- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
Р І Ш Е Н Н Я
N 222 від 30.12.98 м.Київ |
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24 березня 1999 р. за N 180/3473 |
( Рішення втратило чинність на підставі Рішення Національної
комісії з цінних паперів та фондового ринку
N 737 від 23.04.2013 )
Про затвердження Порядку скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтв про реєстрацію випуску акцій
( Із змінами, внесеними згідно з Рішеннями
Держкомісціннихпаперів
N 211 від 20.10.99
N 398 від 14.07.2005
N 956 від 29.08.2008
Рішеннями Національної комісії
з цінних паперів та фондового ринку
N 33 від 12.01.2012
N 1073 від 31.07.2012 )
З метою впорядкування ведення Загального реєстру випуску цінних паперів Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Порядок скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтв про реєстрацію випуску акцій (додається).
2. Управлінню корпоративних фінансів забезпечити реєстрацію цього рішення в Міністерстві юстиції України.
3. Доручити керівнику прес-центру Комісії Шевкіній Л.В. опублікувати це рішення в установленому порядку.
4. Рішення набуває чинності відповідно до чинного законодавства.
5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на Члена Комісії Бойка О.І.
Голова Комісії |
О.Мозговий |
Протокол засідання Комісії від 14 липня 2005 р. N 26 |
Затверджено
Рішення Державної комісії з цінних
паперів та фондового ринку
30.12.98 N 222
(у редакції рішення
Державної комісії з цінних
паперів та фондового ринку
від 14.07.2005 N 398 ( z1113-05 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 вересня 2005 р.
за N 1113/11393
ПОРЯДОК
скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтв про реєстрацію випусків акцій
( У тексті Порядку та у додатках 2, 4, 6 до нього слова «статутний фонд» в усіх відмінках замінено словами «статутний капітал» у відповідних відмінках згідно з Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
№ 33 від 12.01.2012 )
Цей Порядок розроблений відповідно до
Цивільного кодексу України,
Господарського кодексу України, Законів України
"Про цінні папери та фондовий ринок",
"Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні",
"Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні",
"Про господарські товариства",
"Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом",
"Про банки і банківську діяльність",
"Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", установлює порядок зупинення обігу акцій, відновлення обігу акцій, скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтв про реєстрацію випусків акцій.
( Преамбула із змінами, внесеними згідно з Рішенням Держкомісціннихпаперів
N 956 від 29.08.2008 )
Розділ I. Загальні положення
1. Зупинення обігу акцій, відновлення обігу акцій, скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтв про реєстрацію випусків акцій здійснюються уповноваженими особами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або її територіальних органів (далі - реєструвальний орган) відповідно до цього Порядку.
( Пункт 1 розділу І із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
N 1073 від 31.07.2012 )
2. У разі, якщо випуск акцій акціонерного товариства зареєстровано Міністерством фінансів України, Міністерством фінансів Автономної Республіки Крим або обласними фінансовими управліннями, зупинення обігу акцій, відновлення обігу акцій, скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтв про реєстрацію випусків акцій здійснюються уповноваженими особами реєструвального органу.
3. Припинення діяльності акціонерного товариства шляхом його ліквідації або реорганізації здійснюється на підставі рішення вищого органу товариства або суду.
4. Припинення діяльності банку, що створений у формі акціонерного товариства, шляхом його ліквідації або реорганізації, здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених Законом України
"Про банки і банківську діяльність", на підставі рішення загальних зборів акціонерів товариства або суду, або Національного банку України.
5. Акціонерне товариство, що прийняло рішення про припинення діяльності товариства шляхом його реорганізації, зобов'язано здійснити оцінку та викуп акцій акціонерів, які вимагають цього, у разі, коли ці акціонери не голосували за прийняття загальними зборами акціонерів рішення про припинення діяльності товариства шляхом його реорганізації та звернулись до товариства з письмовою заявою. Викуп акцій здійснюється за ціною, що визначається за домовленістю сторін, але не нижчою за номінальну вартість.
