1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ МИТНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 19 від 17.01.96
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 квітня 1996 р.
за N 179/1204
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної митної служби N 164 від 27.03.2000 )
Про Порядок нарахування та справляння податку на добавлену вартість та акцизного збору при митному оформленні предметів (товарів), що ввозяться (пересилаються) на митну територію України громадянами
У зв'язку з введенням в дію Закону України "Про деякі питання оподаткування підакцизних товарів", яким запроваджено обкладення податком на добавлену вартість та акцизним збором предметів (товарів), що ввозяться (пересилаються) на митну територію України громадянами, з метою встановлення єдиного порядку нарахування та справляння цих податків з громадян, керуючись ст.ст. 53, 69 Митного кодексу України,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок нарахування та справляння податку на добавлену вартість та акцизного збору при митному оформленні предметів (товарів), що ввозяться (пересилаються) на митну територію України громадянами, який додається.
2. Правовому відділу (Рибалко О.М.) забезпечити державну реєстрацію цього наказу у Міністерстві юстиції України.
3. Управлінню справами (Ящук В.І.) забезпечити тиражування та доведення цього наказу до митних установ, прес-центру (Максименко О.О.) - доведення до засобів масової інформації після його реєстрації у Міністерстві юстиції України.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Державного митного комітету України Яценка С.А.
Голова Державного митного
комітету України

Л.Деркач
Затверджено
наказом Державного митного
комітету України від
17.01.96 р. N 19
Порядок нарахування та справляння податку на добавлену вартість та акцизного збору при митному оформленні предметів (товарів), що ввозяться (пересилаються) на митну територію України громадянами
1. Загальні положення
1.1. Відповідно до введеного в дію з 1 січня 1996 року Закону України "Про деякі питання оподаткування підакцизних товарів", яким внесено зміни до Декретів Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року N 14-92 "Про податок на добавлену вартість" та від 26 грудня 1992 року N 18-92 "Про акцизний збір", громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - громадяни) при ввезенні (пересиланні) предметів (товарів) на митну територію України сплачують податок на добавлену вартість та акцизний збір на предмети (товари), що ввозяться (пересилаються) ними на митну територію України і підлягають обкладенню зазначеними податками згідно з чинним законодавством.
1.2. Нарахування і справляння податку на добавлену вартість та акцизного збору з громадян здійснюється одночасно з нарахуванням і справлянням інших податків та зборів (мита, митних зборів) при митному оформленні предметів (товарів), що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України.
1.3. Не підлягають пропуску на митну територію України предмети (товари), за які при ввезенні (пересиланні) на митну територію України (або при митному оформленні у внутрішніх митницях) не сплачено нараховані податки та збори.
1.4. При відчуженні тимчасово ввезених на митну територію України предметів (товарів) сплачуються податок на добавлену вартість (якщо відповідно до чинного законодавства такі предмети підлягають обкладенню ввізним митом), а по підакцизним товарам - акцизний збір, незалежно від дати фактичного ввезення таких предметів на митну територію України (тобто, у такому випадку, датою ввезення на митну територію України вважається дата заявлення предметів (товарів) митниці з метою переоформлення їх з режиму тимчасового ввезення в режим ввезення для вільного використання).
1.5. Митна вартість предметів (товарів) визначається за заявами громадян (у тому числі усними) і може підтверджуватись відповідними товарними чеками, рахунками-фактурами, договорами купівлі-продажу, міни, дарування тощо.
У разі наявності обгрунтованих сумнівів щодо достовірності заявленої митної вартості предметів (товарів) митні органи можуть самостійно встановлювати їх вартість на підставі наявної цінової інформації (каталогів, прайс-листів, чеків, рахунків-фактур тощо) на такі або аналогічні предмети (товари) в країні їх придбання.
