- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 99/168/57 від 05.03.97 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 травня 1997 р. за N 197/2001 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Державної митної служби
N 494/622/343 від 20.06.2006 )
Про створення міжвідомчих комісій з контролю за транзитом підакцизних товарів та затвердження Положення про міжвідомчі комісії по контролю за транзитом підакцизних товарів
На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 листопада 1996 року
N 760-р НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Положення про міжвідомчі комісії з контролю за транзитом підакцизних товарів (додається).
2. Начальникам регіональних митниць, начальникам ГУ МВС України в Криму, м.Києві та Київській області, УМВС України в областях та м.Севастополі, головам державних податкових адміністрацій в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі створити з 1 березня 1997 року в межах наявної штатної чисельності на всіх пунктах пропуску, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 1996 року
N 484 "Про затвердження переліку шляхів і напрямків транзиту підакцизних товарів через територію України та пункти на митному кордоні, через які здійснюється ввезення та вивезення цих товарів, та граничні терміни транзиту підакцизних товарів автомобільним і залізничним транспортом через територію України", міжвідомчі комісії з контролю за транзитом підакцизних товарів та забезпечити їх діяльність згідно з Положенням.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Державної митної служби О.Б.Єгорова, заступника Міністра внутрішніх справ В.Г.Мельникова та першого заступника Голови Державної податкової адміністрації В.М.Короля.
Голова Державної митної служби України Міністр внутрішніх справ України Голова Державної податкової адміністрації України | Л.Деркач Ю.Кравченко М.Азаров |
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Держмитслужби, Міністерства
внутрішніх справ і Державної
податкової адміністрації
від 5 березня 1997 р. N 99/168/57
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 травня 1997 р.
за N 197/2001
Положення про міжвідомчі комісії з контролю за транзитом підакцизних товарів
Загальні положення
1. Міжвідомчі комісії з контролю за транзитом підакцизних товарів (далі - комісії) створюються на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 листопада 1996 року
N 760-р на всіх пунктах пропуску на митному кордоні України, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 1996 року
N 484.
2. Комісії створюються з метою забезпечення контролю за доставкою підакцизних товарів, що переміщуються транзитом через митну територію України, а також для налагодження оперативної та достовірної передачі інформації про фактичне вивезення таких товарів за межі митної території України.
3. Комісії створюються з числа досвідчених працівників підрозділів Державної митної служби, Міністерства внутрішніх справ і Державної податкової адміністрації.
Персональний склад комісій затверджується керівниками регіональних (обласних) підрозділів Державної митної служби, Міністерства внутрішніх справ і Державної податкової адміністрації.
Списки членів комісій та зразки підписів членів комісій направляються до Держмитслужби для інформування митних органів на місцях.
4. Робота комісій організовується в постійному цілодобовому режимі, позмінно, по одній посадовій особі від кожного відомства в кожну зміну. Координує роботу комісії представник Державної митної служби.
Початок і кінець робочої зміни узгоджується з графіком роботи пункту пропуску, на якому працюватиме комісія.
5. Члени комісії співпрацюють з начальником митниці чи митного поста, якому підпорядкований цей пункт пропуску. Начальник митниці чи митного поста надає членам комісії допомогу в межах своєї компетенції.
6. Члени комісії зобов'язані дотримуватись прикордонно-митного режиму та правил внутрішнього розпорядку, встановлених на прикордонних пунктах пропуску.
7. З метою забезпечення роботи комісії Держмитслужба організовує видачу перепусток членам комісії в зону прикордонно-митного контролю та створює умови для розміщення чергової зміни членів комісії.
Ввезення підакцизних товарів на митну територію України
8. При ввезенні в зону прикордонно-митного контролю пункту пропуску підакцизних товарів, що переміщуються транзитом, інспектор митниці викликає членів комісії та в їх присутності проводить митне оформлення цих товарів згідно з положеннями чинних нормативних актів.
За необхідності або на вимогу одного або всіх членів комісії інспектором митниці за їх участю проводиться огляд транспортного засобу з підакцизними товарами.
9. Після проведення митного оформлення кожен з членів комісії вносить відомості про ввезені підакцизні товари у власний реєстраційний журнал (додаток N 1).
У реєстраційному журналі митниці всі члени комісії розбірливо проставляють свої підписи і прізвища.
10. На всіх примірниках товаросупровідних документів на транзитні підакцизні товари, поданих перевізником, члени комісії розбірливо проставляють свої підписи і прізвища.
11. Копії завірених підписами членів комісії товаросупровідних документів на транзитні підакцизні товари залишаються у справах митниці і зберігаються не менше трьох років.
12. Після проведення митного оформлення за наявності підписів членів комісії на всіх примірниках товаросупровідних документів митниця дозволяє відправлення транспортного засобу, що перевозить транзитом підакцизні товари, до митниці призначення.
13. Повідомлення про направлення підакцизних товарів, що прямують транзитом (додаток N 2), у першочерговому і пріоритетному порядку надсилається того самого дня до митниці призначення каналами електронного зв'язку (факсом, телетайпом, каналами модемного зв'язку тощо).
Повідомлення засвідчується власними підписами всіх трьох членів комісії із розбірливим зазначенням прізвища.
Копії повідомлення зберігаються в регіональному підрозділі кожного з відомств, співробітники яких задіяні в міжвідомчій комісії, протягом трьох років.
