- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 106 від 19.04.97 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 травня 1997 р. за N 192/1996 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Держкомстату
N 328 від 09.08.2001
Про затвердження Інструкції до форми державної статистичної звітності N 5-зез
( Щодо скасування Інструкції додатково див. Наказ
Державного комітету статистики
N 28 від 16.10.1997 )
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного
комітету статистики
N 176 від 27.05.1999 )
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити погоджену з Держмитслужбою України Інструкцію про складання місячних звітів по формі N 5-зез "Звіт про експорт (імпорт) товарів, що не проходять митного декларування", що додається.
2. Скасувати п.1 наказу Мінстату від 25.03.97 N 80 відповідно до листа Мін'юсту України від 14.04.97 N 15-90-629.
3. Управлінню статистики зовнішньоекономічної діяльності (Хропатий Б.Ф.) забезпечити тиражування Інструкції та розсилку її в Держкомстат Автономної Республіки Крим, обласні, Київське та Севастопольське міські управління статистики.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Арендаря В.П.
Перший заступник Міністра | В.А.Головко |
Затверджено
наказом Міністерства
статистики України від
19 квітня 1997 року N 106
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 травня 1997 р.
за N 192/1996
Інструкція про порядок складання місячних звітів по формі N 5-зез "Звіт про експорт (імпорт) товарів, що не проходять митного декларування"
1. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція визначає основні положення по складанню підприємствами і організаціями державної статистичної звітності про експорт (імпорт) товарів, що не проходять митного декларування. Звіт складають всі підприємства (в т.ч. з іноземними інвестиціями), установи, посередницькі та інші організації України, що здійснюють зовнішньоторговельну діяльність незалежно від відомчої підпорядкованості, форм власності та господарювання.
Звіт по ф.N 5-зез підписується керівником підприємства, установи, організації та головним бухгалтером, які несуть відповідальність за своєчасне подання цих звітів, а також їх достовірність, відповідно до ст.14 Закону України "Про державну статистику" від 17.09.92 N 2614-12.
1.2. Звіт по формі N 5-зез фіксує зміни в економічних відносинах суб'єктів господарської діяльності резидентів і нерезидентів України, які визначені Декретом Кабінету Міністрів України "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" від 19.02.93 N 15-93.
1.3. Розробка звітності по експорту (імпорту) товарів, що не проходять митного декларування, проводиться відповідно до цієї Інструкції за територіальною ознакою. Всі резиденти України, які самостійно здійснюють експортно-імпортні операції по товарах, що не проходять митного декларування, відповідно до ст.10 Закону України "Про державну статистику" і ст.22 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" від 16.04.91 N 959-12 (з відповідними змінами та доповненнями) подають звіт органу державної статистики за місцезнаходженням. Об'єднання, підприємства яких розташовані на території кількох областей, складають звіт тільки за ту частину експорту-імпорту товарів, яка здійснювалась підприємствами, що знаходяться на одній з ними території. Підприємства, що входять до складу об'єднань та знаходяться на території іншої області, подають звіт за місцезнаходженням тільки за свою економічну діяльність. Виняток складають зовнішньоторговельні об'єднання і фірми, корпорації, акціонерно-фінансові групи і та ін., що діють на території всієї України та розташовані в м.Києві. Вони подають звіти безпосередньо ГОЦ Мінстату України.
Звіт по "переливах" електроенергії подається об'єднанням (підприємством), яке оформило контракт. Обов'язково подається звіт про експорт-імпорт електроенергії підприємствами, установами, організаціями, які мають ліцензію на такі операції (за умови, що на них не оформлено вантажну митну декларацію).
1.4. Дані заповнюються за кожний звітний місяць окремо, а не наростаючим підсумком, в розрізі країн і по видах всіх товарів (крім транзитних) відповідно до Товарної номенклатури зовнішньоекономічної діяльності. На одному бланку форми можна надавати дані по декількох видах товарів.
1.5. Звіт по ф.N 5-зез складається окремо по експорту та імпорту товарів: на першій сторінці звіту (у лівому кутку бланка) закреслюється: при експорті товарів - позиція "імпорт - 2", при імпорті товарів - позиція "експорт - 1".
Дані про обсяги експорту (імпорту) товарів заповнюються на основі контракту та при наявності документа, що засвідчує момент передачі товару одержувачу (товарно-транспортні накладні, акти прийому-передачі та та ін.).