2. Податок на добавлену вартість
2.1. Об'єкт оподаткування
2.1.1. Податок на добавлену вартість нараховується та справляється на предмети (товари), що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України, і відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 11 січня 1993 року N 2-93 "Про порядок обкладення митом предметів, які ввозяться (пересилаються) громадянами в Україну", підлягають обкладенню митом.
2.1.2. Не підлягають обкладенню податком на добавлену вартість при ввезенні (пересиланні) на митну територію України:
а) предмети (товари) загальна вартість яких не перевищує еквівалент 1400 доларів США;
б) горілчані вироби у кількості 1 літра;
в) вино у кількості 2 літрів;
г) тютюнові вироби у кількості 200 цигарок (або 200 грамів цих виробів);
д) транспортні засоби, вироблені у державах-учасницях Співдружності Незалежних Держав, які ввозяться на митну територію України громадянами-резидентами;
е) предмети особистого користування, незалежно від їх вартості, що тимчасово ввозяться (пересилаються) на митну територію України під зобов'язання про їх зворотне вивезення без будь-яких змін, крім природного зношення;
є) речі, що ввозяться (пересилаються) при переселенні на постійне місце проживання в Україну;
ж) предмети, що ввозяться після їх тимчасового вивезення без будь-яких змін, крім природного зношення (при наявності документів, що підтверджують факт їх тимчасового вивезення);
з) транспортні засоби, ввезені на митну територію України до 1 січня 1996 року або придбані до цієї дати (за підтвердженням консульської установи) громадянами України, які працюють у дипломатичних представництвах, консульствах України за кордоном та у міжнародних організаціях, розташованих за межами України.
2.1.3. Об'єктом оподаткування податком на добавлену вартість є митна вартість предметів (товарів), які ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України, з урахуванням сум мита та митних зборів, а по підакцизним товарам - і сум акцизного збору.
2.2. Порядок нарахування
2.2.1. У разі ввезення (пересилання) громадянами на митну територію України предметів (товарів) на суму, що перевищує еквівалент 1400 доларів США, розмір податку на добавлену вартість нараховується за формулами:
2.2.2. На предмети (товари), які обкладаються лише митом:
(В + М) х П/100,
де
В - митна вартість предметів (товарів), що підлягають обкладенню митом;
М - сума мита, що нарахована на частину предметів (товарів), які підлягають обкладенню митом;
П - ставка податку на добавлену вартість - 20%.
Зразок заповнення квитанції форми МД-1 у цьому випадку наведено у додатку N 1.
2.2.3. На предмети (товари), які підлягають обкладенню митом та при митному оформленні яких справляються митні збори: транспортні засоби, що не обкладаються акцизним збором (вантажні автомобілі, автобуси тощо), а також причепи, напівпричепи, автодачі, мотоцикли, моторолери, мопеди, що підлягають реєстрації, двигуни, кузови, шасі (крім вироблених у державах-учасницях СНД, у разі ввезення їх в Україну громадянами-резидентами)
(В + З + М) х П/100,
де
В - митна вартість предметів (товарів), що підлягають обкладенню митом;
З - сума митних зборів, що підлягає сплаті при митному оформленні;
М - сума мита, нарахована при митному оформленні предметів (товарів) за ставками, встановленими чинним законодавством;
П - ставка податку на добавлену вартість - 20%.
Зразок заповнення квитанції форми МД-1 у цьому випадку наведено у додатку N 2.
2.2.4. На предмети (товари), які підлягають обкладенню акцизним збором:
(В + М + Аз) х П/100,
де
В - митна вартість предметів (товарів), що підлягають обкладенню митом;
М - сума мита, що нарахована на частину предметів (товарів), які підлягають обкладенню митом;
Аз - сума акцизного збору (при обчисленні суми податку на добавлену вартість до розрахунку приймається сума акцизного збору, нарахована на ту частину предметів (товарів), яка підлягає обкладенню податком на добавлену вартість);
П - ставка податку на добавлену вартість - 20%.
