1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Положення


МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
N 39 від 19.02.2001


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 березня 2001 р.
за N 204/5395
Затверджено
Наказ Міністерства економіки
України
19.02.2001 N 39 ( z0203-01 )
( Положення втратило чинність на підставі Наказу Мінекономіки, європ. інтеграції N 33 від 01.02.2002 )
Положення про порядок оформлення та видачі ліцензій на експорт продукції у 2001 році
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінекономіки N 145 від 16.07.2001 )
1. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає єдиний порядок оформлення та видачі ліцензій на експорт продукції, перелік якої міститься в додатках 1, 3, 4, 6, 7 та 10 до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2000 р. N 1911 "Про переліки товарів, експорт та імпорт яких підлягає квотуванню і ліцензуванню у 2001 році".
1.2. Ліцензії на експорт товарів походженням з України, зазначених у пункті 1 цього Положення, видаються на кількість продукції, фактично виготовленої, підтвердженої на день подання заявки на отримання ліцензії сертифікатом про походження товару, виданим Торгово-промисловою палатою України або регіональною торгово-промисловою палатою за місцезнаходженням суб'єкта підприємницької діяльності*. У разі його відсутності на момент подання заявки на отримання ліцензії експортер письмово зобов'язується надати сертифікат про походження товару в процесі розгляду документів. Видача ліцензій без подання сертифіката про походження товару не здійснюється (крім випадків, зазначених у пункті 4 та підпункті 6.5 цього Положення).
( Підпункт 1.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінекономіки N 145 від 16.07.2001 )
_______________________
* Для товарів, зазначених у додатках 6 та 7, сертифікат походження товару видається лише з визначенням коду за ТН ЗЕД.
1.3. Дія цього Положення поширюється на всіх суб'єктів підприємницької діяльності України незалежно від форм власності і місця їх реєстрації. Якщо міжнародним договором України встановлено правила, не передбачені цим Положенням, то застосовуються правила міжнародного договору.
1.4. Ліцензії видаються в порядку, передбаченому статтею 16 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" та цим Положенням. Видача ліцензій здійснюється управлінням нетарифного регулювання та контрактного обліку Міністерства економіки України.
1.5. Для одержання ліцензії суб'єктом підприємницької діяльності подаються такі документи:
заявка на ліцензію, яка оформлюється згідно з пунктом 11 Інструкції про порядок заповнення ліцензій на експорт окремих категорій продукції походженням з України, затвердженої цим наказом;
лист-звернення про видачу ліцензії з гарантією сплати державного збору за її оформлення;
копія свідоцтва про державну реєстрацію, завірена керівником суб'єкта підприємницької діяльності;
копія зовнішньоекономічного договору (контракту), усі додатки й специфікації до нього, завірені керівником суб'єкта підприємницької діяльності;
сертифікат про походження товару, виданий Торгово-промисловою палатою України чи регіональною торгово-промисловою палатою.
1.6. У разі потреби Міністерство економіки України має право запитати подання додаткових документів для гарантій, що відомості про походження товару та експортну ціну відповідають чинному законодавству України.
1.7. Ліцензія видається тільки за наявності доручення на її отримання та копії документа, що підтверджує оплату державного збору за видачу ліцензії у розмірі, установленому Кабінетом Міністрів України.
1.8. Суб'єкти підприємницької діяльності України несуть відповідальність за достовірність відомостей, що подаються для розгляду заявок на отримання ліцензій.
1.9. Днем подання заявки на ліцензію вважається день її реєстрації в Міністерстві економіки України, що підтверджується відповідним записом у журналі реєстрації. Термін розгляду заявки становить 15 робочих днів з дня реєстрації комплекту документів, зазначених у пункті 1.5 цього Положення.