6. Розмір статутного капіталу товариства на дату прийняття рішення про припинення діяльності товариства шляхом його реорганізації повинен дорівнювати сумі розмірів статутних капіталів усіх товариств, що створені шляхом реорганізації (на дату їх державної реєстрації).
7. Акціонерне товариство, що прийняло рішення про припинення діяльності товариства шляхом його реорганізації, зобов'язано здійснити обмін акцій на частки у статутному капіталі товариств, що створюються під час реорганізації, та викуп акцій до їх державної реєстрації.
8. Відмова в зупиненні обігу акцій, відновленні обігу акцій, скасуванні реєстрації випусків акцій та анулюванні свідоцтв про реєстрацію випуску акцій складається у разі:
а) невідповідності поданих документів вимогам чинного законодавства;
б) порушення встановленого законодавством порядку припинення діяльності акціонерного товариства;
в) виявлення на дату подання документів порушення порядку скликання та/або проведення загальних зборів акціонерів, на яких прийнято рішення про припинення діяльності акціонерного товариства.
Інші причини не можуть бути підставами для відмови у зупиненні обігу акцій, відновленні обігу акцій, скасуванні реєстрації випусків акцій та анулюванні свідоцтв про реєстрацію випуску акцій.
9. Відмова в зупиненні обігу акцій, відновленні обігу акцій, скасуванні реєстрації випусків акцій та анулюванні свідоцтв про реєстрацію випуску акцій оформлюється у вигляді розпорядження про відмову із зазначенням підстав для відмови і підписується уповноваженою особою реєструвального органу (додаток 1).
У разі відмови в зупиненні обігу акцій, відновленні обігу акцій, скасуванні реєстрації випусків акцій та анулюванні свідоцтв про реєстрацію випуску акцій усі подані документи залишаються в реєструвальному органі.
Розділ II. Скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтв про реєстрацію випусків акцій у зв'язку з припиненням діяльності акціонерного товариства шляхом його ліквідації
Порядок скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтв про реєстрацію випусків акцій у зв'язку з припинення діяльності акціонерного товариства шляхом його ліквідації (далі - ліквідація) включає таку послідовність дій:
1. Зупинення обігу акцій
Зупинення обігу акцій у разі ліквідації акціонерного товариства на підставі рішення органів, зазначених у пунктах 3, 4 розділу І цього Порядку, здійснюється у такому порядку:
1.1. Протягом семи робочих днів після прийняття рішення про ліквідацію комісія з припинення акціонерного товариства (ліквідаційна комісія, ліквідатор тощо) (далі - комісія) повинна подати до реєструвального органу такі документи:
а) заяву про зупинення обігу акцій (додаток 2);
б) рішення загальних зборів акціонерів товариства про ліквідацію і призначення комісії, оформлене відповідним протоколом, який повинен бути пронумерований, прошнурований та засвідчений підписами голови та секретаря зборів, або копію постанови господарського суду про визнання боржника банкрутом, або копію постанови Правління Національного банку України про відкриття процедури ліквідації, що засвідчується головою комісії та печаткою товариства.
У разі, якщо рішення про ліквідацію і призначення комісії прийнято загальними зборами акціонерів, до реєструвального органу також подається довідка, засвідчена підписами голови і секретаря зборів, голови комісії та печаткою товариства, яка має містити відомості про:
- загальну кількість акціонерів на дату проведення загальних зборів;
- кількість та відсоток голосів акціонерів, що беруть участь у загальних зборах;
- найменування емітента та його місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи;
- розмір статутного капіталу;
- мету та предмет діяльності;
- розміщення раніше випущених в обіг цінних паперів (перелік і результати попередніх випусків цінних паперів із зазначенням свідоцтв про реєстрацію випусків цінних паперів та органів, що видали відповідні свідоцтва /із зазначенням за кожним випуском кількості іменних акцій, простих та привілейованих акцій, процентних та безпроцентних облігацій, номінальної вартості та загальної суми випуску, форми випуску/);
- кількість та відсоток голосів акціонерів, що приймають рішення про ліквідацію;
- порядок голосування;
в) довідку, засвідчену підписами та печаткою реєстратора про передачу йому реєстру власників іменних цінних паперів (при документарній формі) або депозитарію, з яким укладено договір про обслуговування випуску цінних паперів (при бездокументарній формі), із зазначенням ідентифікаційного коду юридичної особи та його місцезнаходження. Довідка також повинна містити дані щодо наявності державної частки у статутному капіталі емітента на дату прийняття рішення про ліквідацію.
