1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


СЛУЖБА БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
Центральне управління
НАКАЗ
31.01.2023 № 37
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
01 лютого 2023 р.
за № 205/39261
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Служби безпеки № 357 від 05.09.2023 )
Про затвердження Порядку здійснення деяких виплат військовослужбовцям Служби безпеки України під час дії воєнного стану
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Служби безпеки № 55 від 08.02.2023 № 116 від 31.03.2023 )
Відповідно достатей 10, 13 Закону України "Про Службу безпеки України", Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64 "Про введення воєнного стану в Україні", пункту 2-1 постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану", з метою врегулювання питання здійснення деяких виплат військовослужбовцям Служби безпеки України під час дії воєнного стану НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок здійснення деяких виплат військовослужбовцям Служби безпеки України під час дії воєнного стану, що додається.
2. Управлінню правового забезпечення і Фінансово-економічному управлінню Служби безпеки України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування та застосовується з 01 лютого 2023 року.

Т.в.о. Голови Служби

В. Малюк

ПОГОДЖЕНО:

Перший віце-прем’єр-міністр України -
Міністр економіки України

Перший заступник Міністра
фінансів України




Ю. Свириденко


Д. Улютін
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Центрального
управління Служби
безпеки України
31 січня 2023 року № 37
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
01 лютого 2023 р.
за № 205/39261
ПОРЯДОК
здійснення деяких виплат військовослужбовцям Служби безпеки України під час дії воєнного стану
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає механізм та умови виплати військовослужбовцям Служби безпеки України (далі - СБУ) додаткової винагороди під час дії воєнного стану.
2. У цьому Порядку терміни вживаються в таких значеннях:
бойове розпорядження (наказ) - рішення уповноваженого керівника про виконання підрозділом (органом, групою тощо) оперативно-бойових заходів (бойових дій), яке доводиться усно (в тому числі технічними засобами зв’язку) з подальшим занесенням у відповідні документи, письмово або графічно на карті з можливістю уточнення під час їх виконання;
військовослужбовці - військовослужбовці рядового, сержантського, старшинського, офіцерського складу, які проходять військову службу в Службі безпеки України;
( Абзац третій пункту 2 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Служби безпеки № 55 від 08.02.2023 - застосовується з 01 лютого 2023 року )
оперативно-бойовий захід - захід в умовах безпосереднього підвищеного ризику для життя та здоров’я людини з протидії військам противника, незаконним збройним формуванням (групам), терористичним організаціям (групам), розвідувально-диверсійним групам іноземних держав, припинення терористичних актів і злочинів терористичної спрямованості, що здійснюється в умовах правового режиму воєнного стану, а також забезпечення правового режиму воєнного стану;
органи та заклади СБУ - регіональні органи СБУ, навчальні, наукові, науково-дослідні та інші заклади, установи і організації СБУ.
3. До участі військовослужбовця СБУ у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах їх ведення (здійснення), зокрема на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора, у період здійснення зазначених заходів належать:
безпосередня участь у бойових діях, в тому числі виконання ними завдань в умовах безпосереднього зіткнення (взаємного вогневого контакту) з противником;
ведення оперативної (військової, спеціальної) розвідки на території противника, території між позиціями військ противника та своїх військ;
безпосередня участь у здійсненні оперативно-бойових заходів;
контррозвідувальне забезпечення військових формувань, які виконують бойові завдання у районах ведення бойових дій в умовах безпосереднього зіткнення (взаємного вогневого контакту) з противником;
проведення оперативно-розшукових та контррозвідувальних заходів, негласних слідчих (розшукових) дій в районі ведення бойових дій в умовах безпосереднього зіткнення (взаємного вогневого контакту) з противником.
4. Райони ведення бойових дій визначаються відповідними рішеннями Головнокомандувача Збройних Сил України.
II. Додаткова винагорода під час дії воєнного стану
1. Військовослужбовцям, які на період дії воєнного стану здійснюють оперативно-службову діяльність щодо забезпечення державної безпеки, виплачується додаткова винагорода в розмірі до 30 000 гривень пропорційно в розрахунку на місяць, а тим з них, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах їх ведення (здійснення), зокрема на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора, у період здійснення зазначених заходів,- розмір цієї додаткової винагороди збільшується до 100 000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах.
2. Безпосередня участь у бойових діях або забезпечення здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії визначається на підставі:
бойового розпорядження (наказу) про виконання бойових завдань (заходів);
бойового донесення (підсумкового рапорту) начальника підрозділу (групи), у складі якого (якої) військовослужбовець брав участь у бойових діях (заходах), що складається за результатами здійснення завдань (заходів), передбачених бойовим розпорядженням (наказом), до якого долучаються підписані начальником підрозділу (групи) списки особового складу, який брав безпосередню участь у бойових діях, із зазначенням посади, військового звання, прізвища, імені та по батькові (за наявності), періоду участі кожного військовослужбовця. Кожен аркуш списків підписується начальником підрозділу (групи).
3. До наказів про виплату додаткової винагороди, збільшеної до 100 000 гривень, також включаються військовослужбовці, які:
захоплені в полон (крім тих, які добровільно здалися в полон) або є заручниками, а також інтерновані в нейтральні держави або безвісно відсутні (у разі, коли зазначені події сталися як до введення воєнного стану, так і після його введення);

................
Перейти до повного тексту