- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
Р І Ш Е Н Н Я
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
5 березня 2008 р.
за N 168/14859
( Рішення втратило чинність на підставі Рішення Національної
комісії з цінних паперів та фондового ринку
N 342 від 25.03.2014 )
Про затвердження Змін до Положення про розрахунково-клірингову діяльність за договорами щодо цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 17.10.2006 N 1001
1. Затвердити Зміни до Положення про розрахунково-клірингову діяльність за договорами щодо цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 17.10.2006
N 1001 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.11.2006 за N 1198/13072 (додаються).
2. Рішення набирає чинності через 30 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
3. Керівнику апарату Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку Ю.Назаренку забезпечити:
подання на державну реєстрацію цього рішення до Міністерства юстиції України;
публікацію цього рішення відповідно до законодавства.
4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на члена Комісії В.Петренка.
Протокол засідання Комісії від 24.01.2008 N 2 |
ПОГОДЖЕНО: Перший заступник Голови Національного банку України Заступник Голови Служби безпеки України В.о. Голови Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва | А.В.Шаповалов О.Скляр К.О.Ващенко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Державної комісії
з цінних паперів
та фондового ринку
24.01.2008 N 51
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
5 березня 2008 р.
за N 168/14859
ЗМІНИ
до Положення про розрахунково-клірингову діяльність за договорами щодо цінних паперів ( z1198-06 )
1. Доповнити розділ I абзацом чотирнадцятим такого змісту:
"транзитний рахунок - це узагальнений рахунок зберігача, який відкривається у зберігача окремо за кожним торговцем цінними паперами (учасником організатора торгівлі) відповідно до внутрішніх документів зберігача та депозитарію для обліку цінних паперів, зарезервованих власниками цих цінних паперів, що обслуговуються цим зберігачем, для продажу на організаторах торгівлі та цінних паперів, придбаних на організаторах торгівлі торговцями цінних паперів (учасниками організатора торгівлі) на користь осіб, яким у цього зберігача відкриті рахунки в цінних паперах, до їх переказу на ці рахунки. При цьому при укладанні зберігачем депозитарних договорів з декількома депозитаріями транзитні рахунки відкриваються окремо за кожним депозитарієм".
2. У розділі II:
2.1. Доповнити пункт 6 абзацами такого змісту:
"Договори, укладені на організаторі торгівлі, виконуються виключно за принципом "поставка цінних паперів проти оплати", який реалізується, зокрема, шляхом попереднього резервування активів (цінних паперів і грошових коштів) для забезпечення виконання договорів щодо цінних паперів, укладених на організаторі торгівлі, або в порядку, установленому підпунктом 2.2 пункту 2 розділу V цього Положення.
Право власності на цінні папери бездокументарної форми існування переходить до депонента - одержувача з моменту зарахування цих цінних паперів на його рахунок у цінних паперах у зберігача. Не допускається зарахування цінних паперів на рахунок у цінних паперах депонента - нового власника без проведення їх списання (або переказу) з рахунку в цінних паперах депонента - попереднього власника у зберігача".
2.2. Абзац другий підпункту 14.2 пункту 14 викласти в такій редакції:
"Грошові розрахунки за договорами щодо цінних паперів та грошові розрахунки за операціями емітента щодо випущених ним цінних паперів проводяться розрахунковим банком за розпорядженнями депозитарію. Грошові розрахунки за договорами щодо цінних паперів можуть здійснюватись обслуговуючим організатора торгівлі банком за розпорядженням організатора торгівлі з обов'язковим наданням депозитарію підтвердження щодо проведених грошових розрахунків".
3. Доповнити Положення новим розділом III такого змісту:
"Розділ III. Вимоги до порядку попереднього резервування активів (цінних паперів і грошових коштів) для забезпечення виконання договорів щодо цінних паперів, укладених на організаторі торгівлі
1. Для участі в торгах на організаторі торгівлі та проведення розрахунків за договорами щодо цінних паперів, укладеними на такому організаторі торгівлі, цінні папери відповідно до умов кожного з договорів - договору, укладеного депозитарієм з організатором торгівлі, договору про відкриття рахунку в цінних паперах власника цінних паперів зі зберігачем, договору зберігача з депозитарієм (депозитарного договору та/або договору про кліринг та розрахунки за договорами щодо цінних паперів) - можуть бути зарезервовані шляхом переказу цих цінних паперів з рахунку в цінних паперах власника на транзитний рахунок з проведенням їх блокування на транзитному рахунку на підставі відповідного розпорядження депонента, керуючого його рахунком або іншої уповноваженої ним особи.