У разі самостійного ведення реєстру емітентом надається копія ліцензії на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів - діяльності щодо ведення власного реєстру власників іменних цінних паперів;
г) копію опублікованого згідно з вимогами статті
43 Закону України
"Про господарські товариства" повідомлення про проведення загальних зборів акціонерів товариства, на яких прийнято рішення про ліквідацію, та довідку, яка свідчить про персональне повідомлення акціонерів про проведення цих загальних зборів (згідно з порядком, установленим у статуті товариства), що засвідчуються підписом голови комісії та печаткою товариства.
1.2. Уповноважена особа реєструвального органу видає розпорядження про зупинення обігу акцій (додаток 3) протягом п'ятнадцяти робочих днів з дати надходження до реєструвального органу документів, зазначених у підпункті 1.1 пункту 1 цього розділу.
1.3. Реєструвальний орган протягом трьох робочих днів з дати видання розпорядження про зупинення обігу акцій направляє його емітенту та реєстроутримувачу (при документарній формі випуску акцій) або депозитарію (при бездокументарній формі випуску акцій), який обслуговує акції цього емітента.
1.4. Реєструвальний орган забезпечує опублікування інформації про зупинення обігу акцій в одному зі своїх офіційних друкованих видань протягом п'ятнадцяти календарних днів з дати видання розпорядження про зупинення обігу акцій.
1.5. Починаючи з дати опублікування інформації про зупинення обігу акцій в одному з офіційних друкованих видань реєструвального органу, забороняється здійснення цивільно-правових договорів з акціями, обіг яких зупинено.
1.6. Дата опублікування інформації про зупинення обігу акцій в одному з офіційних друкованих видань реєструвального органу є датою закриття реєстру (при документарній формі випуску акцій) або датою, на яку складається зведений обліковий реєстр і здійснюється операція обмеження в обігу акцій (при бездокументарній формі випуску акцій).
2. Відновлення обігу акцій
2.1. У разі прийняття рішення про відміну рішення про ліквідацію акціонерного товариства та відновлення його діяльності здійснюється процедура відновлення обігу акцій.
2.2. Відновлення обігу акцій на підставі рішення загальних зборів акціонерів товариства або суду, або Національного банку України здійснюється у такому порядку:
2.2.1. Протягом семи робочих днів після прийняття рішення про відміну рішення про ліквідацію акціонерного товариства та відновлення його діяльності комісія надає до реєструвального органу такі документи:
а) заяву про відновлення обігу акцій (додаток 4);
б) рішення загальних зборів акціонерів товариства про відміну рішення про ліквідацію акціонерного товариства та відновлення його діяльності, оформлене відповідним протоколом, який повинен бути пронумерований, прошнурований та засвідчений підписами голови та секретаря зборів, або копію ухвали господарського суду про припинення провадження у справі про банкрутство, або копію постанови Правління Національного банку України про скасування постанови про відкриття процедури ліквідації банку, що засвідчується підписом голови комісії та печаткою товариства.
