслуговуючому персоналу екіпажу - по досягненні 40 років один раз у 3 роки.
СТАН ЛОР-ОРГАНІВ І РОТОВОЇ ПОРОЖНИНИ
13. Наявність змін в області носа вух, глотки, гортані, які не порушують функцію ЛОР-органів і не затруднюють використання спецобладнання.
14. Мова розбірлива, без дефектів вимови та заїкування, голос звучний, усі відділи гортані без ознак запалення.
15. Носове дихання вільне, слизова оболонка носа волога, рожева, носові ходи та носоглотка вільні, нюх 1 ступеня.
16. Мигдалини, задня стінка глотки без ознак западення.
17. Слух на шепітну мову не менше 2 м на обидва вуха.
18. Обидві барабанні перетинки з чіткими опізнавальними контурами, барофункція вух 1 ступеня.
19. Переносимість вестибулярних проб хороша.
20. Порожнина роту оздоровлена.
ФІЗИЧНИЙ РОЗВИТОК, СТАН ШКІРИ, СУДИН, ОПОРНО-РУХОВОГО АПАРАТУ І СЕЧОСТАТЕВОЇ СИСТЕМИ
21. Зріст пілота 160-190 см, штурмана і бортінженера - 157-190 см, бортпровідника - 155-175 см для жінок і не вище 180 см для чоловіків.
22. Маса тіла відповідає росту та віку відповідно до таблиці розрахунку належної маси тіла чоловіків.
23. Склад тіла пропорціональний, нормостенічний.
24. Фізичний розвиток хороший.
25. Шкіра звичайного кольору, чиста.
26. Периферичні і лімфатичні вузли не збільшені, безболісні.
27. Кістки лиця без деформацій, порушення жування й артикуляції.
28. Хребет і таз без аномалій розвитку, захворювань і наслідків пошкоджень, рух хребта в повному обсязі.
29. Кістково-суглобовий апарат верхніх та нижніх кінцівок без аномалій розвитку, деформацій і наслідків пошкоджень; конфігурація суглобів нормальна, активний і пасивний рух в повному обсязі, безболісний; динамометрія: чоловіки правою п'ястю не менше 40 кг, лівою - 35 кг, жінки відповідно - 30-25 кг.
30. Грудна клітка і стравохід без аномалій розвитку і наслідків пошкоджень, молочні залози без змін, екскурсія грудної клітки у чоловіків 6-8 см, у жінок 3-6 см, спірометрія у чоловіків не менше 3,5 л, у жінок не менше 2,5 л.
31. Черевна стінка без аномалій розвитку, грижових випинів і слідів пошкоджень.
32. Сечостатеві органи без аномалій розвитку, захворювань, наслідків пошкоджень.
33. Область проміжності і заднього проходу без патології.
34. Периферійні судини без анатомічних і функціональних змін, пульсація артерій на ступнях чітка.
35. Жіночі статеві органи без патології і порушення функцій.
36. Відсутність захворювань шкіри і венеричних хвороб.
НЕРВОВО-ПСИХІЧНИЙ СТАН
37. Череп нормальних розмірів, конфігурація правильна, шкіра голови без рубців, кістки черепа без дефектів, хода нормальна, рух в суглобах в повному обсязі, безболісний, тонус м'язів без змін, сила достатня, трофіка не порушена, статика і координація рухів в нормі; тремору немає, міміка адекватна, мова чиста, розбірлива; запаморочення відсутні.
38. Міміка, пам'ять, увага, емоційна сфера, сприйняття часу збережені.
39. Функція черепно-мозгових нервів, а також нервів тулуба та кінцівок в межах норми.
40. Рефлекси сухожильні, надкістничні та із слизових оболонок збережені.
41. Усі види чутливості збережені.
42. Шкіра нормального кольору; дермографізм червоний, помірно виражений; гіпергідрозу та акроцианозу немає.
43. Реоенцефалограма льотному складові після 40 років в межах норми:
-------- --------- --------- --------- --------- -------- -------
R н | Q с | A а | Q а | G Б | Н/Н | Н/Н
--------|---------|---------|---------|---------|--------|-------
ОМ | сек | сек | сек | сек | % | %
0,17 | 0,16 | 0,09 | 0,09 | 0,5 | 00 | 64
0,6 | 0,04 | 0,002 | 0,002 | 0,002 | 7 | 7
-------- --------- --------- --------- --------- -------- -------
R н - реографічний індекс;
Q с - швидкість пульсової хвилі;
A а - швидке заповнення кров'ю магістральних судин;
Q а - повільне заповнення (артеріол, капілярів);
G Б - швидкість відтоку венозної крові;
Н - величина кровонаповнення судин басейну мозку;
Н/НхlОО тонус артеріол;
Н/Нх1ОО тонус вен.
