- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 січня 2014 р.
за № 191/24968
Про затвердження Положення про порядок нарахування та виплати авторської винагороди за використання творів у друкованих та електронних виданнях Національного банку України
1. Затвердити Положення про порядок нарахування та виплати авторської винагороди за використання творів у друкованих та електронних виданнях Національного банку України (додається).
2. Генеральному економічному департаменту (Коваленко О.І.) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України довести зміст цієї постанови до відома Департаменту персоналу, Фінансового департаменту, територіальних управлінь, структурних одиниць, навчальних закладів Національного банку України для використання в роботі.
3. Постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на першого заступника Голови Національного банку України Приходька Б.В.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
09.01.2014 № 2
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 січня 2014 р.
за № 191/24968
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок нарахування та виплати авторської винагороди за використання творів у друкованих та електронних виданнях Національного банку України
І. Загальні положення
2. Це Положення визначає порядок нарахування та виплати авторської винагороди авторам за використання їх творів у друкованих та електронних виданнях Національного банку України (далі - авторська винагорода), а саме: у журналі "Вісник Національного банку України" (далі - "Вісник НБУ"); додатках до журналу "Вісник НБУ" "Законодавчі і нормативні акти з банківської діяльності" та "Банкноти і монети України / Banknotes and Coins of Ukraine"; аналітично-статистичних виданнях "Бюлетень Національного банку України", "Bulletin of the National bank of Ukraine", "Платіжний баланс та зовнішній борг України", "Balance of Payments and External Debt of Ukraine", "Річний звіт Національного банку України", "Annual Report of the National Bank of Ukraine" та інших виданнях Національного банку України (далі - Національний банк).
3. Терміни і поняття, які вживаються в цьому Положенні, застосовуються в значеннях, визначених законодавством України, а також нормативно-правовими актами Національного банку.
4. Авторська винагорода працівникам системи Національного банку виплачується за використання в друкованих та електронних виданнях Національного банку:
твору, створеного за власною ініціативою. Виплата авторської винагороди здійснюється згідно з ліцензійним договором приєднання шляхом пропозиції Національного банку укласти договір і прийняття пропозиції автором (додаток 1);
службового твору (за створення службового твору виплачується заробітна плата та інші виплати, які передбачені розпорядчими документами Національного банку з питань оплати праці працівників).
5. Авторська винагорода авторам, які не є працівниками системи Національного банку, виплачується згідно з ліцензійним договором приєднання шляхом пропозиції Національного банку укласти договір і прийняття пропозиції автором (додаток 1).
6. На сторінці Офіційного інтернет-представництва Національного банку публікуються ліцензійний договір приєднання та вимоги до авторів щодо оформлення та подання творів.
ІІ. Види творів, за використання яких виплачується авторська винагорода
1. До творів, за використання яких виплачується авторська винагорода, належать:
1) літературний твір:
інформаційно-аналітична стаття;
наукова розробка, дослідження, огляд, ексклюзивна стаття, науково-популярна стаття;
теоретична стаття;
юридична консультація;
науково-фахова експертиза, рецензія;
текстівка, вступна стаття;
нарис, кореспонденція, звіт, репортаж, інформація, інтерв’ю;
слоган;
коментар;
матеріали інших жанрів;
2) складений твір:
збірники, брошури, буклети тощо (упорядкування);
бази даних (таблиці та графіки, які не є ілюстрацією текстового матеріалу);
3) похідний твір:
переклад з іноземних мов на українську мову складних специфічних та економічних текстів;
переклад з української мови на іноземні мови складних специфічних та економічних текстів;
4) ілюстрації до творів:
графіки, рисунки, схеми, діаграми, таблиці, які ілюструють текстовий матеріал;
фотографії;
художній колаж;
5) твір образотворчого мистецтва:
дизайн оригінал-макета видань Національного банку;
дизайн оригінал-макета електронних версій видань Національного банку;
художня фотографія.
2. Цей перелік не є вичерпним, до нього можуть вноситися зміни.
ІІІ. Порядок нарахування авторської винагороди
1. Тарифи авторських винагород установлюються згідно з переліком, зазначеним у додатку 2 до цього Положення.