Вивезення підакцизних товарів з митної території України
14. При ввезенні в зону прикордонно-митного контролю пункту пропуску підакцизних товарів, що переміщуються транзитом та надходять з митниці відправлення, інспектор митниці призначення викликає членів комісії та в їх присутності проводить митне оформлення цих товарів згідно з положеннями чинних нормативних актів.
За необхідності або на вимогу одного або всіх членів комісії інспектором митниці за участю членів комісії проводиться огляд транспортного засобу з підакцизними товарами.
15. Після проведення митного оформлення кожен з членів комісії вносить відомості про підакцизні товари, що вивозяться за межі митної території України, у власний реєстраційний журнал (додаток N 3).
У реєстраційному журналі митниці всі члени комісії розбірливо проставляють свої підписи і прізвища.
16. На всіх примірниках товаросупровідних документів на транзитні підакцизні товари, поданих перевізником або групою охорони та супроводження, члени комісії розбірливо проставляють свої підписи і прізвища.
17. Копії завірених підписами членів комісії товаросупровідних документів на транзитні підакцизні товари залишаються у справах митниці і зберігаються не менше трьох років.
18. Після проведення митного оформлення за наявності підписів членів комісії на всіх товаросупровідних документах митниця дозволяє відправлення транспортного засобу, що перевозить транзитом підакцизні товари, за межі митної території України.
19. Повідомлення про надходження підакцизних товарів до митниці призначення (додаток N 4) реєструється в журналі реєстрації одержаних повідомлень про направлення підакцизних товарів, що перевозяться транзитом (додаток N 5), та надсилається у першочерговому і пріоритетному порядку того самого дня до митниці відправлення каналами електронного зв'язку (факсом, телетайпом, каналами модемного зв'язку тощо).
Повідомлення засвідчується особистими підписами всіх трьох членів комісії із розбірливим зазначенням прізвища.
Копія повідомлення долучається до копії відповідного повідомлення з митниці відправлення і разом з ним зберігається регіональними підрозділами кожного з відомств, співробітники яких задіяні в міжвідомчих комісіях, протягом трьох років.
Порядок проходження інформації про підакцизні товари
20. Щодекадно 10, 20 та 30 числа кожного місяця зведені відомості про ввезення підакцизних товарів подаються членами комісії незалежно один від одного до регіональних (обласних) підрозділів відомств для здійснення контролю та підготовки зведеної інформації для центральних установ відомств.
Ці відомості не підлягають розголошенню особам, непричетним до здійснення контролю за доставленням підакцизних товарів.
21. Зведена інформація щодекадно відповідно 15, 25 та 5 числа кожного місяця передається регіональними (обласними) підрозділами відомств до центральних установ відомств.
22. У центральних установах відомств міжвідомча комісія, до складу якої входять посадові особи всіх задіяних відомств (по одній особі від кожного відомства), проводить звірку відомостей, надісланих з регіональних (обласних) підрозділів відомств, та аналіз цих відомостей.
При виявленні розбіжностей в наданих відомостях комісією визначаються причини виникнення таких розбіжностей та вживаються заходи щодо їх усунення.
На підставі проведеного аналізу готується інформація з висновками та пропозиціями щодо вдосконалення роботи міжвідомчих комісій, яка щомісячно або на окрему вимогу надається кожному з керівників задіяних відомств.
23. Отримана митницями відправлення від митниць призначення інформація з підтвердженням надходження підакцизних товарів та вивезення їх за межі митної території України відображається кожним членом комісії у власному реєстраційному журналі (додаток N 5) із зазначенням джерела її отримання (факс, лист, електронна пошта чи інше, каналами митниці, МВС тощо). Копії повідомлень про надходження товарів зберігаються не менше 3 років в регіональних (обласних) підрозділах відомств, задіяних у комісіях.
24. При виявленні записів про в'їзд в Україну транспортних засобів з підакцизними транзитними товарами, про які протягом встановленого у відісланому повідомленні терміну не надійшло повідомлення з митниці призначення про фактичне вивезення цих товарів за межі митної території України, члени комісії терміново направляють запит до митниці призначення. Митниця призначення негайно після отримання такого запиту повинна надіслати повідомлення, засвідчене підписами всіх трьох членів комісії, про вивезення або про невивезення підакцизних транзитних товарів за межі митної території України.
25. При виявленні фактів недоставлення підакцизних транзитних товарів до митниці призначення члени комісій на митницях ввезення та вивезення негайно повідомляють про це місцеві та регіональні (обласні) підрозділи своїх відомств для організації оперативних заходів по розшуку транспортних засобів з цими товарами.
26. При виявленні розбіжностей у записах, що вносяться членами комісій до своїх реєстраційних журналів, які можуть вплинути на достовірність інформації про транзитне переміщення через територію України підакцизних товарів, за рішенням відповідних керівників відомств призначається службове розслідування.
Додаток N 1
до Положення про міжвідомчі комісії
з контролю за транзитом підакцизних
товарів, затвердженого наказом
Держмитслужби, Міністерства
внутрішніх справ і Державної
податкової адміністрації від
5 березня 1997 р. N 99/168/57
Журнал реєстрації підакцизних вантажів прикордонного пункту пропуску (ввезення)
N п/п |
Дата, час реє- стра- ції |
N а/м, вагона, назва судна |
Перевіз- ник (на- зва, ад- реса) |
Відправ- ник (на- зва, ад- реса) |
Отриму- вач (на- зва, ад- реса) |
Характерис- тика това- рів (найме- нування, вага/кіль- кість) |
Вартість товарів |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
................Перейти до повного тексту