44. Середній рівень психофункціонального складу. При огляді осіб, які мають стандартні відхилення, дотримуватись п..12 цих Правил.
СТАН ВНУТРІШНІХ ОРГАНІВ
45. Відсутність в анамнезі перенесеного інфаркту міокарду, алергічних реакцій, виразкової хвороби, бронхіальної астми, туберкульозу, тиреотоксикозу, хвороб системи крові (анемії, геморагічний діатез та інш.), токсико-радіаційних пошкоджень.
46. Загальний вигляд відповідає віку, вага - належним розрахунковим показникам маси тіла, грудна клітка нормальної конфігурації.
47. Шкіра та видимі слизові оболонки чисті, нормального кольору.
48. Щитовидна залоза та регіональні лімфовузли не збільшені.
49. Органи дихання при огляді, перкусії та аускультації відповідають фізіологічним нормам.
50. Пульс 60-80 ударів на хвилину, артеріальний тиск 105/60 - 150/90 мм рт. ст. границі серця в межах фізіологічної норми, тони серця чисті, звучні.
51. Живіт правильної форми, рівномірно бере участь в диханні, органи черевної порожнини при пальпації безболісні, в межах фізіологічної норми.
52. Нирки не пальпуються, область їх безболісна, функція не порушена, сечовипускання в нормі.
53. Лабораторні дослідження: клінічні, біохімічні показники крові і сечі в межах норми.
54. Органи грудної клітки при рентгенологічному досліджені в межах фізіологічної норми.
55. Електрокардіограма (12 відведень) в нормі. Велоергометрична проба проводиться за медичними показаннями і пілотам 1-2 класу після 40 років.
Додаток N 5
до Правил, затверджених
наказом Міністерства
транспорту України
від 18.10.93 р. N 373
Третій стандарт здоров'я - вимоги до стану здоров'я диспетчерів управління повітряним рухом (УПР), пілотів-аматорів і планеристів
1. Повіки та кон'юнктива в межах норми.
2. Новоутворень, слідів пошкоджень, операційних втручань в області повік кон'юнктиви, сльозових органів очного яблука немає.
3. Склера, рогівка, кришталик, скловидне тіло, судинний тракт без ознак запального та дегенеративного характеру, функція їх не порушена,
4. Гострота зору не нижче 0,3 на кожне око без корекції і 0,8 з корекцією.
5. Кольоровий зір - нормальний трихромат. Допускається наявність аномалії типу "С", "В".
6. Бінокулярний зір збережений.
7. Нічний зір, темнотна адаптація в межах норми.
8. Акомадація збережена.
9. Сльозові органи без порушення сльозовиведення.
10. Сітківка, зоровий нерв без проявів запального та дегенеративного характеру, функція їх не порушена.
11. Рефракція: далекозорість та короткозорість не вище 4,0, астигматизм +_ 2,5 Д.
12. Внутріочний тиск в нормі (16-27 мм, рт. ст.). Внутріочний тиск вимірюється при досягненні 40 років один раз в 3 роки.
СТАН ЛОР-ОРГАНІВ І РОТОВОЇ ПОРОЖНИНИ
13. Наявність змін в області носа, вух, глотки, гортані, які не порушують їх функції і не затруднюють використання спецобладнання.
14. Мова розбірлива, без дефектів вимови та без заїкування, голос звучний, усі відділи гортані без ознак запалення.
15. Дихання носове вільне, слизова оболонка носа волога, рожева; носові ходи та носоглотка вільні, нюх 1 ступеня.
16. Мигдалини та задня стінка глотки без ознак запалення.
17. Слух на шепітну мову не менше 2 м на обидва вуха, обидві барабанні перетинки з чіткими опізнавальними контурами.
18. Барофункція вух 1 ступеня.
19. Переносимість вестибулярних проб достатня.
20. Порожнина роту оздоровлена.
ФІЗИЧНИЙ РОЗВИТОК, СТАН ШКІРИ, СУДИН, ОПОРНО-РУХОВОГО АПАРАТУ І СЕЧОСТАТЕВОЇ СИСТЕМИ
21. Зріст 160-190 см.
22. Маса тіла відповідає росту та віку відповідно до таблиці розрахунку належної маси тіла чоловіків.
