1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
ПО ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСАХ
Н А К А З
N 99 від 22.11.93
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 грудня 1993 р.
за N 188
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства N 456 від 23.07.2013 )
Про затвердження Тимчасового положення щодо порядку визначення розмірів і початкової ціни земельних ділянок, відведених під об'єкти загальнодержавної власності, що перебувають у стані незавершеного будівництва і підлягають приватизації
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Держкомзему N 76/230/325/150 від 27.11.95 )
Для забезпечення приватизації (оренди) земельних ділянок, відведених під об'єкти загальнодержавної власності, що перебувають у стані незавершеного будівництва і підлягають приватизації, згідно з Указом Президента України від 14 жовтня 1993 р. "Про приватизацію об'єктів незавершеного будівництва" та виконання постанови Кабінету Міністрів України від 1 листопада 1993 р. N 894 "Про заходи щодо виконання Указу Президента України від 14 жовтня 1993 р. "Про приватизацію об'єктів незавершеного будівництва"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Тимчасове положення щодо порядку визначення розмірів і початкової ціни земельних ділянок, відведених під об'єкти загальнодержавної власності, що перебувають у стані незавершеного будівництва і підлягають приватизації.
2. Державному комітету по земельних ресурсах Ради Міністрів Республіки Крим, обласним і Севастопольському міському управлінням земельних ресурсів, Київському земельному комітету Київської міської державної адміністрації взяти Тимчасове положення щодо порядку визначення розмірів і початкової ціни земельних ділянок, відведених під об'єкти загальнодержавної власності, що перебувають у стані незавершеного будівництва і підлягають приватизації, до відома і керівництва в роботі.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника голови Державного Комітету України по земельних ресурсах Губарєва В. С.
Голова Комітету Б. Чепков
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказом Державного комітету України
по земельних ресурсах
від 22 листопада 1993 р. N 99
( Тимчасове положення втратило чинність на підставі Наказу Держкомзему N 76/230/325/150 від 27.11.95 )
ТИМЧАСОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
щодо порядку визначення розмірів і початкової ціни земельних ділянок, відведених під об'єкти загальнодержавної власності, що перебувають у стані незавершеного будівництва і підлягають приватизації
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Тимчасове положення щодо порядку визначення розмірів і початкової ціни земельних ділянок, відведених під об'єкти загальнодержавної власності, що перебувають у стані незавершеного будівництва і підлягають приватизації (надалі-Положення), розроблено згідно Указом Президента України від 14 жовтня 1993 р. "Про приватизацію об'єктів незавершеного будівництва" N 456/93 та постанови Кабінету Міністрів України від 1 листопада 1993 р. N 894 "Про заходи щодо виконання Указу Президента України від 14 жовтня 1993 р. "Про приватизацію об'єктів незавершеного будівництва" та чинного законодавства.
1.2. Положення регламентує:
порядок визначення розмірів земельних ділянок, відведених під об'єкти загальнодержавної власності, що перебувають у стані незавершеного будівництва і підлягають приватизації;
порядок визначення початкової ціни земельних ділянок, відведених під об'єкти загальнодержавної власності, що перебувають у стані незавершеного будівництва і підлягають приватизації.
2. ПОРЯДОК ВИЗНАЧЕННЯ РОЗМІРІВ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК
2.1. Визначення розмірів земельних ділянок провадиться шляхом обміру її в натурі та аналізу відповідної документації, до якої входить:
схема розташування підприємства (об'єкта) з експлуатацією споруд;
копія плану відведення та копія рішення відповідного органу влади про надання земельної ділянки;
абрис земельної ділянки;
акт встановлення та узгодження зовнішніх меж земельної ділянки;
план встановлення меж земельної ділянки;
каталог координат кутів повороту меж земельної ділянки;
обгрунтування розмірів земельної ділянки для об'єкта, що приватизується відповідно до державних будівельних норм (ДБН 360-92), затверджених Мінінвестбудом України 17 квітня 1992 р. N 44, та інших державних норм і правил;
інформація щодо категорії земель, на яких розташована земельна ділянка, приватизація (оренда) якої регламентується чинним законодавством, про спірні питання по земельній ділянці;
висновки щодо подальшого використання (завершення розпочатого будівництва чи перепрофілювання об'єкта) земельної ділянки землевпорядного, природоохоронного, санітарного органів і органу архітектури.
2.2. Вказані документи готуються Державним комітетом України по земельних ресурсах, його місцевими органами з залучення органів архітектури і містобудування, міськвиконкомів, державних адміністрацій м. м. Києва та Севастополя і районних державних адміністрацій та Української академії аграрних наук.
3. ПОРЯДОК ВИЗНАЧЕННЯ ПОЧАТКОВОЇ ЦІНИ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ
3.1. Вартість земельної ділянки визначається Державним комітетом України по земельних ресурсах та його місцевими органами (в карбованцях або у вільно конвертованій валюті) на підставі експертної оцінки з метою встановлення початкової ціни продажу земельної ділянки на аукціоні або за конкурсом.
3.2. Експертна оцінка земельної ділянки здійснюється на основі комплексних даних про її місцеположення та економічної оцінки території, яка враховує рівень інженерного забезпечення, екологічний стан, містобудівну, соціальну, історико-культурну цінність, дані земельного кадастру і матеріалів, вказаних в розділі 2. даного Положення. Експертна оцінка виконується Держкомземом, його місцевими органами з залученням організацій Міністерства у справах будівництва і архітектури України та Української академії аграрних наук. Висновки експертної оцінки оформляються актом (додаток 1).
3.3. При відсутності по окремих населених пунктах економічної оцінки території вона має бути проведена за Методикою визначання ставок земельного податку за групами грунтів та в межах населених пунктів (Київ, 1992, розділ 111).
3.4. Експертна оцінка земельної ділянки здійснюється за кошти позабюджетного фонду приватизації. Вартість робіт по експертній оцінці земельної ділянки визначається з врахуванням наявності вихідних даних (економічної оцінки та даних кадастру).
3.5. Початкова ціна продажу земельної ділянки визначається з нормативної ціни ділянки, що дорівнює стократному розміру земельного податку на цю ділянку, ставки якого встановлені статтями 6, 7, 8, 9, 10, 23 Закону України "Про плату за землю" та збільшені на 1993 рік у 30 разів згідно з ст. 9 Закону України "Про державний бюджет України" в зв'язку з інфляцією (Кі) з урахуванням коефіцієнтів: положення населеного пункту в системі розселення по Україні (Кс); положення об'єкту в межах населеного пункту (Км); локальних, що враховують особливості місця розташування в межах економічно-планувальної зони (Кл), зонального для курортних зон або зон відпочинку (Кз). Початкова ціна продажу земельної ділянки щомісячно індексується з урахуванням темпів інфляції.

................
Перейти до повного тексту