1.10. Рішення про відмову у видачі ліцензії суб'єкту підприємницької діяльності може бути прийнято в разі:
подання документів з порушенням вимог, зазначених у пункті 1.5 цього Положення, щодо комплектності;
невідповідності поданих документів чинному законодавству України;
вичерпання встановленої квоти на відповідну продукцію;
застосування до суб'єкта підприємницької діяльності або до його іноземного контрагента спеціальних санкцій у вигляді режиму індивідуального ліцензування або тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності згідно зі статтею 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність";
його дій, що призводять до порушення даних Україною міжнародних зобов'язань;
виникнення можливості, що може спричинити в майбутньому ухвалення компетентними органами країни-імпортера антидемпінгових заходів та інших захисних застережень до експорту продукції походженням з України;
порушення суб'єктом підприємницької діяльності України або його іноземним контрагентом законодавства України у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Рішення про відмову у видачі ліцензії має бути викладене в письмовій формі та може бути оскаржене суб'єктом підприємницької діяльності в судовому порядку.
1.11. У разі порушення суб'єктом підприємницької діяльності України зазначених у ліцензії умов та правил здійснення експорту товарів Міністерство економіки України може на певний строк припинити дію ліцензії, скасувати її або відмовити у видачі наступної ліцензії.
2. Оформлення та видача ліцензій на експорт феросилікомарганцю походженням з України до країн - членів Європейського Союзу, а також чорних металів до Республіки Індонезії, сталевих тросів до країн - членів Європейського Союзу
2.1. Оформлення та видача ліцензій на експорт феросилікомарганцю походженням з України до країн - членів Європейського Союзу, чорних металів до Республіки Індонезії, а також сталевих тросів до країн - членів Європейського Союзу, згідно з додатком 4 до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2000 р. N 1911, здійснюються з дотриманням вимог розділу 1 та розділу 2 цього Положення.
2.2. Термін дії зазначеної ліцензії на території України - 90 діб від дати її підписання.
2.3. У сертифікаті про походження товару, виданому згідно з пунктом 1.5 цього Положення, зазначаються код товару відповідно до Комбінованої номенклатури Європейського Союзу (при експорті феросилікомарганцю та сталевих тросів до країн - членів Європейського Союзу) або відповідно до Товарної номенклатури Індонезії (при експорті чорних металів до Індонезії), назва виробника (експортера) й одержувача та кількість продукції.
2.4. Кожна наступна заявка суб'єкта підприємницької діяльності щодо оформлення ліцензії на експорт феросилікомарганцю та сталевих тросів до країн - членів Європейського Союзу, а також чорних металів до Республіки Індонезії розглядається тільки в разі подання ним до Міністерства економіки України письмової інформації про фактичне використання раніше отриманих ліцензій, термін дії яких закінчився, із зазначенням номера та обсягів експорту за кожною з них.
2.5. Один примірник ліцензії з поміткою "ORIGINAL" і фоном візерунка "гільош" видається суб'єкту підприємницької діяльності для митного оформлення в країнах - членах Європейського Союзу та Індонезії, а другий, з поміткою "COPY", - для подання митним органам України з метою здійснення обліку фактичних обсягів експорту феросилікомарганцю, чорних металів та сталевих тросів походженням з України.
3. Оформлення та видача ліцензій на експорт окремих категорій чорних металів та виробів з них, а також магнію до країн - членів Європейського співтовариства з вугілля та сталі
3.1. Оформлення та видача ліцензій на експорт окремих категорій чорних металів та виробів з них, а також магнію до країн - членів Європейського співтовариства з вугілля та сталі, згідно з додатками 3, 4 до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2000 р. N 1911, здійснюється з дотриманням вимог розділу 1 та розділу 3 цього Положення.
3.2. Термін дії зазначеної ліцензії на території України - 90 діб від дати її підписання.
3.3. У сертифікаті про походження товару, виданому згідно з пунктом 1.5 цього Положення, зазначаються категорія товару та його код відповідно до Комбінованої номенклатури Європейського Союзу, назва виробника (експортера) та одержувача, кількість продукції.
