1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
18.02.2015 № 207/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 лютого 2015 р.
за № 197/26642
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства юстиції № 2710/5 від 22.12.2015 )
Про затвердження Змін до Тимчасового порядку реалізації арештованого майна шляхом проведення електронних торгів
Відповідно до статті 62 Закону України "Про виконавче провадження" та з метою удосконалення процедури реалізації арештованого майна шляхом проведення електронних торгів
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни до Тимчасового порядку реалізації арештованого майна шляхом проведення електронних торгів, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 16 квітня 2014 року № 656/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 квітня 2014 року за № 427/25204, що додаються.
2. Департаменту взаємодії з органами влади (Козловська Н.А.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03 жовтня 1992 року № 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади".
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра юстиції України Севостьянову Н.І.
Міністр П. Петренко
ПОГОДЖЕНО:

В. о. Голови
Державної виконавчої служби України

В. о. генерального директора
державного підприємства "Інформаційний центр"
Міністерства юстиції України



А.А. Ахундова



О.І. Нетишенська
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
юстиції України
18.02.2015 № 207/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 лютого 2015 р.
за № 197/26642
ЗМІНИ
до Тимчасового порядку реалізації арештованого майна шляхом проведення електронних торгів ( z0427-14 )
1. У тексті слова "продажна ціна" у всіх відмінках замінити словами "ціна продажу" у відповідних відмінках.
2. У пункті 1 розділу І:
абзац сьомий після слів "грошовий завдаток" доповнити словами "зарахований на рахунок Організатора";
після абзацу сьомого доповнити пункт новим абзацом восьмим такого змісту:
"документ, що посвідчує особу, - паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний чи службовий паспорт, посвідчення члена екіпажу, посвідка на проживання особи, яка мешкає в Україні, національний паспорт іноземця або документ, що його замінює;".
У зв'язку з цим абзаци восьмий - двадцять перший вважати відповідно абзацами дев'ятим - двадцять другим;
абзац дев'ятий після слів "прилюдні торги" доповнити словом "(аукціон)";
в абзаці одинадцятому цифру "1" замінити цифрами "0,01", цифри "10 000" замінити цифрами "10 000,00", цифри "10 001" замінити цифрами "10 000,01", цифри "100 000" замінити цифрами "100 000,00", цифри "100 001" замінити цифрами "100 000,01", цифри "1 000 000" замінити цифрами "1 000 000,00", цифри "1 000 001" замінити цифрами "1 000 000,01";
після абзацу п'ятнадцятого доповнити пункт новим абзацом шістнадцятим такого змісту:
"особлива ставка - цінова пропозиція учасника електронних торгів придбати майно, зроблена незалежно від перебігу торгів;".
У зв'язку з цим абзаци шістнадцятий - двадцять другий вважати відповідно абзацами сімнадцятим - двадцять третім.
3. Пункти 2-4 розділу ІІ викласти в такій редакції:
"2. Державний виконавець у строк не пізніше п'яти робочих днів після закінчення 10-денного строку подачі заперечень сторін виконавчого провадження проти визначення вартості (оцінки) майна у разі відсутності таких заперечень готує і направляє до відповідного структурного підрозділу головного територіального управління юстиції у місті Києві та областях, що забезпечує реалізацію повноважень з питань державної виконавчої служби (далі - регіональний орган державної виконавчої служби), для проведення реалізації майна такі документи:
1) копію виконавчого документа, а в разі наявності зведеного виконавчого провадження - довідку державного виконавця щодо загальної кількості виконавчих документів та суми, що підлягає стягненню за ними;
2) копію акта опису й арешту майна;
3) копії документів, що характеризують майно, та копії правовстановлювальних документів, що підтверджують право власності або право користування майном;
4) копії документів, що підтверджують вартість майна (експертний висновок, акт оцінки майна);
5) у разі продажу майна державних підприємств та господарських товариств, у статутних фондах яких частка держави становить не менше 25 відсотків, - довідку про розмір частки державної власності в статутному фонді підприємства-боржника та копію повідомлення Фонду державного майна України про накладення арешту на майно такого боржника;
6) інші необхідні документи, передбачені Інструкцією з організації примусового виконання рішень, затвердженою наказом Міністерства юстиції України від 02 квітня 2012 року № 512/5, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 02 квітня 2012 року за № 489/20802 (зі змінами).
У разі звернення стягнення на майно, яке знаходиться на території областей, що беруть участь в експерименті, та в місті Києві в межах виконавчого провадження, яке перебуває на виконанні у відділі примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, документи передаються державним виконавцем цього відділу начальнику відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України.