У разі, якщо рішення про відміну рішення про ліквідацію акціонерного товариства та відновлення його діяльності прийнято загальними зборами акціонерів, до реєструвального органу також подається довідка, засвідчена підписами голови і секретаря зборів, голови комісії та печаткою товариства, яка має містити відомості про:
- загальну кількість акціонерів на дату проведення загальних зборів;
- кількість та відсоток голосів акціонерів, що беруть участь у загальних зборах;
- найменування емітента та його місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи;
- розмір статутного капіталу;
- кількість та відсоток голосів акціонерів, що приймають рішення про відміну рішення про ліквідацію акціонерного товариства та відновлення його діяльності;
- порядок голосування;
в) копію опублікованого згідно з вимогами статті
43 Закону України
"Про господарські товариства" повідомлення про проведення загальних зборів акціонерів товариства, на яких прийнято рішення про відміну рішення про ліквідацію акціонерного товариства та відновлення його діяльності, та довідку, яка свідчить про персональне повідомлення акціонерів про проведення цих загальних зборів (згідно з порядком, установленим у статуті товариства), що засвідчуються підписом голови комісії та печаткою товариства;
г) довідку, засвідчену підписами та печаткою реєстратора про передачу йому реєстру власників іменних цінних паперів (при документарній формі) або депозитарію, з яким укладено договір про обслуговування випуску цінних паперів (при бездокументарній формі), із зазначенням ідентифікаційного коду юридичної особи та його місцезнаходження;
ґ) оригінал розпорядження про зупинення обігу акцій.
2.2.2. Уповноважена особа реєструвального органу видає розпорядження про відновлення обігу акцій (додаток 5) протягом п'ятнадцяти робочих днів з дати надходження до реєструвального органу документів, зазначених у підпункті 2.2.1 пункту 2.2 цього розділу.
2.2.3. Розпорядження про відновлення обігу акцій протягом трьох робочих днів з дати видання направляється емітенту та реєстроутримувачу (при документарній формі випуску акцій) або депозитарію (при бездокументарній формі випуску акцій), який обслуговує акції емітента.
2.2.4. Реєструвальний орган забезпечує опублікування інформації про відновлення обігу акцій в одному зі своїх офіційних друкованих видань протягом п'ятнадцяти календарних днів з дати видання розпорядження про відновлення обігу акцій.
2.2.5. Дата публікації інформації про відновлення обігу акцій в одному з офіційних друкованих видань реєструвального органу є датою відновлення реєстру (при документарній формі випуску акцій) або датою, на яку відновлюється зведений обліковий реєстр (при бездокументарній формі випуску акцій).
3. Скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтв про реєстрацію випуску акцій у зв'язку з ліквідацією акціонерного товариства
Скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтв про реєстрацію випуску акцій у зв'язку з ліквідацією акціонерного товариства здійснюється у такому порядку:
3.1. Протягом семи робочих днів з дати затвердження звіту комісії та ліквідаційного балансу комісія подає до реєструвального органу такі документи:
а) заяву про скасування реєстрації випуску акцій (додаток 6);
б) рішення загальних зборів акціонерів товариства про затвердження звіту комісії та ліквідаційного балансу товариства, оформлене відповідним протоколом, який повинен бути пронумерований, прошнурований та засвідчений підписами голови та секретаря зборів, або копію ухвали господарського суду про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу, що засвідчується підписом голови комісії та печаткою товариства.
У разі, якщо рішення про затвердження звіту комісії та ліквідаційного балансу товариства прийнято загальними зборами акціонерів, до реєструвального органу також подається довідка, засвідчена підписами голови і секретаря зборів, голови комісії та печаткою товариства, яка має містити відомості про:
- загальну кількість акціонерів на дату проведення загальних зборів;
- кількість та відсоток голосів акціонерів, що беруть участь у загальних зборах;
- найменування емітента та його місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи;
- розмір статутного капіталу;
- кількість та відсоток голосів акціонерів, що приймають рішення про затвердження звіту комісії та ліквідаційного балансу товариства;
- порядок голосування;
г) копію звіту комісії та ліквідаційного балансу товариства, засвідчені підписом голови комісії та печаткою товариства;
ґ) копію опублікованого згідно з вимогами статті
43 Закону України
"Про господарські товариства" повідомлення про проведення загальних зборів акціонерів товариства, на яких прийнято рішення про затвердження звіту комісії та ліквідаційного балансу товариства, та довідку, яка свідчить про персональне повідомлення акціонерів про проведення цих загальних зборів (згідно з порядком, установленим у статуті товариства), що засвідчуються підписом голови комісії та печаткою товариства;
д) довідку, засвідчену підписами та печаткою реєстратора про передачу йому реєстру власників іменних цінних паперів (при документарній формі) або депозитарію, з яким укладено договір про обслуговування випуску цінних паперів (при бездокументарній формі), із зазначенням ідентифікаційного коду юридичної особи та його місцезнаходження;
е) оригінали свідоцтв про реєстрацію випуску акцій.
