- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ЗОВНІШНІХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗВ'ЯЗКІВ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА І ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З МЕДИЧНОЇ
І МІКРОБІОЛОГІЧНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
Н А К А З
N 172/95/26 від 27.03.96 Зареєстровано в Міністерстві
м.Київ юстиції України
10 квітня 1996 р.
за N 178/1203
Про порядок погодження ввезення товарів, імпорт яких підлягає ліцензуванню у 1996 році
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10.01.96 р.
N 41 "Про переліки товарів, експорт та імпорт яких підлягає квотуванню і ліцензуванню у 1996 році" та з метою уніфікації процедури погодження ввезення товарів, імпорт яких підлягає ліцензуванню у 1996 році,
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Положення про порядок погодження ввезення товарів, імпорт яких підлягає ліцензуванню у 1996 році (далі - Положення).
2. Покласти обов'язки щодо погодження ввезення на територію України:
- хімічних засобів захисту рослин (код ТН ЗЕД 38.08, крім окремих партій імпортних засобів захисту та регуляторів росту рослин, які ввозяться безоплатно виключно для державних випробувань та демонстраційних дослідів у науково-дослідних установах Української академії аграрних наук, МОЗ та Мінсільгосппроду) на Українське об'єднання по виконанню агрохімічних робіт "Украгрохім";
- ветеринарних препаратів (коди ТН ЗЕД 30.02 31000 - 30.02 90900) на Головне управління ветеринарної медицини з держветінспекцією Міністерства сільського господарства і продовольства України;
- препаратів косметичних та засобів особистої гігієни, фармацевтичних препаратів (коди ТН ЗЕД 33.02-34.02, 30.01, 30.03- 30.06 (за винятком ветеринарних препаратів; стоматологічного та шовного матеріалів за кодами 30.06 40000, 30.06 10100, 30.06 10900)) на управління забезпечення ліками Державного комітету України з медичної і мікробіологічної промисловості.
3. Головному договірно-правовому управлінню МЗЕЗторгу України (Нестер Л.Д.) забезпечити реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції України у встановлений законодавством термін.
4. Управлінню інформації та інформатики МЗЕЗторгу (Загорняк О.В.) забезпечити публікацію Положення про порядок погодження ввезення товарів, імпорт яких підлягає ліцензуванню у 1996 році у газеті "Урядовий кур'єр" у дводенний термін після державної реєстрації цього наказу в Міністерстві юстиції.
5. Головному управлінню з питань зовнішньої торгівлі МЗЕЗторгу (Віслоух О.В.) довести цей наказ до Державного митного комітету України та регіональних управлінь ЗЕЗ в дводенний термін після державної реєстрації.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Першого заступника Міністра сільського господарства і продовольства України Супіханова Б.К., заступника Голови Державного комітету України з медичної і мікробіологічної промисловості Варченка В.Г., заступника Міністра зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України Олійника В.І.
МЗЕЗторг Міністр Осика С.Г.
Мінсільгосппрод Міністр Гайдуцький П.І.
Держкоммедбіопром Голова Спіженко Ю.П.
Затверджено
наказом МЗЕЗторгу, Мінсільгосппроду
та Держкоммедбіопрому від 27.03.96
N 172/95/26
Положення про порядок погодження ввезення товарів, імпорт яких підлягає ліцензуванню у 1996 році
Це Положення розроблено у відповідності з постановою Кабінету Міністрів України від 10.01.96 р. N 41 та відповідно до статті
18 Закону України
"Про зовнішньоекономічну діяльність" і застосовується при погодженні ввезення товарів, імпорт яких підлягає ліцензуванню у 1996 році, згідно з договорами між українськими суб'єктами підприємницької діяльності та іноземними суб'єктами підприємницької діяльності, незалежно від форм власності та видів діяльності. Якщо міжнародним договором України встановлені інші правила, ніж ті, що передбачені цим Положенням, то застосовуються правила міжнародного договору.
Дія Положення не розповсюджується на імпорт наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, порядок ввезення яких на територію України регламентується "Положенням про порядок здійснення діяльності у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.01.96 р.