2.2.5. У разі ввезення (пересилання) громадянами на митну територію України транспортних засобів, які підлягають обкладенню митом та акцизним збором, податок на добавлену вартість нараховується за формулою:
(В + З + М + Аз) х П/100,
де
В - митна вартість транспортних засобів та запасних частин до них;
З - сума митних зборів, що підлягає сплаті при митному оформленні;
М - сума мита, що нараховується на транспортні засоби при ввезенні (пересиланні) на митну територію України;
Аз - сума акцизного збору, що нараховується на транспортний засіб при ввезенні на митну територію України;
П - ставка податку на добавлену вартість - 20%.
3. Акцизний збір
3.1. Об'єкт оподаткування
3.1.1. Акцизний збір нараховується та справляється на предмети (товари), що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України і підлягають обкладенню акцизним збором відповідно до переліків та за ставками, встановленими Постановою Верховної Ради України від 4 лютого 1994 року N 3951-12 та постановою Кабінету Міністрів України від 5 серпня 1994 року N 526.
3.1.2. Не підлягають оподаткуванню акцизним збором при ввезенні (пересиланні) на митну територію України:
а) горілчані вироби у кількості 1 літра;
б) вино у кількості 2 літрів;
в) тютюнові вироби у кількості 200 цигарок (або 200 грамів цих виробів);
г) транспортні засоби, ввезені на митну територію України до 1 січня 1996 року або придбані до цієї дати (за підтвердженням консульської установи) громадянами України, які працюють у дипломатичних представництвах, консульствах України за кордоном та у міжнародних організаціях, розташованих за межами України.
3.1.3. Об'єктом оподаткування акцизним збором є митна вартість підакцизних предметів (товарів), які ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України, з урахуванням сум мита та митних зборів.
3.2. Порядок нарахування
3.2.1. Акцизний збір на підакцизні предмети (товари), що ввозяться (пересилаються) на митну територію України громадянами, нараховується за ставками, встановленими Постановою Верховної Ради України від 4 лютого 1994 року N 3951-12 та постановою Кабінету Міністрів України від 5 серпня 1994 року N 526 за формулами:
3.2.2. На предмети (товари), які не обкладаються митом:
В х А/100,
де
В - митна вартість підакцизних предметів (товарів);
А - ставка акцизного збору.
Зразок заповнення квитанції форми МД-1 у цьому випадку наведено у додатку N 3.
3.2.3. На предмети (товари), які підлягають обкладенню митом:
(В + М) х А/100,
де
В - митна вартість підакцизних предметів (товарів);
М - сума мита, нарахованого на підакцизні предмети (на ту частину від загальної кількості, що підлягає обкладенню митом);
А - ставка акцизного збору.
3.2.4. На транспортні засоби та запасні частини до них (крім вироблених у державах-учасницях Співдружності Незалежних Держав), що ввозяться на митну територію України:
(В + З + М) х А/100,
де
В - митна вартість транспортних засобів та запасних частин до них, на які встановлено акцизний збір;
З - сума митних зборів, що підлягає сплаті при митному оформленні згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 1994 року N 133;
М - сума мита, що нараховується за ставками, встановленими Декретом Кабінету Міністрів України від 11 січня 1993 року N 2-93;
А - ставка акцизного збору.
3.2.5. На транспортні засоби та запасні частини до них, вироблені в державах-учасницях Співдружності Незалежних Держав, що ввозяться громадянами, які постійно проживають в Україні:
(В + З) х А/100,
де
В - митна вартість транспортних засобів та запасних частин до них, на які встановлено акцизний збір;
З - сума митних зборів, що підлягає сплаті при митному оформленні згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 1994 року N 133;
А - ставка акцизного збору.
Зразок заповнення квитанції форми МД-1 у цьому випадку наведено у додатку N 4.
Зразок заповнення квитанції форми МД-1 у випадку, коли при ввезенні (пересиланні) предметів (товарів) на митну територію України нараховується та справляється мито, акцизний збір та податок на добавлену вартість наведено у додатку N 5.