3.4. Первинна заявка експортера щодо видачі ліцензії на експорт окремих категорій чорних металів та виробів з них до країн - членів Європейського співтовариства з вугілля та сталі не може перевищувати 35% обсягу квоти на півріччя. Кожна наступна заявка суб'єкта підприємницької діяльності щодо оформлення ліцензії на експорт окремих категорій чорних металів і виробів з них розглядається тільки в разі подання ним до Міністерства економіки України письмової інформації про фактичне використання раніше отриманих ліцензій із зазначенням номера та обсягів експорту за кожною з них.
3.5. Один примірник ліцензії з поміткою "ORIGINAL" і фоном візерунка "гільош" видається суб'єкту підприємницької діяльності для митного оформлення в країнах - членах Європейського співтовариства з вугілля та сталі, а другий, з поміткою "COPY", - для подання митній службі України з метою здійснення обліку фактичних обсягів експорту сталеливарних виробів походженням з України.
3.6. До комплекту документів, зазначених у пункті 1.5 цього Положення, для одержання ліцензій на експорт окремих категорій чорних металів та виробів з них до країн - членів ЄС підприємствами-невиробниками також додаються:
а) лист-погодження від підприємства-виробника на експорт відповідної партії металопродукції до відповідної країни;
б) копія внутрішнього контракту, згідно з яким було придбано продукцію у виробника (на предмет відсутності застережень щодо неможливості експорту продукції на певні ринки);
в) сертифікат якості продукції із зазначенням номера експортного контракту.
4. Оформлення та видача ліцензій на експорт до країн - членів Європейського Союзу окремих категорій текстильної продукції походженням з України згідно з додатком 10 до постанови Кабінету Міністрів України від 28 січня 2000 р. N 1911 ( 1911-2000-п )
4.1. Оформлення та видача ліцензій на експорт до країн - членів Європейського Союзу окремих категорій текстильної продукції, згідно з додатком 10 до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2000 р. N 1911, здійснюється з дотриманням вимог розділу 1 цього Положення.
4.2. Для одержання ліцензії суб'єктом підприємницької діяльності подаються документи, визначені в підпункті 1.5 цього Положення, за винятком сертифіката про походження товару, виданого Торгово-промисловою палатою України чи регіональною торгово-промисловою палатою.
( Підпункт 4.2 в редакції Наказу Мінекономіки N 145 від 16.07.2001 )
4.3. Визначити термін дії зазначеної ліцензії на території України - 180 діб від дати її підписання.
( Підпункт 4.3 в редакції Наказу Мінекономіки N 145 від 16.07.2001 )( Підпункт 4.4 виключено на підставі Наказу Мінекономіки N 145 від 16.07.2001 )
4.4. Один примірник ліцензії з поміткою "ORIGINAL" і фоном візерунка "гільош" видається суб'єкту підприємницької діяльності для митного оформлення в країнах - членах Європейського Союзу, а другий, з поміткою "COPY", - для подання митним органам України з метою здійснення обліку фактичних обсягів експорту текстильних виробів походженням з України.
( Підпункт 4.6 виключено на підставі Наказу Мінекономіки N 145 від 16.07.2001 )
5. Оформлення та видача ліцензій на експорт товарів згідно з додатками 1, 6 та 7 до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2000 р. N 1911 ( 1911-2000-п )
5.1. Оформлення та видача ліцензій на експорт товарів згідно з додатками 1, 6 та 7 до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2000 р. N 1911 здійснюються з дотриманням вимог розділів 1, 5 цього Положення.
5.2. Заявка на ліцензію на експорт товарів згідно з додатками 1, 6 та 7 оформлюється за формою, що додається, та погоджується з Міністерством фінансів України (для товарів, зазначених у додатку 1) або Міністерством екології та природних ресурсів України (для товарів, зазначених у додатках 6 та 7).

................
Перейти до повного тексту