N 6.
1. Для одержання погодження на ввезення товарів, імпорт яких підлягає ліцензуванню у 1996 році (далі - Погодження), суб'єкт підприємницької діяльності України має подати до Міністерства сільського господарства і продовольства України або Держкоммедбіопрому України такі документи:
- заяву на отримання Погодження у двох примірниках (додаток N 1);
- завірену в установленому порядку копію контракту з нерезидентами та/або специфікацію до нього (у випадку, якщо текст контракту або специфікації викладений на іноземній мові, заявник додає письмовий переклад документа, який завірений установою, яка має право на здійснення офіційних перекладів);
- експертний висновок про можливість застосування в Україні хімічних засобів захисту рослин (код ТН ЗЕД 38.08, крім окремих партій імпортних засобів захисту та регуляторів росту рослин, які ввозяться безоплатно виключно для державних випробувань та демонстраційних дослідів у науково-дослідних установах Української академії аграрних наук, МОЗ та Мінсільгосппроду), ветеринарних препаратів (коди ТН ЗЕД 30.02 31000-30.02 90900), препаратів косметичних та засобів особистої гігієни, фармацевтичних препаратів (коди ТН ЗЕД 33.02-34.02, 30.01, 30.03-30.06 (за винятком ветеринарних препаратів); стоматологічного та шовного матеріалів за кодами 30.06 40000, 30.06 10100, 30.06 10900), виданий відповідним (уповноваженим) органом, у разі відсутності їх реєстрації в Україні;
- у випадку імпорту хімічних засобів захисту рослин - документ, який підтверджує наявність умов зберігання та реалізації товару.
Відповідальність за достовірність інформації, наведеної у документах, поданих для отримання погодження, несе керівник суб'єкта підприємницької діяльності України або фізична особа, яка є таким суб'єктом.
2. Погодження (додатки N 2, N 3, N 4) оформляється у трьох примірниках, два з яких передаються суб'єкту підприємницької діяльності України (один для подальшого оформлення в установленому порядку ліцензії на імпорт МЗЕЗторгом України або уповноваженими ним органами, другий - для пред'явлення митним органам при ввезенні товарів на територію України), третій - береться на окремий облік в установі, яка видала Погодження. Підписується Погодження особою, уповноваженою на це відповідними наказами Міністерства сільського господарства і продовольства України та Державного комітету України з медичної і мікробіологічної промисловості і засвідчується печаткою.
3. У видачі Погодження може бути відмовлено, якщо:
- подається неповний або не оформлений належним чином комплект документів, передбачених пунктом 1 цього Положення;
- товари, що імпортуються на Україну:
а) не зареєстровані в Україні;
б) не відповідають фармакологічним, санітарним, фітосанітарним, ветеринарним та екологічним нормам, встановленим в Україні;
- у випадку імпорту хімічних засобів захисту рослин - відсутні умови зберігання та реалізації товару.
Про відмову у видачі Погодження робиться позначка в обох примірниках заяви, там же ставиться підпис заявника про отримання поданих документів та ознайомлення з обгрунтованою причиною відмови у видачі Погодження, при цьому другий примірник заяви видається заявнику.
4. Рішення про видачу (або відмову у видачі) Погодження суб'єкту підприємницької діяльності України приймається уповноваженими органами не пізніше 10 робочих днів від дати реєстрації заяви.
5. Прийняті, згідно з пунктом 1 цього Положення документи, у разі одержання Погодження, заявнику не повертаються.
Додаток N 1
до Положення про порядок погодження
ввезення товарів, імпорт яких підлягає
ліцензуванню у 1996 році
Заява на видачу Погодження на ввезення товарів, імпорт яких підлягає ліцензуванню у 1996 році
Заявник __________________________________________________________
для юридичних осіб - повне найменування суб'єкта
__________________________________________________________________
підприємницької діяльності, для фізичних осіб - прізвище, ім'я,
__________________________________________________________________
по батькові, серія, N паспорту, коли та ким виданий
Повна юридична адреса ____________________________________________
__________________________________________________________________
Контракт _________________________________________________________
................Перейти до повного тексту