У разі проведення рецензування звіту про оцінку майна зазначені документи готуються та направляються (передаються) не пізніше трьох робочих днів з дня закінчення 10-денного строку на оскарження у судовому порядку сторонами виконавчого провадження оцінки, визначеної за результатами рецензування такого звіту.
На момент направлення зазначених документів рухоме майно повинно бути передано на зберігання Організатору, крім випадків, коли це майно не може бути передано на зберігання Організатору з об'єктивних причин (верстати, механізми, устаткування тощо).
3. Керівник регіонального органу державної виконавчої служби, начальник відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України після отримання документів щодо передачі майна на реалізацію у строк до п'яти робочих днів перевіряє ці документи на відповідність вимогам законодавства, наявність відомостей про місце зберігання й демонстрації майна та у разі виявлення порушень визначає їх перелік та встановлює строк для усунення порушень, а у разі якщо відповідно до законодавства реалізація майна неможлива, документи щодо передачі майна на реалізацію повертаються до органу державної виконавчої служби, який їх направив, із зазначенням визначених законодавством підстав, що унеможливлюють реалізацію майна.
У разі встановлення відповідності документів вимогам законодавства чи після приведення їх у відповідність до вимог законодавства документи передаються Організатору для внесення інформації про проведення електронних торгів у Систему не пізніше наступного робочого дня з дня отримання документів.
Перевірка документів на відповідність вимогам законодавства Організатором не здійснюється.
4. Державний виконавець призначає зберігача у порядку, встановленому статтею 59 Закону України "Про виконавче провадження" .
Зберігачами можуть бути боржник, член його сім'ї або інші особи, у тому числі Організатор та/або особи, визначені головними територіальними управліннями юстиції у місті Києві та областях, що беруть участь в експерименті, шляхом проведення відкритого конкурсу.
Оплата послуг зберігача (крім боржника та членів його сім'ї) здійснюється Організатором у межах коштів, отриманих як винагорода Організатору.
Зберігач зобов'язаний забезпечити зберігання майна у приміщенні, яке відповідає торговельно-технологічним, санітарно-гігієнічним і протипожежним нормам, його демонстрацію та передачу переможцю електронних торгів.
Зберігачем нерухомого майна, об'єктів незавершеного будівництва та іншого майна, яке не може бути передано на зберігання з об'єктивних причин (верстати, механізми, устаткування тощо), призначається боржник або член його сім'ї, які забезпечують зберігання майна безоплатно.
У разі передачі майна на зберігання Організатору складається акт приймання-передавання арештованого майна.
В акті приймання-передавання арештованого майна зазначаються:
дата, час і місце складання акта;
прізвище, ім'я, по батькові особи, яка приймає майно на зберігання (у разі якщо майно приймається уповноваженою особою Зберігача, зазначається документ, який підтверджує повноваження цієї особи);
найменування органу державної виконавчої служби, у якому працює державний виконавець, а також прізвище, ім'я, по батькові державного виконавця, який передає майно;
найменування органу чи назва посадової особи, яким (якою) виданий виконавчий документ, що підлягає виконанню, його резолютивна частина;
назва кожного внесеного в акт предмета і його відмінні ознаки (вага, метраж, розмір, форма, вид, колір, товарний знак, проба, виробнича марка, дата випуску, ступінь зносу тощо);
відмітка про роз'яснення зберігачеві майна обов'язків із збереження майна, попередження про кримінальну та майнову відповідальність за його розтрату, відчуження, приховування або підміну.
У разі передачі на зберігання транспортного засобу в акті приймання-передавання арештованого майна зазначаються:
марка;
номер кузова;
рік випуску;
об'єм двигуна;
вид пального;
пробіг;
комплектація;
колір;
тип кузова;
тип трансмісії;
наявність пошкоджень, подряпин, вм'ятин, корозії тощо;
додаткові відомості.
Акт приймання-передавання підписується особою, якій передається майно, та державним виконавцем.
На вимогу державного виконавця Організатор невідкладно забезпечує приймання майна на зберігання на будь-якому етапі звернення стягнення на майно.".
4. У розділі ІІІ:
перше речення абзацу першого пункту 2 викласти в такій редакції: "Розмір винагороди за організацію та проведення електронних торгів становить з урахуванням витрат, пов'язаних зі зберіганням, організацією та проведенням реалізації майна, у тому числі пов'язаних з оцінкою майна, 5 % від вартості реалізованого майна.";
у пункті 3:
в абзаці першому слова "двох місяців" замінити словами "тридцяти календарних днів";
абзац другий виключити;
пункт 11 викласти в такій редакції:
"11. Інформація про майно, включене до лота, виставленого на електронні торги, вноситься Організатором згідно з документами, наданими відповідно до пункту 2 розділу ІІ цього Порядку.
Організатор має право на доповнення інформації виключно в частині фотографічного зображення майна та відомостей про нього (склад, характеристика, опис).".

................
Перейти до повного тексту