2. Нарахування авторської винагороди за текстовий матеріал здійснюється з розрахунку за 40000 знаків (один авторський аркуш):
1) визначення вартості одного знака здійснюється за такою формулою:
Вартість одного знака = тариф/40000;
2) сума авторської винагороди обраховується як добуток вартості одного знака на кількість знаків.
3. Нарахування авторської винагороди за ілюстративний матеріал здійснюється з розрахунку за 3000 см-2 (один авторський аркуш):
1) визначення вартості одного см-2 здійснюється за такою формулою:
Вартість одного см-2 = тариф/3000;
2) сума авторської винагороди обраховується як добуток вартості одного см-2 на кількість см-2 ілюстрації.
4. Підставою для внесення прізвища автора до відомості нарахування авторської винагороди є паспорт матеріалу-1, який додається до будь-якого оригіналу матеріалу, що пропонується до друку, а також до остаточної верстки, на першій сторінці якої проставляється остаточна кількість знаків.
__________
-1 Паспорт матеріалу - це бланк, який прикріплюється до матеріалу і на якому зазначається така інформація: дані про автора, редактора, коректора, відповідального секретаря, оператора, рецензента, дизайнера; підпис відповідальної особи редакції, яка дозволяє передавати матеріали до друку; а також кількість знаків у статті, контактні телефони й адреса автора, терміни підготовки статті тощо.
5. Редакція періодичних видань до 20 числа кожного місяця готує відомості нарахування авторських винагород за поточний номер видання, які підписує завідувач Редакції періодичних видань:
працівникам центрального апарату, Операційного управління, структурних підрозділів Національного банку України (додаток 3) та разом зі службовою запискою, у якій зазначаються відповідні коди кошторисної номенклатури, подає до Фінансового департаменту Національного банку;
працівникам територіальних управлінь, структурних одиниць (крім Операційного управління) та навчальних закладів Національного банку України (додаток 4) і надсилає її за основним місцем роботи авторів;
авторам, які не є працівниками системи Національного банку України (додаток 5), та разом зі службовою запискою, у якій зазначаються відповідні коди кошторисної номенклатури, подає до Фінансового департаменту Національного банку.
Редакція періодичних видань відповідає за правильність підготовки відомостей нарахування авторської винагороди працівникам центрального апарату, структурних підрозділів Національного банку, працівникам територіальних управлінь, структурних одиниць, навчальних закладів; авторам, які не є працівниками системи Національного банку України.
6. Фінансовий департамент Національного банку перевіряє правильність зазначення кодів кошторисної номенклатури в службових записках Редакції періодичних видань та наявність відповідного ліміту витрат, візує службові записки і надає:
разом із відомістю нарахування авторської винагороди працівникам центрального апарату, Операційного управління та структурних підрозділів Національного банку України (додаток 3) - до Департаменту персоналу Національного банку;
разом із відомістю нарахування авторської винагороди авторам, які не є працівниками системи Національного банку України (додаток 5), - до Операційного управління Національного банку.
ІV. Порядок виплати авторської винагороди
1. Департамент персоналу на підставі відомості нарахування авторських винагород працівникам центрального апарату, Операційного управління та структурних підрозділів Національного банку України (додаток 3) та службової записки здійснює:
відображення в бухгалтерському обліку операцій, пов’язаних з виплатою авторських винагород авторам, які є працівниками центрального апарату, Операційного управління та структурних підрозділів Національного банку;
зарахування коштів авторських винагород на поточні рахунки працівників Національного банку;
функцію податкового агента.
2. Відповідальний підрозділ територіального управління, структурної одиниці (крім Операційного управління) та навчального закладу Національного банку після отримання від Редакції періодичних видань відомості нарахування авторської винагороди працівникам територіальних управлінь, структурних одиниць (крім Операційного управління) та навчальних закладів Національного банку України (додаток 4) і службової записки здійснює:
перевірку наявності відповідного ліміту витрат на виплату авторської винагороди працівникам територіальних управлінь, структурних одиниць (крім Операційного управління) та навчальних закладів Національного банку; якщо ліміту витрат немає, готує до Фінансового департаменту відповідне звернення;
відображення в бухгалтерському обліку операцій, пов’язаних з виплатою авторських винагород авторам, які є працівниками територіальних управлінь, структурних одиниць (крім Операційного управління) та навчальних закладів Національного банку України;
зарахування коштів авторських винагород на поточні рахунки працівників Національного банку;
функцію податкового агента.
