1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
Н А К А З
24.01.2006 N 51/49
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 лютого 2006 р.
за N 176/12050
Про затвердження Інструкції про порядок розміщення на територіях пунктів пропуску через державний кордон України підприємств, що здійснюють господарську або іншу діяльність, пов'язану із забезпеченням діяльності пунктів пропуску, і підприємств (установ) сфери обслуговування
Відповідно до Законів України "Про державний кордон України", "Про Державну прикордонну службу України", Митного кодексу України й на виконання пункту 24 Заходів щодо протидії контрабанді на 2005-2006 роки, визначених Державною програмою "Контрабанді - СТОП" на 2005-2006 роки, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 01.04.2005 N 260,
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Інструкцію про порядок розміщення на територіях пунктів пропуску через державний кордон України підприємств, що здійснюють господарську або іншу діяльність, пов'язану із забезпеченням діяльності пунктів пропуску, і підприємств (установ) сфери обслуговування (додається).
2. Уважати таким, що втратив чинність, наказ Державного комітету у справах охорони державного кордону України й Державної митної служби України від 21.05.97 N 203/220 "Про затвердження Інструкції про порядок видачі дозволів на розміщення та функціонування підприємств (установ) сфери обслуговування пасажирів закордонного прямування в пунктах пропуску через державний кордон України", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 03.06.97 за N 206/2010.
3. Департаменту організації митного контролю (Сьомка С.М.) і Юридичному департаменту (Мельник М.В.) Державної митної служби України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Установити, що цей наказ набирає чинності через 10 днів з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Голови Державної митної служби України Федорова О.О. і першого заступника Голови Державної прикордонної служби України Шишоліна П.А.
Голова Державної митної
служби України
Голова Державної
прикордонної служби України
ПОГОДЖЕНО: 
  
Міністр фінансів України 
Голова Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва 

О.Б.Єгоров

М.М.Литвин


В.Пинзеник


А.В.Дашкевич
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України,
Адміністрації Державної
прикордонної служби України
24.01.2006 N 51/49
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 лютого 2006 р.
за N 176/12050
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок розміщення на територіях пунктів пропуску через державний кордон України підприємств, що здійснюють господарську або іншу діяльність, пов'язану із забезпеченням діяльності пунктів пропуску, і підприємств (установ) сфери обслуговування
1. Загальні положення
Цю Інструкцію розроблено відповідно до Законів України "Про державний кордон України", "Про Державну прикордонну службу України", Митного кодексу України й на виконання пункту 24 Заходів щодо протидії контрабанді на 2005-2006 роки, визначених Державною програмою "Контрабанді - СТОП" на 2005-2006 роки, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 01.04.2005 N 260.
1.1. У цій Інструкції терміни вживаються в таких значеннях:
підприємства, що здійснюють господарську або іншу діяльність, пов'язану із забезпеченням діяльності пунктів пропуску, - юридичні особи, їх відокремлені підрозділи та фізичні особи - підприємці, що розташовані на територіях пунктів пропуску, здійснюють митну брокерську діяльність, надають банківські послуги;
підприємства (установи) сфери обслуговування - юридичні особи, їх відокремлені підрозділи та фізичні особи - підприємці, що розташовані на територіях пунктів пропуску, безпосередньо здійснюють обслуговування громадян під час їх перебування в пунктах пропуску та забезпечують у цих пунктах пропуску діяльність контрольних служб у таких напрямах: громадського харчування, медичного обслуговування, надання санітарно-гігієнічних, юридичних, послуг зв'язку та інших послуг;
заявник - юридична особа або фізична особа - підприємець, що претендує на отримання рішення про можливість розміщення підприємства (установи) на території пункту пропуску через державний кордон України.
1.2. Ця Інструкція встановлює єдиний порядок розміщення на територіях пунктів пропуску через державний кордон України (далі - пункт пропуску) підприємств, що здійснюють господарську або іншу діяльність, пов'язану із забезпеченням діяльності пунктів пропуску, і підприємств (установ) сфери обслуговування (далі - підприємства).
2. Порядок видачі й скасування рішення про можливість розміщення підприємства в пункті пропуску
2.1. Заявник подає митному органу й органу охорони державного кордону, у зоні діяльності яких планується розміщення підприємства, заяву про видачу рішення про можливість розміщення підприємства в пункті пропуску через державний кордон України (далі - Рішення).
2.2. До заяви додаються такі документи:
затверджена в установленому порядку копія установчих документів (для юридичних осіб);
копія свідоцтва про реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності;
обґрунтування потреби розміщення із зазначенням підстав для здійснення діяльності;
попередня письмова згода власника будівлі або приміщення, розташованих у пункті пропуску, на укладення договору їх оренди (якщо заявник не є власником будівлі або приміщення), план-схема будівлі (приміщення) з позначенням місця, де передбачається розмістити підприємство.
2.3. Заява разом із зазначеними в пункті 2.2 цієї Інструкції документами розглядається протягом 15 діб начальником митного органу і начальником органу охорони державного кордону.
2.4. За результатами такого розгляду складається спільний висновок у двох примірниках про можливість розміщення підприємства в пункті пропуску (далі - висновок керівників).
У цьому висновку повинні бути обов'язково зазначені:
перелік, дати й номери документів, отриманих від заявника;
відомості про доцільність і можливість розміщення підприємства в пункті пропуску.
Обидва примірники висновку керівників підписуються начальником митного органу й органу охорони державного кордону.
Митний орган і орган охорони державного кордону направляють відповідно до Держмитслужби України й Адміністрації Держприкордонслужби України заяву заявника разом із супровідним листом і зазначеними в пункті 2.2 цієї Інструкції документами, висновок керівників і погоджену начальником митного органу й начальником органу охорони державного кордону план-схему пункту пропуску з позначенням меж пункту пропуску, зон митного та прикордонного контролю, місць розміщення інших контрольних служб і підприємств, місця, де планується розмістити приміщення заявника. Копії документів зберігаються в митному органі й органі охорони державного кордону.
2.5. На підставі висновку керівників, а також заяви й поданих заявником документів спільною робочою групою Держмитслужби України й Адміністрації Держприкордонслужби України (далі - спільна робоча група), склад якої затверджується наказом цих центральних органів виконавчої влади, приймається спільне рішення про можливість розміщення підприємства в пункті пропуску через державний кордон України.
2.6. Рішення про відмову в розміщенні підприємства в пункті пропуску приймається спільною робочою групою в разі:
подання заявником неповного пакету документів, зазначених у пункті 2.2 цієї Інструкції;
такого розташування підприємства в пункті пропуску, яке ускладнюватиме забезпечення режиму, установленого в цьому пункті пропуску.
2.7. Рішення про відмову в розміщенні підприємства в пункті пропуску надсилається в 5-денний строк заявникові в письмовій формі із зазначенням причин відмови.
Таке рішення може бути оскаржене в порядку, установленому законодавством.

................
Перейти до повного тексту