23. Склад тіла пропорціональний, нормостенічний.
24. Фізичний розвиток хороший.
25. Шкіра звичайного кольору, чиста.
26. Периферійні лімфатичні вузли не збільшені.
27. Кістки лиця без деформацій, порушення жування та артикуляції.
28. Хребет і таз без аномалій розвитку, наслідків захворювань та ушкоджень; рух хребта в повному обсязі.
29. Кістково-суглобовий апарат верхніх та нижніх кінцівок без аномалій розвитку, деформацій і наслідків пошкоджень; конфігурація суглобів нормальна, активний і пасивний рух в повному обсязі, безболісний; динамометрія п'ястей у чоловіків правою - не менше 40 кг, лівою не менше 35 кг, у жінок відповідно - 30-25 кг.
30. Грудна клітка і стравохід без аномалій розвитку і наслідків пошкоджень, молочні залози без змін, екскурсія грудної клітки у чоловіків 6-8 см, у жінок 3-6 см; спірометрія у чоловіків не менше 3500 мл, у жінок не менше 2500 мл.
31. Черевна стінка без аномалій розвитку, грижових випинів і слідів пошкоджень.
32. Периферійні судини без анатомічних і функціональних змін, пульсація артерій на ступнях чітка.
33. Сечостатеві органи без аномалії розвитку, захворювань, наслідків пошкоджень.
34. Область проміжності і заднього проходу без патології.
35. Жіночі статеві органи без патології і порушення функції.
36. Відсутність захворювань шкіри і венеричних хвороб.
НЕРВОВО-ПСИХІЧНИЙ СТАН
37. Череп нормальних розмірів, конфігурація правильна, шкіра голови без рубців, кістки черепа без дефектів, хода нормальна, рух в суглобах в повному обсязі, безболісний; тонус м'язів без змін, сила достатня, трофіка не порушена, статика та координація рухів в нормі; тремору немає, міміка адекватна, мова чиста, розбірлива; запаморочення відсутні.
38. Міміка, пам'ять, увага, емоційна сфера, сприйняття часу збережені.
39. Функція черепно-мозгових нервів, а також нервів тулуба та кінцівок в межах норми.
40. Рефлекси сухожильні, надкістничні та із слизових оболонок збережені.
41. Усі види чутливості збережені.
42. Шкіра нормального кольору; дермографізм червоний, помірно виражений; гіпергідрозу та акроціанозу немає, укачування відсутнє, сон нормальний, ортостатична проба в нормі.
43. Реоенцефалограма диспетчерам УПР після 40 років в межах функціональної норми.
44. Оптимальний рівень психофункціонального складу.
При огляді осіб, у яких виявлені стандартні відхилення дотримуватись п.1.12 Правил.
СТАН ВНУТРІШНІХ ОРГАНІВ
45. Відсутність в анамнезі перенесеного інфаркту міокарда, алергічних реакцій, виразкової хвороби, бронхіальної астми, туберкульозу, триреотоксикозу, хвороб системи крові (анемії, геморагічний діатез, тощо), токсико-радіаційних пошкоджень.
46. Загальний вигляд відповідає віку, вага-належним розрахунковим показникам маси тіла, грудна клітка нормальної конфігурації.
47. Шкіра та видимі слизові оболонки чисті, нормального кольору.
48. Щитовидна залоза та регіональні лімфовузли не збільшені.
49. Органи дихання при перкусії, аускультації та огляді відповідають фізіологічним нормам.
50. Пульс 60-80 ударів на хвилину, артеріальний тиск 105/60 - 150/90 мм. рт. ст., границі серця в межах фізіологічної норми, тони серця чисті, звучні.
51. Живіт правильної форми, рівномірно бере участь в диханні, органи черевної порожнини при пальпації безболісні, в межах фізіологічної норми.
52. Нирки не пальпуються, область їх безболісна, функція не порушена, сечовипускання в нормі.
53. Лабораторні дослідження: клінічні, біохімічні показники крові і сечі в межах норми.
54. Органи грудної клітки при рентгенологічному дослідженні в межах фізіологічної норми.
55. Електрокардіограма (12 відведень) в нормі. Проба Мастер-II проводиться за медичними показаннями диспетчерам, пілотам-аматорам і планеристам після 40 років.