В звіті належить відобразити дані з усіх видів контрактів, в тому числі за міждержавними угодами, бартерними операціями, товарами на переробку тощо. Відповідно до Указу Президента України від 27.01.95 N 84/95 "Про регулювання бартерних (товарообмінних) операцій у галузі зовнішньоекономічної діяльності" загальна вартість товару по бартерних угодах оцінюється у доларах США. Вартість продукції, що виготовлена з давальницької сировини, включається у звіт на валовій основі, тобто складається з вартості давальницької сировини, витрат підприємства на виготовлення продукції та вартості власної сировини підприємства, якщо вона додається.
1.6. Обсяг експорту (імпорту) товарів в натуральному виразі наводиться у цілих числах з трьома десятковими знаками після коми в одиницях виміру відповідно до ТН ЗЕД. Якщо в ТН ЗЕД передбачені дві одиниці виміру, то у звіті по ф.N 5-зез необхідно показувати їх дробом. Вартісні показники у звіті проставляються у цілих числах з двома десятковими знаками після коми.
2. Порядок складання форми N 5-зез "Звіт про експорт (імпорт) товарів, що не проходять митного декларування"
2.1. Не включаються до звіту по експорту (імпорту):
- пряма транзитна торгівля;
- транспортні засоби, що здійснюють чартерні рейси;
- транспортне устаткування, риболовецькі судна, газо- і нафтобурильні вишки та інше устаткування, що пересувається та діє на території країни менш ніж рік.
2.2. До товарів, що не проходять митного декларування, відносяться:
- риба та всі види морепродуктів, що продані з українських (або зафрахтованих Україною) суден за кордоном, в тому числі і на іноземні судна, які знаходяться в територіальних водах іноземних держав або у відкритому морі;
- товари, здобуті зі дна у відкритому морі та реалізовані нерезидентам або придбані в них (якщо на них не оформлено українську вантажну митну декларацію);
- ввезені в державу риба та інші морські продукти, здобуті у територіальних водах іноземних держав за умовами концесії (якщо на концесійні товари не оформлялась українська вантажна митна декларація);
- товари, передані в оренду строком на 1 рік і більше (якщо на них не оформлено українську вантажну митну декларацію), проставляються у звітності по повній вартості орендованого товару на момент ввозу (вивозу) - наприклад: морські, риболовецькі судна, транспортні засоби, газо- і нафтобурильні вишки та інше устаткування, що діє на території країни більше ніж 1 рік;
- переливи електроенергії по загальній електромережі (якщо на них не оформлено українську вантажну митну декларацію);
- продукція високих технологій, отримана у відкритому космосі на космічних суднах України (або орендованих нею) та продана нерезиденту;
- продукція високих технологій, отримана у відкритому космосі на іноземних суднах та придбана Україною;
- інші товари, на які не оформлено вантажну митну декларацію, якщо їх вартість складає понад 100 доларів США.
2.3. При заповненні форми N 5-зез:
У графі А - вказується найменування країни призначення при експорті та країни походження при імпорті.
У графі Б - вказується торгуюча країна (країна - власник товару).*)
У графах В, Г - код країни згідно з класифікатором держав світу.
У графах Д, Є, Ж - найменування, одиниця виміру товару та коди товарів згідно з Товарною номенклатурою зовнішньоекономічної діяльності (ТН ЗЕД).
У графі З - код одиниць виміру товарів згідно з класифікатором одиниць виміру ТН ЗЕД.
У графі І - код характеру угоди згідно з класифікатором видів розрахунків (характеру угоди).
У графах К, Л - найменування валюти контракту та її код згідно з класифікатором валют.
У графі 1 - кількість товару.
У графі 2 - вартість товару в тис. одиниць валюти контракту за умовами ФОБ.
У графі 3 - вартість страхування та фрахту в тис. одиниць валюти контракту.
______________
*) Дані графи Б використовуються при складанні платіжного балансу країни. Відповідно до методології МВФ при експорті товарів торгуючою країною вважається країна, що платить за товар Україні. При відсутності країни-посередника країна призначення збігається з торгуючою країною. При імпорті товарів торгуючою країною вважається країна, яка отримує кошти за товар від України. Якщо країна-посередник відсутня, країна походження збігається з торгуючою країною.
................Перейти до повного тексту