Зразок заповнення квитанції форми МД-1 у випадку, коли при ввезенні (пересиланні) предметів (товарів) на митну територію України нараховується та справляється мито, митний збір, акцизний збір та податок на добавлену вартість наведено у додатку N 6.
4. Порядок оформлення розрахунків
4.1. Нарахування мита, податку на добавлену вартість та акцизного збору здійснюється одночасно і оформляється на бланку квитанції форми МД-1 (див. додатки NN 1-6).
4.2. Сплата податку на добавлену вартість та акцизного збору громадянами здійснюється у порядку, встановленому для сплати мита.
4.3. У випадку сплати мита, митних зборів, акцизного збору та податку на добавлену вартість іменними розрахунковими чеками такі чеки повинні представлятись митному органу на суму кожного виду платежів окремо:
- мито;
- митні збори;
- акциз;
- податок на добавлену вартість.
4.4. При справлянні мита, митних зборів, податку на добавлену вартість та акцизного збору з предметів (товарів), що ввозяться (пересилаються) громадянами, застосовуються такі класифікатори платежів:
- мито з громадян - 120;
- митні збори з громадян - 110;
- акцизний збір з громадян - 127;
- податок на добавлену вартість з громадян - 128.
4.5. Розрахунки з бюджетом по акцизному збору та податку на добавлену вартість проводяться відповідно до Інструкції про порядок здійснення розрахунків по митних платежах з Державним бюджетом України, затвердженої наказом Держмиткому, Мінфіну та Національного банку України від 12 вересня 1995 року N 442/146/90. Кошти, що надходять при сплаті громадянами податку на добавлену вартість та акцизного збору, перераховуються на рахунок Державного митного комітету України N 144206 в ОПЕРУ НБУ МФО 300001 окремим платіжним дорученням за кожним видом платежу.
4.6. Податок на добавлену вартість та акцизний збір, сплачені громадянами при ввезенні (пересиланні) предметів (товарів) на митну територію України, перераховуються митними установами на рахунки Державного митного комітету України в Національному банку України за відповідними розділами і параграфами бюджетної класифікації подекадно, але не пізніше 13 і 23 числа поточного місяця та 3 числа місяця, наступного за звітним.
4.7. Державний митний комітет України централізовано перераховує кошти до Міністерства фінансів України на розділ 8 бюджетної класифікації доходів та видатків державного бюджету подекадно, але не пізніше 15 і 25 числа поточного місяця та 5 числа місяця, наступного за звітним.
Додатки NN 1-6
до Порядку нарахування та справляння
податку на добавлену вартість та
акцизного збору при митному оформленні
предметів (товарів), що ввозяться
(пересилаються) на митну територію
України громадянами
Зразки заповнення
квитанцій форми МД-1 при митному оформленні товарів, що ввозяться (пересилаються) в Україну громадянами і підлягають обкладенню податком на добавлену вартість та акцизним збором
Додаток N 1
----------- ---------- Форма МД-1
Квитанція серія АА12 |N 9999903| |В'їзд| |
----------- |-----| |
|Виїзд| |
----------
Державний митний Київська спеціалізована митниця 01.01.96
комітет України Власник гр. Україна, Микола Іваненко
(громадянство, ім'я та прізвище)
Його адреса м.Київ, вул.Червоноармійська, 6-66
------------------------------------------------------------------
| N |Найменування |Підста| A B C |
|п/п|предметів, ва- |ва для|-------------------------------------|
| |люти, цінностей|вилу- |Одиниця | Сума цифрами |
| | |чення |виміру |---------------------------|
| | |чи | |Кількість |Загальна сума чи|
| | |прий- | | |вартість |
| | |няття | | | |
| | | | | | |