Додаток N 6
до Правил, затверджених
наказом Міністерства
транспорту України
від 18.10.93 р. N 373
Титульний аркуш
МЕДИЧНА КНИЖКА
Перший аркуш книжки______________________________ Група крові
Фотографія (найменування авіапідприємства, Резус фактор
м. п. навчального закладу) Посада
Командир
______________________________ Другий пілот
(прізвище) Штурман
Бортмеханік
______________________________ Бортінженер
(ім'я) Бортрадист
Бортоператор
______________________________ Пілот-інспектор
(по батькові) Курсант
Диспетчер
Дата, рік народження _______________ Національність _____________
Освіта __________________________________________________________
(який учбовий заклад, коли закінчив)
Льотна робота в ЦА ______________________________________________
(де, з якого року)
Домашня адреса (телефон) ________________________________________
_________________________________________________________________
Номер, адреса районної поліклініки (телефон) ____________________
_________________________________________________________________
Дата заповнення книжки Дата закінчення книжки
"___"________________199__року "___"________________199__року
Додаток N 7
до Правил, затверджених
наказом Міністерства
транспорту України
від 18.10.93 р. N 373
Штамп з назвою
підприємства
НАПРАВЛЕННЯ АВІАЦІЙНОГО ПЕРСОНАЛУ
на медичну сертифікацію, госпіталізацію, консультацію
Прізвище ____________ Ім'я __________ По батькові _______________
Рік народження ___________ Посада _______________________________
Тип повітряного судна ____________ Найменування авіапідприємства,
навчального закладу цивільної авіації ___________________________
Домашня адреса __________________________________________________
Направляється особисто (медична документація) ___________________
Куди ____________________________________________________________
Мета направлення ________________________________________________
Д і а г н о з ___________________________________________________
Висновок останньої ЛЛСК від _____________________________________
Додаток: Медичні книжки ___________ екз.
Витяг із ____________ на ____________ аркушах
ЕКГ-плівки ____________ шт.
Інша медична документація на ____________ аркушах
Підпис лікаря ________________________________ (посада, прізвище)
"___"________________199__року
Додаток N 8
до Правил, затверджених
наказом Міністерства
транспорту України
від 18.10.93 р. N 373
ДОВІДКА
про визнання дійсним свідоцтва (сертифіката), виданого іноземною державою
Свідоцтво (сертифікат) N ______________ від _____________________
виданий _________________________________________________________
(прізвище, ім'я, назва країни)
визнається дійсним ЦЛЛСК.
Протокол N _____________________ від ____________________________
Голова ЦЛЛСК ____________________________________________________
(підпис)
М. П.
Додаток N 9
до Правил, затверджених
наказом Міністерства
транспорту України
від 18.10.93 р. N 373
ПЕРЕЛІК СТАНДАРТНИХ ВІДХИЛЕНЬ ПОКАЗНИКІВ СТАНУ ЗДОРОВ'Я ВІД ДРУГОГО І ТРЕТЬОГО СТАНДАРТІВ ЗДОРОВ'Я
Стандартні відхилення - це допустимі відхилення від нормальної фізіологічної функції органів і систем організму, визначені діючими Правилами для авіаційного персоналу, які не перешкоджають професійній діяльності.
ОРГАН ЗОРУ
1. Алергічні кон'юктивіти, виражені форми фолікульозу і фолікулярного кон'юктивіту, криловидної пліви, підтримуючої катаральний стан кон'юнктиви, гострі захворювання вен кон'юктиви після лікування в спеціалізованому стаціонарі і сприятливому результаті.
2. Рубцеві і дистрофічні осередки в сітківці, грубі пігментні осередки з чіткими границями при хоріоретинитах після захворювань сітківки запального, судинного і дегенеративного характеру, які не порушують функцію органу зору (гостроту і поле зору).
3. Травматична катаракта після екстракції з наступною імплантацією зробленого кришталика при достатньому збереженні функції органу зору. Медична сертифікація проводиться через 12 місяців після операції. Медична сертифікація після оперативного лікування аномалій рефракції (кератотомії) проводиться через 12 місяців після операції.
4. Відкритокутова 1 стадія глаукоми з повним збереженням всіх функцій органу зору і мінімальним режимом міотиків (2 раза у день).
5. Порушення бінокулярного зору при співдружній косоокості до 10 гр. при достатній гостроті зору і рефракції в межах стандарту здоров'я. Межа прихованої косоокості при наявності бінокулярного зору по горизонталі не враховується. У пілотів вона не може перевищувати 6 гр. Вертикальне відхилення при прихованій косоокості повинно бути не більше 1 гр. для дальності.
Стабільне зниження нічного зору після лікування при сприятливому результаті. Час темнової адаптації (на апараті Семикопного) не більше 60 секунд, гострота нічного зору не нижче 0,03.