3.2. Уповноважена особа реєструвального органу видає розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій (додаток 7) протягом п'ятнадцяти робочих днів з дати надходження до реєструвального органу документів, зазначених у пункті 3.1 цього розділу.
3.3. Розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій протягом трьох робочих днів з дати видання направляється емітенту та реєстроутримувачу (при документарній формі випуску акцій) або депозитарію (при бездокументарній формі випуску акцій), який обслуговує акції емітента.
3.4. Реєструвальний орган забезпечує опублікування інформації про скасування реєстрації випуску акцій в одному зі своїх офіційних друкованих видань протягом п'ятнадцяти календарних днів з дати видання розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій.
3.5. На підставі розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій реєструвальним органом уносяться відповідні зміни до загального реєстру випуску цінних паперів, а також здійснюється анулювання свідоцтв про реєстрацію випуску акцій.
Розділ III. Скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтв про реєстрацію випуску акцій у зв'язку з припиненням діяльності акціонерного товариства шляхом його реорганізації
1. У разі, якщо серед правонаступників акціонерного товариства, що припиняє свою діяльність шляхом його реорганізації (далі - реорганізація), є хоча б одне акціонерне товариство, то скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтв про реєстрацію випусків акцій у зв'язку з реорганізацією здійснюється відповідно до вимог Положення про порядок реєстрації випуску акцій під час реорганізації товариств, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 30.12.98
N 221, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04.03.99 за N 137/3430 (із змінами та доповненнями).
При цьому у свідоцтвах про реєстрацію випуску акцій правонаступників акціонерного товариства, що підлягає реорганізації, здійснюється запис про анулювання свідоцтва про реєстрацію випуску акцій акціонерного товариства, що припиняє свою діяльність у процесі реорганізації.
2. У разі, якщо жоден з правонаступників акціонерного товариства, що реорганізовується, не є акціонерним товариством, порядок скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтв про реєстрацію випуску акцій включає таку послідовність дій:
1. Зупинення обігу акцій
Зупинення обігу акцій у разі припинення діяльності акціонерного товариства шляхом його реорганізації на підставі рішення органів, зазначених у пунктах 3, 4 розділу I, здійснюється у такому порядку:
1.1. Протягом семи робочих днів після прийняття рішення про реорганізацію товариство повинно подати до реєструвального органу такі документи:
а) заяву про зупинення обігу акцій (додаток 2);
б) рішення про реорганізацію і призначення комісії, що засвідчується головою комісії та печаткою товариства.
У разі, якщо рішення про реорганізацію і призначення комісії прийнято загальними зборами акціонерів, до реєструвального органу також подається довідка, засвідчена підписами голови і секретаря зборів, голови комісії та печаткою товариства, яка має містити відомості про:
- загальну кількість акціонерів на дату проведення загальних зборів;
- кількість та відсоток голосів акціонерів, що беруть участь у загальних зборах;
- найменування емітента та його місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи;
- розмір статутного капіталу;
- мету та предмет діяльності;
- розміщення раніше випущених в обіг цінних паперів (перелік і результати попередніх випусків цінних паперів із зазначенням свідоцтв про реєстрацію випусків цінних паперів та органів, що видали відповідні свідоцтва із зазначенням за кожним випуском кількості іменних акцій, простих та привілейованих акцій, процентних та безпроцентних облігацій, номінальної вартості та загальної суми випуску, форми випуску);
- кількість та відсоток голосів акціонерів, що приймають рішення про реорганізацію і призначення комісії;
- порядок голосування;
- відомості щодо реорганізації товариства (із зазначенням інформації про товариство, що реорганізовується, форму його реорганізації та інформації про товариства, що створюються під час реорганізації. Інформація про товариства, що створюються під час реорганізації, повинна включати дані про організаційно-правову форму, найменування, місцезнаходження товариств, розмір статутного капіталу, кількість учасників);
- порядок та умови обміну акцій у статутному капіталі акціонерного товариства, що реорганізовується, на частки у статутному капіталі товариств, що створюються внаслідок реорганізації;
- строк оцінки та викупу акцій в акціонерів, які вимагають цього, у разі, якщо ці акціонери не голосували за прийняття загальними зборами рішення про реорганізацію і звернулись до товариства з письмовою заявою;
в) довідку, засвідчену підписами та печаткою реєстратора про передачу йому реєстру власників іменних цінних паперів (при документарній формі) або депозитарію, з яким укладено договір про обслуговування випуску цінних паперів (при бездокументарній формі), із зазначенням ідентифікаційного коду юридичної особи та його місцезнаходження. Довідка також повинна містити дані щодо наявності державної частки у статутному капіталі емітента на дату прийняття рішення про реорганізацію.