Порядок попереднього резервування активів (цінних паперів і грошових коштів), визначений цим розділом, застосовується:
за умови обслуговування торговця цінними паперами та його клієнтів, в інтересах яких цей торговець цінними паперами укладає на організаторі торгівлі договори щодо цінних паперів, одним зберігачем;
якщо торговець цінними паперами виконує для своїх клієнтів, в інтересах яких він укладає на організаторі торгівлі договори щодо цінних паперів, функції зберігача (за наявності відповідної ліцензії).
2. Порядок ведення транзитного рахунку встановлюється внутрішніми документами зберігача відповідно до вимог внутрішніх документів депозитарію, з яким укладений депозитарний договір, та має передбачати облік цінних паперів на транзитному рахунку в розрізі організаторів торгівлі, на яких будуть укладатися договори щодо зарезервованих цінних паперів. При цьому переказ та блокування цінних паперів на транзитному рахунку не призводить до переходу прав власності на зарезервовані цінні папери, зберігач зобов'язаний забезпечити власникам таких цінних паперів підтвердження їх прав власності на ці цінні папери.
3. Для забезпечення виконання грошових зобов'язань за договорами щодо цінних паперів, що укладаються на організаторі торгівлі, резервування грошових коштів на весь обсяг укладених договорів може здійснюватися торговцями цінними паперами - учасниками організатора торгівлі в обслуговуючому організатора торгівлі банку відповідно до умов та в порядку, установленому правилами організатора торгівлі.
4. Блокування цінних паперів для участі в торгах на рахунках у цінних паперах зберігачів у депозитарії здійснюється депозитарієм на підставі відповідного розпорядження зберігача, що складається за даними його транзитних рахунків. Зазначене розпорядження має містити інформацію у розрізі організаторів торгівлі та випусків цінних паперів про кількість зарезервованих цінних паперів за кожним торговцем цінними паперами - учасником організатора торгівлі.
5. Депозитарій після проведення блокування цінних паперів на рахунках зберігачів надсилає повідомлення про проведені операції відповідним зберігачам і організатору торгівлі. Повідомлення, яке надається організатору торгівлі, має містити інформацію про заблоковані цінні папери для участі в торгах у розрізі випусків цінних паперів окремо за кожним торговцем цінними паперами - учасником організатора торгівлі.
6. Розблокування цінних паперів здійснюється:
1) при проведенні розрахунків за договорами щодо цінних паперів:
депозитарієм - шляхом виконання розпоряджень з відомості сквитованих та затверджених розпоряджень;
зберігачем - шляхом списання цінних паперів з транзитного рахунку або переказу цінних паперів з транзитного рахунку на рахунок у цінних паперах депонента-одержувача за відповідним розпорядженням депонента, керуючого його рахунком чи іншої уповноваженої депонентом особи після отримання від депозитарію повідомлення про виконання ним на рахунку в цінних паперах цього зберігача розпоряджень з відомості сквитованих та затверджених розпоряджень протягом того ж операційного дня, коли отримано таке повідомлення. До розпоряджень додаються документи або їх копії, засвідчені в установленому законодавством порядку, які підтверджують наявність підстав для проведення операції, подані згідно з підпунктом 1.2 пункту 1 глави 1 розділу V Положення про депозитарну діяльність, затвердженого рішенням Комісії від 17.10.2006
N 999, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.11.2006 за N 1238/13112;
2) при відмові власника цінних паперів від продажу на організаторі торгівлі належних йому цінних паперів виключно за цінними паперами, за якими на організаторі торгівлі не укладені договори:
депозитарієм - за наказом організатора торгівлі, складеним на підставі інформації від торговця цінними паперами (учасника організатора торгівлі);
зберігачем - шляхом переказу цінних паперів з транзитного рахунку на рахунок в цінних паперах їх власника за відповідним розпорядженням цього власника, керуючого його рахунком чи іншої уповноваженої ним особи після отримання від депозитарію повідомлення про виконання ним на рахунку в цінних паперах цього зберігача зазначеного вище наказу організатора торгівлі протягом того ж операційного дня, коли отримано таке повідомлення.
Залишки заблокованих цінних паперів за результатами розрахунків за договорами, укладеними на організаторі торгівлі, залишаються заблокованими для наступних торгів на організаторі торгівлі".
................Перейти до повного тексту