6. Ступінь рефракції, яка перевищує існуючі норми не більше, ніж 0,5 Д при потрібній гостроті зору. Вид і ступінь рефракції визначаються об'єктивним методом, дані перевіряються в умовах циклоплегії.
При складному астигматизмі висновок робиться не за ступенем астигматизму, а за значенням рефракції в меридіані найбільшої аметропії.
7. Спазм акомодації при сприятливому результаті після курсу лікування.
ЛОР-ОРГАНИ
8. Дефекти мови (заїкання, порушення звуковимови) незначно виражені із збереженням її розбірливості, підтверджені логопедом.
9. Негативні синусити, односторонній гнійний синусит, кісти та остеоми придаткових пазух носа, поліпоз з рідким загостренням (не частіше 1-2 разів на рік) при збереженні функції носа і добрій переносимості перепадів барометричного тиску, підтверджені рентгенологічними та барометричними дослідженнями.
10. Перфорація носової перегородки.
11. Поліпи порожнини носа.
12. Поліпи синусів.
13. Хронічний стеноз гортані.
14. Поліпи голосових складок гортані.
15. Фіброма голосових складок.
16. Перфорація барабанних перетинок.
17. Адгезивний отит при збереженні дихальної, мовної, слухової функції, підтверджені сурдологічними обстеженнями, добрій переносимості польотів і перепадів барометричного тиску.
18. Мезотимпанит з перфорацією в натягнутій частині барабанної перетинки з кондуктивним або змішаним характером, порушенням слуху не менше 2 метрів.
19. Неврит слухового нерву, підтверджений акуметричним, сурдологічним обстеженням, при 100% розбірливості мови без парадоксального її падіння, безпомилковому веденні радіообміну на тренажері, відсутності негативної динаміки слуху.
20. Хронічний компенсований тонзіліт з різними загостреннями (не частіше 1-2 разів на рік) без патологічного вмісту в лакунах миндаликів.
21. Наявність зйомних протезів при добрій фіксації, без порушення мовної і жувальної функції.
22. Парадонтоз 1-2 ступеня при сприятливому перебігу.
ФІЗИЧНИЙ РОЗВИТОК, СТАН ШКІРИ, ОПОРНО-РУХОВОГО АПАРАТУ, СУДИН І СЕЧОСТАТЕВОЇ СИСТЕМИ
23. Статура астенична, зниження маси тіла від нижньої межі норми до 10%, динамометрія у чоловіків: правої п'ясті - не менше 35 кг, лівої - не менше 30 кг; у жінок відповідно - 25-20 кг.
24. Невеликі рубці шкіри і підшкірної клітковини, обмежені форми пігментних плям, бородавок, алергічної кропивниці, дерматитів, імпетиго, псоріазу, екземи, вугрів, себореї, алопеції.
25. Легкі форми рожевого, різнокольорового і плоского лишаю, сикозу, мікозу, іхтіозу, піодермії, епідермофітії, мікроспорії, трихофітії, рубромікозу.
26. Периферійні лімфатичні вузли розмірами не більше 1 см, безболісні, рухомі, м'якої консистенції, при нормальних показниках крові.
27. Наслідки захворювань і пошкоджень лицевого скелету без порушення функції жування, відкривання рота (до 3 см.) і дикції.
28. Природжена санкралізація, люмбалізація і незарощення дужок хребців без порушення функції хребта, нижніх кінцівок і тазових органів.
29. Сколіоз 1 ступеня, кіфоз, міжхребцевий остеохондроз тіл хребців, грижі Шморля, деформуючий спондильоз і спондилоартроз без порушення функції хребта і корінцевого синдрому.
30. Консолідовані переломи тіл, дужок, паростків хребців і кісток тазу з незначним обмеженням функції хребта:
- згинання - продовження лінії остикових паростків у шийному відділі до 3 см., у грудному відділі до 4 см., в поперековому - до 5 см;
- розгинання - до 45 гр.;
- боковий рух - до 20 гр.;
- ротаційні рухи - до 90 гр..
При сприятливому результаті лікування медична сертифікація проводиться:
- після консолідованих переломів поперечних і остикових паростків - через 3 місяці;
- після ламінектомії з приводу грижі - через 6 місяців;
- після компресійного перелому тіл одного або двух хребців - через 12 місяців;
- після консолідованих переломів кісток тазу без порушення функції органів - через 6 місяців, при незначному порушенні функції - через 12 місяців.

................
Перейти до повного тексту