У разі самостійного ведення реєстру емітентом надається копія ліцензії на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів - діяльності щодо ведення власного реєстру власників іменних цінних паперів;
г) копію опублікованого згідно з вимогами статті
43 Закону України
"Про господарські товариства" повідомлення про проведення загальних зборів акціонерів товариства, на яких прийнято рішення про реорганізацію, та довідку, яка свідчить про персональне повідомлення усіх акціонерів про проведення цих загальних зборів (згідно з порядком, установленим у статуті товариства), що засвідчені підписом та печаткою товариства.
1.2. Уповноважена особа реєструвального органу видає розпорядження про зупинення обігу акцій (додаток 3) протягом п'ятнадцяти робочих днів з дати надходження до реєструвального органу документів, зазначених у підпункті 1.1 пункту 1 цього розділу.
1.3. Реєструвальний орган протягом трьох робочих днів з дати видання розпорядження про зупинення обігу акцій направляє його емітенту та реєстроутримувачу (при документарній формі випуску акцій) або депозитарію (при бездокументарній формі випуску акцій), який обслуговує акції цього емітента.
1.4. Реєструвальний орган забезпечує опублікування інформації про зупинення обігу акцій в одному зі своїх офіційних друкованих видань протягом п'ятнадцяти календарних днів з дати видання розпорядження про зупинення обігу акцій.
1.5. Починаючи з дати опублікування інформації про зупинення обігу акцій в одному з офіційних друкованих видань реєструвального органу, забороняється здійснення цивільно-правових договорів з акціями, обіг яких зупинено.
1.6. Дата опублікування інформації про зупинення обігу акцій в одному з офіційних друкованих видань реєструвального органу є датою закриття реєстру (при документарній формі випуску акцій) або датою, на яку складається зведений обліковий реєстр і здійснюється операція обмеження в обігу акцій (при бездокументарній формі випуску акцій).
2. Відновлення обігу акцій
2.1. У разі прийняття рішення про відміну рішення про реорганізацію акціонерного товариства здійснюється процедура відновлення обігу акцій.
2.2. Відновлення обігу акцій на підставі рішення загальних зборів акціонерів товариства або суду, або Національного банку України здійснюється у такому порядку:
2.2.1. Протягом семи робочих днів після прийняття рішення про відміну рішення про реорганізацію акціонерного товариства товариство надає до реєструвального органу такі документи:
а) заяву про відновлення обігу акцій (додаток 4);
б) рішення про відміну рішення про реорганізацію акціонерного товариства, що засвідчується підписом керівника та печаткою товариства.