|---+---------------+------+---------+----------+----------------|
| 1.|Пральна машина | | | | | |
| |"Вятка" | | шт. | 10 | 2000 дол.США |
| |перераховано за| | | | | |
| |курсом НБУ на | | | | |
| |01.01.96 р. |(7 машин вартістю 1400 дол.США пропущено без|
| |за 1 дол.США - |сплати мита та ПДВ) |
| |170000 крб. | | | |340000000 крб. |
| |мито | | -"- | 3 |600 дол.США| |
| |ПДВ | | -"- | 3 |600 дол.США |
| | | | | | | |
| | | | | |Всього: |
| | | | | | | |
|------------------------------------+---------------------------|
| Всього (прописом): |Триста сорок мільйонів крб.|
| | |
| | |
------------------------------------------------------------------
Продовження форми
--------------------------------------
| D |
|------------------------------------|
|Ставка ми-| Розмір платежу |
|та або |-------------------------|
|митних |Сума стягнених|Сума стяг-|
|зборів |мита та митних|нених |
| |зборів |складських|
| | |зборів |
|----------+--------------+----------|
| | | | | |
| | | |
| | | | | |
| | | |
| | | | | |
| | | |
| | | | | |
| 40% |40800000 крб. | |
| 20% |28560000 крб. | | |
| |______________| |
| |69360000 крб. | | |
| | | |
|----------+-------------------------|
| |Шістдесят дев'ять мільйо-|
| |нів триста шістдесят ти- |
| |сяч крб. |
--------------------------------------
---- Вказані предмети прийняті на
М.П. ---- A зберігання митницею. (Вказати
причину).
_____________________________
---- Вказані валюта, цінності
---- B прийняті на зберігання
митницею. (Вказати причину).
_____________________________
---- Вказані національна валюта та
---- C цінні папери України вилучені
при ввезенні без підстав.
_____________________________
----
|x | D Сплачено мито, митні та інші
---- збори.
Інспектор Сидоренко Власник Іваненко
Додаток N 2
----------- ---------- Форма МД-1
Квитанція серія АА12 |N 9999903| |В'їзд| |
----------- |-----| |
| | |
----------
Державний митний Київська спеціалізована митниця 01.01.96
комітет України Власник гр. Україна, Микола Іваненко
(громадянство, ім'я та прізвище)
Його адреса м.Київ, вул.Червоноармійська, 6-66
------------------------------------------------------------------
| N |Найменування |Підста| A B C |
|п/п|предметів, ва- |ва для|-------------------------------------|
| |люти, цінностей|вилу- |Одиниця | Сума цифрами |
| | |чення |виміру |---------------------------|
| | |чи | |Кількість |Загальна сума чи|
| | |прий- | | |вартість |
| | |няття | | | |
| | | | | | |
|---+---------------+------+---------+----------+----------------|
| 1.|Джип "Шевроле",| | | | | |
| |1995 р.в., | | | | |
| |9 місць, | | шт. | 1 | 20000 дол.США |
| |об'єм 4000 см3 | | | | |
| |перераховано за| | | | | |
| |курсом НБУ на | | | | |
| |01.01.96 р. | | | | | |
| |за 1 дол.США - | | | | |
| |170000 крб. | | | |3400 млн.крб. |
| |Митні збори | | | | |
| | | | | | | |
| |Мито | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | |
| |ПДВ | | | | | |
| | | | | | |
| | | | | |Всього: | |
|------------------------------------+---------------------------|
| Всього (прописом): |Три мільярди чотириста |
| |мільйонів крб. |
| | |
------------------------------------------------------------------
Продовження форми
--------------------------------------
| D |
|------------------------------------|
|Ставка ми-| Розмір платежу |
|та або |-------------------------|
|митних |Сума стягнених|Сума стяг-|
|зборів |мита та митних|нених |
| |зборів |складських|
| | |зборів |
|----------+--------------+----------|
| | | | | |
| | | |
| | | | | |
| | | |
| | | | | |
| | | |

................
Перейти до повного тексту