3. Операційне управління на підставі відомості нарахування авторської винагороди авторам, які не є працівниками системи Національного банку (додаток 5), та службової записки здійснює:
відображення в бухгалтерському обліку операцій, пов’язаних з виплатою авторських винагород авторам, які не є працівниками Національного банку;
виплату авторських винагород шляхом перерахування коштів авторам на рахунки, відкриті в банках України, або виплати готівки через операційні каси;
оподаткування податком на доходи фізичних осіб таких доходів та передає інформацію Департаменту персоналу для оформлення і подання податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма
№ 1ДФ ).
4. Витрати, пов’язані з виплатою авторської винагороди, відображаються за статтею "Інші операційні витрати" кошторису поточних доходів і витрат (плану витрат за економічними елементами) центрів кошторисної відповідальності Національного банку.
Редакція періодичних видань подає пропозиції Фінансовому департаменту щодо планової суми витрат на виплату авторських винагород у цілому по системі Національного банку та з їх розподілом у розрізі центрів кошторисної відповідальності для включення відповідних показників до кошторисів поточних доходів і витрат (планів витрат за економічними елементами) центрів кошторисної відповідальності.
5. Оподаткування авторської винагороди, нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на авторську винагороду здійснюються відповідно до
Податкового кодексу України та законодавства України з питань загальнообов’язкового державного соціального страхування.
В. о. директора Генерального економічного департаменту |
О.І. Коваленко |
Додаток 1
до Положення про порядок нарахування
та виплати авторської винагороди
за використання творів у друкованих
та електронних виданнях
Національного банку України
(пункт 4 розділу І)
ЛІЦЕНЗІЙНИЙ ДОГОВІР ПРИЄДНАННЯ
Цей ліцензійний договір приєднання (далі - Договір), який є Договором приєднання згідно зі статтею
634 Цивільного кодексу України , укладено між автором-1 (співавторами) (далі - Автор (Співавтори)) і Національним банком України в особі завідувача Редакції періодичних видань Національного банку України, який діє на підставі довіреності від __________ № ______ (далі - Видавець) (разом - Сторони).
__________
-1 Фізична особа, яка своєю творчою працею створила твір.
І. Предмет Договору
1. Надаючи Видавцю будь-який твір, Автор (Співавтори) беззастережно погоджується (погоджуються) з умовами цього Договору.
2. Автор (Співавтори) надає (надають) Видавцю виключну ліцензію на використання твору на необмежений строк, а Видавець приймає та сплачує авторську винагороду за використання твору.
3. Видавець отримує право на використання твору такими способами:
копіювання, відтворення та технологічне опрацювання цілого твору або будь-якої його частини на комп’ютерному обладнанні Національного банку України шляхом запису, перезапису в цифровому форматі;
рецензування, редагування, скорочення, перероблення або доопрацювання тексту твору чи зображення в цифровому форматі на паперових або інших носіях;
переклад цілого твору або будь-якої його частини на англійську або іншу мову;
включення твору до складеного твору;
публікація, видання, перевидання на паперовому та (або) цифровому носії (випуск у світ, тиражування) твору мовою оригіналу та в перекладі на паперовому або цифровому носії (CD-диску);
розміщення (оприлюднення) твору в друкованих та електронних виданнях Національного банку України, у будь-якому цифровому форматі на сторінці Офіційного інтернет-представництва Національного банку України, на внутрішньому інтернет-порталі Національного банку України, на інтернет-сайті Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського;
включення назви твору та інформації про його Автора (Співавторів) до баз даних (переліку або покажчика публікацій), посилань і цитат у будь-якому з видань Національного банку України на паперових та електронних носіях;
................Перейти до повного тексту