У разі, якщо рішення про відміну рішення про реорганізацію акціонерного товариства прийнято загальними зборами акціонерів, до реєструвального органу також подається довідка, засвідчена підписами голови і секретаря зборів, голови комісії та печаткою товариства, яка має містити відомості про:
- загальну кількість акціонерів на дату проведення загальних зборів;
- кількість та відсоток голосів акціонерів, що беруть участь у загальних зборах;
- найменування емітента та його місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи;
- розмір статутного капіталу;
- кількість та відсоток голосів акціонерів, що приймають рішення про відміну рішення про реорганізацію акціонерного товариства;
- порядок голосування;
в) копію опублікованого згідно з вимогами статті
43 Закону України
"Про господарські товариства" повідомлення про проведення загальних зборів акціонерів товариства, на яких прийнято рішення про відміну рішення про реорганізацію акціонерного товариства, та довідку, яка свідчить про персональне повідомлення акціонерів про проведення цих загальних зборів (згідно з порядком, установленим у статуті товариства), що засвідчуються підписом голови комісії та печаткою товариства;
г) довідку, засвідчену підписами та печаткою реєстратора про передачу йому реєстру власників іменних цінних паперів (при документарній формі) або депозитарію, з яким укладено договір про обслуговування випуску цінних паперів (при бездокументарній формі), із зазначенням ідентифікаційного коду юридичної особи та його місцезнаходження;
ґ) оригінал розпорядження про зупинення обігу акцій.
2.2.2. Уповноважена особа реєструвального органу видає розпорядження про відновлення обігу акцій (додаток 5) протягом п'ятнадцяти робочих днів з дати надходження до реєструвального органу документів, зазначених у підпункті 2.2.1 пункту 2.2 цього розділу.
2.2.3. Розпорядження про відновлення обігу акцій протягом трьох робочих днів з дати видання направляється емітенту та реєстроутримувачу (при документарній формі випуску акцій) або депозитарію (при бездокументарній формі випуску акцій), який обслуговує акції емітента.
2.2.4. Реєструвальний орган забезпечує опублікування інформації про відновлення обігу акцій в одному зі своїх офіційних друкованих видань протягом п'ятнадцяти календарних днів з дати видання розпорядження про відновлення обігу акцій.
2.2.5. Дата публікації інформації про відновлення обігу акцій в одному з офіційних друкованих видань реєструвального органу є датою відновлення реєстру (при документарній формі випуску акцій) або датою, на яку відновлюється зведений обліковий реєстр (при бездокументарній формі випуску акцій).
3. Скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтв про реєстрацію випуску акцій у зв'язку з реорганізацією акціонерного товариства
Скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтв про реєстрацію випуску акцій у зв'язку з реорганізацією акціонерного товариства здійснюється у такому порядку:
3.1. Протягом семи робочих днів з дня державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності - правонаступника товариства або останнього з них правонаступник подає до реєструвального органу такі документи (у разі, якщо в процесі реорганізації створюється декілька товариств, документи на скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтв про реєстрацію випуску акцій подає один з правонаступників):
а) заяву про скасування реєстрації випусків акцій (додаток 5);
б) рішення загальних зборів акціонерів товариства про затвердження передавального акта або розподільчого балансу, що засвідчується підписом голови комісії та печаткою товариства.
У разі, якщо рішення про затвердження передавального акта або розподільчого балансу прийнято загальними зборами акціонерів, до реєструвального органу також подається довідка, засвідчена підписами голови і секретаря зборів, голови комісії та печаткою товариства, яка має містити відомості про:
- загальну кількість акціонерів на дату проведення загальних зборів;
- кількість та відсоток голосів акціонерів, що беруть участь у загальних зборах;
- найменування емітента та його місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи;
- розмір статутного капіталу;
- кількість та відсоток голосів акціонерів, що приймають рішення про затвердження передавального акта або розподільчого балансу;
- порядок голосування;
в) звіт про наслідки обміну акцій у статутному капіталі товариства, що реорганізовується, на письмові зобов'язання про видачу відповідної кількості часток товариств, що створюються внаслідок реорганізації, який повинен містити таку інформацію:
- фактичну дату початку і фактичну дату закінчення обміну;
- кількість акцій, на які видані письмові зобов'язання;
- кількість акцій, на які не були видані письмові зобов'язання, із зазначенням причин;
- кількість акцій, що були викуплені в акціонерів.
Звіт про наслідки обміну акцій у статутному капіталі товариства, що реорганізовується, на письмові зобов'язання про видачу відповідної кількості часток товариств, що створюються внаслідок реорганізації, засвідчується підписом голови комісії та печаткою товариства, яке прийняло рішення про реорганізацію, підписами та печатками аудитора (аудиторської фірми);
................Перейти до повного тексту