- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 лютого 2018 р.
за № 204/31656
Про затвердження Правил охорони праці під час очищення деталей механічним способом
1. Затвердити Правила охорони праці під час очищення деталей механічним способом, що додаються.
2. Визнати такими, що не застосовуються на території України:
Правила техники безопасности при очистке деталей гидропескоструйным и дробеструйным способами, затверджені 30 грудня 1985 року Міністерством оборонної промисловості СРСР (НПАОП 28.51-1.14-85);
Правила по безопасности труда при очистке деталей механическим способом, затверджені 25 грудня 1989 року Міністерством авіаційної промисловості СРСР (НПАОП 28.51-1.41-89).
3. Департаменту заробітної плати та умов праці (Товстенко О.П.) забезпечити подання цього наказу в установленому законодавством порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Крентовську О.П.
ПОГОДЖЕНО: Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців України Керівник Секретаріату Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні Голова спільного представницького органу об'єднань профспілок Директор виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Голова Державної служби України з питань праці Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій В.о. Міністра охорони здоров'я України Голова Державної регуляторної служби України | О. Мірошниченко Р.Іллічов Г.В. Осовий Є.В. Баженков Р.Т. Чернега М. Чечоткін Уляна Супрун Ксенія Ляпіна |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
соціальної політики України
30.01.2018 № 104
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 лютого 2018 р.
за № 204/31656
ПРАВИЛА
охорони праці під час очищення деталей механічним способом
І. Загальні положення
1. Ці Правила поширюються на суб’єктів господарювання незалежно від форми власності та організаційно-правової форми, діяльність яких пов’язана з очищенням деталей механічним способом.
2. Ці Правила встановлюють вимоги з охорони праці та є обов’язковими під час виконання робіт з очищення деталей механічним способом, зокрема дробометним, дробоструминним, піскоструминним та гідропіскоструминним, а також способом очищення у галтувальних барабанах.
3. Очищення деталей механічним способом виконується в ізольованих приміщеннях, обладнаних системою припливно-витяжної вентиляції з очищенням повітря та збиранням абразивних матеріалів (при гідропіскоструминному способі очищення має бути передбачена система збирання та очищення води).
4. Абразивні матеріали, що застосовуються в сухому вигляді, очищаються від домішок у сепараторах.
5. Очищення деталей виконується в щільно закритих камерах і барабанах. Пуск очисних камер (барабанів) має бути зблокований з пуском витяжних вентиляційних установок.
6. Під час організації піскоструминних робіт небезпечні зони, в межах яких постійно діють або можуть виникнути небезпечні та шкідливі виробничі фактори, огороджуються захисними або сигнальними огорожами.
7. У разі виконання піскоструминних робіт поблизу електромереж або електроустановок їх необхідно відключати або огороджувати.
8. Процеси завантаження та повернення дробу в очисні камери, завантаження та вивантаження деталей в камери та барабани мають бути механізовані.
9. Лази для рук до камери закритого типу мають бути без щілин, щоб унеможливити проникнення шуму із камери до приміщення. Еластичні рукавички і нарукавники у лазах для рук виконуються як одне ціле.
10. Гідромонітор має бути закріплений на кульовій цапфі або надійно підвішений на спеціальному кронштейні та оснащений амортизатором віддачі. При високих тисках гідромонітор закріплюється на спеціальній стійці, що забезпечує безпечне керування ним.
11. Стиснене повітря перед введенням в очисні камери пропускається через масловодовідділювач.
ІІ. Вимоги безпеки під час використання обладнання
1. Камери для очищення металевим піском і дробом мають бути герметичними, обладнаними дистанційним керуванням та повністю забезпечувати локалізоване видалення відходів і шкідливих виділень через вентиляційні пристрої.
2. Внутрішня стінка камери для очищення металевим піском і дробом, що розташована навпроти сопла, або всі стінки камери додатково закриваються гумовою шторою.
3. Камери для гідроочищення та гідропіскоочищення мають бути водонепроникними та обладнаними спеціальними пристосуваннями для переміщення деталей. Управління такими пристосуваннями здійснюється із зовнішнього боку камери та має відповідати вимогам експлуатаційно-технічної документації на обладнання.
................Перейти до повного тексту